Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
10. jan 2010

ahoj bambi: ako si si nastavila profil ze ti tam ukazuje aj dni, cize nielen tyzdne ale aj dni... ved sa tam da zadat len datum poslednej MS a dlzka cyklu ci este niekde sa to da tu v tych nastaveniach zadat podrobnejsie??? diky za radu

vejula
10. jan 2010

jaj kočky vás tak čítam 🙂 Tak bambi si mala riadne burlivé tehotentvo to prvé, že som si viac hrkla 😀 😀 😀 ... Inač moja sestrička mi povedala že jej kamarátka si vypila jedno pivo a maličké spalo tri dni 😀
A určite to stojí za to všetko.... Ja síce tiež začínam pociťovať komplikácie a je to na nervy. LEbo ja si naradšej robím všetko sama ( teda skoro všetko 😀 😀 😀 ) myslím ako jedlo a domáce práce a teraz to už všetko nezvládam 😢 Tak ťažko si vien predstaviť, že to budem musieť nechať na muža.... Ach jo, je to pre mna dosť ťažké, ale čo už ked raz neôžem tak nemôžem.

mirka12011
10. jan 2010

vejula mna vcera seklo v zadku ked som pratala sa nesmejte, ale som sa nemohla vystriet 😀

lulu4
10. jan 2010

veji: ty sa uz urcite nemozes pretazovat, len tolko kolko vladzes alebo potroske... nieco porobis a sadkas si nohy hore a tak postupne... ja sice este neriesim taketo komplikacie lebo to ma este len caka... ale tiez si neviem predstavit ako by sa o nas bytik postaral drahy... na toho by som to veru nenechala, nie ze by to nevedel spravit ale nikdy to nie je tak ako ked zena uprace... aj teraz som mu povedala ze kupelku a wc bude umyvat on ked som tehu... lebo mi strasne vadia tie vypary z tych prostriedkov na cistenie, strasne mi to smrdi a napina ma z toho...

bambibam
10. jan 2010

áno tá bola prvá ktorá nám navrhovala aby sme si zobrali deti s DM. Takže zas sa teší. Vraj mi bude pomáhať. Ale ako ju poznám pohrá sa a už jej nebude. Škola a krúžky jej budú prednejšie,lebo už má jasno čo chce v živote robiť a ide si stále tvrdohlavo za tým. No ale vždy sa utešujeme že aspoň vie čo chce.

Je to tak až ked sa mi malá narodila tak sa mi všetko zo dňa na deň zmenilo. Ale nelutujem ani minúty s mladosti - aspoň sa môžem sem tam pousmiať aká som bola.

lulu4
10. jan 2010

a co chce robit tvoja mlada? to je super ked vo svojom veku vie co chce... to teda malo deti je takych rozhodnych... ale o to to s nou budete mat lahsie... tak trosku ti pomoze ale je jasne, ze starostlivost bude len a len na matke - tebe, ako to byva vzdy 😀

bambibam
10. jan 2010

lulu všetko si nadstavujem len v nadstaveniach,ono sa to asi samé.

A co sa týka prác u nás doma - pracuje dcéra s mužom ja len hovorím čo majú robiť. Pripadám si ako idiot,ale ja mám predpis klud,ležať a zakázali mi aj 2l flašu zdvíhať.

vejula
10. jan 2010

mirka au... No ja sa už na takýchto veciach nesmejem, viem že to nieje nič prijemné 😖

lului, máš pravdu a ja to viem, ale presne ako si hovorila, nedokážem to nechať všetko napospas osudu. Ale asi budem musieť nič iné mi nezostane... No neviem neviem kedy si na to zvyknem...

bambibam
10. jan 2010

chce ísť na VSMU - herectvo a ešte čosi ekonomické. Chodí teraz na 8 roč. gympel tak dúfam že jej to nebude nadarmo. Miluje SJ a MAT. Popri toho hrá na gitaru a chodí na LIT-Dramatický krúžok do LDU tak dúfam že za to všetko mi potom dá podpis a vybaví DOMOV.

lulu4
10. jan 2010

bambi: tak snazive to mas dieta, treba uznat... radsej nech sa venuje kruzkom a zaujmom ako by sa niekde zacinala flakat... take deti su najhorsie, ked ich nic nebavi a len tak posedavaju vonku... to ma ide az roztrhnut od zlosti, nie su to moje deti, nemuselo by mi na nich zalezat ale zalezi, lebo vacsinou z nich nevyrastie nic dobre...

a ty mas kludovy rezim a nemozes ani 2l flasu zdvihnut? tak to mas nejake komplikacie, si krvacala alebo ako? preco ti doktor nariadil klud? a preco beries ten utrogestan?

lulu4
10. jan 2010

veji: veru veru, budes to musiet nechat nie na osud ale na mm, nech sa aj on potrapi, nebude to take dokonale ako ked upraces ty ale nic sa neda robit... hlavne sa nepremahaj, to uz u teba nie je sranda.... normalne ta budem kontrolovat, ci si pracovala a kolko si oddychovala... 😀
a co dobre si mala na obed? ja som si robila pecene zemiacky s kuracim maskom a s lecom, to je taka dobrotka a pritom je to jednoduche....moja starka to robieva tak sme to prebrali od nej

bambibam
10. jan 2010

lebo som potratila,mám už raz zdvíhanú maternicu a v 5 tt som 3 dni špinila a bolesti v podbruší vtedy neveštili ani týždeň. A nakolko tých zásahov bolo veľa ,nedávali nám ani nádej. Nakoniec gen.testy nám odovzdali zo slovami, že je nepravdepodobné aby som otehotnela. Vraj sa nezhodujeme a to sa stáva. A teraz ver kde je pravda.

garonka
10. jan 2010

ajojte 😵 😵 😵 😵 😵

som si trocha schrupla 😵

luluuuuuuuuuuuu ešte si tuuuuuuuu?

lulu4
10. jan 2010

no este som tuuuuuuu 😀 😀 ale uz nie nadlho... teraz trosku travim po obede a konikujem a potom uz musim sa rozhybat nic som este nespravila a to som chcela spratat tie vianocne dekoracie, stromcek... ved vies plany boli rano akcne a zatial nic z toho....

garonka
10. jan 2010

lulu ani ja som z toho nespravila nič 😀 aj stromček ešte stojí a kopa pradla na žehlenie 😀

bambibam
10. jan 2010

a to netuším ako budú riešiť pruh ,nestihla som si to dať spraviť.

vejula
10. jan 2010

čavi garonka, ty náš sedmisspáč 🙂
lulu, tak tak nechať to na manžela, a možno tým náš vzťah nadobudne nový rozmer 😀
bambi tak ty máš riadnu šikovnicu... Len nech jej to nadšenie neopadne... Tak hovoríš že toto tehu je vlastne taký malý zázrak 😵

lulu4
10. jan 2010

bambi: no mas to teda vesele, tak sa pekne setri teraz musi manzel zamakat aj doma aj s dcerkou, musia ti byt teraz velkou pomocou... lebo ta vasa snaha sa po tolkych rokoch podarila aj za pomoci lekarov.... skratka taky velky maly zazrak v tebe rastie... takze radsej len lezkat... a s pruhom si uz snad nejako lekari poradia...
mysli hlavne pozitivne...

garonka
10. jan 2010

veji čaf čaf 😀

kebyže bolo normalne počasie tak bože ani do postele nevleziem ale toto dnes je čas len na spanok 😎 normalne mi chyba slnko a snežík a poriadny mraz aspoň -15 😅

lulu4
10. jan 2010

garonka: aspon si si pospinkala, ja citim tiez nejaku unavu a to chcem ist vysavat, a bleee vysavanie tak nemusim...
dnes mas draheho doma, on varil obedik?
ja sa tesim na vecer ked uz ten moj dojde domkov.... do vecera mu zjem aj obed... tak mi to chuti ze stale chodim do toho zobkat.. 😀 😀

lulu4
10. jan 2010

aj ja som taka sniezikova a tu sa uz pomaly vytraca este sem tam na trave pozostatky ale uz to nie je to co pred par dnami, to bola nadhera ked som rano vsatala normalne som po celom byte chodila nadsena ako male deco, ten moj sa len na mne smial, ze ako sa dokazem takto detsky radovat zo snehu 😀

garonka
10. jan 2010

lulu môj drahy je dnes u maminky prataju izbičku bračekovu lebo budu robiť podlahy a aj kupeľňu lebo od zajtra im prerabaju, no došiel nedavno, teraz varí akože obed, kare na zelenine a tarhoňu, som chcela slovensku ryžu a v obchode nemali tak tarhoňa nam ostala.
A tak sa mi dnes nič nechce ja som tak cez cele tehu zlenivela, odkedy som doma z nemocky ani som nemala vysavač v ruke, ani prach som neutrela, skratka všetko robí manžo 😅

bambibam
10. jan 2010

vejula som rada že je šikovná ale zároveň mám veľký strach o ňu. Nikdy nevieš je to pekné mladé dievča a tých darebákov sa množí jedna radosť.

a tehotenstvo sa dá naozaj prirovnať k zázraku.

No nič dievčence som rada že som svami pokecala idem si lahnúť a zajtra dúfam budem mať len samé dobré správy.

lulu4
10. jan 2010

aj tvoj manzo prace u maminky??? hihi aka zhoda aj moj, rano prisiel aj jeho brat zobral ho autom a sup obaja bratia k maminke a tlcu jej stare kachlicky zo stien dole a dlazby... to tam musi vyzerat ako v tanku... pride az vecer... a takto je tam uz od piatku, akurat ho vidim co si ideme lahnut do postele...
no ty mas ale vzorneho manzelika ja to tvrdim stale, poprace, navari, stara sa.. co viac si zelat??? moj je tiez fajn az na to upratovanie... 😀 😀

lulu4
10. jan 2010

kočky aj ja uz idem, lebo takto sa neodlepim od toho notebooku nikdy... musim zacat nieco robit lebo den bezi ako voda.... zajtra musim k zubarke utekat podpisat dohody aj u obvodnej som uz bola lebo som menila od januara zdravotnu poistovnu.. radsej to vsetko nahlasujem lebo v Televiznych novinach davali ze velke pokuty budu za to davat kto to nenahlasi od noveho roka do 8 dni... tak sa mi tam zajtra nechce ale co uz...

kocky teraz uplen od veci ale mali ste na svadbe starejsieho? neviem ci nejakeho zohnat alebo kaslat na to lebo mi nechceme mat na svadbe moc tie zvyky rozne a sutaze a blbosti.... ale starka dnes, ked sme spolu volali ze ved nemusis mat zvyky a sutaze ale ze on aspon bavi hosti a robi dobru atmosferu tak neviem co robit...

vejula
10. jan 2010

jaj garonka mám pocit že už dlho nepotrvá a ani ja nebudem vládať pratať, potom tu budeme dve také zdravé nemocné 😀 A ako sa má havino????
A to počasie fuuuuj otras s havom sa poriadne ani poprechádzať nedá celý je hned mokrý, fuuuj.
bambi krásnu dcerku máš 🙂

garonka
10. jan 2010

lulu no aspoň nam svokrovci kupia telku lebo nam vyhorela v piatok 😅 tak si to tam išiel odpracovať 😀
no ja sa zatiaľ nesťažujem, občas aj prehaňa s tou starostlivosťou, toto nerob tam nechoď ani to nedvihaj, ale vo štvrtok to už bolo opačne, som od lekarky šla peši domov, ah jaj brucho mi tvrdlo neskutočne od toho dlheho chodenia, no doma som ľahla tak bolo oki
a zlaty aj je som ho nedavno v noci o tretej rano zobudila, že nech mi ide kupiť do lekarne na žaludok niečo a aj čierne uhlie bez problemov vstal a do pol hodinky bol doma, no užasny to chlap 😉

lulu4
10. jan 2010

telkac vam vyhorel?? to je radost... tie spotrebice niekedy odchadzaju v tom najlepsom ked nemusia... ale ked slubili svokrovci ze kupia novy tak to uz heeej 😀

garonka
10. jan 2010

lulu sme nemali len myslím, že môj krsny mal hlavny príhovor ale nič take nebolo suťaže a tie blbovinky, a na redovom ani nebolo odčepčenie lebo sme nestihali 😀

veji havo sa ma oki, akoby zachvat nemal, rano ideme s nim na vyšetrenia, ale tak to vyzera, že pôjde asi len mm lebo mne je hava u lekara ľuto 😔

garonka
10. jan 2010

lulu, v piatok vyhorela telka, vypadol nam prud, potom vypadol net a nakoniec večer ako drahy zalieval mi čaj do šalky aj šalka pukla, no des to mal byť piatok trinasteho 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre