Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

pepppe
19. máj 2010

ahojte tehulky,ja ani neviem ci rozoznam kontrakcie 😉 dufam ze hej,,,,dnes ked som sla do obchodu riadne ma to bolelo na spodu brucha,,,,,neviete preco*?

liv1
19. máj 2010

jani mna zobrali do nemocky ked som bola 22tt a veeeeelmi ma vystrasili. tak preto som taka dolepena doteraz. velmi sa tesim ked uz budem 30tt, to je taka moja prva méta 🙂 .
tami tak ty uz sa dobre poznas, o to lepsie. to ma mrzi ze ti nema takto kto pomoct, ja dakujem bohu za to, ze mozem robit z domu a cez internet... a to ze zatial nemame dieta je teraz vyhoda, to si nedokazem predstavit ako by som lezala cely den... obidujem fakt..
tami ani zle ty nebyvalo na zaciatku?

jjana17
19. máj 2010

liv no aj ja som bola 5 dni v nemocke s tlakom a hned sestricka ze ked vam bude vysoky pretrvavat to sa potom riesi sekciou atd, proste ma velmi vystrasila som sa strasne bala
ale nastastie vsetko je ok,,
neboj liv este aby si neprenasala

tadotami
19. máj 2010

liv ale jasne ze bolo.ved to patri akosi k tomu.vracala som do 3mesiaca 20x za den.ale pohoda.to je to najmenej 😅
a ak je v dome uz jedno dieta tak lezis ze nelezis.ale tamarka j v celku chapava.ale ked aj dnes bude do mna tlacit lentilky tak asi zosliem.podla nej mm chripku a na to su tie lentilky najlepsie.no je to koza 😅

jjana17
19. máj 2010

tami to s tou tvojou dcekou musi byt ina sranda

tadotami
19. máj 2010

peppe,tak to urcite kontrakcie neboli.neboj sa 🙂
neviem pochopit ked je zena v takom 25tt je dolepena sama zo seba,nevie co moze cakat a nejaka strasne mudra ju tam strasi sekciami a podobnymi nezmyslami.ved potom uz len z toho stresu moze predcasne porodit.
baby budte hlavne kludne.

liv1
19. máj 2010

tami s tou tvojou malou to musi byt totalna sranda. viem si predstavit ze vy ste taka vtipna rodinka 😉

jani no oni fakt vedia vystrasit, tiez mi par bab v okoli rozpravalo o tom ako este aj prenasali nakoniec tak uvidime 😅 . ja stale lezim... a je super ze mas ten tlak ok. vsak ako sme uz niekolko krat pisali, uvidis tu bielu farbu a konec 😀

inak mam kamosky, ktorym 40 tyzdnov nic nebolo. ale fakt, nic nic. ani zle, ani ziadne bolesti, ani tlak, ani zle vysledky, nic.
potisku zavidim a prajem aj inym 😵

pepppe
19. máj 2010

noo aj som si mylsela,ze to nebudu kontrakcie,ale tak pri chodi ma to dost boli,,,,,,,,,,vsak uvidime co mi povie dr v piatok,ako sa mame a ci sme stale zatvoreny

dugyna
19. máj 2010

tadotami tak kuma ze obe veci co sme vcera mysleli boli spravne aj sa otocil aj sa otvaras...na 2 a pol to sa este celkom da..ale naozaj by si mala teraz pekne lezat s vylozenymi nohami dohora a oddychovat...
sa tu smejem na tej tvojej malej ze tatitono je trapny a ze nosi porpdu a prezlieka sa v spalni xixixixixix 😀 to mas doma kviettko..aspon sa nenudis a budes mat na co spominat 😀
my sme tiez spominali minule ked nasi boli u nas na nasvteve ze ake som bola uzasne dieta 😀 😀 😀
tadomi aspon do 36 by ste podla mna mohli vydrzat..

liv1
19. máj 2010

digy ahoj. a tebe uz svieti 34. to je neuveritelne. to sme sa uz fakt davno videli 🙂

jjana17
19. máj 2010

liv no dnes mala sestricka modre tricko xixi tak to bude asi tym
no ved to ze aj ja pocuvam okolo seba ze tehotenstvo si uzivaju plnymi duskami ako maju vela energie stale atd,
no aj ja mam energie vela ale nie kazdy den niekedy si pripadam ako mrtvou vodou pokropena

tadotami
19. máj 2010

peppe.....pri chodeni sa ti ten chlapisko posuva dole a beries to ako bolest.bolest pri kontrakciach je o dost ina.pride odide v nejakych casovych intervaloch.neda sa povedat ze medzi kontrakciami sa budes skerit ale kontrakcie su "bolest"ktora sa neda asi zamenit.nemusi to ale tak byt u kazdej.

liv1
19. máj 2010

kamoska tie kontrakcie citila len v krizoch na zaciatku takze nevedela ze ich ma 😅

tadotami
19. máj 2010

dugy 36tt je ta moja latka.skor to nemoze byt aj keby som ho tam sama zatlacila.
a tamarka.....ja neviem po kom to decko je.raz nasla na vecku vlozky a prisla do obyvacky ze si nemoze sadnut,ze si dala moju plienku.a ja hned na nu skrikla ci je normalna.a ona ze mami nehuc vies ako ma to boli.a co ta boli.ze ako si ju nalepila.boze moj ja uz len cakam kedy sa tetovat zacne.

jjana17
19. máj 2010

boze akeho drobceka tam ukazuju,,,,,,

liv1
19. máj 2010

😀 😀 😀 😀 😀 ake je znamenie ten tvoj krpec?

liv1
19. máj 2010

jani nerob ja som tam prepla a odprepla rychlo 🙂

jjana17
19. máj 2010

ale to je len o inkubatoroch co vsetko obsahuju atd,
take poucne

tadotami
19. máj 2010

liv myslis ten moj?vahy.
ja teraz prepla.teraz by mala lenka kukat.

liv1
19. máj 2010

jani tak idem maly kuk 🙂
tami ano tvoju myslim.. 😀
kto je lenka?

barbyes
19. máj 2010

ahojte,
ja mám bývalú kolegyňu ktorá tie prvé kontrakcie prespala 😀 Večer ju bolelo brucho, ale myslela si, že niečo pojedla a ide ju prehnať...keď z nej nič nevyšlo tak si ľahla spať, že do ráno to snáď prejde a aj sa jej podarilo zaspať, tá musela byť hrozne unavená 😀 a ráno rovno šup do nemocky 🙂

tadotami
19. máj 2010

liv.....lenocka ma predcasniatko.
barby ahoj 🙂
ten moj mm mi z roboty volal a ked som mu oznamila ze ten maly sralo sa konecn otocil ze je taky rad ze nebudem jak cingovska salama dorezana.a ja sa mozem cudovat po kom to nase dieta je.

jjana17
19. máj 2010

tami boze moj tak to mas doma dobru partiu a to som sa chcela spytat ze pokom ta tamarka je taka papula,,,,no pekne

mimi21mimi
19. máj 2010

tami, nooo jeden ma lepsie hlasky jak druhy tusim 😀
uz som konecne poobede, ale asi si pojdem zdriemnut, jak tak premyslam.

liv1
19. máj 2010

jaj lenocka jasne. ale jej maly nebol v inkubatore to ma super 🙂
barby caf tak baba sa asi dlho netrapila ked to prespala 😀

jaj baby taka som hladna, objednala som si polievku a pizzu a volali mi ze az za hodku a tristvrte.. pomooooc

tadotami
19. máj 2010

jani niekedy mi strasne lezu na nervy.teda stale,som z nich unavena.a to budem mat este tretie dieta.

jjana17
19. máj 2010

liv ja uz papam som si rychlo spravila kuracie prsia , sampiony a zaliate smotanov plus cestovinka,,,
aj mm sa na to tesi

tadotami
19. máj 2010

ja som zozrala teraz cely ananas 😅 je tam este udene koleno ktore sa na mna skeri 😠

drzkosa
19. máj 2010

mnam jani 🙂 robis chute

mimi21mimi
19. máj 2010

jjani... ako si to presne robila? som nieco podobne jedla v restike a ked som to skusala urobit doma, skoncilo to v zachode 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre