Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

rogerka
21. jan 2010

ahoj garicka 🙂 som rada, ze mam partacku 😉 ja chcem na druhom zacat pracovat, ked bude mat prve tak 2 roky

rogerka
21. jan 2010

adarka, to sa mi stalo este niekedy na zaciatku, ked som prvykrat videla fazulku na monitore 😀 taka som bola vytesena, ze mi ani topanky nechybali. len potom lekarka vysla von, ze koho to je 😀 😀 😀 inac aj tie svetla na krozovatke boli dobre 😉 to zasa mna pobavilo 😀 mali by sme si niekam zapisovat vesele prihody z tehotenstva 😀

no to ked moj drahy zmakne este viac, tak z neho bude zelatina 😕

miroslava89
21. jan 2010

rogerka preco zelatina?😀

miroslava89
21. jan 2010

a mimochodom tehu dmencia plynule prechadza do kojacej😀..mame sa naco tesit😅

akdarka
21. jan 2010

takze "osprostena" budem najblizsich par rokov...pekne 😀

rogerka
21. jan 2010

on je dost makky uz teraz 😀 takze ak zmakne este viac, no, neviem si to predstavit 😨

miroslava89
21. jan 2010

ja si idem na chvilku zdriemnut ..vecer sa pokusim prist.. ak nie tak zajtra poobede...
doobeda mam kontrolu u dr.. bojim sa ako cert kriza..

rogerka
21. jan 2010

adarka, ale mas sa na co vyhovarat 😀

rogerka
21. jan 2010

mirka, coho sa bojis? tvoj lekar vyzera ako cert? on ma rohy??? hm, to by som sa bala aj ja 😕

neboj, dobre to dopadne 😉 potom podaj spravu 🙂

garicka
21. jan 2010

mirka držím palce u dokiho

garicka
21. jan 2010

baby ja tiež mám pocit že tá tehu demencia u mňa ani po pôrode neustúpila... 😅

rogerka, ale pokým miško nezaplače tak som jasný zástanca druhého drobca, ale keď mu niečo je a my ho nevieme utíšiť, tak taký čas si poviem, panebože ešte jedno? ale určite bude ešte jedno, aj keď v nemocke sa mi čudovali že ešte chcem, keď som si tam odležala mesiac aj niečo pred pôrodom, ale čo to je k tomu, že potom mám pri sebe to malinké drobulinké stvorenie čo spí jak anjelik a plače ako čert? 🙂

pepppe
21. jan 2010

baby mam taku otazocku,,,pocas tehu sa musi ist aj na nejake kontroly k obvodnemu alebo k zubarovi??neviete,bo ja ani len netusim ci musim absolvovat nejake vysetrenia a kontroly

rogerka
21. jan 2010

ja som zvedava, co budem hovorit po porode 😖 ale som presvedcena, ze chcem aj druhe, ja som bola 8 rokov jedinacik a nechcem, aby moje dieta bolo na tom ako ja. moj drahy ma brata, je medzi nimi rocny rozdiel a maju super vztah, aj ked obcas zaskripe 😉 chcem druhe a basta 😀

rogerka
21. jan 2010

na zubara mas narok 2x na preventivku za rok, inac by si k nemu mala raz rocne na kontrolu. ale nemusis to vyuzit, teda aspon mne tak povedala moja zubarka, ze ak nechcem a nemam problemy, nemusim absolvovat 2 preventivky za rok. ostatne neviem

barbyes
21. jan 2010

ja som u obvodnej nebola, na čo? pokiaľ nepotzrebuješ vypísať na PN? tak... ale k zubárovi radšej choď. čo som čítala taj dobre ísť na začiatku tehu a potom na konci. ja som bola niekedy medzi 10- 15 tt- presne neviem, ale to druhé si asi nechám až po pôrode lebo ak by som aj kaz mala tak si ho bez injekcie vŕtať nedám a malému by sa to asi nepáčilo. neviem či je lokálna anestézia v tehu OK, ale asi nie.

pepppe
21. jan 2010

aha cize to nieje nejako povynne,lebo niekto hovori,ze tehulky musia ist povinne na kontrolu,ale asi by som aj mala ist bo mi krvacaju dasna strasne

garicka
21. jan 2010

peppe kúp si v lekárni zubnú pastu lacalut aktiv alebo santoin. mne ďasná krvácali aj pred tehu ale v tehu ani nie, ale ostala som pri týchto pastách, ich striedam aby bol nejaký efekt

akdarka
21. jan 2010

peppe, mne na krvacajuce dasna fungovala pasta parodontax + ustna voda Listerine a makka kefka

rogerka
21. jan 2010

raz rocne by si mala ist na preventivku urcite, to je povinne aj ked nie si tehu. a ak mas tieto problemy, radsej chod 😉

barbyes
21. jan 2010

to je normálne, choď do lekárne nech Ti poradia nejakú ústnu vodu na sťahovanie ďasien alebo skús tú čo Ti radí akdarka.a povinné to nie je, ale určite by som tam na tvojom mieste išla a ešte keď máš problémy s ďasnami...

garicka
21. jan 2010

akdarka a nebolo ti z parodontaxu na vracanie? lebo mne hej, ja som tú pastu vyhodila

pepppe
21. jan 2010

dakujem babulky,,urcite pojdem,lebo ja mam problemi zo zubami,vzdy ked ho navstivim najde mi kaz 😀 asi nema od koho peniaze tahat..no ale urcite tam skocim,nech mi skontroluje a nieco poradi a dakujem za avse rady ,skocim si aj tak kupit niektoru z tych odporucanych past na zuby...

akdarka
21. jan 2010

garicka, po 3-4 dnoch som si zvykla na tu chut a vobec mi nevadi...a vyslovene zle mi z nej nebolo, len je trochu "slansia"

janefonda
21. jan 2010

ale sa to tu zaplnilo, kým som ja spala 🙂 Dnešok sa nesie v znamení lenivosti 🙂 teda v mojom prípade!
Nebolia Vás niektoré nohy? Lebo mňa dosť, ale nie dole lýtka či chodidlá, ale hore pri panve ako začínajú horné končatiny ☹

garicka
21. jan 2010

ahoj jane

mňa tak nikdy nebolelo okolo panvy, ale možno sa ti už rozširuje panvová kosť. ako zvládaš inak tehu? nebolí ťa chrbát? mňa bolel

rogerka
21. jan 2010

cau spachtoska 🙂 teraz som nepochopila, ci ta bolia nohy alebo ruky 😒

akdarka
21. jan 2010

dobre ranko jane 🙂

lucy1990
21. jan 2010

Ahojte 🙂 trosku sa ku vam votriem ak mozem 😀 mam chut kecat, ale mm sa nechce...

janefonda
21. jan 2010

rogerka hore ma to bolí pri začiatku dolných končatín 😀 ste sa tu bavili o tehu demencii, tak sa práve u mňa prejavila nie horné ale dolné !!! 😅 ach jaj
garička...no hej rozťahuje sa to určite, ale to ma predtým bolelo inak, teraz sa nevládzem niekedy zdvyhnúť z postele... akdarka ahoj

akdarka
21. jan 2010

ahoj lucy, augustova ako ja 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre