Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
13. júl 2009

januska vsetko bolo ok zo zaciatku som sa bala ale potom pohodicka🙂.. sam priatel sa cudoval ze som akasi konecne viac uvolnena🙂

moje brusko rastie pomalicky ale isto- a ja tam mam drobcov dvoch takze musi rast🙂 neboj aj tebe zacne rast🙂

do 4ostavaju len dve hodiny to ti zbbehne an isa nenazdas🙂

qwixinka
13. júl 2009

ahojte tehulky som tu nova smiem sa pridat? 🙂

miroslava89
13. júl 2009

qwixinka ahoj jasne ze mozes🙂 gratulujem k tehulkovaniu a vitaj medzi nami🙂

miroslava89
13. júl 2009

garonka,slovakia, andrejusa a tak dalej kde ste vsetky hmm?..

qwixinka
13. júl 2009

miroslava89 gratulujem k svadbe a k ostatnem

slovakia13
13. júl 2009

ahooooj
tak ja som prave prisla z mesta ,kupila som si plienky pre malu bola zlava 50% 😀
miroslava gratulujem k svadbe 😉 az vsetko dobre dopadne

garonka
13. júl 2009

mirkaaaaaaaaaa

no ja som tu konečne mala som bratove decka od obeda nebolo by nič zle ale jeho žena ma niečo s ľadvinami lebo stále nosí holé kríže 😠 a mne bolo od rana blbo, tak som tych chrustikov mala u seba, papali polievku akoby v živote nejedli a malý mi povie, my sme neraňajkovali, lebo mamka leží a mame si vziať sami 😠 no neporazilo by vas? a Emma potom fňukala, že ju bolí bruško no stres ale boli zlatí vedia že ma nemaju zlostiť kvôli babenku 😀

a sa veľmi veľmi tešíííííííím že sa budeš vydávať 😉 😉 😉 😉

garonka
13. júl 2009

januska

ale to čakanie na sono je neskutočne ja som len v strachu ale myslím pozitívne a teším sa 28.7 aj doktorku vybozkávam ak bude mať dobre správy 😀

beriem len listovku tu 400 mg ak som dobre napísala 😉 a papam každý deň ovocie , a ako zistím či mam dostatok vitamínu A?

zuzi777
13. júl 2009

Ahojte, ja som tu nova, pred chvilou som sem nieco pisala (vlastne dost vela 🙂 ), a nevidim to tu, tak skusam znova, ci som urobila niekde chybu, alebo to len chvilu trva, kym sa to zobrazi...

garonka
13. júl 2009

zuzi
ahoj vítaj medzi nami 😉 no nič sa nezobrazilo skus ešte raz napísať 😉

januska26
13. júl 2009

No caute, caute,
Garonka, ty ked si bola na prvom vysetreni u gynekologicky, tak ti nebrala krv?lebo mne brala sestricka hned rano po vysetrenie 6ampuliek krvi + moc +vyter. A z tej krvi mi povedala, ze mam dostatok vsetkych vitaminov, takze nemam nic brat. Nachadza sa v masle, vajcovom žĺtku, rybacom oleji. Ty teda beries nejake speci vitaminy?
Mirka, tak castejsie a drzim palce🙂)a to je super, ze mas dvojicky!! a to mate v rodine alebo len tak nahodne?
A aj ja sa uz veeeelmi tesim na stredu na NT, frajer ide so mnou, tak sa tesime obaja, snad to budu len dobre spravy!!!🙂)

zuzi777
13. júl 2009

Ahojte,

vyzera to tak, ze moj prvy prispevok sa niekde stratil (mozno bol pridlhy 🙂 ), takze ideme na druhy pokus:

Ja som v 17tt., babaetko by sme mali dostat ako darcek na Vianoce 🙂 (alebo tesne pred).

Zijem v Zurichu (uz dlhsiu dobu). Vsimla som si, ze ste tu pred nejakym casom dost diskutovali o vitaminoch. Podla mojich informacii je uplne najdolezitejsie brat na zaciatku (prve tri mesiace) kyselinu listovu - znizuje to napr. riziko otvoreneho chrtbatika (spina-bifida) a inych neprijemnych veci. Ostatne vitaminy su v pestrej strave dostatocne zastupene, aj ked ja pre istotu tiez beriem nejake vitaminy pre tehotne co mi doktor dal.

@inka28: Kde vo Svajciarsku si? Ja som tu so zdravotnictvom zatial velmi spokojna a takisto aj vsetky moje kamosky co tu boli tehotne a co tu rodili. Tak ked sa Ti Tvoj doktor nepozdava, tak ho kludne zmen - s najvaecsou pravdepodobnostou natrafis na lepsieho.

Mne doktor hned pri prvej kontrole koncom 6 tt ukazal na ultazvuku srdiecko a dal mi vitaminy a letaky o zdravom stravovani a vysvetlil comu by som sa mala vyhybat (napr. vsetko z nepasterizovaneho mlieka - kvoli lysterioze, neumyta zelenina a ovocie - kvoli toxoplazmoze).

Doteraz som bola u neho dokopy 3x a zatial vzdy robil ultrazvuk a pri tom mi ukazoval a vysvetloval, co vsetko tam vidi - napriklad v 12 tt, ze vidi, ze chrbatik a brusko su uz zatvorene, ze dietatko ma v zaludku plodovu vodu - co je dobre, ze uz si obcas glgne, atd... Dnes mi zase ukazoval vodu v mocovom mechure - co zase znamena, ze aj oblicky uz pekne pracuju.

Ja som ani netusila, co sa na tom ultrazvuku da vsetko vidiet 🙂.

Najlepsie bolo, ze to co som poslednych par dni tak jemne citila, a nebola som si ista, ci to uz naozaj moze byt babaetko, alebo len nieco ine, som dnes videla, ze to ma to nase babo vazne boxuje do brucha 😉. Dobre, ze sa ozvalo zrovna tych 5 minut, co som ho aj videla - inak som to citila len tak par krat za den, tak to bolo naozaj stastie - alebo vedelo, ze sa pozerame a chcelo sa ohlasit 😉.

@garonka: Diki za privitanie. Dufam, ze teraz to klapne 🙂.
-Zuzana

garonka
13. júl 2009

zuzi
no my tu máme same babenky zo zahraničia 😀 to ste všetky poutekali preč? 😀
celkom dobre sa tvoj príspevok čítal 😉
a ako sa v tehotenstve cítiš?

januska
jasne brala mi hneď ale len 3 ampulky krvi a 28.7 mam priniesť moč do takej smiešnej skumavky 😀 papam len listovku ale veľa veľa veci sa doktorky popytam na kontrole ani dýchať jej nedam 😀
ty v tehu vracaš? ja vôbec

zuzi777
13. júl 2009

@garonka: No nedalo sa nic robit, ked som sa v 18-tke zalubila do Svajciara a po dvoch rokoch na dialku to uz inac neslo... Prve roky som si zvykala dost tazko (doma som mala velmi dobre vztahy s rodinou a super kamosov...) ale teraz uz je mi tu fajn. Dokonca, ked sme sa pred par rokmi rozisli som ani nevedela, ci sa vratit ci nie. No a kym som sa stihla rozhodnut som sa zalubila do dalsieho a uz som nemusela nic riesit...

Ja sa teraz citim raz lepsie raz horsie 🙂

Az do 7 tt uplne super (obcas ma pobolievali prsia, ale nic vazne) tak uz som sa tesila, ze ja budem jednou z tych stastnejsich, co im nebyva zle, ale potom to predsalen zacalo a akosi to este stale nechce prestat ☹

Zo zaciatku som sa este smiala, ze to nase babo ma pomyleny den a noc, lebo ja mam rannu nevolnost vecer - mne bolo rano vzdy dobre a zle mi bolo hlavne vecer. Ale potom mi zacalo byt zle cely den. Vracala som dokopy mozno len 10 krat, ale nevolno je mi skoro stale. Najviac ma stve, ze predtym som pila vzdy vela vody a teraz ked je to dolezite, tak mi voda robi zle a musela som prejst na ladovy caj. Ten mi akosi ide lepsie dolu krkom...

januska26
13. júl 2009

GAronka, nie, nevraciam, ale rano mi byva zle od zaludka...a uz ti povedala vysledky doktorka?ja som tam volala za par dni a uz vsetko bolo, aj na toxoplazmozu a tak...vsetko som mala ok....
jeeej, uz nech je streda🙂)
baby, bezim do toho Lidlu, sa uuuplne tesim, ze nakupim nieco normalne, na slovensky styl...lebo v Tescu tu v Londyne maju sami anglicky hnus...
caute, caute tehulky🙂)
a inak tiez beriem len kyselinu listovu, uz takmer od zaciatku tehu.
ja som sa tiez pytala doktora vselijake hovadiny, az som sa citila trapne🙂)hehe

slovakia13
13. júl 2009

baby tak by som si dala taku slovensku tresku 😝 ,boze ta chut ma prenasleduje cely den.......

andrejusa
13. júl 2009

ahojteee 😎 , práve som sa dovalila z roboty. Ja som zas niečo zakríkla, pred pár stranami som písala, že vôbec nebývam unavená a teraz by som len drichmala. V robote sa mi nič nechce, len tak posedávam a vlečie sa mi čas. Kontrolu mám až 27.7 a dovtedy sa aj zbláznim od nervov, či je všetko ok. 😝

zoja2011
13. júl 2009

no,nemam ranne nevolnosti,,nastastie,.ale pri domacich pracach,sa dost bojim,aby som to neprehnala,aby sa babatku nic nestalo...a citala som,strasne veci o stravovani..napr.sladene vody vraj sa nesmu.....co vy nato?

andrejusa
13. júl 2009

jej Mirka, GRATULUJEM k svadbe, aj nás to o pár dní čaká, tak si viem predstaviť tie fofry. 😵

andrejusa
13. júl 2009

babenky máte doma psa? lebo my máme a teraz neviem, či by som ho nemala hladkať vôbec, alebo môžem...
zoja... v kolkátom si týždni? lebo mne tiež nebývalo zle a zrazu z dňa na deň mi je tak blbo, že niekedy ledva rozprávam. A tie sladené minerálky sa vraj nemajú, ani perlivé vody. 😒

sweetsuzi
13. júl 2009

Zdravim vsetky tehulky 🙂 Dnes mi doktorka potvrdila ze som jedna z vas a som velmi rada, s manzelom sme sa snazili cca pol roka. Trapi ma len to ze beriem lieky, konkretne antidepresiva, uz od 18 rokov nepretrzite a teraz som ich vysadila kvoli babu. Mam dost obavy ako to budem znasat, ale chcem sa posnazit ved co uz za to stoji ak nie toto 😉 Okrem toho mi je dost zle ... nechapem preco to nazyvaju ranna nevolnost ked mi je cely den na vracanie akonahle nieco zjem 😀
Prajem vam (nam) vsetkym velmi vela zdravia a nech to v pohode zvladneme.

zuzi777
13. júl 2009

Zoja, samozrejme ze najlepsia je cista voda, obcas dzusy a nesladeny alebo mierne sladeny caj (mne doktor odporucil maetovy ale nerobi mi moc dobre).

Zbytocny cukor a farbiva su vzdy horsie ako voda a vela cukru a malo pohybu moze zvysit riziko tehotenskej cukrovky.

Ale jedine co sa naozaj nemoze (lebo to moze uskodit babaetku), su tonikove vody (tie s trpkou chutou) - do tych sa pridava chinin a ten je pre plod skodlivy. Myslim, ze chinin je aj v grepoch, tak ani tych by sa nemalo jest privela.

To su info od mojho doktora a z nejakych tych priruciek, co som zatial citala...

sweetsuzi
13. júl 2009

andrejusa ... my mame dvoch psov 🙂 malych krizencov, oboch sme nasli. Pokial viem psy nie su nebezpecne, pozor si treba davat na macky, teda obzvlast na ich "produkty" lebo mozu prenasat toxoplazmozu. Myslim ze mozes byt kludna 🙂

andrejusa
13. júl 2009

ďakujem sweetsuzi... a gratulujem k tehulkovaniu. Aj nám sa nedarilo, ale len dva mesiačiky, potom sme boli celý bez seba od šťastia. Tiež nechápem, prečo sa tomu hovorí ranná nevoľnosť, keď je zle celý deň,a le možno ako komu. DR. ti čo povedal na to, že nebudeš brať tabletky?

sweetsuzi
13. júl 2009

andrejusa dakujem 🙂 a aj ja gratulujem. Lekar sam mi to navrhol, uz ked som tehotenstvo planovala dohodli sme sa ze vysadim akonahle to zistim. Povedal ze mi odporuca na prve tri mesiace vysadit, pre istotu. Potom sa uvidi podla stavu, ked sa budem mat zle tak je lepsie ich zase zacat brat, nez ohrozovat babo tym ze budem vystresovana. Tak uvidime, verim ze to bude dobre, aj ked mi nie je niekedy vobec do smiechu.

andrejusa
13. júl 2009

a prečo? asi blbá otázka, ale teraz by si mala byť celá happy! bolo to vážne, prečo si musela tak dlhodobo užívať lieky? nemusíš samozrejme odpisovať. Možno práve tehuľkovanie ti pomôže a tie všelijaké stavy čo prídu s tým ti dodajú silu a tak. 😵

sweetsuzi
13. júl 2009

Andrejuš, najprv to bol rozvod mojich rodičov ktorý mi zobral istotu rodiny ako som ju dovtedy poznala. Na dlho som sa z toho nevedela spamätať. Na VŠ sa to zlepšilo ale potom zase prišlo horšie obdobie keď bol otec chorý, dlhú dobu niekoľko rokov až pred dvoma rokmi zomrel. Teraz je pre zmenu vo veľmi zlom stave svokra. Čiže nič také zvláštne sa nestalo len bežný život - niektorý to znášajú lepšie niektorý horšie, takže tak.

andrejusa
13. júl 2009

neboooj, teraz sa máš na čo tešiť a dodá ti to toľko lásky a radosti do života, že si ani nevzpomenieš na nejaké antidepresíva. 😉

sweetsuzi
13. júl 2009

dik si zlata 🙂

aisha1011
13. júl 2009

ahote baby...chcela by soms a vas opytat...kedy vase mimiinko..bolo vindo na ultrazvuku poprvy krat..🙂za odpovede dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre