Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miska1981
29. jan 2010

ako ma muz masiroval tou draplavou rukavicou kazdy den chvilu ked som sa sprchovala tak sa to o dost zlepsilo.
pribrala som....joj hanbim sa to napisat...15 kg ☹ ale predtym som bola dost chuda a od zaciatku mi chuti velmi jest ani nevolnostami som netrpela len velkou unavou a podrazenostou 😅 ale vsak si hovorim len aby to zdrave bolo aj vahu som zlikvidovala pod postel radsej
😵

dugyna
29. jan 2010

andre vklude chod v lkude aj buduci tyzden k dr ja som bola v 5tt

miska1981
29. jan 2010

a tiez od zaciatku uzivam tie tehu vitaminy az doteraz mozno aj preto ta vaha 😉

garonka
29. jan 2010

dugy si sa zľakla čo? že kto tu čmare?

inač havo ma zapal davaju mu antibiotika, ma veľa zubneho kameňa a niečo so srdiečkom v nedeľu budeme vedieť viac tak hadam mu daju liečiky a bude všetko dobreeeeeee

baby je jedno koľko priberiete hlavne, že sa citíte dobre a babenka rastu, ja som si držala vahu +9kg a sestrička do mňa pindala, že malo priberam a včera už mala reči že +12kg je veľa ja ju neriešim i tak sa v poslednom štadiu tehu aj vodou nalievame tak čo ale lepšie ako pribrať 30 alebo 35 kg to je moc veľa.

akdarka
29. jan 2010

miska, ja mam kamosku, ktora ma tez v 15tt +7kg, lebo je proste stale hladna. ale tiez bola chuda a ani to na nej moc nevidno. hlavne, ze si zdrava ty aj babo 🙂 tej kamoske kontrolovali akurat stitnu zlazu, ale ta je OK tak moze papat dalej 😀

dugyna
29. jan 2010

ahojte kocky teraz som precitala o Miruske az mi zima ostala a slzicky mi vyhrkli..ja som satle verila ze ked aj sa malinka nebodaj narodi tak musi mat viac ako 500g..lebo to co miruska pisala tych 300g to by bolo malo..
Baby musime na ne mysliet!!!!su obe bojovnicky a mala Harmony to urcite zvladne..u nas na slovensku uz bezne prezibaju 500g detciky takze ja verim ze mala Harmony to zvaldne..a myslia na ne aj baby u nas na julovkach..aj u nej na junovkach...dokonca aj na junovkach pisala nejake kocka z apriloviek..ze ju poznaju..a ze myslia na nu/asi predtym tam pisala/--atkze ked budeme na ne mysliet zvladnu to..zazrak je aj to ze malinka ma viac ako 500g..a uz to je dobre ze ma viac ako 500g..to je tiez dolezite..

akdarka
29. jan 2010

garonka, fakt pekna fotka, pekny usmev 🙂 to je teraz v tehu, alebo predtym?
ten vas havo si vytrpi chudacik - uz mu snad pomozu ti drahi lekari 😉

miska1981
29. jan 2010

inak garonka ty si tu najstarsia tehulka, vsak? myslim co sa tehu tyka. ako sa citis? nemala by si uz babo najradsej pri sebe?
drzim prsteky havovi ja milujem zvieratka, su to take neme tvare, ale s laskou sa urcite rychlo vyzdravie 🙂

dugyna
29. jan 2010

miska vitaj
garonka a co hafan?

akdarka
29. jan 2010

pozitivne myslenie je najdolezitejsie a to jedine mozeme teraz pre Mirku a Harmony urobit! takze baby, budeme mysliet pozitivne na obe dievcata 🙂 mala Harmony to pre Mirku a otecka musi zvladnut!!!

garonka
29. jan 2010

akdarka v tehu v tehu 🙂
musia mu pomôcť len zas musíme vysoliť eurače na vyšetrenie srdiečka aby dostal lieky 😔

miska ešte tu chodí jedna tehuľa ako ja v tom tyždni vola sa rogerka ale ta neviem či sa tula niekde alebo porodila 😲
mala by som rada mimi pri sebe ale teraz to odkladam nech v brušku vydrží aby bol najprv havo fit 😨
modlim sa aby našmu uškovi bolo fajn a stražila nam našho malinkeho ak sa narodí

akdarka
29. jan 2010

no gari, vidno, ze cakas chlapceka - ked si taka peknucka 🙂

dugyna
29. jan 2010

no kukala som ze jaka nova kocka 😉 😉 xixi
a inak musim sa aj ja odfotit..xixi uz aj drahy hovoril ze si mam sem dat k vam nejaku fotku.. 😉

a inak teraz som bola z jednou znamou teiz tehu..a ona je myslim teraz v 34tt a pribrala uz 16kg..takze zavisi to od idividualne..a inak tiez sa vyhadzala teraz pocas tehu..

ja sa vzdy vyhadzem troska v obdobi kedy by som mala mat menzes..

miska1981
29. jan 2010

aha ano rogerka a hned ako som dopisala tu spravu som si povedala, ze najprv havo nech je zdravy a potom zdrave babo 😉
ty by si najradsej porodila niekedy okolo stvrteho, vsak - na narodeniny tvojej neterky ak si dobre pamatam.

miska1981
29. jan 2010

inak ja som v 26.tt tak preco mi hore ukazuje, ze v 27tt?????

garonka
29. jan 2010

akdarka ale nie to sa zda ja som škrata tak i tak ale pleť mam v tehu super sem tam vyražka ale je to oki len tie červene potvory sa mi narobili na brušku a stehnach joj 😠
a kde si tak dlho bola že ťa tu nebolo vidieť? 😎

miska jo neterka ma narodky 3.2 ale to nestíhame a 12.2 ma narodky bracho a 28.2 ma sestra tak moja mama ma čo robiť aby cvakala eurače 😀
na fotke maš zajačika? i synovec mal volal sa ňufko ale ho prekrmili to zajo nezvladol, chuďa synovec ako to ťažko znašal

akdarka
29. jan 2010

kon to posuva o tyzden - to je v poho, ked to chces presne, tak sa pohraj s datumom...

garonka
29. jan 2010

miska koň o týždeň pridáva ja som v 37 ale podľa utz maleho 39 😕

miska1981
29. jan 2010

no ja som vas len citala v poslednej dobe zo zaciatku tehu som byvala strasne unavena prisla som domov z prace a sup do postele. ano mam zajacika mojho milacika, len ten zostal u rodicov, ja uz byvam u manzela, ale domov chodim casto za nim a za vybornym jedlom mojej maminy 😀
a inak zajace maju sklon k prejedaniu sa aj mamu musim krotit nech ho neprekrmuje 🙂

mirka12011
29. jan 2010

garonka kde si?

dugyna
29. jan 2010

kuk ste tu baby?
gari naboj hafik bude ok

garonka
29. jan 2010

baby tu som len som telefonovala s drahym a maximalne ma vytočil 😠
to zajtra nie aby bol doma a pomohol mi s varením ale trepe sa k svojej materi lebo jej preskočilo, prerabaju kupeľku a jednu izbu a nie aby vydržala, že sa urobí všetko ale už potrebuje upratovať to akoby nemohla počkať veď sami prach tam maju a do novej izby sa nanesie raz dva 😠
a ak ju nazvem kravou ta je poriadna, som na konci tehu a ona mi tu posiela šaty prať čo môže ich dať vyprať u svojej sestry 😠 a nepošle ani prašok ani avivaž to je zdieranie a poriadne 😠

dam havkovi papi a prídem jo? aspoň sa pri ňom ukľudnim 😔

rogerka
29. jan 2010

caute jezibabky 😀 ale vas tu je 😀
ako sa mame?

dugyna
29. jan 2010

garonka kasli na nu..a pradlo nechaj tak sak nech jej drahy poperie a posli jej uctenku z prasku a avivazu 😀

a ja idem s nasim hafinkom von..
cau rogi 😉

garonka je tam to bez servitky afkt vyhral ten s plesinkou..a co sekal rezne s cigou divne

rogerka
29. jan 2010

si citam, co ste dnes popisali, nech som v obraze 😀

mirka12011
29. jan 2010

ahojte babenky tak budeme mat dievcatko 😉

garonka
29. jan 2010

dugy hej ten chvostíkovy prďola vyhrala a varil hnusne jedla každeho komentoval ah jaj no čo už keby tí vedeli koľko on im bodov podaval

svokra nehc ide do kelu, drahy perie jej veci 😀

rogi a ja že rodíš joj ta si 2v1 čooooooooo? či ťa zavialo v BA? 😀 😀 😀 😀

mirka jej gratulujem k babe a vyberajte menooooooo 😵 😵 😵

miska1981
29. jan 2010

mirka tesis sa? ja ano ja som chcela dievcatko len muz chlapceka, aby bol po nom futbalista 😉
garonka tak to mi nieco pripomina, svokricky a synacikovia joj to je tema sama o sebe 😠
ahoj rogerka....inak dugyna mala super napad posli uctenku za prasok a mozno pochopi 😉

garonka
29. jan 2010

miska jo a len keby jeho mama brala na mňa ohľad a nie ona mi tu posiela prať veci každý druhy deň max dve tašky pradla a zadara tak to i ja chcem taku pračovňu kde mi vyperu a vysušia nie?
a ma šťastie že naša pračka tak perie, že pradlo nekrčí škoda ja som jej minule naschval dala taky program že keď som vybrala šaty sa drahy čudoval preboha to kde boli tie šaty v cirkularke? 😀 😀 😀 😀
pokrčene a ani žehliť by sa jej nedalo 😀 😀 😀

idem ja papi špagetky mňaaaaaaaaam

čmarajte tu aby som mala čo čítať jo?

mirka12011
29. jan 2010

gari meno uz mame....a ja som hovorila ze je to dievcatko 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre