Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

maminakatka
21. jún 2010

@jjana17 urcite bude neboj 😉 ,no ja tiez podobne ,kazdu hodku idem cikat na zachod 🙂) zaha ma ide vypalit uz a drobec kazde rano presne o 4:10 hra futbal 🙂)) cize asi tak ...a porod ?bojim sa ,ale neriesim ,zvladnem 🙂 musim a bude tam so mnou mm 🙂

jjana17
21. jún 2010

@maminakatka no ja chodim na wc len tak 3-5x za noc,,,, 😀
a na malinkeho mojho zabera ked moc vymysla manzelovo hladkanie,,,,to sa ukludni a mozem veselo spat dalej,,,xi
aj moj mm bude pri mne, teda ak ma to nechyti v tedy ked bude v praci

liv1
21. jún 2010

@lulu4 caf ako bolo?

maminakatka
21. jún 2010

tak tiez to mas pestre teda 🙂) inak mi je aj smiesne ,lebo presne ked prilozi on ruku ,maly je kludny 🙂 minule zapotil ,ze : uz je dobre tu je tato pri tebe 🙂 no povedz nenakopes ho ?? akoby mu maminka zle robila 🙂 no ten moj si berie dovolenku na cely mesiac 🙂 budes mat epi ?

liv1
21. jún 2010

@maminakatka to je dobre ze uz je dobre tu je tato pri tebe 😀 😀 😀 😀 . tak bodaj by mu to zostalo aj po porode a vedel maleho hned tak ukludnit svojou pritomnostou 😀 😀 😀

lulu4
21. jún 2010

@jjana17 tak co uz s tym teraz narobit, nic, sestricka si konala svoju pracu ale dokina je tupa ako mech, juuuuj .... no uz len dufat, ze budu dobre vysledky ale ja verim ze budu.. a budes mat pokoj.. tak im v stredu zavolaj radsej ty lebo ci vobec zavolaju ked su taki mudri.. ale po tehu by som urcite menila lekara... uz sa hlavne nerozculuj nech to neskodi Šimonkovi oki?

lulu4
21. jún 2010

@liv1 ako bolo? tak to rychlo ubehlo zas a zas som sa citila ako nepotrebny clanok, lebo zo vsetkych do coho som sa chcela chytit ze co spekulujem ze nech si idem sadnut a podobne, tak som len kukala ako druhi robia.... co uz.... nieco malinko som pomohla co sa dalo ale to bolo fakt minimum a lahucke veci ale aspon do obchodov sme chodili hore dole kupovat co chlapom pri praci chybalo rozne sroby, skrutkovace, kable a neviem co este... som si aj muskaty kupila konecne tak mozem ist sadit na balkon ale ze by sa mi zrovna v takomto pocasi dnes chcelo, brrr... tak aby mi neskapali chudatka...nic sa mi dnes nechce, ani neviem co varit... viem, ze sme chceli vsetky trochu ochladenie ale toto je na pomaly koniec juna otras ako na jesen, to je uz moc....

maminakatka
21. jún 2010

@liv1 tak on ma take hlasky ,ja mam doma vselo 🙂 vcera sa s nim rozpraval a dohovaral mu ,aby sa ukludnil a dal mi trosku pokoj ,lebo maly mi tlacil na pluca ,ci co robil ,ale nevedela som poriadne ani dychat .....ostane mu to ,viem to ,bude velmi dobry ocinko ,sa nevie dockat uz 🙂)))

barbyes
21. jún 2010

ahojte, ako sa máte?

maminakatka
21. jún 2010

@lulu4 ahoj neboj muskatom sa nic nestane ,len ich daj na chladne miesto 🙂) viem to ,pracovala som s kvietinami 🙂)))))))

maminakatka
21. jún 2010

@barbyes ahojky blahozelam k malinkemu anjelikovi 🙂)

barbyes
21. jún 2010

@maminakatka ďakujem pekne 🙂 porodil už aj niekto ďalší kým som bola preč??

maminakatka
21. jún 2010

@jjana17 Jani som pisala len som zabudla dat odpoved 🙂 o 11:45

maminakatka
21. jún 2010

@barbyes no neviem o tom ,Todami je v nemocke ,ale neviem ci uz porodila,alebo udrziavaju ju este ...

jjana17
21. jún 2010

@maminakatka no moj si berie v tom tyzdni ako mam termin 3 tyzdne, hadam ma to chyti ked bude doma,,,lebo ho tam chcem mat,,,ano epi chcem mat rozhodne,,,,nechcem byt za hrdinku,ja sa bojim aj zubara a nie to este porodu
ano to aj moj mm ze no uz je tatik pri tebe no tak pokojne spinkaj,,,,a maly spi 😀 😀 😀

jjana17
21. jún 2010

INAK KOCKY TAOTAMI IDE DOMOV,,,,ZE TO ROZCHODIT!!!!!JA TOMU UZ FAKT NECHAPEM

liv1
21. jún 2010

@maminakatka myslela som to tak ze to by bolo fajn, keby na maleho tak dobre posobil. vacsinou je to mamina na zaciatku pri kom sa male skor ukludni 😉 . ale mile fakt...
@barbyes ahoj este raz gratulujem k malinkej 😵

liv1
21. jún 2010

@jjana17 hrdinstvo ci?.......

maminakatka
21. jún 2010

@jjana17 a mm kde pracuje ?lebo keby to prislo aj mimo termin z prace by ho mohli uvolnit ,ci ee ?? ja epi mat nebudem ,tiez sa bojim ,ale nepocula som velmi dobre ohlasy na to ...zvladnem ,niekedy nebola ziadna epi a maminka mi doniesla na svet 4 deti 🙂)) segra porodila bez a povedala,ze sa to da prezit 🙂 tak ty mas tiez doma experta teda 🙂 tatinovia su nam aki hrdinovia 🙂)

maminakatka
21. jún 2010

@jjana17 chuda Todami ,co su toto za moresy ???

barbyes
21. jún 2010

@jjana17 mne osobne veľmi pomohlo, že tam bol Vladko a určite to každému odporúčam 🙂

maminakatka
21. jún 2010

@liv1 tak to by bolo super ,on uz teraz hovori ako bude vikendy s malym a maminka nech sa vybuva 🙂 stale mu to sepka pri brusku ,ze oni dvaja to zmaknu .-)) ze cez tyzden bude chodit ocko do prace ,ale hned ked pride budeme spolu blbnut 🙂)

liv1
21. jún 2010

@lulu4 ved ja som sa vytesovala ze je chladnejsie, ale toto je trosku moc. ale ak by som sa mala rozhodnut ci toto, alebo 30-35, tak rozhodne toto. 😝

maminakatka
21. jún 2010

@barbyes a ty si mala epi ??

liv1
21. jún 2010

@barbyes moj mm sa vyjadril, ze teda tiez tam asi bude 😀 😀 😀 .. dlho sme nevedeli, a ked som mu povedala ze by som si mala niekoho najst ak on nechce, lebo netlacila som ho do toho, tak sa rozhodol. tak uvidime ako zvladne, nakoniec ak by bol cisarsky nahodou tak tam aj tak nebude moct byt..

maminakatka
21. jún 2010

@liv1 mne taketo pocasko vyhovuje ...leje sa stale zo mna ,sama seba sa uz hnusim niekedy ,,,,rano sa zobudim a tricko mam mokre ...a to spime pri otvorenom okne 😠

jjana17
21. jún 2010

@maminakatka no mm pracuje hodinu cesty autom od nasho mesta, ako oni ho v pohode pustia len vies poviem tata rodim tak sadne do auta a bude si to sibat cesta necesta rychlo a z toho mam najvacsi strach,,,,aby sa mu nieco nestalo
no ja som prave o epi citala a si pochvalovali baby, moja segra rodila pred pol rokom a to KP polohu mal syncek, a no zvladla to ale nadsena nebola .....

jaj tej tami je mi tak luto, tak je v 37 tt , zatka jej uz odisla nechapem naco ju este udrzuju

lulu4
21. jún 2010

@liv1 tak hej zase 35 sa neziada ani mne ale tych 20 az 25 by nam stacilo ale 13 a tak podobne to je uz ako jesen dnes... brrr ani sa mi nikam nechce ist nic, esteze nemusim asi pojdem pozehlit dnes mam tam taku kopu ved mi aspon nebude moc teplo pri tej zehlicke... len som chcela uz poprat pre maleho vsetko nachystat lebo clovek nikdy nevie kedy ho to moze chytit tak nech to mam pripravene a nestresujem sa uplne posledny mesiac... ale ked je takto hnusne nemozem dat pradlo na balkon tak si pockam....

jjana17
21. jún 2010

@barbyes no ved jasne to je podpora velika mat tam niekoho, ja to beriem tak som sa ho spytala ze ci pojde ku porodu a mm ze ved sme v tom spolu, nie si na to sama,,,tak som bola rada

lulu4
21. jún 2010

@jjana17 Jani ja tiez nechapem co v tej nitre lekari riesia ved to je chore, radsej nech sa jej maly narodi aby sa nenapil vody alebo nieco sa nestalo horsie ked budu takto spekulovat a este ju aj domov pustia ze to ide rozchodit tak z toho som jelen co ti napisala.... normalne sa zacinam obavat aby to dobre dopadlo vsetko....juuuj ak mozes tak ju od nas pozdravuj a nech je radsej v nemocke ak moze ak tam maju miesto...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre