Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zazalienka
25. nov 2009

ahojte kočky.. ako sa dnes máte? ja som sa práve zobudila, som si potiahla tak od pol piatej.. a práve mi manželík urobil horúce kakavko so sladkým pečivkom... mňaaaaam..

vejula
25. nov 2009

Jeeej zazi ja som práve zjedla tvarohovu štrudlu s grankom... Mnam mnam 🙂
No garonka, ten náš spáva v obývače on tam ma na gauči taký vankušik tak na nom.... Si tam zvykol. Aspoon má také obdobie pred tým spával v spáli pod postelou na takej cestovnej taške čo sme tam mali odloženu. Ale ked sme ju dali preč tak už tam nespáva... LEn počas dna si tam občas zalelzie ked chce mať od nás klud 😀 😀 😀 A už tam mame taku došklbanu krabicu od neho 🙂 Minule som si tam našla papuču, ked sme neboli dlho doma tak chudáčik aspon papuču mi ukradol a zašil sa s nou pod postelou a tam nuchal 😀 😀 😀

garicka
25. nov 2009

ahooooj zaziiiiiiiiiiiiiiii

lenocka84
25. nov 2009

vejula moj podpis je len skratka mojich inicialov, a kedze aj po sobasi budem mat tie iste inicialy, podpis nemusim vobec menit
z coho mam naramnu radost 🙂

zazalienka
25. nov 2009

Gabi ahooj.. konečne som Ťa tu našla..

garicka
25. nov 2009

lenocka tak to máš potom dobre vymyslené 😉 a kedy máš svadbu?

vejula
25. nov 2009

nom tak to máš super, ja mám s tým hrozný problém ☹

zazalienka
25. nov 2009

noo, preháňaj a hovor.. aké to bolo? čo ma čaká? dúfam že môj Miško bude taký nádherný ako ten Tvoj.. úžasné bábulko..

garicka
25. nov 2009

čauky,

sa mi nechce odísť z tejto témy 🙂

zazalienka
25. nov 2009

kam by si chodila? patríš sem.. jejdanečky ten môj malý je zasa nejaký akčný.. doteraz ma môj muž držal za bruško a ništ.. jak odišiel tak Miško ide vyskočiť von..

lenocka84
25. nov 2009

svadbu mame 9.1.
akurat na nejaky moj 20tt to vychadza

garicka
25. nov 2009

joj ďakujem miško je úžasné bábo, len je trošku vybitý lebo v positeľke dnes nevedel zaspať sám a tak som ho vzala na ruky ale nekolísala a on mi na nich zaspal. len som ho držala a pozerala na neho ako sladko zaspáva 😵 .

ja som šla na cisársky lebo mi doobeda začala odtekať plodová voda a nemala som žiadne kontrakcie a ani bolesti, ale bolo to čudné keď tá voda zo mňa vytekala a ja som to nevedela nijako ovplyvniť. miško sa narodil večer o 19.40 v pondelok 2/11 ale ja som ho videla prvýkrát až v stredu okolo štvrtej poobede.

na sále mi pichli spinálku - inak vôbec to nebolelo keď pichali do chrbta - a nohy mi začali pomaly trpnúť, ale keď ma začali rezať, tak som to cítila tak intenzívnejšie, a potom keď mi spravili rez a začali sa vo mne "prehrabovať" aspoň som to tak cítila ja - mala som pocit že mi chcú vytrhnúť vnútornosti. veľmi mi klesol tlak a prišlo mi zle, takže ma museli dať do úplnej narkozy. llekár mi potom ešte povedal že som na maternici mala varixy - krčové žily a že mi placentu vyberali na dvakrát lebo bola prilepená. tak to neviem či by som prežila pri plnom vedomí.
ale tie bolesti čo som mala v utorok celý deň boli hrozné. ani som sa po tom rezaní a zošívaní nevedela na posteli pohnúť, celý deň som preležala a sadla si až v stredu a poobede som už začala chodiť lebo som chcela ísť za miškom pešo. bol 2n týždne na JISke a potom sme šli domov. ani som ho nemala pri sebe ako iné maminky svoje detičky. ale v inkubátore bol len 10 dní, zvyšok už bol v postieľke na nedonoseneckom.

zazalienka
25. nov 2009

no myslím že to trápenie ale stálo za to.. ja sa neskutočne teším keď budem malého držať na rukách.. celý čas si bola v nemocke s ním? kedy už prešlo to kritické popôrodné obdobie?
už sa mi asi 6 x snívalo ako mám ihlu v chrbte a teda to neboli moc príjemné sny.. tá realita bude asi oveľa horšia.. bohužiaľ je to tak že proste každá žena asi musí rátať s komplikáciami.. nie vždy je to pôrod ako v modrom z neba.. hop šup a o dva dni domv.. hlavne že malý je ok, a má všetko čo má mať.. kojíš? či prikrmuješ?

garicka
25. nov 2009

miška naučili v nemocke na veľký cumeľ, tak odsávam mliečko a dávam mu svoje a ak sa minie a ja už ho nemám tak dávame bebu H.A. ale snažím sa ho aj prikladať, niekedy sa prichytí ale väčšinou sa len hraje a je nervózny z toho že je hladný...

inak terza som ho bola pozrieť v spálni a tam riadny smrad.... taká malá riťka vie narobiť riadne smradíky a potom to ešte prebaľovať, sa máte baby na čo tešiť... 🙂

garonka
25. nov 2009

aj ja som tuuuuuuuuuuuuuuuu len vas čítam 😀

zazalienka
25. nov 2009

xixi švagrová dávala malému predvčerom čipok proti teplote, a malý potlačil, a letel čípok aj komplet s celodenným jedlom.. a ja mám teda fajnový nos..

garonka
25. nov 2009

ja sa na gauči prekladam hore dole môj chrustík sa hmyri hore dole obracia sa kade tade a ak vypučí chrbatik take smiešne bruško mam 😀 stvrdne a o sekundu sa uvoľní ak ťuknem že haloooooooo na pečienku mi nešahať 😀 😀 😀

garonka
25. nov 2009

zazi to musela byť riadna kovbojka 😀 😀 😀

zazalienka
25. nov 2009

xixi garonka, ja furt hovorím že môj malý nespí vôbec.. on sa točí stále.. musí mať kolená za ušami .. a úplne najlepšie triafa rebrá.. tie mám ubolené..

garonka
25. nov 2009

ja sa v noci vyspím ako tak ale akonahle sa prekotím na chrbat že mi strpne i pravy i ľavy bok kopcuje naďalej a rano to nema chybu vrtí sa ostošesť 😀 mne rebra zatiaľ nechal na pokoji ale pečienku mi rozkopať nemôže to ma zakazane 😀 a najlepšia sranda drahy každý večer počuva ako mu bije srdiečko a žblnkoce si ale akonahle priloží ruku maly stíchne 😀

garonka
25. nov 2009

Gabi šla prebaliť male Mišatko 😉

zazalienka
25. nov 2009

ja musím zaspať vtedy keď sa netočí, potom je to už ok, ale akonáhle začne cvičiť tak smola.. do druhej-tretej som hore.. no tí naši chlapci sú poriadni herci.. pred ocinkami sú najlepšie detičky..

garicka
25. nov 2009

nešla, zaspala na gauči 😀

zazalienka
25. nov 2009

hehe to poznám... no a keď bude malý na svete, myslím že aj 5 minút spánku poteší.. nie dve tri hodinky..

garonka
25. nov 2009

a drahy sa furt čertí že chce ho aspoň troška citiť no smola 😀

garicka
25. nov 2009

jaaaaj baby to boli časy keď miško ešte kopkal v brušku 😉 .

herci hej, keď sú tu cudzí ľudia tak spinká ako anjelik ale akonáhle odídu tak sa ozýva krikom a nechce nikto veriť že vie aj plakať a kričať.

baby idem ja hajať lebo už nevidím na očká, ahojte zajtra ak budem stíhať

zazalienka
25. nov 2009

garonka, môj malý vystrája keď si začnem hladkať pupok, asi tam má citlivé miestečko alebo čo.. vtedy sa určite pohne.. no ale už si ho naozaj a tatino užíva niekedy, keď trafí správny čas tak sa nestíha čudovať.. čo to tam je za pochody..

garonka
25. nov 2009

no veru že su to beťari riadni 😀 hlavne že drahy mi každý večer bruško natiera a maly čuší 😀

kedy pôjdeš na ten utz čo sa vola prietoky?

zazalienka
25. nov 2009

gabika, tak dúfam, že si uťiješ pokojnú noc.. krásne sny všetkým u Vás doma..

ja vôbec netuším čo bude ďalej.. na poradňu idem 8.12., to by mala byť posledná u lekára, potom už do nemocky k pôrodníčke.. zatiaľ mi to pripadá, že na poradni vyšetruje sestrička a gyndoš urobí len UTZ.. opýta sa či sa máme fain a to je všetko.. taká polovičná robota..

garonka
25. nov 2009

ja idem 3.12 to ma vyšetrí či sa neotvárame a aj sa pytala či mam pôrodnika fíha mam znameho ale som myslela že to až v ôsmom mesiaci sa chodí do nemocky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre