Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
17. sep 2009

Miruškaaaaaaaa pekný deň 😀 a čo tak skoro si vstávala? 😀

garicka
17. sep 2009

ahojte dievčatá,

už som doma a krčok zasa skrátený z 29,4 mm na 25mm a to len za týždeň 😢 😢 😢 . na utz bola Dr. Ševčovičová, a v pondelok mám ísť zasa na utz a keď nebude dobrý tak ostávam v nemocke..... som z toho veľmi nešťastná, ani nie z tej nemocky, ale z toho krčka, ja chcem drobca donosiť, sakra!!!

ale som sa v duchu smiala, lebo keď ma prezerala Dr. utz zospodu tak tam chodila hore, dole a malému sa to asi nepáčilo, lebo začal kopkať a robiť kotrmelce niekde hore v bruchu. mu zasiahla do jeho teritória asi 😀 😀 😀

bude tu dnes niekto?

garonka
17. sep 2009

gari no jaaaaaaaa som tu ako furt 😀

garicka
17. sep 2009

čauky garonka,

čo budeš dnes robiť na obed? ja sa už do pondelka ani nepohnem z gauča-postele.

garonka
17. sep 2009

tak len pekne lež nič nerob ono sa to da do poriadku, neboj len relax relax ničrobenie 🙂 a do nemocky nepôjdeš lebo ja sa tu zošalím bez teba 😔 a už keby ťa tam nechali som navštevník ako sa patrí 🙂

Ševčovičova je tiež dobra ja som ju mala rada na vizite, prišla k dveram a vraví ako sa máme dievčata? dobre? super a odišla 😀

a ten krčok ake ma mať miery?

garicka
17. sep 2009

pustila som si ordináciu nech ju dopozerám, lebo už sa mi to tu kopí čo si nechávam že pozriem si seriály na nete

garicka
17. sep 2009

tak pred týždňom mi dosedla povedal že do 25 mm je to OK, ale dievčatá v téme skracovanie krčka mi písali že fungujú aj s krčkom čo má 15 mm..... tak uvidíme.... idem si dať kavčo lebo hlava začína pobolievať.

ty kedy ideš zasa do šace?

garonka
17. sep 2009

tak tak moja ty musíš len ležať a nič viac aby Miško dlhšie ostal v brušku 🙂 aspoň do Vianoc 😉

ja mam draheho doma, ma dovolenku, poozeram že počasie na prd 😠 nejaka som leniva, tak som cely deň na gauči notebook zapnuty, v telke nič, ani knihy nemam už na čítanie 😎

na obed mam od včera kukuricou polievku a kuracie na smotane a cestoviny a zavarana cvikla mňam a ty čo budeš mať fajnove papať?

večer drahy volal drobca Miško joj až ma nadvihlo, mu vravím možno sa to zmení a bude to baba, jemu to nevadí Miško a hotovo. 😀

garicka
17. sep 2009

podarený ten tvoj s menom pre drobca 😀 😀 😀

ja neviem čo bude na obed.... uvidím čo navarí drahý a hlavne kedy, lebo išli na dedičské do KE na 10.15 tak som zvedavá kedy dôjde domov.... ale tvoj druhý obed mám strašne rada, ja taký čas ani nemusím mäsko, stačia mi cestoviny a omáčka...

garonka
17. sep 2009

no vravím každý lekár ma iný meter 😠 ja sa chystam na buduci týždeň za infektologom nech sa vyjadrí i on, nech povie, čo chce. Aby Mucha z gastra mal všetky papiere pokope 🙂 a k nemu na kontrolu mam ísť o mesiac číže asi toho 1. oktobra vychadza štvrtok neviem ako mam ísť bola som 10.9 a mam ísť o mesiac tak asi toho 1.10 mi vychadza.

no vidíš krčok nemaš veľmi skrateny je v norme, len treba kľud a pokoj 🙂

garicka
17. sep 2009

malý má asi zasa štikútku lebo v kuse mi v tom bruchu skáče...

garonka
17. sep 2009

nejak ho odhovorím ale páči sa mi veľmi meno Miško ale keby sa tak nevolal drahy i svokor a ešte i dedo, pradedo, prapradedo........no hotový rodokmeň 😀 mu vravím, že dame malému meno Duňa 😀 😀 😀

odvykla som si od toho čo som niekedy jedla, sladkosti, mcdonald a zmrzka, jem veľa ovocia, zeleniny hlavne len paradajky, v tych by som aj spala 😀

a cestoviny neľubim ale omačka je fajnova a k tomu zemiaky neidu 😀

a šla si ako do šace? autobusom? a domov? lebo kukam, že si tam bola krátko si bola objednana?

garonka
17. sep 2009

he he napi sa vody ale to asi zato sa mu čkáááááááááá lebo ho spomíname 😀 to je ale beťar 😀 ja toho svojho ešte necitím on ma ignoruje, síce som len v 18tt ale mohol dať vedieť, že je u mňa, sice včera šaškoval 😀 ale aspoň je zatiaľ ok

garonka
17. sep 2009

vybehnem s havom vonku na cik cik 😀

garicka
17. sep 2009

nebola som objednaná, som tam bola už pred siedmou a zapísaná som bola ako tretia Dr. začala robiť utz až o 8.44.... ráno ma tam zaniesol otec, lebo šiel do TV a potom pre mňa prišiel števo. ale mala som na mále lebo vravel že keby som neprišla do 9.15tak ma tam nechá lebo by nestihol byť načas v KE a tak už som sa pomaly začala zmierovať s tým že pôjdem domov cez KE....

garonka
17. sep 2009

no som tu 🙂 ja som bola zapisana ako štvrta ale z druhej strany chodili pacientky tak sa dlhšie čakalo, a sestrička raz za hodinku otvorila dvere, tak som sa dostala dnu o 10.15 Linkesch ma vyšetril potom šiel preč a striedal sa tam niekto druhy ale sestrička mala dosť tie telefony vkuse drnčali 🙂 a si predstav tie čo boli objednane ako prve ani neprišli, vtedy Linkesch vravel, že vyjdu niekomu v ustrety a ten ani nema snahu prísť alebo zavolať, že nepríde no i takí sa najdu 🙂

no dnes tak vyzera, že budeme cely deň spať nie? A môj drahy chce hrušky zavarať 😠 ja som dnes leniva ako voš 😅

garicka
17. sep 2009

tak nech ich začne a ty to potom "akože" dokončíš ty 😀 😀 😀 ja som taká citlivka, som pozerala akurát časť ordinácie kde zomrela alžbetka aj jej bábo a normálne som revavala

garonka
17. sep 2009

jaj aj moja mama sleduje ordinaciu mňa to nejak nechytilo aj skôr serial Sila lásky na jednotke 😀

nerada zavaram, ten neporiadok potom 😠 ale čo už hrušky mi chutia len škoda, že nemôžme zohnať aj byžalmy či ako sa to vola čo sa neje surove ale zavarane spolu s hruškami

vefi89
17. sep 2009

Caute zagulatene kocky 😀 pozeram, ze dnes pisete jak o zivot 😀
Som len tolko chcel, ze vam zavidim muzickov, ze vam pomahaju a hlavne varia. Ten moj si nevie ani prazenicu spravit 😢

garicka
17. sep 2009

ahoj vefi

tak môj hlavne varí, pomáhať to už len v najnutnejšom prípade keď "ide o život" 😝

vefi89
17. sep 2009

Ale aj tak ti to zavidim. 😉 aj ja som chcela vzdy takeho chlapa...
Co dobre mate dnes na obed??

garicka
17. sep 2009

noooo tak to neviem lebo som tu sama a odmietam variť pokým nebude krčok v poriadku ale zas bude treba dať aj riad do myčky a to radšej sama.... pre istotu.... aj žehlenie ostáva na mne, aj ostatné pratanie v byte okrem vysávania lebo teraz vysáva števo ale po pôrode sa zas chytím domácich prác, lebo som taká zlá povaha že nemám rada ak niekto druhý mi tu pratá, samozrejme okrem chvíľ kedy poprosím o pomoc, ale to je len zriedka...

a vy čo dnes varíte??

vefi89
17. sep 2009

Tak to s tymi domacimi pracami je asi kazda zena rovnaka. Teda moj muzicek velmi malo upratuje, ale kolkokrat sa mu podari lepsie a krajsie ako mne. 😀
Tak dnes budes cely den len lezat??to by si asi mala, ked mas problemy.Dufam sa ti Misko udrzi az dokonca

Ja som zacala robit uhrabky

garicka
17. sep 2009

čo sú to uhrabky??

vefi89
17. sep 2009

to su zemiaky s kapustou, vajcom a slaninkou..Ale to odporcam!!!!!velkaaaaaaa dobrota

vefi89
17. sep 2009

Dnes mame take hnusne pocasie. Stale len prsi a prsi. Som sa rano zobudila o pol siedmej na to, ze mi vlak prechadza popod okno, taky rachotal dazd. Ako ja toto neznasam ☹
zasa nebudem mat cely den co robit ☹

garicka
17. sep 2009

aj u nás len leje od rána, človek sa vtedy nudí ale mne je to jedno lebo aj tak musím ležať... štvalo by ma to kebyže som mohla kade tade chodiť...

vefi89
17. sep 2009

Garicka, ak sa smiem spytat, kolko si doteraz pribrala na vahe??Lebo ja som zatial 6 kg a zda sa mi to dost na to ze mam maly tyzden este....ale pred teh som bola straaaaasne chuducka, ako sa vravi, ani rici ani cici..ALe aj tak je to normalne?,?véla nejem

vefi89
17. sep 2009

Aj to je pravda, ze takto ta to aspon nelaka 😀
Ja som to vcera asi prehnala z robotou,lebo vecer som mala strasne krce v pravo dole..Ale iba ked som stala, akonahle som si sadla, bolo to ok...este som sa ukludnovala, ze maly je na lavej strane 😢

garicka
17. sep 2009

vefi

nesranduj a nepreháňaj s robotkou... daj pozor na drobca... ja mám dnes taký citlivý deň už som si aj poplakala pre môjho drobca, strašne sa bojím, aj tie najhroznejšie scenára mi fičia hlavou. 😢

ja som pribrala doteraz takých 8 kg. ale ja som začala na 77 kg, takže ani nemienim viac pribrať, nastáva diéta, lebo aj tak mi kázal doktor z diab ambul. že už by som nemala nič pribrať, takže po šiestej už sa snažím nejesť...

inak ja som do toho 18 tt mala naviac nejakých 2,5 - 3 kg naviac, drobec si asi bral živiny z mojich tukových zásob... za ten mesica od 14 tt do 18 tt som nepribrala skoro nič a potom nasledujúci mesiac som pribrala až 4 kg.... 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre