Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
10. máj 2010

vejula, no aj som si myslela, ze asi nejake oblecko by som mu kupila, dakujem velmi pekne

zuzumajko
10. máj 2010

jupii, tak sa idem hned objednat kadernicke na melir 😀 baby, ja v poslednej dobe pocitujem take stastie 😀 uplny des so mnou, furt sa´smejem..drahy dnes vravi: nevyzeras dobre, ale co sa furt chichunas? ja ze od stastia a on, mno s hlavou nad zachodovou misou... 😀 😀

janefonda
10. máj 2010

veji tak uz pokrsteni...supis 😉 a na den matiek , to uz ake mile muselo byt 🙂 Miska dnes nastupuje do nemocky, tak uvidime ake spravy sa k nam dostanu 🙂

jjana17
10. máj 2010

tami no ved to ze u nas neboli krstiny uz 8 rokov takze ja si vobec nepamatam co sa v tedy davalo krpatej
a brat moj je krstný a aj on je z toho zufali,
no ale ja asi na nejake oblecko vsadim a nejaku hracku

tadotami
10. máj 2010

zuzu ma tito zachvaty smiechu posihovali vecer a v noci pr prvom tehu a nevedela som ani comu sa smejem 😀 psycho 😝

jjana17
10. máj 2010

dobre kocky idem ja off tatka pozriet zatial ahojte

tadotami
10. máj 2010

aj ja sa ofujem zatial.

dena6
10. máj 2010

Ahojte baby. Ahoj cerstva mamina zuzka :D ja sa vlastne ete tiez pokladam za cerstvu maminu :D
zavidim zuzke to papanie. ja stale chudnem stale mi je zle a v poslednej dobe nie uz len rano a to nechut k jedlu mam od zaciatku dost sa bojim o male dufam ze to coskoro skonci.

zuzumajko
10. máj 2010

dena to ma mrzi 😢 ja mam nakazane papat, aj teraz sa snazim aspon mozzarellu zjest s maslovym chlabikom, ale uvidim co to da, lebo mam pocit ze to pojde von. Takze je mozne, ze sa i u mna o chvilu objavi nechut k jedlu 🙂
deni, skus papat nieco, co mas rada. Alebo sonduj, co malemu chuti. Moja sestra to tak robila. Jedla skoro vsetko, len aby zistila ze co najviac chuti babu. Potom mala take 4 jedla, co relativne mohla 🙂 trvalo jej to asi 5 mesiacov kym dosla na to, co babo moze 😀

lenocka84
10. máj 2010

ahojte bambule
ako sa mate? ja som az teraz dosla, kedze som zehlila malemu vecicky
on este kraasne spinka, napapame sa a ide sa vonku, kedze dnes aj trosku svieti slniecko
vcera bol sikovny, pocikal mi vsetky veci aj perinku a vypln 😀

zuzumajko
10. máj 2010

leni ake zlate babo! 😀 inak ukazkovo spinka podla toho co pises 🙂 nejedla si nieco specialne pocas tehotenstva? 😀

lenocka84
10. máj 2010

zuzumajko dakujem
specialne? anineviem, myslim si ze nie

bubulacik
10. máj 2010

Ahojte mam otazku ked na sone sa male neukazalo do tvare a doki nevidel ci ma nosovu kosticku alebo nema ci ma moj gynekolog posle este raz na sono aby to pozrel alebo nie ??? To prejasnenie mi robil a NB bolo 1,9 v 11+2tt ze vraj je to ok ak co myslite posle ma ci nie???

mirka12011
10. máj 2010

bubuliacik urcite ano neboj posle ta.....

barbyes
10. máj 2010

ahojte fešandy 🙂

barbyes
10. máj 2010

utekám k detskej lekárke či nás zoberie a za pol hoďku som späť 😉

barbyes
10. máj 2010

už som späť, ale pozerám, že nikto tu nie je ☹

mirka12011
10. máj 2010

hih ahojky ja som tu :D bola som u doktora tak som sa bola umyt hihi vies taky hnusny pocit ked prides od doktora a ta kontroluju zospodu brrr 😢

barbyes
10. máj 2010

mne to nevadí.. ja som bola zasa u detskej lekárky, tak sa teším, už máme zabezpečenú 🙂 akurát pozeraám čo treba vybaviť pred pôrodom. Potrebujem potvrdenie o priznaní materského aby som sa mohla mdo sociálky zahlásiť aj na II.pilier dôchodkového inak to pôjde len do prvého. a vôbec netuším kde to potvrdenie vziať tak som písala našej účtovníčke, som zvedavá čo mi napíše 😒

mirka12011
10. máj 2010

barbyes to potvrdenie na socialke a to do 45dni od porodu treba dodat z kopiou rodneho listu....

mirka12011
10. máj 2010

cize ked pojdes dat tu matersku ci potvrdenie tak pytaj na socialke papier do 2dochod piliera to uz mne tam hovorili ale ze staci prist mm s mojim obciankym aj z kopiou rodneho listu a ze tam to vypisu.... 😉

barbyes
10. máj 2010

tak sa teším...určite tam bude plno ľudí 😒 a si si istá tými 45 od pôrodu? ja myslím aby sa dúchodkové rozdeľovalo a časť išla mne na účet a to som našla, že treba do 30 dní od nadbudnutia právoplatnosti rozhodnutia o priznaní materského, čiže asi do konca mája u mňa

tatiana1985
10. máj 2010

ahoooj mirka, ako mas??? este nerodis?? 🙂 🙂

mirka12011
10. máj 2010

no tak mi hovorila ci 45 alebo 48 uz neviem ale vies ked bude mm chodit vybavovat papiere tak cim skor tym lepsie bude mat pokoj....ale pytaj sa

mirka12011
10. máj 2010

ahoj tani dnes som bola u gynekologa kazali mi ist za gynekologom bo som bola v sobotu na pohotovosti kvoli tvrdnutiu bruska tak ma skontroloval zospodu ze krcok drzi ale uz sa otvarame mam zlty vytok cize mi spravil vyter a cim skor na ctg cize v piatok a napisal im ze ma maju sledovat to to tam nejako maju ze rychlo rychlo a jemu sa nezda ze malej bije rychlo srdiecko a oni nic....

barbyes
10. máj 2010

miri, toto tam je napísané:
Ak nastupujete na MD a chcete byť v II. pilieri dôchodkového poistenia, musíte to oznámiť do SP najneskôr do 30 dní od nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o priznaní materského. Ak svoje rozhodnutie byť zúčastnená na starobnom dôchodkovom sporení počas poberania materského poisťovni v uvedenej lehote neoznámite, bude za Vás štát platiť poistné na dôchodkové poistenie len do prvého, štátneho priebežného systému.

tadotami
10. máj 2010

ahojte kocandy 😎

mirka12011
10. máj 2010

no tak to ti teda teraz neporadim ale mne tak hovorila ked som bola na socialke

mirka12011
10. máj 2010

barbyes tak ci tak mm tam pojde ked bude vsetko vybavovat cize ked budem v porodke
cize hned....

mirka12011
10. máj 2010

babky dugyna mi pisala bo tu nieje ze Vam mam oznamit infosky o Miske.... je to preposlany text
Ahoj Kika, citam, ze sa baby pytali na mna, ak budes mat cas mozes im napisat, ze mi dr. urobil hamiltonov hmat, lebo potrebuje, aby som bola este viac otvorena, mam sa prechadzat a o druhej znova prist aj s vecami, ze by to malo pomoct, tak uvidime. Potom dam vediet ci ma tam uz nechali.........

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre