Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
3. jún 2010

@miska1981 ahoj, mohla by si si zmeniť fotku v pase, už ťa nevystihuje 😀 10 minút na každom prse sa odporúča 😉

lulu4
3. jún 2010

@romcag jaaj vidis aj k tomu som ti chcela nieco napisat, som si citala vasu vcerajsiu diskusiu ohladne mien 🙂
no ak si kliknes na moju foto co tu mam tak sa ti tam nahodia udaje, ze cakam chlapceka a ze sa bude volat Vladko po tatovi 😀 ked ti mam pravdu povedat, na zaciatku som s tym nebola ani ja zmierena ale uz sa velmi tesim.. najma to meno mi neprekaza lebo nie je nejake otrasne alebo tak a myslim si, ze ani Milan nie je z tych hroznych mien, si zober keby sa tvoj muz volal Alfonz alebo Izidor tak to by som uz teda bojovala ze take dietatu urcite nedam 😀 aj otec mojho manzela sa vola Vlado a nemali s tym v rodine nikdy problem starsi je Vlado alebo tato a maly je Vladko 🙂 tak to bude aj u nas 🙂

vefi89
3. jún 2010

@vefi89 ale to sa len tabulky...keď copká, tak ju nechaj, keď nebude chcieť pustí sa sama

lulu4
3. jún 2010

@miska1981 ahoj Miška to je dobre, ze sa vam dari, tak to zladenie navzajom asi chvilku potrva ale urcite to bude dobre... aj ti zo zaciatku pomahala mamina? ako sa ti hoji rana po cisaraku? a co malinka uz ste boli na poradni aka je uz velika?
A inak ako pise Vefi foto je uz neaktualna a hlavne si zmen udaje o malickej si tam dopln, ze uz mas dietatko lebo takto si v 44 tt tehotenstva 😀

vefi89
3. jún 2010

@miska1981 no neni som blbá??sama sebe som si poslala miesto teba. to som, že pokial copká nechaj ju keď nebude chcieť sama sa odtiahne..každé dieťatko má vlastný rytmus

lulu4
3. jún 2010

@romcag veru tak ked sa vam neukaze tak co uz pockate si do vianoc aspon to bude o to vacsie prekvapko... 😀 nam sa tiez ukazal az po 20 tt co sme boli na sone aj to povedala prvy krat dokina tak neisto ze asi chlapec ze vidi pipika ale potom to na dalsej poradni uz len potvrdila 😀

romcag
3. jún 2010

@lulu4 - no poznám presne toto 😀 však jasné, nie je to nejaké škaredé meno, nejak to prežijeme, len som nebola nadšená. Ale tiež to tak majú v rodine, otec Miln, krsný otec Milan, syn Milan tak žial aj naše bude musieť byť Milan ak to bude chalan 🙂 no určite sa budem tešiť, to asi príde až pak 🙂 teda už by som mala teraz.. lebo ten môj je presvedčený že to bude chlapec.. jáj či by som sa len smiala keby sme mali dievčatko 😀 však uvidíme.. ešte skoro

vefi89
3. jún 2010

@romcag tak ja byť na tvojom mieste tak všetkých naťahujem že to bude baba a nech sa volá po tebe 😀 😀 koľko rokov má manžel, alebo priateľ??

miska1981
3. jún 2010

vefi takze dokopy 20 minut??? dnes bola na prse 2 hodiny, lebo ona pocuca, oddychne, zase pocuca, chvilu pospi za 10 min. zase pocuca a ked ju uz chcem uz odtiahnut, ze uz by stacilo zacne rev a cuca naprazdno, tak ja uz neviem, lebo nic ine nerobim len kojim, kedze jej to tak trva ☹

lulu mamina pomaha, teraz je pri malej, hlavne s varenim, ja by som nestihala a muz okrem prazenice nevie nic 😉
rana sa hoji, ale este ju citim, ja som mala velmi zle zotavovanie, uz by som si to nechcela zopakovat, bolo mi stale do placu, mala som aj depku ako to zvladnem, ani malu som nevedela zobrat na ruky, ale uz je lepsie.
mala moc nepribera, ale zevraj je to normalne, este stale nedobehla svoju vahu pri narodeni, na poradnu ideme 7.6.

a co ty lulu vsetko ok? ziadne tazkosti nemas?

romcag
3. jún 2010

@lulu4 - mne nejak na pohlaví nezáleží, nech je to čo chce, aj tak budem ľúbiť.. xixi.. no len tie spomínané mená, ale aj to sa urobí si myslím 😀

vefi89
3. jún 2010

@miska1981 ono to časom prejde...to sa takie začiatky...a mliečka máš dosť??lebo múže byť že cucká a nemá čo 😕

romcag
3. jún 2010

@vefi89 - no vidíš, tak to nie je taký zlý nápad 😀 možno to aj skúsim.. aj keď, pravdu povediac to by som mojej malej neurobila 😀 xixi.. a má 28, veruk, už by aj rozum mohol mať, patrilo by sa 😀

vefi89
3. jún 2010

@romcag ja som nie preto....ale sklamem ťa, bude to chlap...pokiaľ len bude mať 28, tak baba 😉

lulu4
3. jún 2010

@miska1981 no tak to mas hladosku nejaku, sa jej pri prsniku lubi, no ale potom ked tolko cuca zahada ze nepribera... ale tak uvidis co na poradni a hlavne sa porad aj s pediatrickou co s tym kojenim ci ju nemas prikrmovat aj umelym mlieckom alebo co... ved ona ti najlepsie povie.. potom nam daj vediet kolko ti uz malicka vazi...
ja vsetko ok, klop klop, no len mi obcas brusko tvrdne co sa mi nepaci lebo vtedy ani chodit nemozem a musim len odpocivat a vylozit si nohy... dnes sa mi zda ze trosku lepsie, tak magnezko som si musela kupit... inak vysledky a testy krvi a pod. zatial dobre... tak len tak dalej nech to dobojujeme uspesne do konca 😀

vefi89
3. jún 2010

@lulu4 včera jak mi riťku stislo, sa začal vylievať Hron.....chválabohu nič sa nestalo, ale teda som ani oka nezažmúrila 😕 😅

lulu4
3. jún 2010

@vefi89 fuuu ty uz ani nestras s tym Hronom keby ste si mali zase prezit co minule to by bolo peklo zas... len nech je pekne vo svojom koryte... to je otrasne ja neviem ci sa to uz neumudri to pocko, ved uz by bolo na case, ja uz ani televizne noviny nechcem pozerat pre to co tam davaju, ved mi je z toho do placu ako sa ludom domy rozpadavaju ako ich musia evakuovat z domov a neviem co este..

lulu4
3. jún 2010

@vefi89 ty kokos ale sa ucim, som si bola vlasy umyt a ze sem kuk na chvilu a uz som tu pol hodinu... som aj prat hodila aj ked neviem ci sa mi to von vyplati dat, sice neprsi teraz ale dokedy? no idem si uz ja citat do tej skoly ale budem sem jednym ockom aj tak kuk 😀

vefi89
3. jún 2010

@lulu4 no to ozaj s tými správami....ale hold, čím ďalej to bude horšie, pokiaľ sa slovač neumúdri a neprehĺby korytá..ale včera sme sa akurát bavili, že posledne nás to vytopila Neresnica. lebo oni debili spustili hrádzu naraz a nie na etapy....takže aby tam nevytopilo rómsku osadu, tak radšej potopili nás 😠

miska1981
3. jún 2010

vefi mliecka mam dost, aspon si myslim, ale dnes som uz bola zufala, tak som jej dala aj druhe prso a cucala ako o zivot, ja uz neviem ako zistit kolko vypila.

lulu tak to je super, na tvrdnutie staci magnesko a nohy hore 😉 alebo aspon lezanie...

ked budem mat viac casu pridam aj nejake foto, zachvilu musim ist zas kojit...

inak jane ked sem prides nase dve betarky sa dost podobaju, teda aspon podla tvojich foto sa mi zda 🙂 vsak porovame ked hodim foto.

lulu4
3. jún 2010

@vefi89 tak to teda minule vymysleli uzasne, hajzlici... ste si to teda uzili a ty este tehulka vo vysokom stadiu, to som vam vobec nezavidela si mala co robit... boze o takom ani nerozpravat, nech sa to uz nezopakuje...ale mas pravdu pokial sa neprehlbia koryta sa to bude stale vylievat ked bude takto vkuse liat.. ved kam ma ist ta voda, jedine na okolo kade tade.... potom uz mozu robit zabrany a vrecia hadzat a neviem co, ked je uz neskoro...

lulu4
3. jún 2010

@miska1981 no veru ked si najdes cas pridaj foto som zvedava, urcite je mala velka symposka po tebe 😀
Inak Miska pozerala som si tvoje foto kde si este s bruskom a som ti k jednej foto napisala ze sa m pacia velmi tie hnede zavesy co su za tebou na okne... ja viem od veci velmi od veci ale nedalo mi to neopytat sa kde ste ich kupovali 😀 lebo zvazujem zavesy bud do obyvacky alebo spalne a take hnede sa mi velmi pacia 😀

vefi89
3. jún 2010

@miska1981 na to neprídeš koľko vypije. skús si sledovať mliečko, stlač si prsník, či ti vytečie ešte mliečko...alebo najlepšie poraď sa s Annag v téme ďakujeme annag 😉 lebo možno má len zlé prisatie a možno je problém úplne inde

romcag
3. jún 2010

@vefi89 - no počkať počkať.. na toto si ako prišla? Hej už mal 28.. xixi.. tak že by to bolo také isté? On našiel na nete podľa toho dátumu počatia, že by to mal byť chalan, ty teraz podľa veku.. xixi.. tak to už ako mám si byť istá? 😀

vefi89
3. jún 2010

@lulu4 s tými závesmi je to dobré 😀 😀 😀 😀 😀 😀 si teda číslo 😀 😀 😀

vefi89
3. jún 2010

@romcag no možno ešte bude fungovať sugescia..aj ja som Miškovi vsugerovala že to bude chlap no a ľaľa, aký je zženštily 😀 😀 😀 😀 😀 to sa len predpoklady, sono ti to môže potvrdiť alebo vyvrátiť....ale keď budeš vedieť pohlaie, buď taká dobrá a napíš mi IP, aby som vedela či som sa trafila 😉

vefi89
3. jún 2010

a teraz idem na zdravotnú , prosím nerušiť 😀 😀 😀 😀 😀 😀

miska1981
3. jún 2010

lulu mala je skor po muzovi, teda zatial, hadam nostek ma po mne, ale tak dietatka sa menia kazdy den, tak uvidime na koho vlastne bude 🙂
ten zaves sme kupili v ZA v takom obchode Merkury Market sa vola, je obojstranny, celkom pekny, mame ho len na jednej strane v kuchyni kde je balkon, dakujem za pochvalu sama som vyberala 😅

vefi dik clanok precitany.......................baby musim bezat domov, jasmi caka s otvorenou pusinkou 🙂 pozdravujem ostatne tehulky a prajem lepsi porod ako ten moj, ale hlavne nech uz mate po tom a ste v zdravi doma....

inak tadotami si vestica? mne si povedala, ze porodim v stredu a tak bolo, jane si predpovedala v pondelok a tiez to vyslo, s mirkou si sa tiez trafila???? ja len tak okrajovo 😀

inak citam vas stale, tak krasny den a ja este pridem 😉

romcag
3. jún 2010

@vefi89 .. no ja mám dosť .. xixi.. hádam nezabudnem, musím to kdesi poznačiť, ale však hádam budeme v kontakte nejak .. xixi.. tak chlapček.. no som zvedavá 😀 ale to by vysvetlovalo aj to, prečo je taký neposlušný už teraz, proste celý tato 😀 Dúfam, že aspoň modré oči bude mať po ňom 🙂 aj keď pochybujem, keďže ja mám hnedé.. no ale uvidíme.. tak chcem modroočka 😀

lulu4
3. jún 2010

@romcag vefinka je stara vestica aj ked u nas to bolo kvoli veku take na hrane lebo sme s manzelom rovnko stari tak vychadzalo aj dievcatko ale podla cinskeho kalendara mi to vyslo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre