Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lubka89
17. nov 2009

no uvidime

vefi89
17. nov 2009

len by ma to zaujimalo 😒 rada by som vediet, na com budem

lubka89
17. nov 2009

ale ani ja som to nenasla:(

zuzanockamt
17. nov 2009

lubka89 ... jeeeej ty si tehu? ... blahozelaaam 😵 😵 😵

lubka89
17. nov 2009

dakujem velmi pekne

zuzanockamt
17. nov 2009

lubka89 ... tebe sa dost rychlo podarilo otehu, vsak? ... my skusame uz 14 mesiacov a nic zatial 😒

vejula
17. nov 2009

Jeej Lubka tak ty už túto sobotu. No držím palce nech výjde pekné počasie 😉 Sa už tešíš čo???? To je tak super, AJ Mi je lúto že už nikdy nezažijem takú popularit 😀 😀 😀 Každý na teba pozerá, detičky ukazujú prstom e aha nevesta. Jáááááj, nieže by som bola nejaký egocentrik ale bolo to príjemné 😀 😀 😀

lubka89
17. nov 2009

ja som sa snazila pol roka a sup🙂 a tesim sa aj na svadbu len neviem ako to zvladnem ked mi je dneska tak zle🙂

zuzanockamt
17. nov 2009

takze aj svadba ta caka ... no supeeeer ... ja to uz mam za sebou ... cca 2 roky a niekolko mesiacov 🙂

garicka
17. nov 2009

ahojte

dievčence, tak ja konečne po 7 týždňoch v nemocke doma aj s miškom . huráááááá 🙂

vefi89
17. nov 2009

jeeej Gabika, konecne si sa ozvala, my uz sme sa bali, ze co je s tebou. ako sa mas??ako misko??aku ste mali vahu a rozmery???pochval sa 🙂

a vitaj doma 😀

vefi89
17. nov 2009

nahadz rychlo fotecky, aj ja chcem vidiet, ci je po maminke vysmiaty 🙂

garicka
17. nov 2009

ahoj vefi

sme prišli pred asi 3 hodkami ale ešte sa spamätávam z toho návratu domov, fotečky hodím ale najprv idem nakŕmiť miška, ale sa toho bojím lebo neviem či ho budem vedieť nasýtiť, idem kojiť a potom keď zas bude spinkať tak hodím fotečky. majte sa zatiaľ babenky

mali sme pri narodení 47 cm a 2,69 kg 😉 a včera sme mali takých cca 2,64 kg

vefi89
17. nov 2009

Som rada, ze ste doma, a hlavne ze ste zdravy. Uzi si drobceka 🙂

garonka
17. nov 2009

gabiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii konečne ste domaaaaaaaaaa a ja že kde ste sa odsťahovali keď si sa mi neozvala 😕 a teškam sa že ste s Miškom doma 😉

inač kamoška včera porodila chlapčeka ma miery 3250 gramov a 51cm fešak som ho videla na fotke taky bacuľaty je 🙂 ja som zvedava koľko mi važime 🙂

zazalienka
17. nov 2009

ahojte... jeeeeej ahoj Gabika.. no kooonečne.. som sa už bála že sa niečo deje.. kedy Vás prepustili z nemocky? ak budeš mať chuť a hlavne trošku času, please napíš mi do pošty, na čo sa mám pripraviť.. teda na sekciu.. už mám zasa nočné mory.. že náš Miško pozdravuje Vášho Miška🙂 ja už by som tiež najradšej odložila to bandero, nejak sa mi ťažko dýcha aj hýbe.. ale to si ešte počkám.. a aj trošku závidím že už to máš za sebou..

garonka
17. nov 2009

čauko zazi 😉

aj mne sa blbo dycha, a na chrbte keď ležím maly sa mrví ach jaj tak že mi tlačí na branicu a bruško mi stvrdne 😕 a z postele sa ledva vyguľam 😀 ešteže spím na kojeneckom vankuši inač neviem ako by som spala v noci 😝

dnes si leňošila?

zazalienka
17. nov 2009

garonka, my sme vstali jak slobodní - o pol dvanástej.. v noci toho veľa nenaspím, bo malý ma tlačí kade tade a mám pocit že on vôbec nespí.. len sa vrtí.. popritom ma ešte stále dusí od kašľu, tak vypijem dva-tri litre vody za noc.. a to som včera rezignovala a nasadila antibiotiká, lebo to nejak neustupovalo.. poobede sme sa šli vyvetrať trošku k svokre, lebo tým že som zavretá dnu tak ma nenormálne bolela hlava.. a stavili sme sa u švagra, trošku pozrieť, lebo aj deti majú obidve choré..

garonka
17. nov 2009

fíííííííííííííííha o pol dvanastej ???? 😀 😀 😀 😀 to si nepamätam kedy som tak vstavala 😀 ja som sa dnes rano vytrepala o pol deviatej lebo drahy už buntošil od pol siedmej a v kuchyni mu spadla pokrievka na podlahu tak ten rachot sa nedal prehliadnuť a utekal skontrolovať či spíme 🙂 jasne, že ma zobudil lebo mam ľahky spánok i kvôli malemu som hore stokrat ani na ľavej a pravej strane sa nevyspím 😒 najlepšie sa mi zaspava posediačky v obyvačke 🙂

mali ste pestro no mne sa do toho počasia nikam nechcelo ísť akurat sme boli u maminky na večeru aj to som radšej rychlo domov ta hmla nepôsobí na mňa dobre.

Neboj antibiotika pomôžu aby si bola čím skôr zdrava ja už lieky na pečeň ten týždeň doberiem a jupí potom mesiac pred pôrodom kontrola u gastroenterologa lebo sa mi testy upravili ako tak 😵 ale stravu musím dodržiavať ako stále.

zazalienka
17. nov 2009

ja tiež zaspávam tak polo-sede vyvalená na tom kojacom vankúši.. a vypodložená zo všetkých strán.. malému sa nepáči ani tak ani tak.. a také rany pod rebrá dnes dostávam že až mi slzy vybehli.. ja neviem, ale mám pociť že aj u nás asi pôjde skôr von, minimálne o dva-tri týždne.. podľa veľkosti.. nebude mať miesto..

garonka
17. nov 2009

jaj no si písala že je väčší o 21 dni ak si pamätam nie?

ja väčšinou dostanem kopance pod rebra keď ležím na chrbte a mne sa tak dobre leží keď čítam ale malemu ani za svet 😒 a kojaci vankuš ozaj dobra vec podložím sa z každej strany no hotove brnenie s vankušmi mam 😀 ale inač sa neda.

vybavičku už maš? ja si zajtra pomaly napíšem čo si nakupiť pre seba a chrusta lebo každý sa pyta čo maju malemu kupiť hlavne draheho krstna i svokra a moja mamina nakupila veci ale zatiaľ nechala v obchode odložene ale uvažujem zišla by sa mi španielska deka taka fajna teplučka lebo asi maleho do fusaku trepať nebudem nehlasia silnu zimu

zazalienka
17. nov 2009

no my už máme fusak, lodger bunker aj španielsku deku.. v podstate takmer všetko, aj nejakú kozmetiku, plienky na začiatok, ešte chýba monitor dychu no a postieľka.. čo bude chýbať a na čo som zabudla, tak budeme improvizovať🙂 oblečenia má viac než ja.. no moja matka sa ma zatiaľ ani len nespýtala, že čo má kúpiť alebo čo nám ešte chýba.. neriešim..
dostali sme od svokra teraz k narodkám prachy, tak kúpime kameru, aby sme mali pre ďalšie generácie záznam 🙂))

garonka
17. nov 2009

fiha krasny darček si kupite 😉 nam dala moja mamina eura doložila nam do kočíka tak hadam kupime no a postieľku už mame aj s matracom a supravou do postieľky babo bude hajať ako vo francuzskej posteli 😀

zazi idem dopozerať panelak som sama doma s havom ☹ tak želam krasny večer a aby si sa v noci vyspala 😉 paaaaaaaaaaaaaaaaaaa

zazalienka
17. nov 2009

ja mám ordináciu dnes... tak si užite večer a žeelám dobrú noc a kľudný spánok..

vefi89
18. nov 2009

dobre ranko 😉

konecne som sa ako tak vyspala, uz ma to zacina otravovat, ked mozem iba lavy-pravy bok 😠 😀

drnda12
18. nov 2009

ahojte
ja som tiez prvykrat tehotna a s manzelom sa velmi tesime
je to nieco nove pre nas.

drnda12
18. nov 2009

je tu niekto z Liptovskeho Mikulasa alebo Ruzomberok? 🙂

lubka89
18. nov 2009

ahojte kocky🙂

vefi89
18. nov 2009

ahoj lubka 😉
co porabas?

lubka89
18. nov 2009

a nic prave som si urobila papat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre