Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
6. sep 2009

ahojte dievčence, dnes veget? môj došiel domov až o jednej ráno a o pol druhej som ešte nespala 😠 vstala som o šiestej a potom zaspala a zobudila sa o štvrť na deväť... konečne som sa dostala do kostola a som sa potešila lebo slúžil omšu kňaz ktorý nás sobášil a pred pár týždňami ho preložili do vedľajšej obce, tak som sa s ním aspoň porozprávala a rozlúčila.

babenky prajem vám pekný deň, pa zatiaľ 🙂

miroslava89
6. sep 2009

ahojte.. ja len na skok ohlasit sa ze od dnesneho popoludnia sme doma z dovolenky 😔 skoncila sa pre nas skor pre mojho manzela katastrofalne 😢 ked budem mat casu napisem viac..

snad sa tu nic radikalne nezmenilo..

zazalienka
6. sep 2009

ahoj Mirka, nestraš, prosím Ťa.. čo sa stalo? Vám hádam ani jedna dovolenka poriadne nevyjde? prosím, ozvi sa..

garicka
6. sep 2009

ahoj mirka,

dúfam že sa nestalo nič vážne.... 😲 akurát som dnes na teba myslela. daj vedieť prosím čo sa stalo. myslím na teba

zazalienka
6. sep 2009

čau gari.. už je po kríze?

garicka
7. sep 2009

ahojte babenky

zazi
možno tak trošku ustupuje, včera som ráno o štvrť na desať odišla z domu a prišla až o pol štvrtej... a mladý bol doma sám 😝 .

dnes mám taký behací deň, o hodku idem do KE, idem pozrieť do sekáča (ak už bude o deviatej otvorený), potom za kamoškou čo má malú princezničku (má 8 mesiacov) a potom ešte do tesca na prieskum a na pol druhú k lekárovi. dúfam že do tej tretej dôjdem domov. zajtra zasa k lekárovi - idem na tehu cukor, čo sa pije tá sladká gebuzina 😠 . a ešte aj vo štvrtok na utz a vp iatok na poradňu. konečne nejaký "akčný" týždeň, dúfam že to prežijeme v zdraví 😅 .

baby držte sa, keď prídem domov tak si vás prečítam čo máte nové.

papa a pekný deň 😵

garonka
7. sep 2009

bréééééééé ránko 😀

už som doma od lekára ruku mam celu opuchnutu dopichanu jau ale bolííííííííí 😝

gari

ja som nedavno dorazila zo šace brali mi krvičku na tie hepatalky, zajtra rano o pol 7 letím na gyndu zas na krvičku na tie triplle testy, v stredu k svojmu obvoďakovi zaniesť 24hod moč a vo štvrtok zas do šace na gastro na konrolu, mam aj vysledky, čo som pre ne dnes bola na gynek.oddelení kde som ležala a pan lekár na gastre ich nemohol dnes preštudovať zas sa tam mam trepať 😖
a ty vo štvrtok kde ideš na utz do šacel? by sme sa mohli stretnuť ja mam byť na gastre na pol 12 som až nadavala, že na obed to budem hladna ako vlk 😠
Tak moja ja mam cely týždeň uletený, ubehaný a ešte i do poisťovne mi treba zabehnuť 😠

dúfam, že v sekačiku niečo popozeráš a pokupiš ja dnes musím kupiť tehu rifle, tie moje čo mam doma su mi male tlačia na brušku a som zvedava, či po pôrode do nich vôbec vojdem 😀

tak sa tu zastav večeeeeeeeeer pa pa 😀

Mirka

moja, až ma zaseklo čo som tu zakukla a pozeram ty na koníkovi, zas vam dovolenka nevyšla? dufam, že snaď sa nič nestalo vážne 😔
Tu sa nič nezmenilo akurat nevieme čo je s andrejušou ale pravdepodobne ostala v nemocke nehlasi sa nam od štvrtku a držíme jej prstíky 😉

a ja zas tu budem cely deň sama? 😕 😕 😕 😕

callex
7. sep 2009

ahojte tehulky.
andrejusa ma poprosila aby som vam dala vediet co s nou je:
takze isla vtedy na tu pohotovost a hned si ju tam nechali.mala polyp na krcku preto to krvacanie.polyp odstranili ale este si ju tam nechali,cakaju na nejake vysledky.takze babetko je ok.chvalabohu.

zazalienka
7. sep 2009

ahoj, dakujeme za spravy, sme nevedeli co sa stalo, tak ze drzime palceky, ved lekari vedia co je najlepsie...

garonka
7. sep 2009

callex

uf vďakabohu že nam niekto dal vedieť čo s ňou je, nech sa drží a na ňu myslíme a aj na babenko.

posielam jej veľku pusu na líčko a aj obrovsky pozdrav 😉 garonka Lucia 😉

garonka
7. sep 2009

zazi čaukooooooooo, si v práci? ja som už dnes povyťahovala bundy na jeseň 😀 rano som vymrzla 😅

zazalienka
7. sep 2009

hoj, noo pracujem ... od rána.. semo tamo kuknem aj sem.. keď sa podarí..

nikush
7. sep 2009

ahojte...neviem ci sa strafim do temy, ale tak som tiez po prvy krat tehotna a zaujimalo by ma nieco ohladom materskej...ak by mi niektora vedela poradit, alebo nejaky link hodila...takze... som na marodke, 9.9 mam ist na matersku, do poradne vsak az 17.9 a v ten den by som cisto teoreticky aj prakticky ukoncila marodku. len neviem, ci to tak moze byt. musim nastupit na matersku v tom 34tt alebo aj o kustiscko neskor? vdaka... 😵

garonka
7. sep 2009

nikush

na fore paragrafy su určite temy o nastupe na matersku ja by som aj poradila keby som vedela 🙂 a nechcem trepnuť hluposti 😉 skus tam pohľadať

garonka
7. sep 2009

baby kde steeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee? mne už normalne šibe z tej nudy 😝

garicka
7. sep 2009

halooooo je tu niektooooooo? ja som práve prišla domov z KE a som veľmi unavená, idem si počítať čo ste tu písali a vyprážiť kuracie mäsko v cestíčku. priebežne tu nakuknem 😉

miroslava89
7. sep 2009

nam tohto roku sudena dovolenka akosi nie je 😔 manzel mal uraz smykol sa mokrej skale a spadol 😔 ma zopar zlomenin,modrin pomliazdenin, par stehov na hlave ale inak je "vsetko ok"... 😢

zazalienka
7. sep 2009

Ahoj baby.. Mirka to snáď nie je možné.. a ako ste sa tak rýchlo dostali domov? zohnať let z Kuby nie je sranda.. sa divím, že ho takého pozašívaného hneď pustili na dlhý let a nenechali na pozorovanie.. veď je to nebezpečné..

garicka
7. sep 2009

ahoj garonka

v sekáči som kúpila miškovi nejaké dupačky, body, nohavice a tričká, mali 50% zľavu, tak miesto 34 € som platila len 17 € 😎 . inak dnes som si kúpila v dargove tehu rifle čo spomínala motýlik za tých 16,50 € zobrala som pre istotu XL lebo nemám tušenia v akom "širokom" štádiu budem na konci tehu 😀 .

inak aj ja mám taký rozbehaný týždeň. dnes som bola na kontrolu s cukrom, čo chodím každý mesiac a po jedle po obede som mala 5,4 (huráááá). len doktor ma dnes veeeeeeeeľmi pobavil lebo som mu povedala že som pribrala 7 kg a povedal že už smiem len 1 kg pribrať, srandista 😀. a ja mu hovorím však do konca tehu ešte ďaleko, tak ma sprdol nech nevymýšľam a neprežieram sa. čistý Dr. House 😀 😀 😀

zajtra idem do šace na tehu cukor takže už teraz som nešťastná z toho že nebudem môcť 3 hodky nič jesť a ani piť, len dúfam že mi veľmi cukor nevybehne 😕 . v stredu mám veget a vo štvrtok idem na ten utz. môžme sa stretnúť, už som na to aj ja myslela. ja pôjdem na ten utz okolo 11.00 hod. sa ešte dohodneme 😉

baby kde steeeeee???

miroslava89
7. sep 2009

je to nebezpecne ale to sme mali "stastie" ze na dovolenke sm eboli so znamymi.. a nas znamy je lekar a preto sme sa mohli vratit tak skoro domov a let zohnat nebolo problem ked su peniaze tak sa to dalo..

garicka
7. sep 2009

ahojte dievčence,

mirka to mi je ľúto že ste takto dopadli, ja to poznám keď sa niečo začne srať, tak..... (sorrky za výraz) teraz sa musíš o drahého pekne postarať, si oddýchnite v posteli, polihujte, vypnite mobily a buďte spolu....

zazalienka
7. sep 2009

stihli ste aspoň nejaké fotečky? kedy sa to stalo? veď v stredu ste len leteli a včera už ste boli doma..

garicka
7. sep 2009

zazi

a ty si sa dnes ako mala? v robotke všetko postíhané? pozerám že mirka tu už asi nie je... a inak som rada že andrejuskine bábo sa má OK

zazalienka
7. sep 2009

presne.. noo ja pracovne silno .. od rana.. akurat som teraz dávala do poriadku kuchynsku linku.. už tam bol kopec prachu.. tak som si to rozložila na etapy, aby som si moc nemáčala ruky.. a nebola unavená.. ale už idem konečne štrikovať svetrík.. bolia ma nohy.. a nachystať si veci na zajtra, idem na poradňu konečne.. už sa teším..

garicka
7. sep 2009

to ti verím že sa tešíš a nepodarilo sa ti vybaviť skôr termín na utz? ja mám poradňu až v piatok 😨 dnes som bola v sekáči a tam koooooopa vecí pre dievčatká, normálne modré dupačky neboli, tak som kúpila jedny maslové a jedny farby tmavej bielej kávy. ale keby si videla tie šatky pre dievčatká..... úúúúúúúúúúúúúúúúúžasné

zazalienka
7. sep 2009

no uvidíme čo tam bude zajtra .. pokiaľ doktor nič nezbadá, tak sa pokúsim vybaviť na nedeľu 3D.. príde Veronika, tak by sme šli spolu.. záleží či nám to kamoš vybaví.. ja budem šťastná, keď budem počuť aj srdiečko biť..

garicka
7. sep 2009

veroniku máte na víkend? sa určite teší..... 😉 tvoj doktor má utz na ambulancii? môj nie.... ☹

zazalienka
7. sep 2009

noo príde.. ak niečo do toho nepríde.. ale hádam nie, mamička čučí už mesiac.. a v TT je jarmok, tak predpokladám, že sobotu strávi s ocinom na kolotočoch..
hej, doktor má utz, vždy mi robil priamo v ambulancii.. ale 3D nemá..

garicka
7. sep 2009

a to je taký tradičný jarmok, že sú tam aj nejaké remeslá čo predvádzajú, a predávajú tam aj také veci z dreva, prútia, hliny a tak? lebo ja keď som som v TV na dňoch mesta, tak to bola bieda.... boli tam len 2 také stánky a zbytok chlast a jedlo a číňacke hračky 😠

a nechceš hodiť do albumu nejakú fotečku veroniky aj s tebou? 😉

zazalienka
7. sep 2009

noo, tu je jarmok taky ozajstny.. aj so stánkami, s cigánskou, s kopou neporiadku, kolotočmi, koncertami, programom na námestí..
vieš že ano neviem či takú mám? veď ja som stále fotila ich dvoch... ale niečo pofotíme cez víkend, tak potom prihodím..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre