Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
3. máj 2010

lulu a keď ti poviem že to je oblečko 74 😅 už ho musím cvaknuť ako vyzera 🙂

lulu4
3. máj 2010

garonka: tak mas pravdu ono to rychlo leti, clovek sa ani nenazda a uz tu bude ten maly uzlicek medzi nami... drahy sa tiez obava co ako bude, ze sa bude bat maleho aj na ruky vziat ale ja si myslm ze ako iny ockovia aj on sa nauci aj prebalovat aj vsetko..... ozaj tvoj nema problem s prebalovanim Tobika ked sa pokaka?

lenocka84
3. máj 2010

lulu arnica su homeopatika, take male glicky, ako tabletky, rozpustaju sa v ustach

lusy ja som dala zatial dole 9kg, a pribrala som 11kg
tak uvidim ako to pojde dalej

garonka
3. máj 2010

lulu no zo začiatku aj hej len utekal het, že on neprebaľuje ale nejako potom sam od seba si povedal, že prebalí aby som nebola na všetko sama ale sranda vtedy ho Tobi očural 😀
ocko ho prebaľuje aj v noci a aj s nami vstava ale už 4 deň vravím drahemu nech nevstava a nech sa do prace vyspí a kupe maleho len on ja sa bojím
no a problem zo začiatku nebol ono to prišlo samo že mame babo tak super a bola aj vyhoda, že Tobi od narodenia bol tučko tak sa ho nebal na ručky
sa tešíš na maleho Vladka čo? a vybavičku už maš ´komplet?

lulu4
3. máj 2010

Leni tak to si dala skoro vsetko co si nabrala dole, to je super.... keby aj mne sa to tak podari hned po porode co by som za to dala... ved som zvedava co budem po porode nosit 😔

garonka
3. máj 2010

leni ja som pribrala len 12 a zostalo mi navyše 3kg ale slanina na bruchu mi vadí a aj strie ale vtedy si poviem to neva hlavne, že mame Tobiho a to je užasne

lenocka84
3. máj 2010

lusy ty nekupes maleho? ja som hotova pri kupani, uzasny pocit
no a strie hmmm tych sa uz nezbavim

lulu ja som to az nechapala, ked som sa dnes postavila na vahu

garonka
3. máj 2010

leni nie nie to je ockova srdcovka kupať maleho on sa v tom vyživa ja len asistujem podam olej, kefku ocko aj oblečie ja už dam malemu papať a hajde do postele 🙂

lulu4
3. máj 2010

garonka: velmi sa tesim na nasho Vladka malinkeho... viem, ze pride uplne nove obdobie mozno sa moc uz nevyspime, podla toho ake bude to nase babo, tazko povedat aku bude mat povahu... ale keby bol maly po mojom mm bola by som happy on bol take kludne dieta, kde ho polozili tam si ho nasli... 😀
vybavicku nemam komplet, len vsetko to co mam v albume, viac toho nemam zatial... ale oblecka nechcem vela takych 56 alebo 62 co ked sa mi tiez narodi velky macko 😀 aby bolo na prezlecenie tak akurat ked sa pogrcka a tak... este ideme tento vikend gratulovat starkemu do Prievidze a starka ma uz nachystane pre maleho Vladka - vlastne jeho prababka jednu kosielku, kabatik a zevraj krasnu modru supravu kde je kabatik, dupacky, ponozticky, podbradnik a ciapocka - to by mohlo byt aj na cestu domov z porodky... tak sa uz neviem dockat kedy to uvidim... a krstni dojdu z Anglicka tiez tak tipujem ze aj oni nieco prinesu... to bude take prekvapko hadam 😀 ved potom dam vediet... kozmetiku budem kupovat az niekedy v juny to staci a kocik objedname az v juli.. ostatne uz bude

lulu4
3. máj 2010

Leni: tak to by som nechapala ani ja keby mam hned a zaraz tolko kil dole 😀 tak zatial som stale na 4 kg navyse, tak hadam to tie posledne mesiace moc nestupne, jedavam ako pred tehu, neprejedam sa, sladke mi nechuti... vecer nejedavam tak hadam kila nepojdu hore ako besne...

garonka
3. máj 2010

lulu to je paradaaaaaaaaaaaa a rodina nech nakupuje vecičky vždy treba, u nas zas moja mamina furt niečo kupuje malemu ale Tobi z tych veci rychlo rastie 🙂
strašne rada nakupujem teraz by som sa s tebou aj vymenila akoby som kupoval kočík, postieľku a oblečko 😵

lenocka84
3. máj 2010

vela robi aj odsavanie, podobne ako kojenie

garonka
3. máj 2010

lulu a leniiiiiiiiiii idem ja do postele čajík som vypila aby mliečko bolo tak môžem aj zachrapať, predpokladam, že hladoško bude až nadranom jesť 😅

dobru nocku vam 😵

lenocka84
3. máj 2010

no ja cakam kym ho nakrmim a potom letim spat aj ja
tak dobruuuu lusy

lulu4
3. máj 2010

dobru noc kočky na chvilu som odbehla, tak sa vyspite, nech deturence pekne spinkaju... papa

lenocka84
4. máj 2010

dobre ranko
my sme uz vstali, lebo hlad je hlad
moj drahy synator sa ohlasil sam po 4 hodinach, takze vyspat ma nechal 🙂
uvidime aky bude den, ale prva noc mimo nemocnice bola uplne v pohode

garonka
4. máj 2010

leni čauko
my sme spali od deviatej do rana piatej a to preto lebo cely deň nespal
som zvedava aky bude dnes
jeeeeeej to ste teda krasne spinkali nato že to bola prva noc mimo nemocnice 😉

lenocka84
4. máj 2010

ahoj lusy
maly zaspal o 22:30 ked dopapal, potom sa ohlasil o 2hej v noci, a potom az 6:30
uplne paradne
a teraz zase spinka, predpokladam ze do cca 10tej
ake mate pocko? u nas je zatiahnute, co ma deprimuje

garonka
4. máj 2010

leni tu je zamračene a vyzera že bude pršať i ja som z toho nervak
a to je krasny začiatok mesiaca daždivy ☹
no tak to ti krasne spinkal a kde vedľa teba či v postieľke?

lenocka84
4. máj 2010

spinkal v kosi na posteli vedla mna 🙂
tak aby som na neho videla, ale nebolo to potrebne, lebo spal celu noc velmi pekne, dokonca sa rychlo napapal, a hned sme sli spat

zuzumajko
4. máj 2010

lenocka to mas velmi dobreho chlapceka 🙂 dufam, ze vam to vydrzi 🙂

lenocka84
4. máj 2010

zuzumajko dakujem, dufam ze mu to ostane
ale uz zacina byyt riadne zivy, pri prebalovani mi uz lieta po celej podlozke, dokaze sa prevalit na bok, a tak ostat lezat
a hlavku dviha uz bezne

mimi21mimi
4. máj 2010

dobre ranko baby 🙂

Konecne som odfotila, co sme kupili v Rakusku, kedze nas kocik tam nemali.... niezeby som potrebovala este nejake oblecko, ale toto bolo hrozne zlate 😀

dugyna
4. máj 2010

Caute kocky,pisala som vcera s Miskou,ze v So ich poslali domov lebo boli malo otvoreny,inak vas vsetky pozdravuje a ci nas v mobile,a ze ju bolia strasne krize.

zuzumajko
4. máj 2010

lenocka tisko zavidim 🙂 musi to byt krasny pocit 🙂 dufajme ze aj nam sa postasti vydrzat az do konca 🙂 😅

lenocka84
4. máj 2010

zuzu tak mi sme vydrzali do 34tt, mohlo to byt aj dlhsie
hlavne treba mysliet pozitivne, to je dolezite

dugy ahoooj, ako sa mas?

garonka
4. máj 2010

leni ja mam tobiho vedľa seba v postieľke spal nespokojne ale cez týždeň planujem postieľku pritiahnuť k posteli aby bol bližšie tak uvdim či aj vtedy bude pekne hajať

lenocka84
4. máj 2010

lusy ja ho do postele nechcem ucit, ma pekne svoje, a ja som zaroven kludnejsia, aby sa mu nieco nestalo
a hlavne pouzivame monitor dychu, takze pekne jeho postielka

tadotami
4. máj 2010

ahojte dievcata 😀

lenocka84
4. máj 2010

ahoj tado
ako sa mas?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre