Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lucy1990
29. dec 2009

No tak to ano 😀 to moj bracek ked sa narodil, tak tyzden predtym sme sa slnili este v rhodose a potom sa narodil ako maly cernosko 😀 a teraz je svetlucky blondacik, ako vapno 😅

akdarka
29. dec 2009

ja zatial nic - nevadia mi vone, chute. akurat sa mi zvacsili prsia, a skor mam take mierne nechutenstvo. tak uvidim ako bude.
mata, kedy si zacala vracat, v ktorom tt?

mirka12011
29. dec 2009

vejula ano jun to isti a mozes rodit 5.4 na velko.pondelok vtedy mam meninky :D:D:D bola by legracka ale nie hlavne nech pride vtedy ked ma no ne? co mas noveho?

vejula
29. dec 2009

jeeežiš aká hrozná tvrdka že smialy 😀 😀 😀 Tak sa ospravedlnujem, niekedy normálne nechápem čo dokážem napísať 😀 😀 😀

mirka12011
29. dec 2009

vejula ide novy rok to bude tym :D:D:D kazdy mysli na silvestrovanie ja sice neviem co budem pit hoc viem ze alkoholicke nic tak aj ja urobim z toho sem tam chybu... 😀

mata1001
29. dec 2009

akdarka ja som teraz 8+5 a zacala som vracat 8+1,ale uz aby bol koniec...myslim grcania.

vejula
29. dec 2009

No Mirka tak teraz cez sviatky celkom bv pohodke... Ja som inač celé tehu doma, bo som si nenašla zamestnanie, kedže som otehotnela mesiac po štátniciach... Taskže sa mi ani moc nepolatilo zhánať a ani moc neboli príležitosti, bo bez známosti je to o ničom na dnešnom trhu práce....

No bolas by stranda keby bolo 5.4 alebo 4.4 na velkonočnu nedelu 😉 Inač termín mám 8.4 takže je to aj celkom dosť reálne.

akdarka
29. dec 2009

mata, tak este ma to mozno len caka 🙂 a nepomaha ziaden zaruceny recept?

zazalienka
29. dec 2009

akdarka, nemusíš zákonite vracať.. mne sa to nestalo ani jeden jediný krát.. a vôbec som nemala žiadne nevoľnosti..

vejula
29. dec 2009

no mirka ale takáto do oči bijúca tvrdka... Asi píšem rýchlejšie ako myslím. Nieže by som tak rýchlo písala, to skôr tak pomaly myslím 😀 😀 😀
Ja asi tiež nič alkoholické piť nebudem aj ked kočky aprilovky planuju dať pohárik Huberta.

Inač ja mám veľké šťastie od začiatku tehu mi nebývalo zle, negrcala som, a práveže mi začalo hrozne chutiť papanie... A to sa odráža aj na mojom prírastku 😅 Ale dúfam že po pôrode to zhodím.

lucy1990
29. dec 2009

Vejula, ja som na tom podobne, tiez doma, male sa narodi rok po mature 😉

mirka12011
29. dec 2009

no s tou pracou mas pravdu bez znamosti si v .... to je korupcia na nasom krasnom slovensku.... materska ti kedy zacne? to ti zaplatia aj pred porodom ci az po porode?

mata1001
29. dec 2009

akdarka vies o nejakom recepte?u mna to ani nie je vracanie skor napinanie,lebo v zalidku rano nic nemam...

mirka12011
29. dec 2009

no mati mas papat este v postelke nieco ako keksik alebo suchar ci chlebik ... mne to nepomohlo vobec...

lucy1990
29. dec 2009

Mati bud rada, ze ta rano len napina, ked nic nemas v zaludku, ja vtedy vraciam zlc 😠 treba sa najest este predtym ked vstanes z postele 😉

akdarka
29. dec 2009

ja som nastastie mala stastie s pracou - aj ked to bol 3pokus (2 nevydarene 🙂 ) a teraz uz mam dobu neurcitu takze chvalabohu ak by bolo najhorsie tak sa mam kam vratit...uvidime co bude 🙂

ja s tou nevolnostou - vsetky tieto veci (ms, bolesti pri ms, proste "zenske" veci) som podedila po mame a ona chuda od nejakeho 9 tt vracala aj ked vodu videla , takze som fakt zvedava 🙂

vejula
29. dec 2009

lucy tak pekne, tiež budeš absolventka bez praxe 😅 😅 😅 to som zvedavá ako to bude dalej... Ale nejdem si teraz robiť starosti

mirka ja nemám na matersku nárok vôbec lebo tu ti platí zamestnávateľ... Ja budem dostávať rodičovský príspevok 160 ečiek, no nič moc... Akože teraz odklepli super zákon... zvýšenie rodičovského ale len pre ženy ktoré maju už odparcovaný myslím že rok či koľko. No proste ja ako čerstvá absolventka mám smolu a moje bábo tiež... Asi si nezaslúži tolko ako dieťa zamestnaných mamičiek. Ach jaj tá naša úžasná legislatíva 😢

lucy1990
29. dec 2009

Ja to mam od 6tt a som zvedava kedy sa ma to pusti 😖

akdarka
29. dec 2009

mata, ja som si citala temu "nevolnosti" a tam bolo pisane o zazvore, najedenie sa nejakeho suchara pred vstanim z postele...skus precitat ak si to este necitala 🙂

vejula
29. dec 2009

akdarka ja somtiež po mojej mame aj postavou aj čo sa týka plodnosti 😅... Ale mamičjka tiež vracavala a naťahovalo ju z pachov a nieviem čo a ja absolutne nič... Nechápem ale asi mám šťastie v tomto.

mirka12011
29. dec 2009

no tak rodicovsky dostanes pred porodom ci az po porode? no tak to ti poviem, ze to vyriesili idealne a si zober mamicku co vysla cca zo skoly tiez ma uz jedno mimco nikde nerobila a caka druhe a tiez dostane take mizerne peniaze toto nieje naozaj fer...

akdarka
29. dec 2009

vejula - to je svetielko nadeje pre mna 🙂 a pocula si o tom, ze nevolnosti su hlavne ked zena caka dievcatko? to by mohlo vysvetlovat teba a tvoju maminu! 😉

mirka12011
29. dec 2009

no zazvorove lizatko vraj novinka na trhu dnes som sa dozvedela :D

mirka12011
29. dec 2009

akdarka ja este sice neviem co to bude ale vracala som az tak ze som skoncila na infuziach a myslim si ze to bude dievcatko :D:D:D

mata1001
29. dec 2009

no skusim sa najest pred tym
akdarka precitam...a dakujem...

akdarka
29. dec 2009

mirka, tiez som pocula o tom zazvorovom lizatku - ved ked bude treba vyskusam asi vsetko len aby sa ulavilo 😒 no take prudke nevolnosti su asi otras - a musis chudnut, alebo proste vela vracat aby ta supli do nemocnice?

vejula
29. dec 2009

no neviem ti povedať mirka, ale zrejme až po pôrode... Bo nemaju prečo mi to dávať pred pôrodom. Materská sa platí preto ešte pred narodením, že to je vlastne niečo ako PN. Čiože prídeš o plat tak ti dajú materskú.

adarka no moja mamina porodila troch chlapcov a pri všetkých nás štyxroch mala rovnaké pocity, stavy aj rovnaký tvar bruška. Tak tam to moc nesedí... Neviem prečo je to tak. Asi mám šťastie a dúfam že ty ho budeš mať tiež. Ale myslím že ked ti je v 7-mom tt dobre tak už by sa to nemalo nejako prejaviť. Mna len prsia veľmi boleli a zväčšili sa, to bol môj jediný príznak. A samozrejme náladovosť a precitlivelosť.

vejula
29. dec 2009

kočky idem sa na chvílu vyvenčiť so psíkom tak o chvílu som naspäť.

mirka12011
29. dec 2009

akdarka no ano tak babenky supnem vam tu tie nevolnosti co o nich pisali...ja som v tom poslednom stadiu vracania tak sa zaradte...idem to tu hodit momentik

akdarka
29. dec 2009

vejula, poriadne vyvenci toho tvojho strazcu bruska (podla foto) 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre