Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
21. apr 2010

poppy neboj vsetko je urcite ok...dr vie presne kolko mas mat hodnoty hcg..zyvsuje sa tak je to ok..ona sa zvysuje aj podla toho v ktorm tt si..
a k tomu behaniu..nazory su rozne...ale ja bysom zmiernila tempo..a skrotila rchlu chodu alebo prechadzky..

jjana17
21. apr 2010

poppy presne tak ako pise aj dugy radsej zmierni tempo a zmen to na prechadzky predsa tie otrasy atd, ja by som to osobne neriskovala, a blahozelam k tehu,

lusa889
21. apr 2010

jjana, mi nieco hovor o zehleni, ja neze nerada ja jednoducho nezehlim, nemam k tomu vztah a ani to neviem 😅 kosele ak treba mm nejake ozehlit si ozehli sam, a ine nezehlim, pekne vyvesim pri suseni a je 😀
malinke veci som uz pozehlila, bola to riadna makacka, kedze ma boli ta lopatka ked nieco robim, ale zvladli sme,asi tak na 3 krat 😎
no este tie plienky, .... uz na ne pozeram asi 3 den, ale dnes asi nemam na vyber a musim to porobit

barbyes, ja by som sa nebala ze sa budes nudit na MD, ja som si tiez myslela, ze pockam s pratanim lebo co budem potom robit, ale ono to sa nezda, ale nejak sa mi nakopili ine veci, este tam som chcela ist, este toto vybavit, este tamto pozier, este taka prednas a pozri kolky tyzden som a popratane nemam 😀 y to som doma uz skoro dva mesiace aj s PN, Ne zeby som mala bordel, pratam tak klasicky sobotne, ale taky hlbkove pratanie som chcela a nejak som sa k tomu este nedostala 🙂

barbyes
21. apr 2010

poppy, beh nie je síce zakázaný a pohyb sa skôr odporúča, ale nemala by si sa moc namáhať. kým nebudeš mať všetky výsledky a nebudeš si istá že je všetko OK ja by som to na tvojom mieste nepreháňala. Ak to preženieš a bude to moc namáhavé môžeš potratiť. Hlavne ak by si začala pociťovať nejakú bolesť v podbrušku alebo nevoľnosť pri behu hneď prestaň.

barbyes
21. apr 2010

lusa, ruku na to. ja tiež nežehlím vôbec. iba ak niečo fakt potrebujem-nejakú elegantnú sukňu, nohavice a tak., ale to sa nestáva často a muž si žehlí svoje veci sám. ja tiež ešte chcem popozerať nejaké veci tak aj na to sa teším, že pobehám ešte nejaké obchodíky 🙂

lusa889
21. apr 2010

poppy suhlasim s babami, beh radsej vymen ta prechadzku alebo rychlu chodzu, pri bolestiach hned prestat a pockaj na najbliziu poradnu alebo vysetrenie u lekara a opytaj sa co ti odporuca, predsa najlepsie pozna tvoj stav
a gratulujem 🙂

jjana17
21. apr 2010

lusa no s tym zehlenim je to hrozne, obdivujem aby co vsetko zehlia a este aj usmev na tvary, ja co nemusim to nezehlim, kosele mm ano aj tricka niektore ale ze by som len nad zehlickou stala to nie,,,,a to tiez ked zehlim musim mat na to chut lebo inak nehrozi, a ked vidim ze mm ma tricko raz na sebe a potom ho slahne do skrine no tak to je u mna konecna,,,,

lusa889
21. apr 2010

barbyes, presne tak 😉 len sa priprav ze ked budes chodit po obchodoch tak budes dost unavena, teda aspon ja som bola

barbyes
21. apr 2010

opúchajú Vám aj ruky? nohy sa mi zdá, že mám OK, ale ruky mi začali puchnúť, už som od dnes prestala nosiť ak prstene lebo som včera nevedela dať dole obrúčku ani snubák a nerada by som sa dostala do situácie, že mi ich museli dole strihať 😒

tadotami
21. apr 2010

babky mate niektora taky ten letny fusacik do autosedacky?este aj v bazare su trochu premrstene ceny na ne tak som ho chcela usit ale neviem aky je to system.teda ako sa to zapina a tak.

lusa889
21. apr 2010

jjana to je moj hlavny problem, ze ja nikdy nemam chut na zehlenie 😀

jjana17
21. apr 2010

barbyes no mne nastastie nie ani nohy iba ked som moc moc ubehana , no veru s prstenmi radsej dole, lebo poznam aj take pripady ze fakt museli ich davat dole prestiknutim a to je skoda, inak tie ruky ti aj teplom mozu puchnut teraz na leto budeme skor popripuchane

jjana17
21. apr 2010

lusa no ved to ja zehlim raz za 2 tyzdne ,,,,,xixi a to su v kosiku len take fakt veci co musim ozehlit lebo to inak nejde,,,,,,

barbyes
21. apr 2010

a tak ja už toho veľa nepotrebujem, iba kozmetika mi chýba, veci do pôrodky pre mňa, podprsenky na kojenie a tekéto hovadinky, ale teším, že aspoň pokukám 🙂 chystám sa mrknúť aj do toho obchodu v Rači-Brendon. Ten je fakt obrovský a kúsok odtiaľ je Bublinka-tá je lacnejšia. V Brendone asi len pokukám čo majú lebo tam majú trošku vyššie ceny. Tam som si kúpila ten tehotenský pás do auta-inde som ho nevideli, ale zrovna som na neho vymákla akciu-v ten deň preceňovali 😉

jjana17
21. apr 2010

barbyes no tebe chyba to iste asi co aj mne, ale tehu podprsenky su strasne drahe podla mna, ja mam take sportove podprsenky kupene a tie su celkom fajn,, inak kolko ta vysiel ten tehotensky pas do auta, ja som pocula ze tehotne sa nemusia pasat, neviem co je na tom pravdy

tadotami
21. apr 2010

ja teda zehlim len to nutne.uteraky vobec a ani spodne pradlo okrem tielok.a ani rifle.ved co som otrok?

jjana17
21. apr 2010

tadotami, no ved presne ako uteraky to nehrozi ako napriklad moja mama zehli vsetko ako vsetucko okrem spodneho pradla, neznasala som to doma ked som isla zehlit a ona proste vsetko vsetucko aby som,,,,,ona rada zehli a ked sa na nu aj pozriem dokonca ju to aj baví,,,,,,

tadotami
21. apr 2010

jjana....musia sa.nemusia len tie ktore maju od lekara na to potvrdenie.minule to ten pan packa hovoril.a este hovoril ze ked sa ide z porodnice je to ako vynimocna situacia a nepotrbujs autosedacku.ale poznam jednu pani ktora za to hned dostala pokutu.tak si vyber.

barbyes
21. apr 2010

hmm...má to hnevá, ja by som tú obrúčku chcela nosiť, ešte som si ju poriadne neužila a už ju musím dávať dole ☹ ale čo už, fakt som sa najskôr zľakla, lebo mi to vôbec nechcelo ísť tak som si povedala, že radšej kašlem na to.
tami, fusačik som nekupovala a ani neplánujem takže fakt neviem

dugyna
21. apr 2010

barby ale brendon je drahy aspon podla mna..a su tam neochotn ypracovnici vraj

jjana17
21. apr 2010

aha cize keby sa opytam mojej dr ze ci by mi dala papier ked soferujem ze bez pasu tak mi ho da? no ja moc uz nejazdim ale napriklad vcera som musela ist 2 hodky autom soferovat a veru ma pas tlacil trosku, no o tej autosedacke mi presne vcera hovorila sestra, ze babo aj na rukach mozes zobrat v aute, no ale presne podla toho na akeho zeleneho natrafis

tadotami
21. apr 2010

jjana tak ked sa mama bude doma nudit posli ju k nam 🙂
barby tie kojnecke podprsenky sa mi zdaju somarina lebo su drahe a naozaj ti tu istu sluzbu urobi sportova.

dugyna
21. apr 2010

barby kojenceke maju za dobru cenu aj na miletcike..v takej ulicke v murovanom obchodiku..a ma tam len spodne pradlo ta pani..a kresne a ma aj kojenecke..myslim okol10eur

tadotami
21. apr 2010

jjana tak to fakt neviem ale asi musi mat na to trochu vaznejsi dovod ako ten ze ta to tlaci 🙂 radsej nch to tlaci ako keby sa malo tebe a babinku nieco stat.to moj nazor.

vitezova
21. apr 2010

Kočky aj vy ste mali na zaciatku prveho tehu strach ze co ked sa to nahodou neudrzi a take divne myslienky co tu radsej nechcem ani rozpisovat? asi mi sibe ale stale mi napadaju tie zle veci co sa mozu stat s babatkom a tak ☹

jjana17
21. apr 2010

tadotami, no veru presne to aj ja hovorim ze ved pridi aj k nam pozehlit ked ta to tak bavi, ja k tomu vztah nemam a ved nechodime pokrceny, umenie je dobre to zavesit 🙂 🙂 🙂

kedze mne mlieko tecie uz teraz takze ja musim mat tu sportovu plus vlozky do nej a veru je to velmi pohodlne

barbyes
21. apr 2010

jani, nemusíš sa pripútať, ale keď by ste náhodou naozaj havarovali tak vyletíš predným sklom. tak ja fakt neviem, čo je horšie, lebo malinké by to podľa mňa neprežilo určite a ty? tak to je otázne. ak si dáš klasicky pás, riskuješ zasa život bábätka, pretože stačí aby ste fakt prudko zabrzdili, ano nemusíte naraziť a pás ohrozuje bábätko. ten tehotenský pás Ti ťaká ten klasický popod bruško, čiže bábätko je v bezpečí. stojí tam 31,75 €

jjana17
21. apr 2010

vitezova, no blbe myslienky podla mna napadnu kazdu jednu, ci je vsetko v ok, ci sa to tam udrzi atd, s kazdym pichnutim v brusku som uz aj utekala na wc ci nahodou, podla mna to je normalne mat strach, lebo aj tak mna osobne v prvych tyzdnoch bolelo brusko ako pri kramoch takze som mala strach

tadotami
21. apr 2010

vitezova nestresuj 🙂 stresy patria ku mne 🙂 a mna to ani nenapadlo.pri prvom som sa tesila a pi druhom som bola dost v soku.ale teraz lubim hystercit.

lusa889
21. apr 2010

no ja mam s brendonom dobre skusenosti, nekupovala som tam sice vela veci a le niektore som si omrkla a vysli ma lacnejsie ako inde tom kupila, tak. s predavackami skusnosti nemam skor som mala pocit ze za kazdy tegalom neja striehne aby sa opytala co nieco nepotrebujem 😀
bublinka je lacnejsie to hej ja som tam kupila tehu nohavice hned na zaciatku, myslim ze tam maju len oblecko ale niesom uplne ista.

barbyes mne opuchaju ruky uz asi 2 mesiace takte prstene su u mna uplne tabu, tiez mi je to luto ale co uz, mala som raz jeden pokus, ale potom som 1/2 hodinu dala v kupelke obrucku dole a bolela ma ruka este viac 🙄
skor ma este bola kosticky ma rukach, to asi z tych opuchov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre