Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lubka89
1. okt 2009

no prislo vies co ja by som chcela take biele a na spotku kruh ak sa nehnevas🙂

vefi89
1. okt 2009

vsak mne je jedno, to bude tvoj den 😀 😀 ja som mala tieto ako druzicka 😀 ale ked si kupis, alebo pozicias, tak si ich oblec a hned daj do albumu, aby sme aj my videli 😀

vefi89
1. okt 2009

idem varit, neskor sa ukazem zase 😀 😀 lubka, pekny pracovny den zelam 😝

lubka89
1. okt 2009

ahoj dam ich hned do albumu neboj🙂

leveretka
1. okt 2009

shaarka, ty si taká podarená 😉 😀

je to nepríjemné...no mne sa nos zastaví tiež každý deň, ale našťastie iba na chvíľu a potom to prejde a kašlem často 😒 nuž asi to potrvá kým si telo zvykne 🙂 verím tomu, že ti to určite už čoskoro prejde a bude ti fajn...ja som grcala zatiaľ iba raz, inak ma napína každý deň pri jedle, pri umývaní zubov, len tak zo srandy 😀 ale dnes ma už menej bolí bruško, tak mám lepšiu náladu, ale som unavená...treba veľa oddychovať..

idem ked aj ty, toho 8.10 prvýkrát na kontrolu 😀 som plná očakávania...aaaa už som si spomenula, čo som sa chcela opýtať a vypadlo mi to

na tej prvej kontrole mám vedieť poskytnúť nejaké údaje dokine okrem ms? teda myslím konkrétne ochorenia v rodine atď...alebo ako to prebieha? aby som bola pripravená 😀 😀 😀

garonka
1. okt 2009

vefi ja som nezmizlaaaaaaaaaa len sa chystam na navštevu ku Gabike, juj teším sa na to naše smejko 😀

vefi89
1. okt 2009

Garonka, pozdrav juuuuuuu 😀 😀 a nech sa ponahla domov!! 😀

vefi89
1. okt 2009

A tak vam zavidim, aj aj sa chcem s vami stretnut ☹ , vsak ste supeer 😀 😀

evina0
1. okt 2009

ahojte
taaak uz som doma od lekara .videli sme na sone bublinkuuuuu sice lekar povedal ze tam nevidi zatial drobca ale vak tam je a na zaciatok je to dobre.teraz je na prirode a mne aby sa zacalo babenko vyvijat.dal ma na PN aspon na uvod koli praci a za 12.10 tam idem zase.vraj by vo vaku mal byt aspon malilinkaty drobcek a tak verime ze ked sme na dobrej ceste tak ho tam za 2 tyzdne uvidime.vraj je skoro nato aby tam uz cosi bolo vidno krv nebral vraj toto vsetko sa robi po prvych 3 mesiacoch aj knizka sa az potom dava.dovtedy sa musi vyvinut a byt babenko v poriadku
verime ze bude vsetko OK a o 2 tyzdne zase donesiem dobre spravy a budu uz len a len dobre..ste mali vidiet ako mu oci zaiskrili ked uvidel bublinku a mne az slzicky vyhrkli ale on nato a na uvod pekne no chce to cas aby sa dobre vyvijalo..strasne sa tesime a budeme na seba davat velkyy pozor

miroslava89
1. okt 2009

ahojte... mne je dneska katastrofalne..mam pocit ze nepotrva dlho a nasa WC misa bude mat spolocnost 😲 😢

vefi89
1. okt 2009

ahoj Mirka, a to co ti je??si sa prejedla?

leveretka
1. okt 2009

mirka, tak nech to prejde čím skôr...mne bolo zatiaľ iba raz takto zle, že som skoro nestihla ani dobehnúť 😖 ale už je fajn klop, klop, klop 😀

shaarka
1. okt 2009

jeeeej evi, aj to je pokrok 🙂
lever, ja som bola na UZV tusim uz 3x, ale ja som rizikovka, tak to asi preto. najprv bolo vidno malu ciernu machulu, potom velku ciernu machulu a potom uz aj srdiecko. este mi brali krv, o tyzden sa dozviem, ze na co vsetko (lebo brali vela). na ochorenia v rodine sa ma nepytala, iba na to, kolko vazim 😅 ale cestne prehlasujem, ze asi vdaka chorobe mam takmer 3 kila dole 😀 a pupek sa mi do nohavic nezmesti.
a zle mi nebolo (len 3x, ale nevracala som).

dufam, ze jesen nebude velmi hnusna, nech sa da prechadzat v strikovanych saloch, nech vietor rozfuka vlasy a listie a nech vela neprsi (teda v noci moze)... 😀

shaarka
1. okt 2009

lubka, a preco nemas za sebou ani jedno sono?
nerobi sa nahodou ihned, aby sa vylucilo mimomaternicove tehu? 😕

vefi89
1. okt 2009

shaarka nie, prve sono sa robi az koncom tretieho mesiaca. Zhruba 10-12 tt. kazdy lekar je individalny. a krvicku ti brali na klasicke vysetrenia: syfilis, hiv, toxoplazmoza, krvna skupina a pod.
aj ja by som chcela aby bola jesen pekna, lebo potom si nemam co obliect ked bude hnusne. mam len mikiny a svetre a ked bude prsat do bundy sa nevojdem a na zimnu bude este asi skoro 😀 😀

shaarka
1. okt 2009

vefi - musim oponovat, lebo asi to zalezi od lekara, - ale urcite nie je pravidlom, ze prve sono SA robi az koncom priveho trimestra! mozno to tak kedysi byvalo, ale teraz - vsetky moje kamosky tehule za posledne obdobie boli na sono najneskor v 7tt, ked uz bolo potvrdene aj srdiecko!! 😉

vefi89
1. okt 2009

shaarka, ja som bola na prvom sone v 12tt, aj vsetky ostatne co poznam neboli skor. pisala som, ze je to individualne, ale skor sa sono neoplati robit a to z dovodu, ze ak lekar najde daku machulku, nevie ju identifikovat. Moze to byt aj nador, alebo krvna zrazenina. takze to vsetko je len predpoklad, ze je to plod

evina0
1. okt 2009

shari ahoj som ta dlho nikde nevidela 😉
s tym sonom zalezi od lekara aj mne povedal ze iny lekar by sono nerobil len povedal aby som dosla za mesiac.ale mne spravil zatial pekna bublinka ale podla mna je skoro aby sme cosi vecsie videli ak ma drobcek tak 2 mm je tazke ho vidiet ale pevne verime ze o 2 tyzdne bude uz krasne viditelny amozno aj srdiecko to neviem.a aj mi povedal ked v bublinke bude drobcek viditelny odfoti mi ho ada na papieri.teraz oddychujeme a tak pomalinky brazdime netom 😉

vefi89
1. okt 2009

Garonkaaaaa
kde siii??Ako sa ma Gabika??? 😀

miroslava89
1. okt 2009

a tu nikde nikoho???..

ja sa nemozem donutit kuknut fota zo svadby 😔

shaarka
1. okt 2009

v 4. tyzdni:
http://www.mamicka.sk/article-ultrazvukove-vyse...
Prvý tehotenský ultrazvuk „predpisuje“ lekár okolo štvrtého týždňa tehotenstva. Lekár overí, či ide o vnútromaternicové tehotenstvo. V prípade mimomaternicového tehotenstva (oplodnené vajíčko sa uchytilo vo vajcovode) hrozí nebezpečenstvo z dôvodu možného krvácania. Ďalšie ultrazvukové vyšetrenia nariadi lekár, ale zvyčajne sa robia v 12., 28. a 32. týždni, záleží však od celkového priebehu tehotenstva. Pri týchto vyšetreniach lekár hodnotí „vek“ plodu pomocou merania jednotlivých kostí, vrátane priemeru hlavičky, stav orgánov, množstvo plodovej vody, polohu plodu, stav placenty a prietok krvi placentou.

v 5.-6. tyzdni:
http://www.nasarodina.sk/magazin/modules.php?na...

v 8. tyzdni:
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=teho...

v 9. tyzdni:
http://www.najmama.sk/clanok/1025/9-tyzden-teho...
9-11 týždeň sa dokonca považuje za ideálny na prvý tehotenský ultrazvuk. Plod je už dostatočne veľký na presné merania a teda na určenie dĺžky tehotenstva. Toto je zvlášť dôležité v prípade, ak neviete alebo si nie ste istá dátumom vašej poslednej menštruácie.

takze je to naozaj velmi individualne, asi kazdy lekar vie, co robi. ja osobne som ale velmi rada, ze mi vnutromaternicove tehotensvto potvrdil hned na zaciatku (18.DPO) a ze neskor som videla uz akciu srdiecka.
dokonca sa mi to zda lepsie, ako napriklad nosit v sebe mrtvy plod niekolko tyzdnov... 😒 a nevediet o tom.

leveretka
1. okt 2009

shaarka, ja s tebou plne súhlasám, aj s tým sonom...ja som to brala ako samo,že mi ho urobí, tak dúfam,že ma vo štvrtok iba tak neotočí 😕 predsa len čím skôr by sa niečo zlé zistilo, tým lepšie...

inak ja dosť priberám....ja viem, že sa zasmejete, že tak skoro, ale u mňa začali všetky príznaky príliš skoro a to moje priberanie...ja mám takú pneumatiku, že až...hotové koleso sa mi urobilo v oblastí bokov 😒 aj mm povedal, že nechápe ako sa to tak rýchlo "zo dňa na deň" na mňa uložilo...no budem asi riadne veleryba 😒 ale nevadí, hlavne nech je babänko a potom to zhodím 😉 inak už v robote začali tiež včera také reči, že som rýchlo pribrala, prudko mi narástlo brucho, či som neni tehu 🙂 keď vidím tu v albumoch niektorých žien brušká, tak si poviem,že sila ja takto vyzerám ešte pred otehu 🙂 a to teda nie som nejaká veleryba, taká normálna som bola ešte pred pár týždňami 🙂
mňa stále bolí podbruško ako keby mala dojsť mrcha...už mi dnes bolo fajn a teraz je úplne nanič zase...

shaarka, takže budeš na PN celé tehu? ja asi pôjdem na PN niekde medzi 7-10tt,ak bude všetk ok, lebo som čítala, že práve v tomto období sa vytvárajú všetky orgány a to bude vo veľkom štýly už chrípková epidémia a ja veľa cestujem hromadne s ľuďmi, tak nechcela by som to riskovať...takže asi si pôjdem oddýchnuť, ale uvidím všetko ako sa bude vyvýjať aj zdravotne...

shaarka
1. okt 2009

leve, hehe, to si ma teda potesila - som v 9tt 😀 ale vidis, ja som doma na PN, ziadne MHD, ziadna praca a hned ako som zacala PN-kovat (stihla som nejake to rande s kamoskou, nejaky ten nakup), tak hned mi vyliezol ten hnusny herpes (po 5 dnoch PN) a potom som sa ho dva tyzdne nevedela zbavit, to uz som mala teploty, chytene uzliny a hrdlo - a akurat, ked som si myslela, ze uz je to ok, ze som zdrava (a planovala som, ze co budem robit tento tyzden), tak som chytila anginu a sople a horucky. no chapes?? 😀
ja nie. 😠
tak uz radsej nic neplanujem a dufam, ze od buduceho tyzdna sa mi zacne prava tehu PN 😵

hej, a inak to prve sono, ked sa potvrdi gravidita in uterus, je na nezaplatenie 🙂

lubka89
1. okt 2009

ahojte baby uz som konecne doma🙂

leveretka
1. okt 2009

no fakt peknééé 😀 ale páči sa mi tvoj optimizmus...páči sa mi takýto dobre naladený ľudko 😉
je to inak fakt sila, že z ničoho nič a bum jedno a bum druhé...ale verím tomu, že už bude iba dobre a fazuľke sa darí 😉 a berieš aj nejaké tbl? a dávaš si čajík na mechúrik?

ahoj lubka 😉

lubka89
1. okt 2009

ahojte a kde je vefi?

shaarka
1. okt 2009

nene, ziadne tabletky na chorobu neberiem, som si povedala, ze vydrzim a okrem toho homeopatika a rozne ine slabotinky asi nie su moja salka kavy 😅 ja som silna burina 😀 takze som si povedala, ze to musim zvladnut sama 😀 cajiky pijem: detsky, ribezlovy, caj stastia... a tak 🙂

a ty co s PN? chces byt cele tehu?
ja som velmi nechcela, ale po tychto namahavych tyzdnoch by som si to rada este mesiac uzila, ak sa bude dat... a zas nerada by som uplne vypadla z prace 😒 lebo potom tam budu potrebovat nejaku posilu a uz nebudem nenahraditelna 😀 😀

ahoj lubka, ty si to ako uzivas?

vefi89
1. okt 2009

lubka tu som, ci si uz usla?

lubka89
1. okt 2009

este som tu 🙂

vefi89
1. okt 2009

a ako bolo v praci??
😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre