Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

asma
18. feb 2011

@arhanta Ahoooj.. ja som pracovala na recepcii a na PN som isla upone na zaciatku tehotenstva, nie je to az tak zle platene ako si myslis dostavas 55 percent ale z hrubeho platu takze ti to vypočítaju na skoro vysku platu a nemusis sa stresovat a namahat v praci..

somewhere_33
18. feb 2011

@arhanta v 24tom takze za polovicou, veru pn je dost financne onicom, ale ak mas moznosti ze nie si sama na babatko tak by sa aj oplatilo na tu pn ist lebo zdravie je prvorade, aj ked bez penazi sa neda.

martinafin
20. feb 2011

@fleuerette ahoj,pisem tebe lebo si tu asi jedina,ktoru poznam dlhsie a naviac ma tesi,ze mas skoro taky termin ako ja. rozdiel mame len 6 dni 🙂 ako si na tom s bruskom?Tiez sa uz skoro gulas? Najhorsie ,aspon pre mna, je to ze nic z povodnych veci mi nieje dobre,mala som XS a teraz take M,o kabatoch a bundach ani nehovorim.... to jedine ma hneva.

Zienky ja som taka stastna, ze som tehotna...velmi sa z malickej tesim, aj ked nedavno som sa zlakla lebo nejak nekopkala,ale uz je to OK zas ma okopava ako zahradku.
A mam otazocku,davate si pri milovani pozor? Ako nemyslim na tlaky na brusko ale na to ako prirazate vy ci partner.Nedavno som po sexe extremne zakrvacala,plachta vyzerala ako od masiara...Sak sme sa aj zlakli. V nemocnici ma nechali 4 dni kvoli klesajucemu tlaku (pri prijme 90/45 a po par hodinach 70/40),zlym pecenovym testom a aj na pozorovanie-co som ani nekrvacala a nenasli ani znamky tohto krvacania (to sa da za 7 hodin nic nenajst?)! Ako sa to vobec stalo,som sa nedozvedela... Mate podobnu skusenost?

arhanta
21. feb 2011

@asma .. ahojky,ja som sa tiez na to pytala, ze ako by som to mala a nejako ma nepotesili, pretoze mne by to vyslo nejakych 150-200e 😖 takze to sa mi akosi nevyplati,,musim tonejakoí vydrzat tych par mesiacov..snadf sa nic nestane.
Ty mas nejake problemy ked si na PN??

arhanta
21. feb 2011

@somewhere_33 .. je tak to mas krasne, takze uz si v polke tehulkovania.. Uz mas aj glukozovy test za sebou?
S tou pn je to vazne o nicom, som sa pytala jednej pani, ktora pracuje v tej oblasti a vychadzalo by mi to strasne malo .. o nicom,, cize radsej budem v praci, ak situacia dovoli..

somewhere_33
21. feb 2011

Nie glukozovy test som este namala 🙂 ani neviem ako to prebieha ale predpokladam ze buduci tyzden ho budem mat, len sa setri, co nemusis nerob mysli na seba a babatko, teplo sa oblec, nech sa deje cokolvek.

arhanta
21. feb 2011

@somewhere_33 tak to neviem ci budes, to Ti totiz sestricka popredu povie aby si si kupila v lekarni glukozu, ktoru vypijes v to rano ako pojdes do nasledujucej poradne a za dve hodky ako to vypijes Ti zoberie krv na tehu cukrovku je to..

asma
21. feb 2011

@somewhere_33 Ahoooj ja som take stastie nemala s glukozovým testom ako pisu niektore baby ze vypijes doma ja som tam prisla najprv mi zobrala krv potom mi dala vypit tu vodu,, mne tam natlacili pol citrona tak je to v pohode dalo sa to xiixi chutilo to ako taka silnejsia citronada... a potom ma poslala na chodbu cakat na dve hodky des ale tak bolo tam asi 15 mamiciek a kedze vonku riadna kosa tak sme si tie dve hodky urobili babinec a celkom sranda bola .. 😀

dannizeta
21. feb 2011

@martinafin Keď si takto krvácala po sexe,tak to asi niečo značí 😒 Mal by to s tebou riešiť tvoj gynekológ,nie...?Spomenula si mu? Ak máš tehu v poriadku,tak aj sex si môžeš užívať ako predtým,samozrejme žiadne experimenty...ale to krvácanie... 😒 asi musíte dávať veľký pozor...
To ja zas mám iný problém...Tomu môjmu mangelovi sa v poslednej dobe vôbec nechce 😀 a mne zas až príliš 😀 ,takže sa mi snaží vyhýbať ako len môže...niekedy z toho máme riadnu srandu,keď za ním takto behám po byte a on sa mi snaží ujsť 😀 😀 Skrátka som jedna kôpka hormónov... 😅 Ešteže je to môj jediný "problém" 😵 Klop-klop!

somewhere_33
22. feb 2011

@arhanta jaj to som nevedela tak asi to teda este nebude robit, ale spytam sa jej ked pojdem buduci utorok, diky za radu.

arhanta
22. feb 2011

@somewhere_33 ona Ti povie sama, ze kedy sa to robi..kamoska hovorila, ze okolo 27tt..Vobec sa na to netesimm 😕 ale tak snad nejako prezijeme. Ako sa inak mate?

somewhere_33
22. feb 2011

Vsetko ok 🙂 cakam uz len na ten den 🙂

arhanta
22. feb 2011

@somewhere_33 😉 to poznam, co cakate?

zora256
22. feb 2011

@dannizeta Ahoj!Aj ja som tiež,tak,že sa mi manžel vyhýba,ale vraj kôli tomu,že mám ten hlien akosi veľa.A iba tak sa môžeme,aby hlboko nevnikol,lebo raz sa dotkol tej zátky a hrozne to vie bolieť,keď na ňu narazí.Ale tak raz za týždeň to ešte zatiaľ zvládne môj mužík. 🙂 A tvoj kôli čomu nechce,nepovedal Ti?

somewhere_33
22. feb 2011

@arhanta to este nevieme 🙂

dannizeta
22. feb 2011

@zora256 Neviem čím to je,vraví že je unavený , nevydrží ani film dopozerať,čo je uňho fakt divné 😀 Zatiaľ to neriešim... 😵 Mám z toho srandu,ako sa karta obrátila... 😀 😀 😀

martinafin
22. feb 2011

@dannizeta hmm no my sme to mali tak ze najprv on nahanal mna,lebo to bolo mozno raz za 2 tyzdne co som chcela,ale chapal to.No potom sa to obratilo,znasilnovala som ho ja,a priznam sa ze 2x sa chudak neubranil.A teraz je to vzajomne,ale je to ine o to,ze som pri mame na PNke od 21.tyzdna a on je chudacik sam v byte🙂.Takze sa vidime len vramci jeho volna(robi kratky-dlhy tyzden).Ked si vies predstavit dva lacne levy...tak to asi vyzera,ked pride k nam a potom uz len do vecera trpneme...ono je to normalne podla mna.Ja by som tiez skoro vkuse chcela,len tak rychlo sa unavim a zadycham,ze nechapem.A to ze chlapi po tom zaspia,mozno kedysi,ja som isto rychlejsia🙂
Co sa tyka toho krvacania,mne nepovedali skoro nic,len ze mame byt opatrnejsi -teda ja.Ono to bolo ako ked zatlacis na zátku...po tlaku to prestalo krvacat.Tak damy nejazdite tak naruzivo:(. -uz vcera som davala pozor a nebolo to ono...musim si najst nieco ine.

fleuerette
22. feb 2011

@martinafin ahoj, nejako nestiham odpovedat, cez den v robotke sa sem nedostanem a vecer som z taka unavena, ze mrknem co nove u uz driemem. Veru gulame sa gulame. Vsetko sa mi hrozne tazko robi, som z toho nervozna. Teraz som 2 vikendy malovala a tapetovala detsku. Len sa modlim, ze ma nepocuvalo celo prilahle okolie 🤐 , lebo som si pekne ponadavala. Ale je to hotove, tak to hadam chvilu vydrzi.
Co sa tyka krvacania, no ja musim zaklopkat, ja som do tereraz nekrvacala. Pri sexe sme trochu opatrnejsi, hlavne preto, lebo sme ho zo zaciatku mali zakazany, ked sa maternica umudrila, tak nam lekar sex povolil, len nas upozornil aby sme boli opatrnejsi.

arhanta
23. feb 2011

@somewhere_33 nepytali ste sa?

somewhere_33
23. feb 2011

jasne ze pytali. ale neni to vidno sa schovava 🙂

somewhere_33
23. feb 2011

@asma fiha tak to bude este sranda 🙂

asma
23. feb 2011

tak mi sme dnes boli na poradni mame 3164gr a 49 cm... uz len cakame na den D

slavkamesinova
24. feb 2011

mozem sa ku vam pridat sme na zaciatku tehotenstva a koncime 9tyzden.

janka830
24. feb 2011

@asma nádhera, držím palce nech ten deň je už tu🙂

petkaaa
24. feb 2011

@slavkamesinova ahoj, aj ja som na tom rovnako, takisto pomaly koncim 9. tt 🙂

asma
24. feb 2011

@janka830 Dakujeeeeem uz sa neviem dočkať xixixi aj tak si pripadam ako slon v krabici ...

asma
24. feb 2011

@slavkamesinova Tak ta vítam medzi nami...

janka830
25. feb 2011

@asma v krabici?? tak to si vážne neviem predstaviť ... 😉 toho slona si viem lebo tak sa začínam cítiť už aj ja..na tú krabicu si budem musieť ešte počkať.. 🙂

slavkamesinova
25. feb 2011

Dakujeme vcera sme troska krvacala tak sme mali troska pohotovost ale uz je dobre pichli mi magnezium aby sa maternica ukludnila uz lezkame doma a odychujeme verime ako to byva zaciatky su tazke ale koniec dopadne dobre skoncii...aj vy ste mali taketo zaciatky v tehotenstve buduce mamicky 🙂

asma
25. feb 2011

@slavkamesinova Ahoj ja som zacala krvacať dva krat ale nie iba trosku a ked som prisla do nemocnice tak mi povedali ze ani neni vidiet ci tam babatko je alebo nie... ☹ tak si vies predstavit tie nervy, nakoniec zistili ze mam hematom na placente a ten robi vsetku tuto zlobu bolo to v 12tt a tak som si tam mesiacc polezala, teda ked sa to ukludnilo tak ma pustili ale doma sa cely scenar zopakoval tak sup naspat..... ale uz to mame za sebou, hematom sa vstrebal, babatko narastlo...
Inak lezala so mnou jedna kocka ktora bola sialene poverciva, prave ona ma nahovorila na goralky a kamienky cervenej farby comu som ja nikdy neverila a ked ma prepustili po mesiaci tak som sa ovesala prave takymi malinkymi goralkami a odvtedy tuk tuk vsetko je ok,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre