Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

happy8051
2. jún 2010

@romcag ahoj vitaj 🙂 kvoli bolestiam v podbrusku sa neznepokojuj, ak sa nic nenaslo, co by nebolo ok... je t 😉 o normalne a mali sme to na zaciatku skoro kazda... krvacanie ak uz zmizlo a bolo preliecene, tiez si nerob stres...

elko69
2. jún 2010

@romcag no ja som mala tiey bolesti v brusku,najprv take tie jak menstruac. ked sa mi maternica roztahovala potom aj take pichanie v lavo dole a tiez to nic neznamenalo a maly je v poriadku..s krvacanim som skusenost ale chvala bohu nemala..tak v tom ti asi neporadim 😒 prajem ti uspesne tehulkovanie a hej skus na to moc nemysliet a znepokojovat sa zbytocne..dr vedia co maju sledovat a robit...drz sa

elko69
2. jún 2010

no co babule ide sa na panelacik?? 🙂 😉

romcag
2. jún 2010

@happy8051 .. no tak to si ma potešila, že skoro každá 🙂 keďže prvé tehotenstvo neviem čo je a čo nie je v poriadku.. a snáď to krvácanie sa veru už neukáže.. koniec koncov, hádam som v tej nemocnici veru zbytočne nebola a lieky a injekcie preliečili čo mali

@elko6 .. áno počula som, že to môže byť tým, že sa maternica rozťahuje, tak hádam to je fakt len to. A môžeš byť veruk rada, že s krvácaním žiadne skúsenosti ☹ nič dobré, najhorší ten strach.. a teraz stále so strachom, keď idem na wc, že dúfam, že nikde žiadna krv ☹ a veru budem dávať pozor aj na seba, aj na to malé, hádam to dobojujeme do pôrodu 🙂

elko69
2. jún 2010

@romcag tak ked su to tie menstruacne tak to je urcite tym roztahovanim maternice ale ak by to boli nejake zvlastne krce a k tomu teda aj krvacanie dalsie tak necakaj a bez k dr...a este raz drzim palceky nech sa nic nestane uz a mate kludne tehulkovanie 😉 mna momentalne boli brusko akurat z toho jak s atam maly hmyri a strasne ma kope do rebier a doboku ale tak ma to odpustene,ma tam malo miesta uz 🙂

romcag
2. jún 2010

@ elko69 ... neboj žiadne zvláštne kŕče, to ja by som už zalarmovala aj nemocnicu 🙂 len tak, že sem tam pichne, alebo trošku zabolí, ale hneď to príde. Len mi podaktorí hovoria, že to by bolieť nemalo. Tak som s toho menší pako. Veru, nech už je všetko dobré, stačilo stresov na začiatku. Musí to byť krásne, cítiť ako sa tam hmýri. Ja teraz keď som bola na ultrazvuku videla som pekne byť srdiečko a ako tam malé robilo kotrmelce a normálne som mala slzy v očiach.. je to krásne 😉 ešte ti to aj chýbať bude.. síce bábo vynahradí 😀

riag
2. jún 2010

Ahojte kocky 🙂 @dugyna Dugy,tak my sme stale KP 🙂 inak dnes na poradni bolo vsetko OK 🙂 V utorok ideme znovu a dr ma v plane prediskutovat co dalej,teda bud sa maleho pokusi otocit a budeme cakat alebo sekcia... Absolutne nemam predstavu co take neprirodzene otacanie babatka obnasa.......

zuzu1111
2. jún 2010

Baby mám otázočku - na každej poradni vás doktor pozeral zospodu? Lebo mňa zatiaľ áno, ale to boli tie začiatky - či je všetko OK, či nekrvácam, potom som chytila nejakú infekciu...zajtra idem zas, tak ma zaujíma, že čo bude...Cikanie na papierik to bude stále?

janefonda
2. jún 2010

@elko69 nic si nerob z toho, ze ta nepozerali od spodu. Mna prvy krat pozrel doki az v 40tt. Za to si to vynahradili pocas kontrakcii. To ma tam kontrolovali neustale 😉

janefonda
2. jún 2010

@zuzu1111 zo zaciatku pozerali zo spodu stale, ale neskor uz nie. To pozerala dokina sonom ci je vsetko ok. A v konecnom stadiu ma zo spodu nepozerali skoro vobec...

riag
2. jún 2010

@zuzu1111 Ano,cikanie na papierik bude stale 🙂

romcag
2. jún 2010

@zuzu1111 ... ja som bola teraz v pondelok.. a zo spodu ma vôbec nepozeral, iba moč, krv, ekg a sono. A to som bola oficiálne na tej prvej - po tehotenskú knižku. Hm.. tak neviem.. Mne je napríklad záhadou, či berú na každej poradni krv ☹ bo ja mám s tým strašný problém.. uff

zuzu1111
2. jún 2010

@romcag krv nie je stále...to ťa asi poteší 😉
no som zvedavá, že že čo bude zajtra...
Baby ešte jedna vec, či náhodou neviete - mám komplexnú správu z prvotrimes. screeningu, nejaké veci som si už vydiskutovala, ale ešte jedno ma zaujalo, je tam napísané, že placenta: vpredu nízko, to je dobré či zlé?

Janefonda - máš krásnu dcérku 🙂

riag
2. jún 2010

@romcag neboj krv neberu na kazdej poradni....to len na zaciatku koli testom.....potom to uz bude zriedkavejsie 🙂 A kontroly zo spodu tiez suvisia aj s celkovym priebehom tehotenstva...🙂

romcag
2. jún 2010

@zuzu1111 a @riag - no to ste ma teda ako fakt potešili 🙂)))) super.. už tam normálne nabudúce rada pôjdem.. nebudem musieť do 12:00 hladovať ako naposledy. A ani im tam neodkvecnem. No super 🙂 to už aj dneska budem lepšie spať 😀

riag
2. jún 2010

@zuzu1111 placenta vpredu je dobre......a asi aj nizko je dobre,ak by bolo nieco zle doktor ti o tom urcite povie a prediskutuje s Tebou riesenia 🙂

elko69
2. jún 2010

@romcag a pockaj ked uz bude vacsi a ak si das est eten 3D ktory vrelo odporucam tak to si este len poplaces,ja osm to DVD videla asi 10x uz a to behom par dni po tom co som na tom bola,musim si to este kuk pred porodom nech zase vidim ako ten nas drobec vyzera 🙂 a co by nemalo boliet?,roztahovanie maternice myslim ze citi kazda z nas taka ta menstruacna bolest je to akoby...
@janefonda to fakt???az v 40 tt ta pozeral??tak som fakt zvedava od coho to zavisi ci ta kuk alebo nie...asi fakt odla toho ci sa dostavuju tie kontrakcie na zazname alebo nie...

romcag
2. jún 2010

@elko69 - jedna téma cez druhú 🙂 no to mi ani nehovor že nejaký 3D, to ja potom pak odtiaľ ani neodídem, budem stále chcieť pozerať.. no však uvidíme.. no každopádne.. je to krásny pocit 😉

zuzu1111
2. jún 2010

@riag mne dala výsledky len sestrička v nemocke, kde som bola...zajtra mám poradňu, tak sa na to opýtam, ale moja Dr. nebude, niekto ju má zastupovať...tak som zvedavá

elko69
2. jún 2010

@romcag no ved to som dostala odtial asi 15 min DVD kde vidim to co som videla aj na tom ultrazvuku + foto maleho...myslim ze aj v albume mam z toho fotky tak kuk jak je krasne vidiet tvojho drobca...

riag
2. jún 2010

@elko69 ja si myslim,ze to hodne zavisi aj od doktora....kazdy preferuje ine postupy...

romcag
2. jún 2010

@elko69 - no užaj idem kuk .. nech mi nič nejde... xixi.. a teda.. to aj ja chcem ísť na ten 3D ultrazvuk, ale ja neviem či to ten môj robí, či to pak niekam posiela?

elko69
2. jún 2010

@riag ale uz by som chcela vediet ako tam dole vyzerame.. 🙂

elko69
2. jún 2010

@romcag no ja som bola uplne u druheho dr.u nas sa to da aj inde urobit sa normalne objednas ,ale sukromne na tvoju ziadost bud v BA alebo v HC to robia tu na zapade a teda stalo to 40 € aj s tym DVD a teda fotkami,ale stalo to zato..skus si najst v googli ci tam u vas to ak nerobievaju niekde,urcite sa to da ked to nema tvoj doky nahodou ako ten moj to nemal...

riag
2. jún 2010

@elko69 tak popros doktora na najblizsej poradni nech urobi kuk 🙂

elko69
2. jún 2010

@riag sak hadam v 39 tt to uz urobi... 😠

romcag
2. jún 2010

@elko69 - no ja si myslím, že ten môj to isto nemá.. aha.. takže objednať, okik.. skúsim si to vygoogliť teda, určite sa na to dám.. krásna pamiatka to aj pak bude.. a očuj kedy si to tam bola? V koľkom týždni, respektíve mesiaci?

elko69
2. jún 2010

@romcag no ono sa to zevraj robi aj okolo 14 tt a teda ja som bola iba na tom platenom tak ja osm bola myslim ze v 22 tt..to sa robi cca od toho 21 tt do ale 27 tt lebo potom uz je zase babo uz moc velke a nemuselo by s adobre ukazat a predtym je zase male a nebolo by to take pekne este asi..

riag
2. jún 2010

@romcag ja som bola v 25tt a bolo to idealne 🙂

romcag
2. jún 2010

@elko69 a @riag - super baby .. to ste ma už navnadili.. by som aj dneska utekala 😀 ale tak budeme musieť ešte počkať tých 14 týždňov.. no už dneska tatinka s tým oboznámim 😀 nech vidí že mám radosť ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre