Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zazalienka
10. sep 2009

netúúúlam.. len im tam furt padá internet.. tak na etapy..

garicka
10. sep 2009

baby mňa už moc bolí chrbátik, tak sa lúčim, prajem vám ešte pekný večer 😵

vidíme sa zajtra, idem na poradňu tak mi držte palce keďže dnešný utz ma nepotešil 😒

paaaaaaaaa

zazalienka
10. sep 2009

držíme palčeky.. tak pekný večer a dobrúp noc..

zazalienka
10. sep 2009

valria to nie je sebavedomie.. proste ja som taká akčná... niekedy sa ani nezdvihnem z postele, čo sa mi nechce, ale niekedy kmitám tak, že môj manžel nestíha registrovať čo všetko som porobila.. nerada na niečo čakám a nerada obťažujem iných.. proste som najradšej keď si veci vyriešim sama.. ale musím už sklapnúť uši a začať bombardovať manžela.. viem, že budem vládať čoraz menej..

vefi89
10. sep 2009

garicka, tie deti su manzelove, nie moje, ja budem len prvorodicka, som este mladucka 😀 😀

zazalienka
10. sep 2009

vefi a čo cigaretky? darí sa?

garonka
11. sep 2009

ahojteeeeeeee, kde ste všetky? 🙂

gari

držím prstíky u lekára, neboj do nemocky nepôjdeš musíš len leňošiť a leňošiť i keď sa to neda len tak nič nerobiť 🙂 inač drahy skončil na súťaží štvrtý, tak žiadne domace kino nenesie 😠 tak ma aspoň zemiakove miesto 😀

garicka
11. sep 2009

čaute, už som domaaaaa

garonka
ja zas na utz na druhý týždeň ale vo štvrtok, 🙂

aninka89
11. sep 2009

ahojte baby

garonka
11. sep 2009

čauko moja až vo štvrtok? hm škoda, že mne nedal termín na ten deň kedy pôjdeš ty aspoň by sme spolu čakali 🙂 a u dokiho čo bolo?

aninka

čauuuuuuuuuuuuu

garicka
11. sep 2009

mám ležkať hore nožkami a ležkať aby sa bábo nepýtalo von...

už som aj ale som pri tom zaspala a zrazu nohy spadli až som sa zľakla 😀 😀 😀 . hej utz mi dal na štvrtok aby to bolo presne týždeň po tohtotýždňovom utz.... a potom sa uvidí čo ďalej, ak to bude tá istá hodnota alebo aj vyššia tak je to OK, ale ak zasa klesnú milimetre, tak potom predpokladám že príde na rad nemocka, čo by som veru nechcela ☹

a doki ma najprv nastrašil lebo keď mi pozeral krčok tak sa ho pýtam či drží a on že nie 😲 . tak ma vystrašil.... ale potom zobral svoje inštrumenty a mrkol lepšie dnu (juj ale bolelo), a potom sa ho s malou dušičkou pýtam že či drží a on už že hej, lebo uzlík bol na pravej strane... tak som sa trošku upokojila, lebo by som asi zomrela keby som o drobca teraz prišla..... už som si na neho tak zvykla..... akurát som dnes vravela mužovi že môže byť že drobec sa narodí už o mesiac alebo o 3... som mu vysvetľovala že nie je dobré ak sa drobec narodí v 8. mesiaci, lebo že to vtedy sa mu vyvíjajú pľúca a vtedy je to najriskantnejšie... tak som mu vravela nech ma teraz nezlostí, lebo ja sa nemôžem rozčuľovať.... 😉

valria321
11. sep 2009

ahojte tehulky juj garicka tak maš teraz plnu hlavičku čo bude že ...ale neboj všetko bude isto o.k

garicka
11. sep 2009

ahoj valria

tak treba myslieť pozitívne... 😉 čo robkáš? ja sa nudím pri telke lebo zasa idú somariny, tak pozerám po nete....

valria321
11. sep 2009

no ani nič mam vdome strašny bordel lebo prerabaju kupelne a dala som omalovať aj kuchynu tak sa idem zblazniť všetko hore nohami☹a už mam strašne nervy☹tak som sa prišla odreagovať aspon na net....počuj ale to ti doktor nepovedal či hej že sa môže stať že môžeš porodiť aj o mesiac??

garonka
11. sep 2009

ahojteeeeeeeee, nam vypadava kablovka 😠 ešteže mame fiber tv že kukam na ňom telku

gari

tak žiadne okna, upratovanie, len ležať ležať a leňošiť 😀 neboj mužík nebude rozčuľovať ešte ťa bude obskakovať až až 😀

garonka
11. sep 2009

a dnes sa mi podarilo konečne uvariť normalny obed aj jedle to bolo 😀 😝

garicka
11. sep 2009

no nič také mi dnes nevravel, uvidíme aký bude utz o týždeň, zatiaľ je to v norme včera na utz som sa pýtala že po kade aké číslo je norma a povedal že po 25 mm.... takže zatiaľ to až tak neriešim... dúfam že sa to ležaním upraví...

juj tak to ti nezávidím prerábku v dome. my sme mali tak pred 3 mesiacmi maľovanú kuchyňu a zapájali sme myčku ale týždeň som mala rozbombardovanú kuchyňu lebo tej pánko čo nám robil myčku (vstavanú) tak nemal toľko času aby to spravil naraz, tak.... poznám to tiež. a potom keď sme pomaľovali, tak sme zistili že musíme obložiť komín čo ide cez kuchyňu lebo prerážal decht. no proste keď sa darí, tak sa darí 😝

valria321
11. sep 2009

☹tak ja preživam niečo podobne dnes roboši ani neprišli lebo jeden išiel kdesi do košic tak budem ju mať rozbombardovanu celu sobotu aj nedelu ale tak čo už aspon bude potom čistučka už trebalo bieliť.....tak pekne oddychuj a nenamahaj sa ...

garicka
11. sep 2009

garonka
tak to je super, že sa konečne normálne naješ 😅 .

ja nechápem tých lekárov, asi má každý iný meter. niesla som výsledky z glukózy môjmu dokimu čo k nemu chodím na diab. ambulanciu že či mám prísť na kontrolu skôr alebo stačí až o mesiac ako mi kázal keď som bola u neho na kontrole a on povedal že to sú dobré výsledky po záťaži a že stačí prísť až o mesiac.... a môj doki na gynde povedal že by trebalo ísť možno na kontrolu aj skôr... ešteže sa do toho nemontuje aj nejaký tretí doktor 😝 😀

garonka
11. sep 2009

no to je presne to čo ja, mne doktorka povie čo robím paniku lebo ma vystrašil ten vírus či čo a na gastre trepal, že to nieje ani dobre ani zle, a hneď ma odporučil na morfologicky utz no ozaj komu veriť 😠 a ten strach o babo je neskutočny a ja ešte ani pohyby necitím a doktorka ma ukľudňuje že niektoré prvorodičky okolo 20tt citía to nieje nič zle.

čo si mala fajnove na obed? môj drahy sa prikmotrí niekedy v noci 😕 a som zvedava, či príde normalny

garicka
11. sep 2009

my sme mali ešte obed zo včera mňamky, kebyže sme ho jedli len my dvaja tak ho máme aj na zajtra ale tak treba dačo dať jesť aj svokrovi 😒 . on si nenavarí, len ofrfle čo dostane, ale tak toto mu výnimočne chutilo...

a ty si si čo uvarila? ale dostala som chuť na palacinky len neviem asi by som ich nemala.... je to sladké alebo dám menej cukru.... no uvidím čo bude zajtra na obed.

inak havko ako dopadol? tak budeš čakať na drahého? 😉

garonka
11. sep 2009

zeleninova polievka je a mäsko s mini mrkvičkami na šťave a cestoviny no sa mi to podarilo 😀 a zajtra mam u maminy objdenany ryžový nákyp 😀

jaj svokor tomu malo čo chutí? môj oco zas furt vymyšľa čo mama navarí a v poslednej dobe neje len sa nalieva a každý deň je v narkoze 😠 vytiahne si zdravišie veci z chladničky slaninu, cibuľu alebo ryby v konzerve a ten smrad ja tam neviem nejako prehltnuť 😠

jaj havo už je dobre, boli sme včera o osmej večer 😕 mal vyskočenu sánku, popozeral mu i očko lebo na ľave nevidí od malička a kazal kupiť kvapky do oka aby mal oko stale vlhke tie kvapky stoja vyše 4€ ale čo snim keď mu ich treba, a mam na neho dávať pozor aby pri zívaní neotvaral doširoka klapačku lebo ak mu ešte raz rupne neviem neviem 😅

chcela by som ho počkať ale ako ja seba poznam zaspím a keď príde nenormalny radšej sa s nim nebudem rozprávať lebo ja ho vtedy neznášam keď si vypije, ale dostal kazanie jak šiel v stredu na tu súťaž, že si neelám aby prišiel domov pripitý lebo ho necham pri dverach celu noc 😀

garicka
11. sep 2009

svokor on všetko ofrfle aj svokra keď ešte žila a varila perfektne, tak furt nadával že sa to nedá jesť, už minule sa aj števo nasral že mu nič nebude variť... a on keď pije tak neje a tiež len konzervy a syra, lebo že mu doktorka na internom povedala že má jesť ryby, ale to už ho nesere, že nemá piť a má brať lieky ale lieky nemá ani v päte lebo to potom nemôže piť 😝

a to ako máš na neho dať pozor? to mi nejde do hlavy.... 😨

tak tak radikálne na nich treba 😀 😀 😀

môj sa zas sťažoval že sa pri mne nevyspal lebo buď chrápem alebo spím s otvorenou pusou a vydávam čudné zvuky 😀 😀 😀 😀 😀 a ja mu na to že to mi už asi začínajú orgány tlačiť na bránicu, tak mám pocit že budem spávať už sama.... lebo možno sa zadarí nejaká robotka, ale uvidím až keď bude to mať na papieri.

garonka
11. sep 2009

hej to mam furt na neho kukať alebo čo 😨 ja na hava furt vidím lebo som cely deň v obyvačke on spí v košíku a ak varím je so mnou v kuchyni ak idem na wecko uteka za mnou len aby nezostal sam no sranda z neho 😀 nema zívať ako krokodíl tak ak ho uvidím s veľmi otvorenou papuľou musím kričať 😀

inač môj drahy prikvitol domov, a vieš čo? vyhral prvé miesto doniesol v krabici pekne zabalenej domáce kino tak ma riadne ošalil, chcel ma prekvapiť a aj to že príde v noci a mu vravím to by ma načapal keby som mala tu frajera 😀 😀 😀

som zvedava, kde totu vec rozložíme v tom našom 3 izbovom byte 😀

idem papať prídem neskôr 😝

garicka
11. sep 2009

fíha.... tak to je super!!! no, tak pekne rozmýšľajte kde ho rozložíte 😉 a potom dáš vedieť...

garicka
11. sep 2009

heeeeeeeeeej nikto nikde???? ☹

slovakia13
11. sep 2009

ahooooj tehulky 🙂
tak mi tu mame krasne pocasie 🙂 trosku som poprala vecicky malej a tak iba chodim a okukavam ako schnu 😀
garicka
nohy hore a relax 🙂

k prerabkam ,ja sa budem stahovat a uz teraz si neviem predstavit ako to vsetko zorganizujem.....uz sa citim strasne nemotorna a tazka ,asi budem musiet zaplatit nejakej firme 😒

garicka
11. sep 2009

ahoj slovakia

a kedy sa chystáš sťahovať? a prečo? ideš do vlastného? držím palce nech to dobre dopadne... inak aj u nás bolo pekné počasie až veľmi horúce na mňa, ale už sa vraj má schladiť tak sa teším na chladnejšie dni, lebo teraz v tehu mi je strašne horúco 😵

slovakia13
11. sep 2009

teraz byvam v podnajme u jedneho anglicana a trosku sa staram o dom ,ale ked budem mat babo musim odist 😒 byva sa mi tu super,ale co uz 😠
ale socialka by mi mala cosi pridelit ako slobodnej mamicke,tak sa uz neviem dockat 😀 ,len aby to stihli pokial porodim 😝
zajtra sa chystam na konecne nakupy pre malu ,nech uz mam total vsetko ,tak sa uz neviem dockat 🙂
...brusko so stvorlistkom ,je asi najkrajsie ake som tu videla 😉

garicka
11. sep 2009

ďakujem, ten 4-lístok sme našli u števovej babky, tak nech nám prinesie šťastie..... inak mrkla som do tvojho albumu a pozerám že si tam hodila aj otca maličkej, je všetko OK? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre