Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zazalienka
25. aug 2009

garonka ja s poverami ďaleko nezájdem.. mon muž je furt v práci, tak musím všetko vybaviť skôr, kým ešte vládzem.. a keď sa má stať, tak sa stane, aj keď doma budem mať kočík, alebo nebudem.. to je porste osud, s tým nič neurobím.. vecičky pre malé to neovplyvnia.. keď budem vedieť čo to bude, tak začnem robiť zásoby..

miroslava89
25. aug 2009

ja sa snaizm navarit uz roky a priznam sa ze som rada ze byvame so svokrou lebo pri mne by sme hladovali a akosi ani nemam chut stat stale pri hrncoch... ale pomalicky sa asi budem musiet naucit aspon tie zaklady nejake ,.. a dakujem za tip skusim sa tam poobzerat aj ja mozno nieco najdem co by som dokazala aj ja uvarit..

miroslava89
25. aug 2009

ja od vas utekam na trochu prec idem na nakupy a tak trosku ahojte🙂

motylik22
25. aug 2009

ahojte baby 🙂 kedy je podla vas ten spravni mesiac na nakup vybavicky pre babo myslim vsetkeho asi tak 7-8mesiac? keby to bolo na mne tak uz by som teras kupila vsetko lebo zboznujem nakupovanie.....

garonka
25. aug 2009

motylik

ahooj, aj ja by som už nakupovala vybavičku hoci aj dnes, v obchodoch s detskymi vecami horko ťažko obchadzam tie krasne vecičky, niekto nakupuje už okolo 5 a 6 mesiaca je to individualne, ak je u teba všetko v poriadku neuškodí ak si par veci zadovažíš, ja mam len papučky 😀 tie som musela kupiť 😀

zabka1611
25. aug 2009

ahojte kočky..tak tiež sa pripajam...čakam svoje prve miminko...a tak trochu mam aj strach ci to vobec zvladnem... ☹

motylik22
25. aug 2009

garonka aj ja mam nejake body ale este neviem pohlavie takze musim pockat minimalne do 2septembra...body mam v zltej a v zelenej farbe ale som sa rozhodla ze nic nekupim pokial aspon nebudem vediet co to bude aby som mohla kupit modru alebo ruzovu vec.... 🙂

garonka
25. aug 2009

zabka

treba myslieť optimisticky 😉 zvladneš to neboj, mňa potrapil vysoky tlak a teraz pečeňové testy 😲 ale som pod prísnym dozorom 🙂
a ako sa citíš?

garonka
25. aug 2009

motylik

na nakupovanie sa ohromne teším hoci mam od znamej 3 krabice šiat po babätku všetky farby 😀 ale to su len také vecičky na doma, nove su krajšie nepoužité, ja som včera musela kupiť zavinovačku 😀 oproti mame baby obchod a je v ňom všetko, a keď mi predavačka povedala, že ak sa tam zaregistrujem dostanem kartu aj zľavy, som myslela, že nakupim všetko a hneď 😀

motylik22
25. aug 2009

zabka mozem sa spytat kolko mas rokov? lebo vyzeras ze by si mohla mat asi tak ako ja....a v tom ze sa bojis nesi sama aj ja uvazujem niekedy ze ked to pride ten porod a to vsetko ci sa nezrutim a nerozplacem 🙂 🙂 🙂

garonka
25. aug 2009

motylik

a práve pozeram, že si z KE aj ja som z KE, čakaš prvé babenko?

zabka1611
25. aug 2009

garonka - citim sa celkom fajn...ja mam zas problemy s nizkym tlakom ale da sa to prezit..len tie horuce dni mi robia problemy 😒 a tiez som nezvykla tak vela papat tak mi byvalo aj zle, ale uz je pohoda...vzdy mam uz rano nachystane ranajky aby som nezabudla 😀 a buduci tyzden idem zas do prace (teraz som na PN) jupiiii...lebo tie nudne dni doma ma ubyjaju ☹ a tiež sa už velmi tešim na nakupovanie...hoci času mam habadej...ale neviem sa dočkať 😀 😀

zabka1611
25. aug 2009

motylik22 - budem mat 22 🙂 babo sme akosi neplanovali....ale stalo sa a tesime sa obaja 😵 😵

motylik22
25. aug 2009

garonka ano moje prve tento rok som zmaturovala a ked som si po skole chcela najist pracu taks som dostala od svojho mileno dostala navrch na svadbu a na babo.....aj ty cakas svoje prve?

garonka
25. aug 2009

zabka

nízky tlak v tehu je oveľa lepší ako vysoky, ja som mala 170/90 a ležala som v nemocke pod dozorom, teraz sa mi ustalil, mávam len 120/80 alebo 130/80 tak sa musím držať, a som rada, že ma vôbec netrapili tie tehu nevoľnosti, lebo moja kamoška je už v 6 mesiaci a vracia stale, neviem si to predstaviť.

motylik22
25. aug 2009

zabka ja mam 20 no nesmie az tak daleko od seba.... 🙂

zabka1611
25. aug 2009

motylik a brat sa teda budete kedy??? 🙂 🙂

garonka - o tych nevolnostiach mi ani nevrav...zatial to nie je až take hrozne..už sa to zlepšilo ani ma nenapina, tak dufam, že sa už neobjavia 😀

garonka
25. aug 2009

motylik

jej baby ste ma dobehli ja mam už 27 som stara koza a to som v 20tke chcela babo, len sme odkladali ja som sa i bala že ako to zvladnem, ale čím mam viac rokov tym tie problemy mam habadej, no som optimisticka aby som babenko donosila 😉 je to moje prvé vytužene a naplanovane 🙂

motylik22
25. aug 2009

zabka mala byt toho roku v lete ale ja som sa nechcela vydavat s bruskom a aj ked mi ho este nebolo vydiet nevedela som ci nahodou v tom teple mi nepride zle alebo presne pred knazom by mi prislo nevolno tak si to prectav 🙂 tak som to nechala na buduci rok v lete....vy sa budete tieš brat?

garonka
25. aug 2009

zabka

mňa len napínalo hneď ako som otvorila chladničku a ani cigaretový dym neznesiem a to nehovorím o tom, že na izbe s nami ležala jedna babenka, čo bola v 12týždni krvacala, poležala si tam týždeň a každý deň fajčila na zachode, kym som jej nevynadala.

zabka1611
25. aug 2009

motylik....ano aj my sa chceme brat...len teda neviem kedy lebo v plane sme mali oktober lenže svokrička si riadne dolamala ruku takže chcem jednoznačne počkať až sa jej to riadne zahoji 😉 a zrejme to nechame tak ako sme chceli (ešte ked som nebola tehu) takže august 2010!!!

garonka...u nas sa tiež fajči a to nehovorim ake smrady su v praci....takže to zas bude....ale tak ja mam riadnu papulu a ked sa mi niečo nepači tak si poviem svoje a nech si ostatni myslia co chcu... 😀 😀 😀

motylik22
25. aug 2009

garonka 🙂 ale vobec niesi ved to je uplne jedno podla mna 🙂 a s tymi problemami mi ani nehovor nemusis mat 27 a problemi staci ked mas 20...teras riesim konkretne otazku byvania ako mame kde byvat zatial byvame u mojej mami ale chceli by sme byt sami zdedila som po ocovi 3izbovy byt ktory chceme predat a kupit iny a inde aby sme mohli byt sami lenze su tam mensie problemi ktore sa mi nechce rozoberat a ktore sa budu tahat sudom ako mi povedala pravnicka ked to pojde na sud tak to bude trvat minimalne jeden rok a to uz babo bude na svete a nechcem byvat so svojou mamou a ma aj maly byt kde vsetky veci pre babo nedam ☹ mohli by sme byvat u rodicov mojho draheho oni maju dom ale ich tam je trosku viacej.... ☹ je to cim dalej tim lepsie

motylik22
25. aug 2009

garonka zabka s tym cigaretovim dymom aj u mna tak bolo vlastne aj tak som prestala fajcit lebo mi strasne zacal vadit cigaretovy dym a draheho už vyhadzujem na chodbu lebo neznasam to a to je aj dobre lebo aspon som sa odnaucila fajcit 🙂

garonka
25. aug 2009

zabka

no ty si žieňa ktoré sa vo svete nestratí 😀 😀 😀 papuľu mam i ja, niekedy to i preženiem 😔

motylik

mamina ti aspoň troška pomôže kym sa osamostatnite, že budete byvať sami, my sme sami niekedy je to na nezaplatenie ale občas mi je smutno, aj teraz v piatok ako som sa vratila z nemocky, mi to tu pripadalo doma také pusté, bola som sama, rychlo navariť aby som nebola hladna, lebo drahy nestíhal. A to nehovorím o tom, že musím mať každý deň varené, a nemať pocit hladu, lebo pečeň to neznesie 😒 , po pôrode sa mi tu prikmotri mamina to sa teším, navarí, naperie 😀

garonka
25. aug 2009

zase ja som nikdy nefajčila ale drahy kvôli mne prestal, uplne z dňa na deň na svoje 25 narodky, šokovalo ma to 😀

zabka1611
25. aug 2009

motylik.....otazku byvania riesime aj my ☹ ☹ tiež nevieme kde...lebo u nas je sice miesto, ale s nasimi byvat to by som nechcela...a u svokrovcov je tiez miesta dost a bude este viac lebo milacikova sestra sa stahuje do vlastneho tak sa uvolnia 2 miestnosti...len netusim ci moj drahy bude chciet aby sme tam byvali...je to tazke....uz len čakam kedy mi dojde domkov lebo už vyše 2 mesiacov je vo Finsku pracovne a tento tyzden by vraj uz mal prist...taaaak sa na neho tesime 😅 😅

motylik22
25. aug 2009

garonka ano je to niekedy dobre ked je pri tebe mama lebo aj pomoze aj spravi za teba nejake veci co sa tyka varenia.....ale ja mam taky nazor ze mlady by mali byt sami a zariadit si svoj zivot podla svojho bez toho aby sa mu do toho niekto miesal a u nas pri mojej mame by to asi tak bolo preto chcem aby sme boli sami

zabka1611
25. aug 2009

a garonka...to aj ja niekedy...ale ludia co ma poznaju vedia ze nie vzdy to myslim tak ako to poviem 😉 ja si teda viem dupnut...ved ten moj ma niekedy taky respekt ku mne ze ma poslucha aj na slovo... 😀 😀 😀 aspon ma tym vzdy milo prekvapi

garonka
25. aug 2009

konečne som nahodila foto, len pohľadam normalnejšie 😀

andrejusa
25. aug 2009

ahojte 🙂 , jeeeeeeeeej, garonka si dala fotečku, aká si peknučká, takto som si ťa vôbec nepredstavovala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre