Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
18. nov 2009

tak dobru chut prajem 😉
ja som bola v obchode s neterou a chvilu som sa s nou zabavala a teraz som rada, ze som mohla aj ja do niecoho kusnut. 😀
uz si videla svojho drobceka na sono??ale nemyslim, ako fazulku 😀

lubka89
18. nov 2009

nie este nie ale teraz niekedy by som mala ist na sono no dufam ze uz budeme vacsi🙂

vefi89
18. nov 2009

urcite budete vacsi. ja som svoju gulicku videla asi v 19tt, a bol to krasny pohlad, potom som sa cely den len smiala. Mi to strasne pripominalo mimozemstana 😀 😀 mal ruky vedla hlavicky a len si tak plaval zo strany na stranu 😀 😀 a chcela som si dat spravit fotku, ale ze poplatok 17 eur, tak som si to velmi rychlo rozmyslela.
Ale teraz 14.12 idem znova, tak ak nebude otoceny zadkom, tak si ho dam zvecnit a maminky dostanu pod stromcek 😀 😀

lubka89
18. nov 2009

no tak to muselo byt krasne 🙂 aj ja by som chcela vidiet svojho drobca 🙂 uz sa tesim. teraz pred svadbou by som mala ist ku doktorke

pepppe
18. nov 2009

ahojte🙂 lubka co kedy mas svadbu?my sa na nu tiez chystame,ale asi az v aprili,,,to tam uz budem s bruskom na svojej svadbe🙂)

lubka89
18. nov 2009

no ja ju mam na tuto sobotu, a strasne sa tesim 🙂

vefi89
18. nov 2009

lubka, ja som sa raz na sono pretlacila s tym, ze som klamala lekarovi, ze som spadla, a ze sa bojim. 😀 a tak som vlastne videla toho IT 😀
to by ste mali ako krasny svadobny dar 😉

peppe, mne sa velmi paci, ked ma nevesta brusko a je taka gulicka 😉

lubka89
18. nov 2009

no ale ja to nemozem urobit teraz pred svadbou lebo ma hodia do nemocky 😀 a to by sa mi nepacilo:(
a ohladom svadby teraz v piatok som bola skusat saty a skoro som ich neobliekla 😀 😀

vefi89
18. nov 2009

tak to aby si mala dietu do soboty 😀 😀 a potom vsetko dobehnes 😀 😀

lubka89
18. nov 2009

no tak to hej 🙂 to by bolo ze na hostine by som vsetko pojedla 🙂

vefi89
18. nov 2009

aspon by si vsetci mysleli, ze budete mat dvojicky 😀 😉

lubka89
18. nov 2009

no dakujem velmi pekne 🙂 to by ale bolo🙂a ty ako sa mas?

vefi89
18. nov 2009

utrapene 😒 ale snazim sa vsetko hnat cez smiech 🙂 vyplata meska, a dako nemam z coho seky platit, tak zacinam mat strach ☹

lubka89
18. nov 2009

no my sme na tom tak isto priatelovi ties meska vyplata 🙂 a mne prisla taka mala pn ze som myslela ze odpadnem🙂

vefi89
18. nov 2009

nam meska uz 29 dni. ja uz nerobim, a je to strasne. ved vcera som sa akurat smiala, ze ked som robila len ja, nemali sme s peniazmi najmensi problem. a teraz, ked je zivitel chlap sa nevie postarat 😀 😀 uz len dufam, ze v piatok donesie domov obe vyplaty, lebo ma porazi.
nejde ani o mna, ale co poviem detom??- ,,Matko, Viki, nemozem vam dat papat, lebo nemame peniazky??"
A este posrany stat mi nechce dat ziadne davky, este aj pridavky na deti mi zobrali svine. Taka som namosurena. Ako vsetci sluubuju, ze sa postaraju o vsetkych obcanov, tak to vidim len tak, ze sa staraju o dochodcov, ktorym ani netreba tolko penazi, pretoze uz to tolko nezere, uz sa to nemusi obliekat kazdy den do cisteho.
Hlavne ze dochodci dostanu vianocne bonusy a co chudence deti??Tym ako netreba??

pepppe
18. nov 2009

noo tak drzim palceky lubka🙂noo ja ked sa budem vydavat,budem priblizne v tom istom tyzdni ako ty🙂nooo toho sa bojim,ze uz ani saty potom neobleciem,,heh to by teda bolo...🙂

lubka89
18. nov 2009

no to je strasne :( ani ja vela nedostanem a teraz ked nam to najviac potrebovat🙂

vefi89
18. nov 2009

je to strasne, to mas pravdu. a najviac som sa nazlostila, ked neviem ktory to poslanec povedal, ze naco detom peniaze, ze prvoradi su stari ludia. 😨 🤐 😠

idem trosku von, pokial je pekne a celkom teplucko.
Zatial prajem pekny dnik 😀

lubka89
18. nov 2009

tak ahoj 🙂 a prejdi si aj za mna lebo ja nemam vychadzky🙂

nika20
18. nov 2009

caute baby ja som tu nova. a citala som si, ze vela z vas ma problem s tym ze v ktorom vlastne tyzdni ste. dajte si do vyhladavaca na google ,,tehotenska kalkulacka'' a hned ako prve sa vam tam ukaze ,,tehotenska kalkulacka (s velkymi pismenami) a datum daneho dna'' tak si na to kliknite. tam na vrchu sa vam ukaze ,,kalkulacka a zadaj'' tak tam zadajte vas 1 den vasej poslednej menstruacie a potom kliknete na ,,vypocet'' a ukaze sa vam predpokladany tyzden vasho oplodnenia, v ktorom tyzdni ste, kedy mate idealny datum porodu atd... a tam uz je vsetko mozne tyzden po tyzdni co sa s vami deje a ako sa vyvijate vy a babatko a dokonca su tam aj tehulky, ktore si tam rozdavaju medzi sebou ich drahocenne skusenosti, tyzden po tyzdni.. su tam aj informacie o slovenskych nemocniciach a popripade aj o zahranici atd.. je tam toho dost.. tak vam prajem prijemnu zabavu! 🙂 ja som akurat vosla do 14teho tyzdna a zatial vsetko sedelo.. 🙂

garonka
18. nov 2009

nika ahoj ja na tu stranku pravidelne chodím zatim mi to sedí len v neskorších mesiacoch už len od babenka záleží kedy sa vypyta na svet 😉 no a malokomu vyjde presne podľa termínu

vefi89
18. nov 2009

ahoj Lucka 😉

garonka
18. nov 2009

jaj moja ahojky ja som tu prišla a ani nepozdravila 😔 už len počítam minuty do rana keď sa trepem na tu poradňu

vefi89
18. nov 2009

mala by si sa tesit 😀 😀 😀 ked inak nie, aspon budes vediet, ze ste v poriadku 😀

akurat som si kavu spravila, taze vypijem, pojdem zakurit a hava vylietat 😀

garonka
18. nov 2009

a maly sa mi v bruchu tak hmyril že mi stvrdne furt prava strana a potom mi uštedri taky kopanec až mi do plaču 🙄 a môj drahy sa rehoce, že z neho bude zapasnik sumo 😎

garonka
18. nov 2009

môj havo je pri mne 😀 ten sa vonku prešiel až až len teplo je nejak a ja už nemam čo obliecť len zimnu bundu mam a ta mi je fajn len horuco mi v nej bolo 😠 tak som radšej sa strepala dnu nech sa nespotím a aby som neochorela, jooooooj kavu by som si dalaaaa už som ju pol roka nepila 😕

garonka
18. nov 2009

no na ten humus sa teším to fakt 😀 a prinutim doktorku naj ma vyšetrí i zospodu či sme oki

vefi89
18. nov 2009

Madhusudhana to som nasla ako chlapcenske meno 😀 😀

aj mi mame pekne teplucko, az za z toho tesim. 🙂 ja tiez nemam co obliect, tak nosim draheho mikiny 😀 😀 esteze sme skoro rovnako vysoky 😀 😀
a ja teraz kavu musim 😝 aby mi tlak napravila.vcera som si veru aj vinka chlipla 😝 mnaaam, skoda, ze nemozem viac 😀 😀

mna pozeral, lebo ze teraz mam rizikovy mesiac, ze koncom siesteho a zaciatkom siedmeho sa moze zacat zena otvarat..ale mi sme ok, tak nas aj chvalil, ze sa mu to uz dlho nestalo 😀 😀 😀

garonka
18. nov 2009

no ja som zvedava na seba už len nesmiem si namyšľať voloviny 😔

to si odkiaľ to meno vyhrabala???????? hehehehe len aby to nebolo namiesto Miška 😀 😀 😀 😀

ja by som brala radšej ten nízky tlak ako zvyšeny 😠

čo mate navarene? my rizoto mňam

vefi89
18. nov 2009

naco si mas namyslat???ja stale chodim a vsetkym hovorim, ze je vsetko v poriadku, lebo sa citim dobre. 😀

daku stranku, ani neviem aku, ale boli tam aj lepsie.toto bolo myslim arabske 😀 😀

este som nevarila, a dlho som nevedela co, tak som si zmyslela, ze spravim rascovu polievku a ako druhe bude suchy chleba 😀 😀

ale ja mam strasnu chut na svieckovu, uz asi 2 roky a nema mi ju kto spravit 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre