Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zabka1611
25. aug 2009

garonka...neverim že maš tolko rokov...šak si mlade žieňa 🙂 🙂

garonka
25. aug 2009

motylik

jasne, je dobre byť samim je viac sukromia, ja som si už zvykla, ale keď sa mi v sobotu nasačkovala svokra od rana do večera, som ju už pekne poprosila či nejde domov, že nam treba na nakup, a ta uľava keď odišla bola na nezaplatenie 😀

zabka

aj môj poslucha na slovo, fúha to si 2 mesiace bez draheho? ja som bola len 3 týždne a furt som mu vypisovala smsky, že chcem k nemu domov 😀

garonka
25. aug 2009

andrejuškaaaaaaaaaaaaaaaaaaa čauuuuuuuuuuuuuuu, a ty sa kde tulaš?

ja a pekna? kriste pane, a to ešte v tehu priberiem do široka až až, budem sa guľať, 😀 a ty maš na fotke vesely usmev, smejko 😀

zabka1611
25. aug 2009

no 2 mesiace ☹ ale tak dufam ze sa ho dockam...

dobre kočky, tak ja valim...treba aj čoci porobit 😀 😀 papa zatial

andrejusa
25. aug 2009

ďakujeeem. Ale od rána sa nejak motám, neviem čo budem robiť do toho 9 mes. Upratovať nevládzem, tv ma nebaví, tak sadám z jedného gauča na druhý a sem tam mrknem očkom aké sú tu novinky. Dnes tam máš toho švagra, či zajtra?

garonka
25. aug 2009

hej hej žabka mam 27 a v nemocke mi ratali 20 neverili mi, lebo som sa stale rehotala, nič mi nebolo, a sestričky ma obdivovali aka som trpezliva, tak ku sestričkam zavítam o 2 týždne ich zakuknuť čo maju nove 😀 idem si len pre výsledky

garicka
25. aug 2009

čauteeeeee

garonka
25. aug 2009

zabka čauuuuuuuuuuuu a prid k nam častejšie 😉

garicka
25. aug 2009

idem si počítať čo ste písmenkovali, jeeeej garonka konečne máš foto 😉

andrejusa
25. aug 2009

teraz až pozerám jak som to dobabrala, že som si ťa inak predstavovala, myslela som si inak, nie že škaredú... 😀 mne ináč pred takými dvoma roki tiež tipovali menej ako mám teraz, ale stále sa o tie 2-3 rôčky spletú. A predstav si, že ja som ešte nepribrala ani deko od začatku tehulkovania... vážila som sa.

garonka
25. aug 2009

andrejuška

zariadila som to aby tu nebol svokra je do kosti urazena, vynadali mi ale nevadí, ja som v pohode, už bolo načase prevetrať svoju papuľu 😀 tak to zmenili a beru synačika so sebou 😀

garicka
25. aug 2009

jeeej sú tu nové baby, vítam vás.... 😵

vy ste tu tak veľa popísali, a keď som tu ja tak tu nikto nie je 😢

andrejusa
25. aug 2009

ahoooj garicka 🙂

garonka... dobre si urobila, nech vedia že s tebou nemôžu manipulovať, keby si sa nechala teraz, už by ťa využívali stále. 😵

garonka
25. aug 2009

garička

ahoooooooj aj ty sa cely de motaš? dala som foto, lebo už sa nedalo pozerať na seba 😀 čo dneš porabaš? ja sa chystam urobiť ryžový nakyp, mňam

andrejusa
25. aug 2009

a garicka sa kde túlala? ja som tu práveže stále a vás nikoho... ☹

garonka
25. aug 2009

andrejuška

ja už mam 2 kila na sebe ale to sa mi asi udržia lebo mam dietu, nič mastné, len zdravé jedla, tak hadam nepriberiem 20 kg lebo to by som ich nezhodila vôbec, a tak sa guľať by som nechcela 😀

a teraz som najhoršia nevesta na svete, je mi do smiechu ako svokor zuril 😀

garonka
25. aug 2009

i ja cely deň visím na koníkovi ale nikto nepíše nepíše, tak len čítam 😀 a volala som na gastro, o 2 týždne mam ísť k nim vezmu mi krvičku, a mam priniesť aj vysledky z hematologie, či skade, tie si vyzdvihnem na gynek.oddelení kde som ležala, bola by som tam doteraz lebo niektoré vysledky nemaju, to je sila nie? až do Bratislavy moju krv posielali 😀 a aku mate krv? ja 0 +

andrejusa
25. aug 2009

moja si možno najhoršia nevesta, ale najlepšia manželka... tak čo je lepšie? a budeš pokojná, že sa mimču nič nestane, ja radšej nevyzvedám ako ti vynadali, lebo ja takéto veci nikdy nepochopím... aj s tvojim mužom tak skúšajú manipulovať, alebo on sa nedá?

moja mamča mi vravela, že strašne pribrala pri sestre a potom že jej doktori veľmi nadávali, lebo je to aj riziko pre bábo, aj sa zle rodí. Niekde som čítala, že maximum 6-8 kg sa môže pribrať.

andrejusa
25. aug 2009

no s tou krvou čo sa mi stalo!!! celý život som v tom, že mám 0, aj u obvoďáka to mám napísané a teraz mi prišli testy že mám A+ Genetické testy už máš za sebou? ako ti tie dopadli? tak keď tu zajtra budem ráno a nikde nikto, tak ťa tu ohlásim, ok? 😀

garonka
25. aug 2009

tak vieš skušaju aj skusili, 3 týždne som nebola doma nie? tak bol vkuse u nich nevadilo mi to lebo bol sam, ale čo si dovoľuju je už veľa, on sa nedá tiež si povie svoje, potom si vypočuje že ho tak nevychovali a tak, no proste same bludy, ja vravím lepšie je byť super manželka 😉 a najhoršie na tom je že pre svokrovcov je to prve vnuča a nevedia sa spratať do kože.

aj ja som čítala, že je optimalne pribrať 8 kg, ale 20? to si neviem predstaviť.

andrejusa
25. aug 2009

tí si asi myslia to čo moja svokra. že ho doma uväzuješ o stoličku a nikam ho nepúšťaš a huckáš ho proti nim. Toho som sa napočúvala... teraz aj keby chcela vnúča vidieť a kľačala by predo mnou, už jej neodpustím čo nám porobila a radšej si najme opatrovateľku ako jej ho dať na hodinu vravovať.
Nevšímaj si ich, aj keď je to asi ťažké... tiež nepochopím ako môže niekto toľko pribrať, veď mne práveže vôbec nechutí jesť.

garonka
25. aug 2009

jasneeeeeee, ja tu budem ako školopovinna 😀 dnes som sem prikvitla o siedmej, 😀

až 8.9 mi vezme krv na tie triple testy, len v nemocke mi robili utz na ten razštep chrbtice, babo je ok, aj vahu a dlžku ma primeranu 15tt, som bola aspoň troška v kľude, a o 2 týždne musím obvoďakovi zaniesť 24hod moč to zisťuju či su bielkoviny v moči, to v nemocke som mala ten odber 2x cik do poharika a vyliať do hnedej plastovej fľaše no des.

garonka
25. aug 2009

presne toto i moji vravia, ale je mi to fuk, nech si vravia čo chcu, a vravím zle svokry nech idu do pekla 😀

ani mne nechutí jesť, len ja musím každý deň varené, a teplé, lebo pečeň neznesie hlad ☹ tak stojím do obeda pri sporaku ukuchtím niečo rychle a hajde k notebooku 😀

andrejusa
25. aug 2009

ja moč nosím každý krát a hneď ho vedia vyhodnotiť a zatiaľ som mala vždy v poho. Ten rázštep sa zisťuje len sonom? na to sa nerobia tie triple testy? sono mi bude robiť až v 20tt, tak dovtedy sa aj umlátim.
Ja som tiež ráno vstala o nejakej siedmej, ale celú noc som buntošila, lebo mi trpla tá moja noha a mala som krče.

andrejusa
25. aug 2009

tak ja tú teplú stravu trochu zanedbávam, ale dnes som konečne urobila tú šošovičku.
Kedy chceš ísť na 3D? musíš mať papierik od gynoša?

garonka
25. aug 2009

aj ja nosím moč do tej skumavky a v ambulancii tymi papierikami zisťuju to Ph, ale ten 24 hod, v ňom sa zisťuju bielkoviny 😒 je to ok, ale pre istotu mam to mať ešte raz.
možno i krvou sa to zisťuje v nemocke mi robili utz na to, a 8.9 mi vezme lekarka krv na tie triple testy ta to sa načakam, a tebe už brali krv na tie testy?

garonka
25. aug 2009

ja by som šla na 3D ale drahe to je nie? v šaci maju za 50 € ale neviem či to isto tak stojí, to asi robia okolo 25tt, možno i skôr, hej to asi treba papierik na to, a pôjdeš aj ty?

garonka
25. aug 2009

ja som tiež malokedy jedla teple, teraz musím 😠 dnes som šupla do hrnca mrazenu zeleninu, zaliala vodou, pridala bujon prevrelo to a polievka hotova, aj som osolila nech to ma chuť 😀

andrejusa
25. aug 2009

aha, tak na tie bielkoviny mne asi ešte nerobili... krv na genetiku mi brali teraz 24.8 a mám si pre výsledky zavolať v piatok. Radšej na to nemyslím, lebo by som bola nervozna ako pes. No keby bolo niečo v neporiadku, asi by so mala niečo s močom, alebo s krvou predtým čo mi prišli výsledky, nie? či nezávisí to od toho?

garonka
25. aug 2009

moja idem dať variť ryžu na ten nakyp, budeš ešte dnes tu? či sa budete s drahym venovať sami sebe? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre