Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
23. nov 2009

Tak sme na tom podobne s tými pocitmi 😉 No ja uvidím vo štvrtok mám sono ale akosi pochybujem že sa nám ukáže, bo je akési hanblivé. Však sa nechám prekvapiť. Ale tiež by som rada vedela. No ale hlavne nech to sono dopadne dobre aby bolo všetko OK. To je najdôležitejšie.

vejula
23. nov 2009

Jeee vidíš lenočka aká náhoda 🙂 A teraz kde bývaš???

lenocka84
23. nov 2009

zijeme v ba
a tento vikend som bola v za
resp. knm u rodicov

vejula
23. nov 2009

mhm, takže si rodáška z KNM a nastavajuci je z Ba?

lenocka84
23. nov 2009

nie trosku zlozitejsie
narodila som sa v cadci, do 2.rokov sme byvali v knm, potom sme sa prestahovali do pp,
od mojich 20 zijem v ba,
drahy je tiez z pp, ale spoznali sme sa v ba
no a rodicia sa opat prestahovali do knm

valria321
23. nov 2009

je ahoj vejula aj ty si zo Žiliny ako ja a presne odkial si.....a ak sa smiem opytať kam chodiš ku gyn.?

vejula
23. nov 2009

Jáááj takto lenočka, takže ste v Ba asi kvôli práci čo????
Ahojky valria, no ja som bývala na Solinkách ale teraz bývam s mužíčkom na Hlinách už vyše roka. No a gynekológa mám Paučína, je taký mladý asi 30-tnik, myslím že veľmi dobrý. PRed tým som mala Fullu na nemocenskej, ale ma nahneval svojím prístupom... Ako bol veľmi milý ale ako odborník ma trocha sklamal, tak som na začiatku tehu zmenila. A som so svojim rozhodnutim spokojná. A ty kde bývaš a kde chodíš na gyndu???

valria321
23. nov 2009

no tak sa podrž ja mam tiež paučina je fakt dosť dobry chcem ho mať aj pri pôrode ....ja byvam na malej prahe pri hlinach 8 možno sme sa u doktora aj stretli nevieš🙂)kedy idete na poradnu ??

lenocka84
23. nov 2009

inak vejula ku paucinovi som sa nahlasila aj ja, od maja
odvtedy uz budem v knm

adelaine
23. nov 2009

babenky, som rada, ze som "v tom" nie som sama...
od zaciatku tehu som sa citila cudne, este som si hovorila, ze ako mozu byt tehulky take spokojne a stasne?
ved ma cele brucho boli, mam ho ako balon, je mi zle, vraciat vsak nemozem, zozrala by som popritom aj kona,
prestal mi chutit sex :( aj kava a sladkosti, bolia ma prsia, lamu sa mi strasne nechty, zhorsila sa mi plet...a to som v 8 tt 😖
ale ocividne je to vsetko normalne, urcite to zacnem vsetko brat s vacsou pohodou..

lenocka84
23. nov 2009

adelaine ahoj
to je vsetko ok
mne sa napr. za cely zivot neurobilo na tvari tolko vyrazok ako teraz ked som tehu
som z toho na nervy
prsia ma tiez bolia, chytila ma chut na sladke, a to ja som sladke za cely rok poriadne ani nezjedla

vejula
23. nov 2009

Jeej tak Paučin je v kurze 😀 Ja chodím na poradne vždy vo štvrtok ráno okolo 7 8 9.Naposledy som bola 12.11. a chodím každé štyry týždne. Tak možno sme sa tam už vážne stretli. Teraz idem na morfo vo štvrtok okolo pol tretej myslím že to mám. Lenočka, tak dobre si si vybrala, to si si vybrala na nejaké odporučanie, či len tak?

lenocka84
23. nov 2009

vejula tak tych odporucani na neho bolo viac
uz som s nim aj komunikovala, je fakt velmi prijemny
tak dufam ze sa mi ho podari mat aj pri porode

vejula
23. nov 2009

Nooo, to by som už mala asi aj začať riešiť čo? Ja by som tiež chcela, tak sa ho skusim na to najbližšie spýtať... Inač je to aj taká vzdialená rodina, moja mamina a jeho ocino su bratranec a sesternica, takže ja som sa k nemu dostala tak.

lenocka84
23. nov 2009

vejula tak to mas super
a skus sa s nim porozpravat, myslim ze bude pristupny

valria321
23. nov 2009

ja už pôjdem až 10.12 na posledny oddber krvi a potom už budem chodiť až do pôrodu každy tyžden na odposluch srdiečka 🙂už sa neviem dočkať kedy bude mala na svete.....kedy budeš vedieť čo budeš mať vejula??

vejula
23. nov 2009

jj lenočka, skúsim s ním pokecať 😉
No a valria ty to už máš za chvíločku, už necelé dva mesiace, za chvílku máš maličké doma. No ja si ešte chvíľku počkám. No a pohlavie bedeme vedieť kedy sa maličké dobre otočí. Ak budeme mať šťastie tak už tento štvrtok... Však uvidíme 🙂

lenocka84
23. nov 2009

vejula preco nemas viac fotiek?
aj z uzv?? 😅

vejula
23. nov 2009

No som sa neskoro spamatala a ked som chcela foto tak mi doki povedal, že už je veliké a už nebude pekne vidieť lebo sa celé do záberu nezmestí... Ale teraz vo štvrtok mi doki nahrá asi 4 minutové videjko na USB kľúčik, tak sa teším.

awooojky
23. nov 2009

Joj dufam dievcata ze mate pravdu

lenocka84
23. nov 2009

halooo maminy kde ste?

vejula
23. nov 2009

tu lenočka tu... PRáve som zjedla krupicovu kašu, posypanu postruhanou nugatovou čokoládou... Booože, zas som brutálne presladená 😀

valria321
23. nov 2009

vejula no zachviločku ved ešte mesiačik aj čosi ale ide mi to pomaly strašne akurat mi dnes postielka prišla tak aspon s takych maličkosti sa vytešujem 🙂))a ty už maš čosi kupene??

lenocka84
23. nov 2009

vejula mnaaaaam
ja som dotlacila najzdravsiu veceru aka len moze byt, mc´donalds
nejako sa mi nechcelo varit a bolla som este upratovat tak cestou som kupila

vejula
23. nov 2009

No vidíš mesiačik, to je už tu 😉 No ja som ešte nekupovala nič 😅 .... Som sa bála, že je ešte skoro a tak. Ale na vianoce už určite niečo kúpim. Inač kočky v téme aprilovky už kupuju všetko možné, Aj detské izbičky už objednávaju aj kočíky pozerajú. Ale ja som sa na to ešte necítila, som taký bojko.... A ty už máš všetko???? Či čo ti ešte chýba?

vejula
23. nov 2009

chi chi lenočka, mne sa zas obed nechcel variť tak som s mužíčkom bola pekne v reštike sa najesť. Sme si dali obedné menu a ani to nevyšlo na draho. Ale zajtra už uvarím, mám v ladničke kuracie prsia tak čosi vymyslím 😉

zazalienka
23. nov 2009

vejula, ja som začala riešiť vecičky v 21 tt, po 3D ultrazvuku, nie kvôli pohlaviu a farbe vecí ale až keď som detailne videla malého a vedela som že j eOK..
noja mu dám asi na večeru makové slíže, lebo môj krpec sa už dva týždne tak strašne vrtí v bruchu, že mu nestíham dohovárať.. niekedy to poriadne zabolí ako kopne.. a vrtí sa 24 hodín denne..

lenocka84
23. nov 2009

vejula tak po kocikoch sa obzeram aj ja
ale az tak v marci to bude aktualne
aj ostatne veci

na zajtra sa chystam aj ja kuracie cecky robit
len este neviem ako ☹

valria321
23. nov 2009

no vieščo ja ked som bola v 5 mesiaci tiež som nič nemala ale teraz banujem lebo všetko naraz kupujem a ešte k tomu vela chripky som behala po meste dokupovala kozmetiku a tak a som sama ochorela mam zapal priedušiek a to nemôžem žiadne lieky ach jaj ☹(kupene mam všetko okrem kočiky akurat pozeram na nete

vejula
23. nov 2009

Tak kuracie cecky? 😀 😀 😀 😀 No ja rozmýšlam že ich len podusím na kukurici a na hrášku a nejako fajne dochutim šťavu, a bude dobre 😉
Mno ja asi začne kupovať už budúci mesiac, tak pred vianocami, no zazi ja budem mať teraz vo štvrtok morfo tak snad už potom budem aj ja pokojnejšia, len aby to dobre dopadlo. No a tak teba musí už mimi riadne kopať, no už máš na to aj mesiac. Ale však už ti nepotrvá dlho a bude kopať doma v postielke.
Valria, zápal priedušiek???? Fúúú no tak to musíš mať teraz ťažké. Tebe doki nedal lieky??? Niektroé kočky viem že užívajú aj počas tehu. No asi je to na doktorovi, že ako to všetko zhodnotí. A maličké ako zvláda, kopká stále, či aj ono je také unavenejšie???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre