Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zazalienka
1. nov 2009

jedlicka myslím že aj ja budem chcieť potom meniť.. ani nie zo strachu, ale preto že mi toto obdobie bude hrozne chýbať..
vejula, prečo hádky? čo sa stalo?

dydynka
1. nov 2009

mno miska ved to nevadi,,je to tvoje prve babo?

jedlicka99
1. nov 2009

aj mne to bude chybat ale tento 9ty mesiac ma uz neskutocne boli chrbat a uz sa nedokazem ani vyspat.

zazalienka
1. nov 2009

miska, ja mám 35 o mesiac a tiež čakám prvé..

garonka
1. nov 2009

piekny večer vam želam 😉

jedlicka, fiha veď ty si o chvíľu maminka 😉

miska79
1. nov 2009

ano je to moje prve babo, nie ze by som skor nechcela, ale takto to vyslo 🙂, ale som rada, ze je to takto

vejula
1. nov 2009

Ale som bola taká vytočená. Bo včera bol priateľ s kamarátmi v meste a ja sama doma no jasne že prišiel o nejaké tri hodky neskôr ako mi povedal. A bolo mi doma z toho všetkého hrozne do plaču. A dnes som bola u našich no aj s nimi som sa akosi pochytila... Ja neviem čo je akési napätie v ovzduší alebo čo... Strááášne ma to všetko mrzelo lebo aj doma bola akási blbá nálada. Ale už som si volala s maminkou tak je to lepšie. _Obe nás to veľmi mrzelo a tak.

jedlicka99
1. nov 2009

garonka veru budem uz sa neviem dockat 😀

garonka
1. nov 2009

veji to ťa trapi tehotenska nalada 😉 to prejde, to i môj drahy sľubi, že príde do hodiny a su to skoro 4 hodiny, musím to len predýchať inač by ma šľahlo 😒 a maly nema rad keď som nervozna

zazalienka
1. nov 2009

miska, ja som stretla človeka s ktorým som chcela mať deti pred dvomi rokmi.. chvalabohu.. teraz je ten správny čas a neľutujem..

vejula, nestresuj sa.. ja viem že Ti bolo smutno aj že Ťa naštval, ale to prejde.. ja som si môjho muža nejak tak naučila, že proste viem vždy kde je a kedy príde.. a som kľudnejšia.. ale aj to ho musím vysotiť ja von za kamošmi, lebo on je najradšej doma so mňou.. celé dni je preč, v robote, tak večery a víkendy sú nám vzácne.. ale tiež sa ho niekedy potrebujem zbaviť🙂

garonka
1. nov 2009

jedlicka, no i nam sa to kráti 😉 a kamoška ma termín 12.11 dnes sme sa stretli a ona je plna energie, som žasla, vravela, že kľudne by bola tehu i cely rok 😀

garonka
1. nov 2009

fuha ja som už v 25tt skoro polovica za sebou 😕 😕 😕 😕

vejula
1. nov 2009

Joj garonka. Ved ja viem že sa musím ponad to trocha povzniesť. KEd mne je teraz samej doma tak smutno. Hlavne v noci, nerobí mi to dobre... No ale viac ma mrzela dnes ta hádka s našimi... To bolo hrozné. S maminou som sa nepohádala už roky. Fakt ani nepamatám kedy naposledy. Ale tiež má toho teraz dosť tak sme obe nervoznejšie. Tak ale hlavne že sme si už volali a je dobre... Ale aj kvôli malému mi je to ľuto, že som tak plakala ľútostivo. Určite to cítilo moje maličke zlatko ☹

vejula
1. nov 2009

Je zazalienka aj ja by som chcela chlapa čo ho musím vyhadzovať von... To sa u nás stať nemôže, pretože kamaráti su jeho druhé ja... By sa bez nich asi zbláznil

zazalienka
1. nov 2009

garonka, polovica za sebou? ty chceš byť tehu 50 týždňov? xixi nejak dlho, nie?

vejula, moje vzťahy s matkou sú veľmi naštrbené, bavíme sa, chodím tam, ale proste to puto sa niekde stratilo.. ale pohádať sa vieme pravidelne.. viem že Ťa to mrzí, hlavne pokiaľ si rozumiete.. ale ono je to aj tým obdobím, sviatkami, počasím.. vplýva to na každého..

miska79
1. nov 2009

zazalienka, ja som tiez stretla terajsieho manzela az neskor, dovtedy tie vztahy nestaly za nic, ked na to pozeram z odsupom casu, tiez si hovorim, ze radsej teraz ako vtedy a s nespravnym...
chcela by som sa este spytat, baby vam bolo vsetkym nejak zle na zaciatku? mne totiz nic nie je okrem zvacsenych prs, ani unava, ani zle mi nebyva...viem, ze nemusi byt, ale len sa pytam, ako to bolo u ostatnych.

jedlicka99
1. nov 2009

vejula aj mne to byva hrozne luto ked sa pohadame a placem. Niekedy sa nespoznavam rozhodi ma hoci aka malickost a hned sa rozplacem. Tak si vzdy poviem ze nemozem tak plakat lebo malinkej to nerobi dobre. Ale asi neni dobre ani dusit to v sebe.

garonka
1. nov 2009

no ja som bola bez svojho draheho cely tyzden sama a v noci to bolo najhoršie, tak som sa obložila plyšakmi 🙂 a jedneho plyšačika volam Miško toho mam od detstva, a keď som sa spoznala so svojim mužíkom som sa rehotala ako koza že ja mam myšiačika Miška od 5 rokov 😀 😀 😀 😀 no a teraz som zas sama, musel odskočiť do práce no som aspoň s havom tu ale samej je smutno to maš pravdu
a s maminou su hadky najhoršie to ti verím ja som sa minule so svojou pochytila pre oblečenie lebo mi vytýka, že nosim obtiahnute, no jej vravím že za komunistov boli veci voľne, lacne, a teraz su tehu veci nenormalne predražene, tak nosim rolaky čo som nosila ona nedokáže pochopiť že radšej bruško ukažem ako ho mam schovať do habitu 😠

vejula
1. nov 2009

jj ro máš pravdu zazalienka... To su zrejme tie jesenné depresie. Málo slnka, zima. No a do toho ešte nejaké problémi.

garonka
1. nov 2009

zazi no tiež by som bola tehu i dlhšie keby bruško v 9 mesiaci nedalo zabrať 😀 je to užasne ak drobček sa v brušku hmýri, že?

jedlicka99
1. nov 2009

miska79 no ja som do 3tieho mesiaca vracala a hlavne zo zelenych jablcok a teraz sa ich neviem s prepacenim dozrat... 😀

vejula
1. nov 2009

Hm no garonka to s tým oblečením to je ešte asi stará škola, to ťažko pochopí teraz. No jasne že bruško treba ukázať.... Mne už dnes v kostole uvolnovali miesto na lavičke.... Som sa smiala, ale celkom milé to je 😀

zazalienka
1. nov 2009

vejula, môj manžel má kamošov v HC, kde predtým býval, keď bol 1.krát ženatý.. všetko banda bývalých kolegov, stretnú sa tak raz do mesiaca na pivko, ja ho tam zaveziem a domov ide taxíkom.. ale to ho fakt musím vysotiť von, lebo si chcem kuknúť v telke romantické filmy.. to on nemá rád, tak tu pochoduje popred telku a znervózňuje ma.. ja neviem, možno je to tým, že bývalá s ním nikam nechodila, mala ho za somára, nikto nebol na jej úroveň..
miska, žiadne nevoľnosti celé tehotenstvo.. len mi prsia narástli a nemohla som spať na bruchu lebo ma tlačili.. inak včera som si kupovala prádlo, predtým som nosila č. 2, myslím podprsku, no a včera som si musela kúpiť jednu č. 4 a jednu č.5. hruuza.. a bola som hrozne ospalá a furt som spala a jedla..
garonka, aj ja stále nosím veci čo predtým.. aspoň mi každý vidí bruško, a nemienim vyvaliť milión peňazí za tehu handry.. inak včera som už druhé tehu rifle reklamovala, čo sa mi odpáral ten úpletový pás..

garonka
1. nov 2009

no lebo nemam rada keď sa do mňa staraju ako sa obliekam 😠 ešte aj svokra už začala hučať s oblečením 😠 .... mňa ešte nikto nepustil sadnuť, ale na infekčnom keď som bola samí starí dôchodcovia a ešte aj hlavy na bok davali akoby mali pustiť tehuľu sadnuť 🙄

zazalienka
1. nov 2009

garonka môj malinký má dnes asi futbalový deň, od rána sa v kuse krúti.. ale hlavné je že sa krúti, ja to vydržím..

garonka
1. nov 2009

zazi maš uplnu pravdu, ja mam jedno tričko z C&A stalo ma 22 e na brušku je voľne to jedna tehu vec ak neratam rifle, a moja mamina furt ma naražky, či to nemôžem voľnejšie nosiť ako rolaky 😠 tak i dnes som jej vytkla nemienim vysoliť neksutočne peniaze za tie habity keď ich po pôrode nevynosim, fuha a to sa ti ako odparalo? a reklamaciu dufam uznali

zazalienka
1. nov 2009

jedny som mala z 4mama, tam som čakala asi týždeň kým to spravia, no a včera som bola v C a A, tam mi hneď vrátili prachy, lebo sa mi to odtrhlo vzadu celé.. na nervy.. asi začnem do roboty chodiť v teplákoch..

garonka
1. nov 2009

zazi môj včera v aute vystrájal, z toho mi furt tvrdlo bruško, ani sedieť rovno ani na sedadle ležať ale keď sme mu kupili postieľku naspäť v aute bol ukažkový 😀 a večer ani drahemu nedal o sebe vedieť 😀

garonka
1. nov 2009

no a to mame vyhodiť tie peniaze za take drahe handry nie? figu borovu 😠 ale hlavne, že vratili peniaze, ja chodim v teplakoch do obchodu je to dobra vec ale do prace by to bol dobry napad 😀

zazalienka
1. nov 2009

ja neviem ako to mám rozpoznať, keď by mi tvrdlo bruško.. vôbec neviem, čo by to malo byť za pocit.. tak asi mi to nerobí zatiaľ.. len viem, že keď trošku rýchlejšie idem, tak ma začne trošku pichať v boku.. tak predýchavam..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre