Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
25. mar 2010

jojka nech ti ten buduci tyzden dobre dopadne a doktorka nech ma dobru naladu

jojka7
25. mar 2010

Ďakujem Jani ale ak bude zase taká protivná a nebude chcieť mi ani urobiť žiadne vyšetrenie tak ja ju viac nebudem riešiť... 😀

jjana17
25. mar 2010

jojka, pravdu povedat ja na tvojom mieste by som si nasla inu lekarku keby bola k tebe takato aj na dalsej kontrole,,,lebo budes musiet vselico s nou riesit a ked ona nema zaujem tak to potom je o nicom,,,

mirkatumka
25. mar 2010

Ahojte tehulky...vcera som zistila s manzelikom,ze cakame babo...dnes som si robila test,ze v akom tyzdni som...takze v 5-6t...velmi rada by som sa k Vam pridala...neviem ake potrebujem vysetrenie,ale mozete mi aspon trosku naznacit co ma caka...my mame ten problem,ze sme v zahranici ...neviem ci mam ist tu na prvu prehliadku,alebo odskocit si domov...je pravda,ze tu so zdravotnictvom sme este dobru skusenost nemali,tak mam strach ist sem...kazdopadne musim zavolat svojmu doktorovi a poradit sa s nim....neviem ci je to normalne v tehotenstve,ale pocitujem sem tam take bolesti ako pri menstruacii...su to take jemne bolesti...viete mi poradit...dufam,ze to nie je nic vazne...zatial ahojte a dakujem 🙂

kveta
25. mar 2010

Menštruačné bolesti, ak nie je ešte nejaký iný príznak /bolesť chrbta, krvácanie/ sú úplne normálne, je to z rozťahovania maternice... V prvom rade okamžite začni brať kyselinu listovú a zdravo sa stravovať, lebo bábu sa teraz robia dôležité orgány... Tak skoro by som kvôli dr. necestovala... tehu je príliš krehké v tomto štádiu a tak by som sa radšej držala ďalej od nejakého hrkania tela pri cestovaní...

Každopádne, ak by sa objavili mdloby, krvácanie, špinenie, trvalejšia bolesť na niektorej strane bruška, nabehni k lekárovi ihneď. Veľa šťastia.

lenocka84
25. mar 2010

mirka je normal ze mas take bolesti, takze treba len ostat v klude
a cestovat ci necestovat za dr. to je otazne, ak sa ma babulko udrzat mozes cestovat, ak nie mozes aj doma lezat a nevyjde to
samozrejme drzim palce aby bolo vsetko ok
ale dolezite je byt v klude,
a co sa tyka ze v prvom rade zacni brat, je tiez hlupost, ja som nebrala ziadne vitaminy ani nic a sme v poriadku, tak oopat nie vsetko je vzdy to naj. zavisi od teba ako si sa stravovala
nie je vhodne brat ani vitaminy pre tehu kazdy den, rodia sa z toho velke deti a kazdy normalny dr. ti to potvrdi
ale zelam uspesne tehulkovanie

mirkatumka
25. mar 2010

Dakujem krasne holky 🙂
kveta,
nie ine priznaky chvala Bohu nemam...tak som rada trosku som sa ukludnila....co sa tyka vysetrania musim sa poradit s doktorom...verim,ze bude vsetko ok...dakujem

lenocka84
to ano ako hovoris zaklad je zostat v klude...stravujem sa tak normalne,ale teraz si musim zistit co je dobre a co nie je dobre pre to babo...viem,ze niektore potraviny ktore nafukuju nie su vhodne pre to babo...musis teraz studovat....dakujem

pekny vecer Vam prajem 😉

ps;Vam ako prebieha tehotenctvo

lenocka84
25. mar 2010

mirka nastastie ok
za chvilu sa uz aj konci toto pekne a kludne obdobie a zacne maly zhon, ale to patri k tomu

gali
25. mar 2010

ahojte, dievcata 🙂

kam ste sa vsetky vyparili?

whitelily
25. mar 2010

ahojte ,neviete do akeho mesiaca tehotenstva je vhodne letiet letadlom ? ja mam ist na dovolenku v 6mesiaci ale este som sa doktora nepytala ,zijem totiz v irsku a na kontrolu mam ist az o mesiac ,tak neiem teraz ci ist ci nie

lenocka84
25. mar 2010

gali o 8mej bol panelak, tak asi pred telku

whitelily moja svagrina letela este v v druhej polovici 7 mesiaca
naj je ale dohodnut s dr.a aj ked mas kontrolu za mesiac, zavolaj mu, aby si vedela co dalej

whitelily
25. mar 2010

🙂 tak o by malo byt v pohode ,dakujem

mirka12011
26. mar 2010

bre ranko babule.....
este spite hmm

janinna11
26. mar 2010

ahoj Mirka, ako si sa vyspala?? 🙂

mirka12011
26. mar 2010

ahoj, ziadna slava som sa prebudila, ze mi treba cikat a tak uz som nezaspala :D
a co ty?

janinna11
26. mar 2010

Aaalleeeeee, drahy mi volal a az on ma zobudil, mala som uz byt davno hore a uz pekne slapat na socialku, ale .... ani neviem, ci tam pojdem, idem kuk uradne hodiny...v piatok.....

mirka12011
26. mar 2010

hihi kukucni bo piatok asi kratky den...

lenocka84
26. mar 2010

dobre ranko bambule

mirka12011
26. mar 2010

bre rano lenka uz ti je lepsie zdravotne?

janinna11
26. mar 2010

AHoj Leni, ako??

lenocka84
26. mar 2010

ahoj Jani aj Mirka
zdravotne sa citim na prd, stale soplim a uz sa pridalo aj slzenie tak som zvedava dokedy to vydrzim bo uz ma to vytaca
vcera som bola trosku vonku, nakupit malemu nejaku kozmetiku, tak sa tesim aspon z toho
a Vy ako,

co nove?

mirka12011
26. mar 2010

jajajaj lenka tak nech ti je cim skor lepsie juj

janinna11
26. mar 2010

Inak Leni, ja som vcera tiez bola v meste a ti poviem, ze nic prijemne...zacina to kvitnut, vsade lietaju musky a zacinam soplit a kychat aj ja...ale ja som alergicka... takze ja leto nemusim, este jar ujde, ale leto............brrrr, desim sa Slnka a teplot na 23°C!!!! ☹ 😲

mirka12011
26. mar 2010

janinna aj ja som alergik ale mne alergie posobia cely rok kedze mam ich dost od tvav cez stromy a kazdy kvitne v inom mesiaci :D este zima sa ako tak da ale aj vtedy sem tam kycham, a pod...a tabletky na alergiu teraz neberiem kvoli miminku 😉

barbyes
26. mar 2010

čaute ženy, ako ste sa vyspinkali?

janinna11
26. mar 2010

Ved prave, anija neberiem tabletky, ale nejakym mastickam do oci a kvapkam do noca sa asi v lete nevyhnem... si to neviem predstavit v tych horucavach s takym brusiskom.... budem asi len doma v chladku... 😀 jul ...august 😀

mirka12011
26. mar 2010

no janinna ja tabletky uz po porode zacnem uzivat cize leto uz by malo byt bez problemov no horsie to budes mat ty kedze mas termin koncom augusta no ale pre mimino to vydrzime no ne?
ahoj barbyes...

barbyes
26. mar 2010

ja už to budem mať našťastie cez tie najväčšie horúčavy za sebou 😀 😀
a čo máte alergie?

janinna11
26. mar 2010

Ahoj Barb, mame ...mame.... Na vsetko mozne.... Ty nemas?? 😀 Stastna to zena...

barbyes
26. mar 2010

ja som nealergik 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre