Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jojka7
26. mar 2010

ahojte babule zdravím Vás som tu dnes iba na skok lebo sa chystáme na oslavu maminka má 50 a budeme tam celá rodina...tak to bude zaujímavé hlavne tá cesta keď mne býva stále zle a bez kynedrilu neprejdem ani do najbližšej dediny...no len teraz nemôžem kynedril...tak to bude zaujímavé..neviete mi poradiť nejakú náhradu?aby som prežila tú cestu ...odporučili mi v lekárni nejaké homeopatiká na prírodnej báze tak som si ich kúpila nooo neviem neviem podľa mňa je to blbosť a tie moc nezaberajú....ďakujeeeem

elko69
26. mar 2010

janefonda ved toho sa bojim najvviac,lebo mam pocit ze uz som teda pekne narastla a uvidime co najblyzsia poradna povie kolko tam bude rozdiel na vahe oproti minulej...

barbyes inak aj mne tusim v 6. vyskocilo najviac brusko...

gari no Tobinko pekne rastie uz, ked ho mas dlhsie na rukach nebolia ta uz??lebo ja ked som pestovala neterku tak po chvili som ju pokladala,sak v 6. mesiacoch vazila 9 kg uz :D

elko69
26. mar 2010

inak kupili sme kocik vcera,uplne iny ako som mala v plane ale tak padol nam do oka a za super cenu bol!!!!no nekup to 😀 mam v albume foto...

lutsine
26. mar 2010

hlboky alebo trojkombinacia?

elko69
26. mar 2010

vejula ty uz si tu dalsia skoro mama??boze ako to leti, ze 39 tt, takze teraz ste ako v poradi??ty si asi prva suca na porod a potom kto je dalsi po tebe????nestiham sledovat tie tyzdne tu rychlo pribudaju... 😉

elko69
26. mar 2010

lutsine no hlboky s vyberatelnou vanickou a teda da sa z toho aj kara urobit potom....a je super velky,konecne som taky nasla ma az 40 cm na sirku takze tam drobca na zimu natrepem aj s fusakom :D

ivka888
26. mar 2010

Ahojte dievcata, chcela by som sa s Vami poradit ohladom pohybov dietatka... Stretla sa niektora s tym, ze najprv citila pohyby dietatka a potom prestali? Som v 19 tyzdni tehotenstva a v 18tt, sa mi zdalo, ze uz citim pohyby (ale bolo to len take slabucke par dni za sebou) Teraz to uz necitim a mam v tom chaos 😒 Neviem, ci mam s tym otravovat lekara, ked si ani nie som ista ci to boli pohyby ktore prestali alebo co to malo znamenat 😒

elko69
26. mar 2010

ivka888 no ja som to mala napodobne asi tak v tom 18-19 tt som tiez citila ako by sa tam nieco hmyrilo taky zvlastny pocit a potom par dni nic tak som si myslela ze sa mi to zdalo asi a ze to nic nebolo ale boli to myslim tie zaciatky pohybov,lebo potom o par dni som dostala taky kopanec prvy a bol dost silny a odvtedy uz citim,najprv iba vecer ked som si lahla na chrbat a teraz uz stale aj pocas dna hocikedy...

ivka888
26. mar 2010

Dakujem elko69 🙂 potesila si ma. Uz som zacinala trocha panikarit ci je vsetko OK... Duufam, ze coskoro aj ja pocitim zretelny pohyb 🙂

gali
26. mar 2010

Ivka, myslim, ze sa nemusis este trapit. Babo je male a zalezi ako je stocene. Ja som napr. este nic necitila a Dr. mi povedal, ze je normalne ked 1x pocitim pohyby aj po 20tt, takze neriesim. Vsak ked bude vacsie tak tiez nebude kopkat stale a niekedy si to mozno ani nevsimnes - hlavne teraz ked je este malinke. 😉

elko69
26. mar 2010

baby to zistite kedy su to tie pohyby uz..ja som tiez panikarila a chcela som ich mat co nasjkor a vlastne amla okolo 18 tt take jak keby bublinkovanie male v brusku a potom to uz boli riadne pohyby...

barbyes
26. mar 2010

elko a koľko si pribrala? na mňa určite nemáš, mne sa už podarilo pribrať 12,5 kg, možno že už aj 13, od Pondelka som na váhe nestála 🙂 už to radšej neriešim, som ako vagón, ale čo už 😀

elko69
26. mar 2010

no na poslednej poradni co bolo v 26 tt to bolo 5 kg ale tak myslim ze uz su tam nejake kg navyse :D

gali
26. mar 2010

hihi, dievcata normalne depresivne stavy postavit sa raz za mesiac na vahu 😀 😀 😀 Nastastie to doma nemam, tak len obcas vo fitku sa pre istotu postavim. Zatial sice sme len za zaciatku, ale da sa 😉 Som zvedava ako to bude po 6. mesiaci stupat 😅

gali
26. mar 2010

elko, to si pekne zatial na tom 🙂 Normalne ucebnicovo 😉

elko69
26. mar 2010

gali neboj bude myslim ze najviac teda ja osobne som pribrala najviac v tom 6 mesiaci....zatial teda... 😉

gali
26. mar 2010

zas na druhej strane je to asi aj tak indi-vindi, lebo kazda z nas ma ine spalovanie, metabolizmus a pohybu bude az-az 🙂 Takze to pojde dole... 🙂

ivka888
26. mar 2010

dufam, ze spalovanie bude poriadne, lebo mne taaak chuti cokolada.... 😝

elko69
26. mar 2010

hehe ani nehovorte sak som si porovnavala par bund jesennych a vzdy mi chybalo take 3 cm aby som to zapla a ked som aj zapla vyhrnula sa mi na brusko ta bunda..hehe

elko69
26. mar 2010

je to individualne to priberanie lebo niektore mi hovorili ze v mojom tt mali uz aj 12 kg na sebe a teda moja segra je v 8 mesiaci a zevraj len 6 kg...to co je??aj ja chcem...

lenocka84
26. mar 2010

cafte zeny
dnes som si uvedomila ze buducim tyzdnom vstupujem do 8. mesiaca
koki tak rychlo to uletelo ze sa mi to az nezda
za chvilu mam synatora doma, sa vytesujeme uz

barbyes
26. mar 2010

tak to by som aj ja brala, lebo túto moju váhu moje nožičky zvyknuté na 50 kíl nezvládajú. a keď niekam idem fučím ako lokomotíva, hlavne také schody mi dávajú dobre zabrať 😝 😝 teraz keď je pekne ja by som sa išla prechádzať, juj, ale ja normálne nevládzem... 😠 😠 drahý sa na mne smeje

lenocka84
26. mar 2010

barby tak mu daj na brucho nejake vedro plne hliny, vahou ako si ty pribrala, a nech chodi, uvidime ci sa bude potom este smiat

elko69
26. mar 2010

lenocka no ja som pred chvilou vstupila do 7 mesiaca tiez to leti ale tak uz sa mi to asi zacina trosku aj vliect...ale sak to ubehne dufam nejako prezijeme lebo sak ked si spomeniem ked som ratala este len tyzdne do skoncenia 3. mesiaca a uz mam teda ja 7. mesiac...

barbyes aj ja fucim neboj a statocne niekedy..hehe tiez sa mi smeju a horsie je ked vystupujem z auta,to ma sem tam musi mm vysunut alebo potlacit

lenocka84
26. mar 2010

baby ja tiez fucim, rano mam problem postavit sa z postele, ale mm je taky zlaty, ze on mi poda ruku, pomoze, tak isto z auta, ako vola ma brozik, ale inak je zlaty v tomto smere

barbyes
26. mar 2010

on nie v zlom sa smeje, len ma tak podpichuje 🙂
elko, to aj mňa muž tak vytláča 🙂 niekedy to ani nepotrebujem, ale už to začína robiť tak akosi automaticky 🙂 a mne je to rehotné a nebudem mu hovoriť, že to zvládnem 🙂 i keď niekedy sa tá pomoc zíde, hlavne keď sa zaseknem a neviem sa pohnúť 🙂

barbyes
26. mar 2010

leni, mňa tiež tak muž niekedy vyťahuje z postele. hlavne večer keď sa potom ako sa uložím spať rozhodnem, že idem ešte na záchod. a to po celom dni mám pocit akoby to brucho bolo ešte väčšie 😝 tak to sa fakt hodí, že mí má kto pomôcť von 😀

lenocka84
26. mar 2010

barby oni sa obcas nezdaju aky su super ze?
obcas dokazu tak milo prekvapit, ale zase netreba ich prechvalit, aby im slava nestupla dohlavy
aky mas den?

barbyes
26. mar 2010

až na to že som v práci super a ty ako? ale o 5 končím, možno zdrhnem aj skôr, uvidím, a idem za kamoškou do Pezinka tak sa teším a zajtra víkend takže asi lepšie už byť nemôže 🙂
a to hej, vedia byť hnusní a arogantní, ale vedia byť fakt úžasní 😵

lenocka84
26. mar 2010

ja som doma, boli sme pomerat byt kam sa stahujeme, aby sme vedeli urobit cenu na prerabku, mensi nakup a inak oddychujem, bo som stale nejaka prechladena
teda ak sa nezacala ozyvat moja alergia, ktora bola ticho asi 4 roky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre