Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zazalienka
17. aug 2009

ahoj andrejusa a pekny vecer..
no tak ty si o mesiac a kusok vacsia tak aj maly je vacsi.. aj mechur samozrejme.. a bude to cim dalej tym castejsie..
jej som sa navalala halusiek, ze si musim dat tusim trochen piva.. a hned budem aj precistena..

garicka
17. aug 2009

zazi to poznám aj s gaťami aj s košielkou. a minule som chcela zobrať tričko no len čo som natiahla ruky tak sa obnažil môj pupok, a to bolo dlhšie tričko - tak mi brucho narástlo. asi hodím foto do albumu aby bola sranda 😀 .

cicimon - stresy v robote poznám a mám pocit že mi "pomáhali" k tomu že som nemohla otehotnieť lebo akonáhle som sa dozvedela že už som mnou nepočítajú tak do mesiaca som otehotnela 😀 .

inak pi veľa vody, aby si nebola dehydrovaná... aké calibrum máš? babyplan?

garicka
17. aug 2009

cicimon
pozri na toto http://www.starostlivostodieta.sk/kalendar-teho... dnes to tu bolo hodené, myslím že aninka to tu hodila. celkom sa mi tá stránka pozdáva

cicimon
17. aug 2009

mam calibrum baby plan - 30tab, v lekarnach maju toho tolko, ze clovek si ani nevie vybrat...

garicka
17. aug 2009

ja som ich striedala, najprv som mala calibrum a potom ten babyplan. a teraz calibrum mami. 🙂

a pred tehu si nemala problémy s vypadávaním vlasov? zinok je dobrý aj na pokožku a nechty a ja ho beriem aj keď sa mi objaví herpes - cez tehu som už mala 3

cicimon
17. aug 2009

no ved uvidime, co kupim, ked mi tieto dojdu 🙂

pred tehu mi tiez vypadavali, ale nie az tolko, teraz po kazdom prehrabnuti vo vlasoch a rano plny vankus

dnes som kupila bezkofeinovu kavu, som zvedava, co to bude 🙂 to mame skor taky zvyk o tretej v praci 🙂

zazalienka
17. aug 2009

ja som nemohla otehotniet z byvalej manzelky a nervov co robila.. ked sa to trosiiicka ukludnilo a dosiel rozsudok, tak to islo hop sup..

garicka
17. aug 2009

zazi
tak je v tom pravda že stresy robia svoje. boli ste na sociálke? veronika už je u mamy?

cicimon
ja som si tiež hneď kúpila bezkofeinovú kávu ale každé ráno musím kofeinovú lebo potom ma strašne bolí hlava celý deň ak si nedám hneď ráno kávu - a neviem či je to až tak dobré pre mimi ale myslím že lepšie akoby by som sa mala celý deň trápiť s migrénou a mimi so mnou 🙂 bezkofeinovú si dávam len poobede tak na chuť keď sa netreba učiť 😝

cicimon
17. aug 2009

ja pijem kavu len cca o tretej , skor pre chut a zo zvyku, tak hadam bude jedno, aka bude 🙂

nemali ste ziadna ten pocit, ze ste chceli byt tehotna, ale ked to prislo, ze neviete, co s tym? 🙂

zazalienka
17. aug 2009

ideme vo stvrtok na socialku, beriem vsetky papiere.. Veronika je uz doma, cakam, s cim pride nabuduce.. uvidime o dva tyzdne..

zazalienka
17. aug 2009

cicimon.. my sme chceli uz od leta otehotniet.. ja som si kazdy mesiac robila test, neprezivala som to tragicky.. ked to nemam v osude, tak hlavou mur neprerazim.. nerobila by som pokusneho kralika.. tak som si kazdy mesiac vzdychla, ze nist a isli sme dalej. no a ked som nasla dve ciarky, tak som nevedela ci sa smiat, ci plakat, alebo skakat.. ale pravdu poviem, skoro mi oci vypadli, tak som si v ten den este tri testy kupila..

garicka
17. aug 2009

zazi
držím palce

cicimon
taký pocit som nemala, len som si nevedela predstaviť že vôbec niekedy budem tehu a že budem cítiť mimi v brušku 🙂 . už som nedúfala že sa nám to mimi podarí.... ale som rada že ho máme (zatiaľ v brušku) . 😉 ale zo začiatku som nechcela tomu veriť že som tehu lebo nebolo bruško, teraz je to už iné keď sa pupok zväčšil 😀 . som mala pocit že ani nie som tehu 🙂

zazalienka
17. aug 2009

dik.. budeme sa snazit aspon nieco vybavit..
inak ja som uverila az ked som videla ultrazvuk.. dovtedy sme sa len ticho tesili..

cicimon
17. aug 2009

🙂

ja som rada, ale pripada mi to take neskutocne..

baby - a co nejaky sport resp cvicenie? robite nieco a odkedy?

garicka
17. aug 2009

ja som si spravila testy 2! tiež to bolo také že pár tých testov vyšlo negatívne tak som ich len tak brala však čo však skúsim pozrieť.... tiež keď som našla // tak sa mi tak roztriasli ruky, a nechcelo sa mi veriť že sa to podarilo.... môjmu to došlo až o pol hodku, lebo som to na neho vysypala len čo otvoril oči 😀 😀 😀 tak keď sa ma spýtal že čo som spravila a ja na to že ja nie, to ty, tak len na mňa pozeral ako teliatko na nové vráta 😀 😀 😀

zazalienka
17. aug 2009

xixi nie.. vooobec sa nehybem, lebo sa bojim aby som nieco nespravila krpcovi.. ale chyba mi to sakra.. stale som nieco robila.. tak mam uz mesiac fitloptu, ale susim na nej uteraky a osusky..

ivkaivka
17. aug 2009

alex, k tej diplomovke, ja uz to mam za sebou a rigorozku-nastastie. Len povzbudzujem garicku-viem co ju caka. Ja uz by som to nechcela zazit. Garicka, drz sa... 🙂

garicka
17. aug 2009

ja necvičím lebo nemôžem som na rizikovom - mám prikázané telesné šetrenie, ale skúsim sa v piatok na poradni spýtať či nie sú nejaké cviky aj pre mňa.... ale keď sa narodí mimi tak by som s ním chcela chodiť na plávanie 🙂 . ešte by som brala aj fit loptu ale potrebujem ju odobriť od dokiho

garicka
17. aug 2009

čauky ivka,

no budem sa držať 😅 . len neni tu nikto kto by ma už nakopol do toho písania.... inak klobúk dolu keď si spravila aj rigorozku, to už by som ja asi nespravila

ivkaivka
17. aug 2009

ja som ju robila hned po statniciach, teraz by ma nedokopal nikto. My sme boli s jednou spoluziackou rozbehnute, tak sme robili naraz rigu aj spec.pedagogiku. A mam na cely zivot skoncene 😀
Neboj do pisania sa nakopnes sama, tesne pred odovzdanim, tak ako ja 😀

garicka
17. aug 2009

takže špeci pedagogika? to sa mi páči.... ja študujem sociálnu prácu

zazalienka
17. aug 2009

baby ja sa odporucam, som nejaka umreta a zajtra ma caka Blava.. tak sa idem vysnivat do rana.. dobruuuuu

ivkaivka
17. aug 2009

Ja som si robila etopediu kvoli praci. Je to super. Socialana praca musi byt tiez zaujimava.

garicka
17. aug 2009

zazi ahoj
a potom zajtra podaj info čo si kúpila, papa a dobrú nocku. my sa ideme nakŕmiť 🙂

alexandrah
18. aug 2009

ivka - takze si pani doktorka, ako ja?? ja som sa k rigu dlho dokopavala, lebo my sme museli mat rok prax, az potom, ale ked uz clovek robi , neni cas na pisanie prace ... tak som sa odhodlala az cca pred 3 rokmi ... tiez som si vravela, ze skusok mam na cely zivot dost ... ale mozno si este spravim advokatske, ako muz ... ked uz to chcem robit ... sice mozem aj bez skusok ... no uvidim, ucit sa mi uz moc nechce ... inak to pisanie som sa tiez poriadne nas ... ala, a ked mali vsetci dovolenky, tak som len 2 tyzdne v robote pisala .--. potom na ustne som si zobrala 2 tyzdne volna, a bolo ...

aninka89
18. aug 2009

dobré ránko..... 😉

supi
18. aug 2009

Ahojte maminy, poculi ste nieco o komplikacii pri porode menom embolia z plodovej vody?
Sesternicina kamoska minuly tyzden na to zomrela pri porode ☹
Mala uplne normalne tehotenstvo akurat pri prvej faze porodu ked jej praskla plodova voda sa jej dostala do krvneho obehu a do pluc a vraj sa s tym uz nic neda robit, zena umiera takmer okamzite 😔 😔
Ospravedlnujem sa ze sem pisem take horory ale ja mam odvtedy totalnu fobiu z porodu, sialene sa toho bojim...
Odvsadial sa na mna valia take smutne udalosti, ja som v zivote nebola v takom strese ako som pocas tehotenstva...

garicka
18. aug 2009

ahoj supi
ja som o tom čítala, mslím že to bolo v mamine v lete a bol to článok s dosedlom zo šace. je to hrozné že sa to vôbec stane, ale lekári tomu ani nevedia predísť a nevedia čo je tomu príčinou ☹

OK, dosť bolo smutného lebo potom nám ťažšie pôjde tehlukovanie 😉 .

ahojte tehulky, je tu dnes niekto? 😵

supi
18. aug 2009

no najhorsie je ze sa tym neda uz nic robit ak to nastane. Ta baba bola z moravy-ČR.

Inak aj ja studujem socialnu pracu 😉

ivkaivka
18. aug 2009

alex, aj my sme musel 1 rok praxovat, no ziadost som dala hned po skole a s konzultantom som sa dohola, ze zacne na praci robit hned. Jemu to vyhovovalo, tak ja to beriem tak, ze som zacala hned po skole. Ja som si tiez pred ustnymi brala volno 2 tyzdne. Pisala som po nociach a vikendoch, pretoze v mojej praci sa to neda. No ja uz skolu nechcem ani vidiet. Skolu mam, pracu mam, manzela mam, babo o par dni tiez mam- tak uz sa venujem len rodinke. Buduci rok chceme stavat, tak urcite uz dalej studovat nepojdem.
Supi, nepocuvaj take reci, ja som minuly tyzden mala panicky strach z porodu, bala som sa, ze neprezijem- este sa aj teraz nad tym zamyslim, no nepripustam si to velmi. Proste co ma byt bude. Ale urcite to vsetko dopadne dobre. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre