Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
27. aug 2009

ani ja som nič nezavarala okrem jablk, do ktorých som toľko škorice nasypala, že sa nedali jesť 😀 a slivky dnes budeme zavarať prvýkrat, u mňa tiež všetko robila mamina ale keď sme sami musíme si pomôcť dúfam, že nič nepokazíme a že sa budu dať jesť 😀

môj ani nebol doma, od rana v práci potom najesť sa k maminke a potom ku mne a tak zas k maminke a vyspať sa domov, tak sa nečudujem, že rozmarín trpel 😠 ale kupime druhy 😀

garicka
27. aug 2009

ahooootje babenky 😉

garonka dnes som na teba silne myslela lebo sme zašli do bocian baby pozrieť postieľku lebo tú čo mám v albume sme nakoniec nekúpili lebo je len z drevotriesky a my chceme postieľku z dreva aby vydržala aspoň pri dvoch deťoch... a tak sme šli aj do bocian baby lebo tam je teraz v akcii z dreva za 2018,- ale len na objednávku a števo chce radšej pozrieť sa na materiál predtým ako ju kúpime, ale ešte idem v pondelok do trebišova a tam majú za 3OOO z dreva tak uvidíme či tú kúpime alebo riskneme a objednáme v bocianbaby.

andrejusa
27. aug 2009

my máme záhradú obrovskú a vôbec v nej nemám bylinky... ďalšia hanba, ale povedala som že na rok už určite zasadím. Tento mi ten môj frflal, tam nie a tam nie, tak semienka by nakúpené boli, ale v skrini nevyrastú 😀

mohla by si mi napísať nálev na jablčka a hrušky, možno aj ja cez víkend budem zavárať. 😉

andrejusa
27. aug 2009

ahoj garicka 🙂 tá v akcii za 2000 bola už aj s matracom?

garicka
27. aug 2009

aninka
ja som sa tiež pozerala na ten kočiarik ale vo svetlomodrej farbe - myslím že tento mám aj v albume...

dnes sme boli na kontrole so serklážou. utz je OK, vyšetrenie tiež, takže kontroly už len u obvodného... každé 2 tt. som rada že to drží, aj keď pri vyšetrení som mala pocit že ma primár chce zdola čisto roztrhať... a tak som myslela na to, že nemôžme sexík ale takto silno a hlboko do mňa pchať prsty a tie ich nástroje..... však v tom nie je skoro žiaden rozdiel...

baby
inak v bocian baby sme objavili kočiarik 3v1 za nejakých 500 € a števo zistil že budeme hľadať kočiarik ktorý bude mať predné kolieska dvojité a dokonca nie sú ani nafukovacie, takže nehrozí defekt... mal jedinú chybu a to krikľavo zelenú farbu, aj keď v ňom bola aj taká jemnejšia zelená, ale páčil sa nám. ale tá pani čo tam predáva nám povedala že ak by sme ho chceli v inej farbe tak že bude drahší, lebo ho treba objednať. ale na kočiariky máme tak do konca novembra čas, teraz chcem mať z krku aspoň postieľku 🙂 a

a čo som sa čudovala števovi sa páči aj tá výstielka do postieľky čo sa dáva na okraje okolo hlavičky bábätka (čo som si vôbec nemyslela že to bude považovať za dobrú vec) takže nemusím ho aspoň na ňu prehovárať 🙂

ale tak dnes som si kúpila čierne nohavice na jeseň/zimu, takže ďalšia starosť mi opadla z hlavy. 😵

garonka
27. aug 2009

andrejuška

tak ja poukladam jablčka do fliaš, šupnem koliesko citrona, klinček a trošilinka škorice, a sirup robím na liter vody dávam pol kila kryštaloveho cukru, a necham to prevrieť, potom takym horucim zalejem jablčka a sterilizujem 10 min. tie sa mi nikdy nepokazili len raz čo som prisypala veľa veľa škorice 😀

a takym zalevom aj slivky robím 😉 mňam

garička

ahooooooooooooooooooj, no mohla si prísť ku mne aspoň by si počula ten hluk 😀 ja som na nete našla postielku za 1350 aj s matracom ale stranku musím najsť aka to bola 😠

garonka
27. aug 2009

garička

a ktorý primar ta vyšetroval? Tomašu či Richnavsky? i na mňa minule vytiahli tie kliešte som mala dosť 😀 😀 😀 😀

garicka
27. aug 2009

andrejusa
bola bez matraca a aj tá v TV je bez matraca.

garonka
vyšetroval ma richnavský, ale minule len troška pozrel, ale dnes to bolo.... hrozné.... ale už o 7.20 som bola vyšetrená a na utz ma vzali už o 8.20 takže dnes som to celkom rýchlo vybavila

ale rozmýšľala som ktoré okno je tvoje, ale hluk som tam nepočula 😀

garicka
27. aug 2009

baby
neviete aké výhody má detský matrac z kokosového vlákna?

andrejusa
27. aug 2009

garonka... to je také ľahké? no tak cez víkend sa s tým budem hrajkať, dnes som už mala dosť roboty. Do večera už len oddych.
Ak prídeš na to kde si videla takú lacnú postieľku, daj link, aj ja ju pozriem, možno by to šlo objednať aj ako dovoz...

garicka... ja si tiež myslím, že ak ťa už hentak vyšetruje, tak aj sexík môžte, veď nebudete robiť sado maso 😀
a vôbec nechápem, prečo by sa mal ten kočiarik predražiť len tým, že ho objednajú, veď môžu byť radi, že predajú, nie? konkurencia je veľká a kočíky niesú najlacnejšie 😨

garicka
27. aug 2009

resp. kokosovej peny, výstuže? som zvedavá v čom je iný ako ostatné...

garonka
27. aug 2009

aj na mňa richnavsky kliešte vytiahol ešte sa i smial mal dobru naladu, a oproti sedel ešte doktor v kresle čítal si noviny a čumel mi rovno do .........., to vo vyšetrovni na gynde bolo, ale sme si so spolubyvajucou robili srandu 😀

jaj my sme na prvom poschodí a mame mreže aby sme neušli 😀 dnes nam pri dverach vrtali a za bordel ktory mi narobili upratali aj čokoladu mi dali len nemôžem lebo mam dietu, no môj drahy zas ma čo jesť 😀 😀 😀

andrejusa
27. aug 2009

ináč to okolo hlavičky bábatka by som aj ja chcela, čo to tak stojí? chcem si robiť pomaly prehľad v cenách. Minule som pozerala fusačiky a mali tu na bazári celkom pekné, ale neviem či na konci februára ešte budem potrebovať. Potom musí byť bábo prikryté dekou a ešte j perinkou, alebo ako v tých chladnejších mesiacoch, keď je už na fusak teplo? 😕

garonka
27. aug 2009

baby našla som v historii link 😀 😀 😀

http://www.bububabo.sk/index.php?ID=13

dufam, že to ukaže

garonka
27. aug 2009

ta prva je za 1350 ale uplne jednoducha

andrejusa
27. aug 2009

garicka... vyskúšaj sa vo výbavičke popýtať, alebo cez google.

ja som niekde čítala, že sa baby sťažovali, že na vizitu chodí dr. aj s medikmi, alebo čo to boli a doktor kontroloval pred nimi všetkými rozkrok a ostatní len čumeli... no to ja by som ich asi vyhodila, alebo neviem, no určite by mi to tiež vadilo.

andrejusa
27. aug 2009

tá je náhodou super, ale predajňu majú len v Ružomberku a v Dolnom Kubíne, alebo som si dobre nezapametala, takže budem musieť pohľadať niekde bližšie, alebo tam skúsim aj zavolať, či neposielajú na dobierku... síce neviem či to ide také hebedo a zbytočné dovozné by za to vysoké asi vzali.
Ináč tá neurologička ma odignorovala, neodpísala.

garicka
27. aug 2009

garonka
ďalšia stránka na pozeranie... ale dobre vyzerajú tie postieľky...

andrejusa
ja som tak šla na tú serkláž, vojdem do operačky a okolo asi 10 študentov, tak neviem či mi tam všetci čumeli.... ale bolo mi z nich smiešne 😀 možno sa viac hanbili ako ja, zasrani jedni... 😀

andrejusa
27. aug 2009

ja neviem, ale proti tomu sa nedá nejako ohradiť? veď to je tvoje súkromie, intimita... asi aj preto by som tam chcel muža pri pôrode, aby ich odtiaľ povyhadzoval 😀 , no toto ja budem veľmi proti tomu, nech sa učia na kravách 😠

garicka
27. aug 2009

andrejusa
a nevolala si jej? inak som raa že si v noci spala, ja som mala takú čudnú noc, lebo na pravom boku ležať nemôžem lebo ma páli a chodia mravčeky na pravej strane pod rebrom, na ľavom boku sa to zas miškovi nepáči, tak kope o stošesť a na chrbte zo všetkého trošku 😀 . tak som sa len prehadzovala a ráno ma bolelo brucho a bolo to z toho že už som mala plný mechúr. sorrky babenky že sa tak sťažujem, viem že to stretne nás všetky 🙂

garonka
27. aug 2009

babenky idem si zdriemnuť prikmotrím sa sem ku večeru, tak sa zatiaľ majteee 😎

garicka
27. aug 2009

andrejusa
mrkni na toto tu sú tie chrániče....
http://www.prisababy.sk/prisababy/eshop/6-1-SAD...

garonka
papa

andrejusa
27. aug 2009

len sa pekne posťažuj, mne to pomáha 😀 Po dlhom čase som sa ako tak vyspala, ale som dolámaná akoby som spala na slame. 😝 Mne na chrbte vadí spať, neviem nejako dýchať tak a na bruchu by som už asi nemala, že? neviem si odvyknúť... a na keď spím na boku, tak mi hneď trpne ta noha, alebo ma začne sekať, asi budem drichmávať na gauči v obyvačke 😀

andrejusa
27. aug 2009

🙂 paaa Garonka

andrejusa
27. aug 2009

jéééj to je paráda a nieje to ani také drahé. Predávajú to už aj s nejakou plachtičkou? či to je akože reklama že to je takej istej farby všetko?
jáj a zatiaľ som tam nevolala, asi tam zajtra pôjdem a rovno jej zaklopem a tak sa spýtam a keď ma neuprednostní, tak si počkám 😒

garicka
27. aug 2009

andrejusa

zazi tu hodila jeden link kde sú tiež takéto chrániče, asi tak týždeň pozadu.... ja by som chcela nejaký so žirafou alebo iný srandovnejší aby bol aj pre druhé mimi ak to bude pišula tak aby pasoval aj pre dievčatko. ja som sa zapozerala zasa do kočiarikov a hľadám na nete taký aký sme videli so 4 kolieskami v predu...

garicka
27. aug 2009
andrejusa
27. aug 2009

no ten je parádny a na čo sú tie 4 kolieska vpredu? pozrem aj ten zazin link potom, je to krásne, my sme tiež tak uvažovali, že si nakúpime tak, aby bolo aj pre druhé, ale ešte uvidíme ako to všetko bude.

garicka
27. aug 2009

števo vravel že sa lepšie bude kerovať s kočíkom že je to lepšie ako keby bolo len po 1 koliesku a fakt sa mi to zdalo také pevnejšie, istejšie a kolieska sa dajú aj upevniť aby nešli do strany. a keďže miško príde do snehu tak nám dá trochu zabrať to kočíkovanie... ty to už budeš mať ľahšie 😉 vo februári už nebude toľko snehu

garicka
27. aug 2009

a so rada lebo sme sa zhodli aj na farbe, lebo keď som mu vravela že chcem takú škoricovo-tehlovú tak povedal že nie. a dnes út farbu videl tak povedal že sa mu páči... 😀 takže ho môžem poslať samého kúpiť kočiarik.... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre