Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lubka89
30. apr 2010

ahojte baby tak uz som aj ja doma🙂

elko69
30. apr 2010

gali no ako s amu chce,chvilkovo kope a chvilkovo len tlaci to je niekedy neprijemne ale...

lulu ja mam molitam a kokos lebo z tej kokosvej strany to musi byt otocene smerom hore teda na tom ma babetko spinkat...

elko69
30. apr 2010

luby vitaj...no co ako sa citis??uz je asi dobre ked ste s drobcom uz domenka,co?a teraz si asi len pomaly zvykat na seba,co?

lubka89
30. apr 2010

no elko tak to mas pravdu 🙂 trosku ma boli to co ma zasivali ale inak v pohode🙂

elko69
30. apr 2010

takze tie bolesti tvoje boli teda nakoniec kontrakcie 🙂

vejula
30. apr 2010

dakujeme dievčatá, joj aby ste už aj vy porodili a založime nejaku novu temu že"prvý krát mamička" 😵

ahoj lubka ako čerstvá mamička???

lulu4
30. apr 2010

elko dakujem, lebo aj ja nad tym molitan kokos spekulujem, lebo drahy uz schvalil, ze mozem aj postielku uz objednat aj s matracom, dokonca som vcera objednala set obliecok a mantinelu do postielky, uz len tu vypln budem musiet kupit, myslim vankusik a paplonik ale to neskor aj, aj kocik budem tak v juli az objednavat... ale uz mam oblecko kopmplet uz len kozmetiku a na kupkanie veci a uz to bude dobre 😀

lulu4
30. apr 2010

ahoj Lubka, kolko si bola v nemocke celkovo - 4 dni? ja sa len pytam, ze kolko si tam nechavaju mamicky teraz? malicky nemal zltacku nic, to je super... ako sa citis a ako si rodila, cisarak ci klasicky porod?

elko69
30. apr 2010

aj moja sestra porodila v stredu a ta sa chuda tak natrhla ze ju teraz musia az cievkovat lebo sa nemoze vycikat...chuda taka je ubolena az mi je ju luto...nestihli ju nastrihnut lebo ona o 12 hod dostala bolesti a o 14 hod bola mala na svete,ze sa rychlo tlacila von...

lulu4
30. apr 2010

elko: fuu to nezavidim tvojej sestre, to mala ozaj rychly porod, tak hlavne ze su oboe v poriadku, sa to zahoji len to trosku potrva... a co malicku si bola aj dnes kuknut ci nie?

vejula
30. apr 2010

elko ja som bola tiež zacievkovana, lebo po sekci sa nemôžeš ani postaviť, a to ti bol aký komfort, že dokonca aj moč ti len tak steká do sačku 😀 😀 😀

elko69
30. apr 2010

veji no veru uz aby to tu bolo... 🙂

lulu ja som kupila baldachyn, hniezdo, navlecky a aj paplonik a podusku od jednej baby z ruzindola za 40 € tusim....ona tu mala na nete vsetko mozne aj postielky,aj tie matrace...

elko69
30. apr 2010

veji ona ma len nejaku cievku zavedenu a chodi cikat do sprchy lebo sa nemoze vycikat,uz od vcera rana necikala lebo to nejde nejdnoducho,boli ju vsetko...

lubka89
30. apr 2010

vejula mame sa super ked sme doma 🙂 ale trosku je z kakanim problem :(
lulu bola som tam 5 dni 🙂 prvorodicky tam nahavaju takto :( a rodila som klasicky 🙂

elko69
30. apr 2010

lulu bola som kuk aj vcera aj dnes...som bola jej odniest nausnicky nech je mozu zajtra prepichnut aj uska v porodnici...

vejula
30. apr 2010

lubka to čoskoro prejde, uvidíš.. Hlavne ked mame dôvod - našich anjelikov

elko to je zvlastne že musi chodiť cikať, mna zacievkovali a moč mi išiel priamo do sačku 😝

idem ja do spršky a hajať, lebo noci už nemam take nerušené ako počas tehu, tak si kočky uživajte 😉

elko69
30. apr 2010

veji jej tam napichli len nejaku rurku - cievku a cez to cika iba,nema ziadny sacik...

lubka89
30. apr 2010

no tak to dufam....🙂 a cim sa najlepsie hoji to co ma zasivali?

lulu4
30. apr 2010

Lubka: a mala si epidural ci bez? kolko ti trval porod, mala si to aspon rychlo za sebou? ja som taky zvedavec 😀
to je dobre ze si uz doma, uz len nech sa ti tie rany zasite hoja, nieco ti v lekarni urcite poradia, nech ide manzo nieco kupit...
a co Tobik, ake problemy s kakanim, nejde mu to, boli ho brusko?

lulu4
30. apr 2010

elko to si dobre kupila celu tu sadu do postielky, ja som to objednavala z netu, obliecky, mantinel a zavinovacku vsetko v rovnakom vzore za 30 Eur + este som tam nasla paplonik a vankusik za 13 Eur ale to este neobjednavam zatial... no a tu postielku budem asi zajtra objednavat aj s matracom, postielka stoji nejakych 60 Eur a matrac 15 Eur, no postielku chcem taku drahsiu lebo som sa do nej zamilovala, je to farba orech s bielou a taka zirafka je tam vyrezana... nadherna je... nasla som ju na jednej stranke za tych 60 Eur, lebo inde stoji aj 80 a viac, ake su tie ceny odlisne... to je sila

lubka89
30. apr 2010

epidural nie .... porod trval nejake 2 hodinky 🙂

elko69
30. apr 2010

lulu tak to si super ceny nasla ale fakt,jako ja mam postielku za 60 € a matrac za 11 tusim ale teda nieje tam nic vyrezane na postielke tak aobyc,sak myslim ze ju mam aj odfotenu a zavinovacku mam tiez v tom vzore ako baldachyn a to ma vyslo 10 €...ale super som aj ja rada ako som nakupila lebo sak ked som pozeral av nabytku tak len postielka bola 100 €

elko69
30. apr 2010

luby tiez si to teda mala rychlo za sebou...

lubka89
30. apr 2010

dobre babky idem buvat 🙂 kym maly buva 🙂

elko69
30. apr 2010

luby tak utekaj veru aj my si budeme musiet zvykat hajat ked budu babetka spinkat...hehe dobru nocku..sak pojdem aj ja uz off..

gali
30. apr 2010

dobru noc, tiez idem pomaly. Mam za sebou dlhy den, boli sme po skole opeckat s deckami a to sme najskor 2h slapali 😀 , ale vladali aj ohen zalozili - sikovnici mali 😉
Prajem krasny vikend a uzivajte si slniecko. Paa 😎

lulu4
30. apr 2010

elko: pozerala som v tvojom albume, pekny setik si vybrala do tej postielky, taky jemnucky.... ja si dam do albumu foto tej postielky a toho setiku co som objednala ak chvilu pockas mozes to kuk... 😀

lulu4
30. apr 2010

elko: uz som to pridala do albumu 😀

dugyna
30. apr 2010

veji mas krasnu fotecku 😉

dugyna
30. apr 2010

lubka ahoj este raz gratulujem 😉 to si mala rchly porod 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre