Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
22. apr 2010

lenočka tam je taký detský obchod na štvorcaku v tom jednom rohu ako sa ide smerom na tržnicu, tam som kupovala vložkz do podprdy... a potom santa maria ta je v takej uličke tiež vo štvorcaku smerom ku domu odborov... Dufam že som ti to dobre napísala, lebo ja niekedy viem takéto veci dopliecť 😅 Ale kebz bolo pekne tak bz sme mohli skočiť aj s drobkom do mesta spolu a chceš manuálnu či elektricku???

zuzu1111
22. apr 2010

lenocka maly je nadherny....verim, ze ho budes mat coskoro doma. A kolko skor sa narodil?

elko69
22. apr 2010

mirka12011 aha no zatial nic ale ocakavam to,ale zase ma zacina pobolievat brusko ako pred mrskou..mas to aj ty??to su ti poslickovia myslis???

lenocka vitaj, tak uz to mas za sebou a uz je z teba mamina aj,vidis ani si necakala ze to bude tak skoro,jak som citala ze si sla do nemocky hned som si zacal apripravovat preistotu kabelu aj ja do pordoky preistotu...drzim palceky nech je vsetko ako ma byt a nech uz mas drobceka domenka a ty si uzivas uz len mamickovske radosti ale asi aj starosti,ale to k tomu patri... 🙂 este raz blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam ....

mirka12011
22. apr 2010

no konecne tu niekto je 😀
elko no vcera som mala taky pocit ako keby mrcha mala prist take mierne krciky, ale netrvalo to dlho
aky poslickovia?
no teda elko tak zacne sa roztahovat neboj sa ja som si trosku lahla a mam problem sa prejst tak to teraz momentalne boli...

elko69
22. apr 2010

no take tie prve bolesti ze ked sa maternica pripravuje pomaly,niesu to kontrakcie ale tusim poslickovia s atomu hovori ze pomaly uz sa pripravuje telo na porod....no som zvedava kedy ma to zacne boliet,jako bola by som rada keby co najneskor samozrejme...zatial v pohode chodim aj do prace kazde rano pesi pol hodku v ramci prechádzky ale ked idem pobehat po meste uz je to horsie somnou 🙂

lenocka84
22. apr 2010

mirka maly cca asi tyzden, ale prave idem od neho, tak uz sa naucil pekne pit z flase, zvysili mu davku na 30ml, nevracka, pekne si to udrzi, co je dobre znamenie.
a bolo mi povedane, ze hned ako ho daju prec z pod svetla, ide do vankusa a zacina zacvik
tak sa tesiiiiiiim

elko dakujem, dufam ze uz len dobre bude

veji no uvidime, skusim nato kuk, myslim ze mi bude stacit manualna, mliecko sa rozbieha, tak nech mu to vydrzi

elko69
22. apr 2010

leni neboj bude....malicky mal peknu vahu na ten tyzden co si bola...moja mama mala pri narodeni 1600 g a to s anarodila pred 51 rokmi a je tu a je zdrava!!!

mirka12011
22. apr 2010

elko no teda mne sa mala uz posunula dole chodim cikat uz ovela castejsie aj brusko trosku kleslo a teraz ta bolest lonovky, tak jedine musela zist dole...no tak som mudrejsia co su to poslickovia to som nevedela...aj krize ma vcera tak akoze pichalo ma v nich 😒
a dnes ma zaha pali juj no teda neviem mlieko vyvracam tak neviem co na nu dat...
lenka to su super spravicky jejeje tak daj cmuk malemu za nas....

lenocka84
22. apr 2010

elko ja som uz kludna, takze pohodka
uz dokonca pribral to co schudol, takze je to na super ceste

elko69
22. apr 2010

miri uz ti kleslo brusko???ten nas valibuk je stale asi moc hore lebo jak mna zaha trapi niekedy je strasne,ale teda ja nevracam z mlieka takze to tlmim vzdy tym,nic ine mi akosik nepomaha zatial...a ty uz sa zacinas pomaly balit alebo uz si zbalena do porodky?

leni tak to je super 😉 a ty si bola zbalena ked ta to chytilo alebo ta drahy pobalil nebodaj?lebo keby som to mala nechat na toho mojho tak polovicu veci by som nemala :D :D

mirka12011
22. apr 2010

elko ja uz som zbalena hihi dugy mi poradila radsej sa zbalit prv kvoli dozretej placente, a teraz mi poradil doktor zbalit sa radsej kvoli opuchom 😀 tak ja uz som zbalena uz len dohadzat veci do tasky....
no tak ti poviem vcera vecer som za hodinu bola 6x cikat 😝 a to som ani vodu nepila a som prisla zo zachoda a zas mi trebalo 😀 vcera ma mala teda riadne prehanala na zachod... 😉
no to budu vlasaci asi ked nas tak zaha pali.. 😅

elko69
22. apr 2010

miri no veru sak aj mamina mi to hovori ze sak teda stale pali zaha budete mat vlasate babo takze asi podla toho co mna stale trapi ta zaha tak bude mat vlasky asi po zadok ked sa narodi 😀 😀 😀 😀 😀 no ja uz som skoro zbalena tiez len teda este par veci pre maleho..cez vikend operem pozehlim a v pondelok som uz komplet zbalena,uz len jedna kojenecka podprdka mi chyba a hygienicke premna ale to az ked s abude k tomu schylovat tak zoberem...no ja tiez casto beham na WC a hlavne v noci min 3x idem...

mirka12011
22. apr 2010

no elko aj mne chyba jedna podprda ja som rada, ze jednu mam keby nieco 😀
no v noci ja sa prebudim, ze cikat mi treba tak sa prehodim 3x ze vydrzi vydrzim aj ked viem, ze musim ist tak sa mi nechce v noci vstavat na zachod ze az 😉
co som zbierala v nedelu celodenny moc tak som vycikala 1,5litra hihi som myslela ze aspon 3litre to budu ale tak az taka dobra niesom 😀

janefonda
22. apr 2010

ahojte
Leni vitaj!!! Maly je naozaj krasnucky, dufam, ze budete rychlo spolu ako rodinka 😵 😵 😵

Ja uz mam aj krvne vysledky, tak ako vzdy malo zeleza, ale ziadne brat nebudem, som aj dokine povedala, mi to sposobilo viac skody ako uzitku aj naposledy 😝 Ale inak vsetko ok. Este cakam na vysledky zo steru...
Baby dufam, ze zajtrajsok plati a keby bola nejaka zmena poprosim sms, kedze som uz v BA a tu mam obmedzeny net, nebudem stale online 😉

A k cikaniu....sme na to podobne. To je uz brutalny trening sa v noci tolko nabehat na wc 😀

elko69
22. apr 2010

ti kazali zbierat moc??sledovali ti bielkoviny v moci,albo co?no sak pisu vsade zeby mali byt 2 materske podprdky a ja mam len jednu ale viem kam pojdem kupit druhu tam kde tu prvu len nemali tovar kedze ja uz kupujem D kosik,som chcela jednu bielu a jednu ciernu alebo telovu aj rozmyslam tam mali este...a est epapucky nemam,teda tie do sprchy hej ale este jedny by som mala mat,musim skocit mozno zajtra do mesta a dokupim este co mi chyba nech uz som komplet zbalena..a ty si pre malu asi aj olejcek nejaky brala ze?ten este nemam..

elko69
22. apr 2010

no a co sa tyka toho cikania ani nehovorte uz sa mi nechce postavit ani a tiez sa prehadzujem ze este nejdem ale nakoniec ajtak musim...a dnes som dostala taky krc do nohy ze som myslela ze s arano an tu nohu nepostavim...

mirka12011
22. apr 2010

elko na interne som bola odniest kvoi opuchom aj krv mi brali v utorok maju byt vysledky aj mi skontroluju cinost obliciek....
lebo opuchame stale....tak zistuju ci su to bielkoviny alebo co....
elko uz aj ty chodis ako kacka? uz sa pridas k nam kackam 😀

elko69
22. apr 2010

ako kacka???ja chodim skor ako diva svinka uz funim :D hehe

mirka12011
22. apr 2010

funime ako svinky a chodime ako kacky no pockaj ked sa zacnes roztahovat uz pochopis tu kacku 😝

elko69
22. apr 2010

aha tak potom asi budem chodit ako kacka,ale mam pocit ze chodim uz tak na sirsie trosku... 🙂

mirka12011
22. apr 2010

no tak si kacka uz a ty 😝

lenocka84
22. apr 2010

elko ja som si balila, na pohotovost, len zaklad, ostatne veci som uz mala cca na 50% zbalene
takze mamka len dohodila a bolo

jane ahooooj
uz som dala aj video na fb, tak kukes ked sa ti chce

no idem ja odsaaaavat, nech ma synator na veceru 😉

elko69
22. apr 2010

miri takze uz som kacka a nevim ani o tom :D hehe

leni no veru chod syncekovi "navarit veceru" hehe a ja keby som zacala teraz rodit a ze teda nemam zbalenu komplet kabetu tak veru mamina by mi musela dobalit veci,aby tam bolo vsetko co by malo byt :D

mirka12011
22. apr 2010

elko vidis co sa nedozvies 😝

elko69
22. apr 2010

🙂 tak dakujem teda 🙂

mirka12011
22. apr 2010

nz 😀 rada potesim ludi 😉
a uz sme tu skoro vsetky kacicky tak co hihi

elko69
22. apr 2010

no veru a uz sa len budeme predbiehat v tom ktora nou uz nebude zase..hihi pozri mirka jak nas predbehla 🙂 🙂 🙂 🙂

elko69
22. apr 2010

teda lenka...hihi pozeram na tvoje meno a napisem ho sem??hihi

lubka89
22. apr 2010

baby aj ja chcem vidiet videjko :(inak lenka ajoj🙂

mirka12011
22. apr 2010

elko chapem demencia utoci 😀
kedy mas poradnu elko? 😝
uz mas kazde 2tt?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre