Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
7. apr 2010

liv tak medzi nami, v akom tt si bola ked si fotila??
sak na tebe nie je vidiet ani ze si tehu, kde nosis to babo?

sice aj men teraz povedali ze vyzeram max ako v 6.mesiaci, a ked im poviem ze mam 7tt do porodu tak nechcu verit

dugyna
7. apr 2010

liv dakujeme za pochvalu 🙂
jane ja som stihla umyt okna v obyvacke, spalni a kuchyni..a aj tieto tri miestnosti cugurnt upratat 🙂 ako sme sa vratili s dovolenky..ma chytila upratovacia manie 🙂

janefonda
7. apr 2010

dugy tak taka mania sa mne nemoze stat...ale tak ja som vcera upratala izbu malickej, dala vsetky veci do novej skrine, poprala... Okna mam umyte v detskej, len spalna, kuchyna balkon a obyvacka balkon nam chyba...cize vlastne skoro vsetko 😀
Ja si pozriem panelak zo zaznamu aspon je bez reklam 😉

liv1
7. apr 2010

leni mas pravdu. kukla som teraz to foto a fakt nic tam este poriadne nebolo, i ked oproti normalu ano 😀 . teda teraz mam o dost vacsie brucho. a to som fotila ked som bola 17+1, teraz som 19+2.. Musim sa odfotit aby ste mi verili ze ta mala tam fakt aj je v tom mojom bruchu 😀

liv1
7. apr 2010

dugy a tebe este nikto nepovedal ze okna sa v tehu umyvat nesmu? 😕 😉

ja planujem po prerabke nejaku pani na upratovanie, pekne okna, kupelku, vlastne vsetko 😀 😀 😀 .

rogerka
7. apr 2010

som spat 🙂 najedena, dori je prebalena a momentalne vyska na hrosika 🙂

vlozky som si brala vlastne, ale pouzivala som nemocnicne. ak si vypytas, daju ti. len niektore sestricky zvyknu pindat, ale s takymi som sa nestretla. mam kupene aj tesco vlozky, su dlhsie ako vsetky ostatne a vsetci ich na nete vychvalovali, ale kedze som nenosila nohavicky kvoli tej rane po cisarskom, nepouzivala som ich. este mam doma 2 al 3 balenia, ak ma niekto zaujem 🙂
plienky mas stale v postielke, aby ti mohli malu prebalit aj sestricky, ak budes na obede ale podobne. plienky aj utierky mi brali hned pre malu prec, kedze som ju nemala hned pri sebe. tie latkovky do porodky neber, je to zbytocne, nemas ich kde prat, susit a pod...
doktori nemaju radi nohavicky, ale nestretla som sa s tym, ze by ich niekto priamo zakazoval. lepsie sa vsetko hoji bez nohaviciek vraj
nepaci sa mi system na kramaroch, nevies, kto ti co prinesie za bacila a mala to moze chytit ani nevies ako
manzel to vydrzi tych par dni, potom vas bude mat doma uz stale, neboj
sestricky su super, hlavne tie na novorodeneckom
laktacna sestra za tebou sama pride, vsetko ti vysvetli, len sa musis vela pytat. a je tam skoro stale, takze je to super. vlastne sa tam tie laktacne striedaju. ja som mala problemy zo zaciatku a velmi mi pomohli, keby ich nebolo, tak fakt neviem...
strava bola celkom dobra, neplati sa za nu

rogerka
7. apr 2010

dori je hlados, o hodinku som spat...

dugyna
7. apr 2010

jane mna to bavilo 😉 a drahy zase namontoval na balkon taky super vesiak 🙂 vies ze si das po jednom bidielku hore a potom to das hore..neviem ci vies co myslim
a potom druhy do kupelne taky ze je to taka skatulka obdlznikova..a ked chces vesat pradlo vytiahnes odtial cast a upmens na druhu stranu ..ked uschne sa to zase schova a hotovo 🙂 🙂
malej izbicka nas caka este upratat..este jej tam chceme namalovat zvieratka na steny 🙂

dugyna
7. apr 2010

liv to su nejake satre poveracky..ide len o to aby si to neprehanala...
ale pokial nemas nijake problemy tak nechapem preco by som ich nemohla umyvat..
ja som kazdy den v jednej izbe a hotovo 🙂 ..a otvaraju sa pekne dnu..takze uplne v pohodicke 🙂
a zaclony mi pozvesal a navesal naspat manzelik 🙂

dugyna
7. apr 2010

no rogi..tie latkove pleinky vyzeraju ako jednorazovky..prat ich v nemocke nemusim..mali by mi vyjst tak ze akurat..a ked nie manzelik doma operie 🙂 a donesie na vymenu. este uvidim.
dakujem za vsetky info snad som ta nevycerpala.
a este otazka mohol byt manzel aj pri cisarskom?

este uvidim ..kam pojdeme rodit..bacile ti mozu doniest rogi aj na antolskej..to neovlyvnis..personal beha hore dole..

to musi byt krasne ked malinka vyska na hrosika 🙂

dugyna
7. apr 2010

rogi 🙂 ale vezmem si aj nejake jenorazovky so sebou a uvidime 🙂

liv1
7. apr 2010

dugy poveracky to ze vraj nie su, moze omotat pupocna snura blbo, a viac neviem. radsej teda okna neumyvam, aspon sa mam na co vyhovorit 😀 😀 .

liv1
7. apr 2010

rogi takze rodila si na kramaroch? a u koho? asi si to uz pisala ale nevsimla som si . dik 😉 . ja sa stale rozhodujem ci kramare alebo antolska..

rogerka
7. apr 2010

pei cisarskom nemohol byt, ale tesne pred nim este mohol byt so mnou na sale, teda bol so mnou ani neviem ako dlho, kym sa uvolnila operacka 🙂 velmi mi to pomohlo

inak liv, kde mas na tych fotkach brucho??? ja som take nemala ani pred otehotnenim...

dugyna
7. apr 2010

liv prepac ale to ze ked umyvas okna..a pupocna snura...my pride dost divne a nelogicke...nenachadzam tam ziadne logicke informacie..a ani nejaky mechanizmus ktory by to mohol sposobovat..proste prepac ale mi to pride ako nejaka poveracka od babiciek

rogerka
7. apr 2010

liv, na antolskej a bola som maximalne spokojna

dugyna
7. apr 2010

liv rogi rodila na antolskej
ja sa rozhodujem tiez uz nielen medzi antolskou ale aj kramarami 🙂

dugyna
7. apr 2010

liv kde mas brucho? to si v ktorom tyzdni???sak ty tam ziadne brucho nemas

rogerka
7. apr 2010

idem skusit pridat fotky

janefonda
7. apr 2010

liv nas len drazdis svojimi tehu fotkami 😀 Uz prosim ta nabuduce foto aj s tehu bruskom poprosim 😉

Ja som rada, ze tu v AT moze za tebou prist rodina na izbu a samozrejme aj manzelik 😉 Podla lekarov, nie je ziadny rozdiel v nemocniciach kde sa nesmie ist k novorodeniatku a tam kde sa smie ist. Deticky nie su o nic viac chore, ani nic podobne. My uz musime ist s mm do spitalu mrknut ho a nahlasit sa na prietoky. A mala by som nas nahlasit uz aj k pediatrovi, tak asi buduci tyzden mu zavolam, nech nas moze ocakavat 😉

liv1
7. apr 2010

to bol 17+1. teraz som 19+2 teraz mam o dost vacsie, len musim odfotit. a hento uz bolo brucho, vsak keby ste ma videli predtym tak lievik. spominate? schudla som 3 kila 😅 . inak ked somt am vtedy davala tie fotky aj s popisom v ktorom tyzdni, nechapem preco to tam nie je. hm.

a co sa tyka toho umyvania okien, ide o natahovanie, ktore ze vraj nie je vhodne v tehu. co sa mna tyka problemy nemam, placenta je tam kde ma byt, ale aj tak ak sa nadrapujem picha ma v podbrusku, takze nieco na tom asi bude. ale vsak nech si kazdy robi co chce no nie? 😉 mne to nevyhovuje a tak radsej nepokusam, neriskujem..
ja ozaj. mimochodom hovoril mi to aj moj svokor ktory je gynekolog. nie konkretne o tej pupocnej snure, ale ze to natahovanie nie je vhodne...

vejula
7. apr 2010

čavte kočky....

Dugy no ťa tu vydím po dlhom čase... Ako štatnice? V pohodičke:

Ahoj rogiiii, no ako mamička? Joj už aby som bola aj ja 😝

dugyna
7. apr 2010

liv ale ja som sa nenatahovala..pekne som dociahla, to ze sa nesmieme natahovat to viem..a davam pozor, takze sa nenatahujem.

jane sak presne ako si napisala, moja krstna zije v rakuska a tiez tam chodili na izbu a detvaky su zdrave a aj vtedy neboli chore. a presne ako pisesm v odbornych clankoch sa pise ze nie je rozdiel medzi nemocnicami kde navstevuju a kde nie.

liv a co si mala pre 17tt??? lavor totalny?

dugyna
7. apr 2010

ahoj vejula..ja nakukam ci si este kinderko 🙂
nie statnicu som bohuzial nespravila bol taky blbec v komisii, teraz musim do 15 odovzdat diplomovku.
kukam ze si uz otvorena..neboj za chvilu budes maminka 🙂

lulu4
7. apr 2010

dugy: pozerala som svadobne fotecky, bola si nadherna nevesta, tie saty na tebe krasne vynikli....a mas aj sympatickeho manzela...
no mna to caka v sobotu... tak som zvedava, nech uz je to za nami... som nervozna akurat tak premyslam, preco sme to nespravili tak, ze pozvat len rodicov, starych rodicov a surodencov a to by nas bolo tak do 15 ludi.... objednat niekde podnik na rodinny obed alebo veceru a bolo by po vsetkom, takto budem musiet prezit tie blbosti ako pytanie nevesty, rozbijanie taniera, prvy spolocny tanec, prihovor, spolocne jedenie a tancovanie so vsetkymi moznymi a ja tancovat spolocenske tance neviem vobec... a este som aj chora tak ma to bude velmi bavit... co uz.... ale verim ze bude dobre...

lulu4
7. apr 2010

to s tymi oknami so aj ja pocula a to priamo od svokry ktora ma sprdla za to ze som umyvala okna samozrejme v dobrom lebo ze mozem drobcovi ublizit ze pri umyvani okien sa moze omotat ta pupocnikova snura okolo krku...

janefonda
7. apr 2010

lulu teraz uz nevymyslaj. Mna na svadbe trapili tehu nevolnosti a napriek tomu som si ju uzila a mam na ten den len tie naj spomienky!!! Tes sa na svadbicku!!!

lenocka84
7. apr 2010

veji za chvilu na nas nebude mat cas, bude mat krpceka doma
ale tak ja jej budem robit spolocnost, a obcas tu hodim info 😀
ostatne si necham pre seba

ale nieeeeee, pekne vsetko napisem

jooooooj unavena som ako pes

vejula
7. apr 2010

joj dugy to je škoda, ale neboj na druhý krát určite dáš 😉 No ja ešte kinderko, tiež dufam že nie nadlho 😅

lulu neboooj uvidíš že si to užiješ, jasne že su to aj stresy, ale ta radosť je ovela väčšia 😉

vejula
7. apr 2010

joj leni ani nevieš jak už chcem aby bolo po všetkom, začínam mať trocha strach aj z pôrodu, tak už chcem nech je to zamnou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre