Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
20. júl 2009

lulu
no presne tak a pre zmenu je mi zle cely deň a tak som sa chvalila, že ja nevraciam mne je super poriadne som to zakríkla, fíha to môžeš byť tehu supeeeeeeer 😉 😉 😉 😉

snazilka

gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem z celeho srdiečka, tak už len pekne sa šetri a dúfam, že budeš tu častejšie visieť na koníkovi 😀 😀 😀 😀

andrejuska

to sme asi obe rovnaké, ja som zaľahla o tretej a tiež som vstala 🙂 cely deň mi je nanič a mam zvyšenu teplotu tak som sa zľakla, že ja som hneď volala znamemu primárovi do pôrodnice či to je normalne vraj ano nemam panikáriť 😉 a drahy mi uvaril zeleninovú polievku, zlaty je 🙂 🙂 🙂

garonka
20. júl 2009

andrejuska

a točenia hlavy mam akurat dosť, citíla som sa ako na kolotoči vo Viedni 😀 😀 😀 vypila som slabšiu kávu a trocha mi je lepšie 🙂

andrejusa
20. júl 2009

ahojky 🙂 tak to si ma ukľudnila, lebo aj ja som z toho bola nervózna. Určite som mala aj teplotu zvýšenú. Dala by som si takú teplučkú polievočku 😝

andrejusa
20. júl 2009

jáj a zabudla som... snazilkat Gratulujem !!!! 😒 a lulu veľmi držím palce, aby to bolo to čo si želáš 😀

garonka
20. júl 2009

nemam sa obávať a vravel, že niektore mamičky maju zvyšenu teplotu do konca tehu 🙂 bože to si neviem predstaviť, spala som 3 hodiny a keď som vstala citíla som ako mi horia líca pomeram teplotu a kukam 37,5 šok, ale bol zlaty ukľudňoval ma a nakupoval lebo idu na dovolenku do Turecka ako mu fajne 😠 😠 😠 síce ja do vody nechodím myslím kupaliská

dobrá bola polievočka, mrkva, kaleráb a zemiaky s maminkinej záhrady 😀 😀 😀 😀

a teraz ti je ako?

garonka
20. júl 2009

pozeram do pasu, že chcete meno Tobias aj ja by som veľmi chcela vyberame take mena aby svokra nekomolila zdrobnelinami 🙂

andrejusa
20. júl 2009

mám žalúdok ako keby som bola na lodi a stále sa mi točí hlava. Ale dnes som aj málo pila a čistila som kuchyňu a či mi neuškodili aj tie čistiace prostriedky... tvoj drahý ide bez teba do Turecka??? ja by som toho svojho nepustila bezo mňa ani na kupko 😀 My sme takí žiarlivci obidvaja, ale zdravo.

garonka
20. júl 2009

jaj ja som nenapísala, že to doki letí do Turecka 😀 môj drahy sa chystá s kolegami na rybačku ale zrušil to lebo sa bojí ma nechať v noci samu, po včerajšku som pre neho ako krehký kvietok 😀

andrejusa
20. júl 2009

Nám sa už páči Tobias už straaašne dlho, ale bojíme sa aby mu nevraveli Tobiáš... to sa nám už nepáči. Ale aj nad Dariusom sme uvažovali.

garonka
20. júl 2009

mne veľmi Tobias ale zas by ma porazilo keby som mala každého upozorňovať, že nieje Tobiáš aj Maxim sa mi páči, ale drahemu nie 🙂

andrejusa
20. júl 2009

jááááj 😀 😀 😀 môj doki má tiež až do 27 dovolenku. To je zlatý ten tvoj ako sa stará. 🙂

andrejusa
20. júl 2009

Maxim je veľmi pekné, aj Alex, alebo Sebastian, Kristian... nám sa také zahraničné páčia

garonka
20. júl 2009

síce ja mam doktorku veľmi veľmi zlatu a doki cháp , že knemu sa preložim až v poslednom mesiaci kedy treba chodiť do nemocnice kde budeme rodiť, a môžem mu kedykoľvek zavolať, odrodil aj švagrinu , operoval maminu a babku len ja som sa k nemu hanbila aj na dovolenke v Chorvatsku sme boli srandista je 😀 😀 😀 pracuje v KE v Šaci ta pôrodnica ma titul Baby friendly hospital, a mu vravím, že chcem nadštandardnu izbu aby som bola na izbe sama s babom, 😀 😀 😀 😀

andrejusa
20. júl 2009

už minule som niekde čítala baby friendly hospital... čo to je? to je super, že máš takého známeho 😉 , aj mu chcete nejak prispieť...???
bola tu dnes Mirka, čítala si si?

garonka
20. júl 2009

no a svokra ma buzerovala, či nedame Michal alebo Michaela po ockovi, dedovi, pradedovi, prapradedovi a ja ani pánovi, síce porušim tradíciu ale ma veľmi rozčuľluje ako menuje môjho muža Mišulik, Mišulko, a ma 28 r. a môj drahy aby ju neurazil jemu to je fuk ale ja to počuvať nemôžem, a určite si neviem predstaviť aby vnučika volala Mišulko, preboha 😝

garonka
20. júl 2009

ten titul ma nemocnica aj v Banskej Štiavnici staraju a o babenka a aj o mamičky ukažkovo, dúfam, že ja budem spokojna 😀 😀 😀
vieš že budeme musieť niečo šupnuť do vrecka a vravela som veľa nie
jasne bola tu Miruška ale len krátko a som rada, že je pani a aj teba to čaka 😉 😉 😉 😉 a krásne šaty maš som si pozrela album

andrejusa
20. júl 2009

to už je také ošúchané meno. A nepáči sa mi, keď má bábo meno takto po ocovi, alebo po dedkovi. Mne sa dievčenské páči aj Kiara, ale môjmu zlatému nie.

garonka
20. júl 2009

no veď práve 😀 dáme našim babenkam mena ake sa nam pačia a basta
na skype mi píše aj kamoš gynekolog pôrodnik som sa ho pýtala o zvyšenu teplotu si prečítam aky ma on nazor, býva v Novom Meste nad Váhom a ma 34 rokov 😉

garonka
20. júl 2009

andrejuska
budeš tu vybehnem s havom vonku

andrejusa
20. júl 2009

jéééj, pozerala si? som rada, že sa ti páčia. Nevieš kde všade ešte sú také porodky? aj sa za to niečo platí? ináč je svinstvo, že si niektorí dr, si sami vypýtajú, ale keď dáš sama svojvoľne je iné. Ja tiež tak nejak musím naznačiť tomu svojmu... on chodieva rodiť až do Partizánskeho, tak by som tež chcela u neho. Myslíš, že mi dnes mohli uškodiť tie čistiace prostriedky keď som nepoužila rukavice? 😕

andrejusa
20. júl 2009

budem tu, potom ma ohlás idem na chvíľu k tv

lulu4
20. júl 2009

andrejusa: pozerala som si tvoje fotecky z pripravy svadby na moja svadba - ozaj mas krasne saty, aj ja musim len dodat to iste co garonka 🙂 a ste velmi zlati s priatelom na tej fotecke zrejme z dovolenky...
kedy sa stanes aj ty pani manzelkou? 🙂

garonka
20. júl 2009

andrejuska
som tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu vonku som sa pekne prešla, vraj mame s mierou čistiace prostriedky používať a ja s rukavicami neviem robiť podlahy umyva drahy, nejak som zlenivela čo sa týka domacich prac 😉

lulu

a ty si slobodna? či tiež pani? 🙂

andrejusa
20. júl 2009

ahoj lulu. 8.8 je ten šťastný deň. Ďakujem za pochvalu, práve sa mi upravujú a tú záclonku z výstrihu mi odtiaľ odstrihli. Hej to sme boli na dovče. V Taliansku, boli sme tam 4 mesiace, drahý tam robil. Veď potom pridám foto zo svadobného dňa.

andrejusa
20. júl 2009

ahoooj, vyzerá že je vonku pekne, ani nieje také horko. Snáď mi tie čističe moc neublížili... garonka ty si vydatá? koľko máš vlastne rokov? ja už 30 na krku. Ja som tiež ináč zlenivela, ale tú kuchyňu som už odkladala týždne. Povyberala som všetky hrnce, poličky, všetko a drhla. 😝

garonka
20. júl 2009

fiha teba chytila upratovacia mania 😀 😀 😀 😀 😀 aj u nas by si bola užitočna 😀
jasne ja som už vydatá 14.7.2007 sme sa brali mám 27 a každý mi ráta 20 😀 a svadbu by som si zopakovala ešte raz ale bez svokry ta sa nam tam opila 😎

andrejusa
20. júl 2009

my dúfame, že moja svokra nepríde 😖 , mne tiež voľakedy každý hádal menej, ale teraz tak 26,27, tak ma niekedy chytajú depky 😒

garonka
20. júl 2009

je lepšie vyzerať mlado nie? ale keby som mala modelkovsku postavu tak mi povedia , že mam 15 😀 😀 😀 ale ja som krv a mlieko a šunky mam všade, a keď som včera na stehnach zbadala strie som skoro odpadla

andrejusa
20. júl 2009

ani mi nevrav o stehnách!!! ja mám takú nádváhu, že sa už po tme aj sprchujem, lebo sa sama sebe hnusím. A tiež sa mi urobili strie a také červené žilky, to mám po mame, s tým sa bohužiaľ nedá nič robiť. Je pravda, že koľko krát vonku vidím postihnutých ľudí, alebo tak a tak som rada že som taká aká som. 😔

garonka
20. júl 2009

presne ja občas nad sebou nariekam ale su aj širšie babenky takže my sme asi taky normal 🙂 🙂 🙂 a ja mam po mamine krčové žily a tie su v tehu nebezpečne nenosím ani topánky na opätkoch ani v zime čižmy lebo mam obrovske lytka 😠 a keď mi budu nohy opuchať to bude katastrofa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre