Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
23. júl 2009

aj jaa 😀

na dovolenku..chcelisme uz toto leto na KUbu ale ale prisli babetka takze na buduce leto sme to prelozili🙂toho roku sme chcelioslavivat 4roky co sme spolu a moju 20tku a priatelovu 31tku..a tka buduce leto oslavime rok svadby 5rokov vztahu a este neviem co🙂
ale kuba bola vysnviana krajina vzdy..ale inac toto je prve leto kedy nejdem nikde na dovolenku 😒

ja som bola v chorvatsku ked som mala 16so sestrou sesternicou a kamoskami- a samozrejem exotky spali sme pod stanmi😀

som sa najedla ako prasiatko este dopchavam slivky😀.a buchty bolio vybrone asi ako vsetk oco navari svokra..a vecer vraj dostanem prekvapenie to som zvedava co zas vymyslela.😀

ty si doma teraz?

tak andrejuska ano v praci ale tak ani vcera sa tu neukazala..

garonka
23. júl 2009

už neviem čo so sebou 😀 😀 😀 😀

jej na Kube musí byť prenadherne my sme mali ísť do Španielska na 3 týždne drahy tam ma sesternice obe tam žiju, no vyšlo tak že čakáme bábo a nerada by som riskovala tak sme to preložili na budúci rok a hadam i Chorvatsko vyjde s kamoškou a babenkami 😎

zrejme príde svokra zas to bude asi prekvapko 😉

doma ležím a k večeru ideme k mamine potom drahy pôjde k svojim rodičom ja budem doma relaxovať 😀

andrejuske bolo včera asi blbo, a mne je zas nejako divne na žaludku asi z broskyň lebo ich neviem jesť normalne ale rychlo ich do seba nahadžem

miroslava89
23. júl 2009

na kube je prenadherne ale taka dovolenka ide riadne do peniazkov 😔 a este ako poznam seab s drahym tak vsade ist vsetko ochutnat vsetko vyskusat..

kam do spanielska ste mali ist?

dalsiu navstevu svokry by som dnes asi nezvladla... zas by ma prekrmila..a to je najhorsie napchat as a nemoct to potom vychodit..

vecer ta zas maminka vykrmi ze?🙂

to mas tym tehulkovanim len by si jedla a nevies kedy dost a hadzes do seba..tosom robila kedysi aj ja🙂

garonka
23. júl 2009

aspoň sa nebudete na dovolenke nudiť a ešte i babenka budu mať čo robiť 😀

Marbella či domček maju priamo na pláži ale včera volali, že tam je nonormalne horuco rano a večer sa kupu v mori ja zas horučavy nenavidím ale tam by som to asi zvládla na Vianoce boli u svojich rodičov ale decka maju nevystaté španieli su veľmi energickí, hluční maly 4 ročny vrieskal na cely dom a Lucia jeho mama sa smiala mňa by porazilo a vravela, že v Španielsku je to normalna vec i v reštike môže jačať koľko chce a nikto si ho nevšíma 😝 mňa z neho bolela hlava.

potrebuje veľa papať za troch 😀 ale v norme nie? nie ako ja ladujem do seba broskyne a potom mi nie a nie stráviť lebo v krku ich citím

vykrmí jasne mäsko v palacinke mi urobí a k tomu kukurica mňam mňam ježiš my sa tu o jedle bavíme 😀 😀 😀 😀 kucharsku knihu by sme mohli vydať 😀

garonka
23. júl 2009

ja som popletene stvorenie

domček maju v Marbelle ozaj mame tehu demenciu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

snazilkant
23. júl 2009

ahojte dievcata chcem sa opytat beriete nejake tabletky myslim ako vitaminy?

garonka
23. júl 2009

snazilka

ahooooooooooj 😀 😀 😀 ja beriem len kyselinu listovu a ladujem do seba veľa vitamínov ovocie a zeleninku

snazilkant
23. júl 2009

🙂 tak to je potom asi to naj ovocie a zelenina, no ja mam ten problem ze neviem nic tke do seba dostat , mam k tomu akysi odpor ☹

garonka
23. júl 2009

a kyselinu listovu neberieš? ja jednu denne, neboj ani ja nemam chuť nič jesť hlavne rano ale ovocie musím mať každý deň či melón alebo broskyne. Len snažím sa pomenej lebo voda a broskyne nejdu k sebe a z toho mi bolo v pondelok v noci strašne zle 😝

snazilkant
23. júl 2009

beriem prenatal tan obsahuje aj kyselinu listovu, je to na prirodnej baze 😉
neviem mne akosi vobec ani nechuti jest len sa stale nejako donutim nieco zjest

garonka
23. júl 2009

ja som take iste dni mala že mi nič nešlo na chuť a zachutili mi teraz uhorky a vonia mi ocot 😀 😀 😀 a mamina mi stále vyvára jedla na želanie len niekedy mi nejde na chuť tak mi stále vraví, že mi oči jedia 😅

garonka
23. júl 2009

Mirkaaaaa hajaš? 😎 😵

snazilkant
23. júl 2009

no ja ani neviem co jest mne zachutil tlacenka a plno vela octu 🙂

snazilkant
23. júl 2009

dievcata, ako ste natom, asi este neviete pohlavie ved to ani ja no od zaciatku mam nenormalny pocit ze to bude chlapec, normalne asi ma ani nikto nepresvedci.
no ak by bolo dievcatko tiez by som sa tesila, to je jedno co, hlavne nech je zdravucke 🙂

kady
23. júl 2009

No, tak u nás je to taj, že priateľ jednoducho rozhodol, že chce dievčatko. Ale samozrejme, bude rád aj keď to bude chlapec. On má už aj mená vymyslené. Ale je veľmi zlatučký. Stále večer ma hladé po brušku.

miroslava89
23. júl 2009

uz som hooore...bola som klabosit so sestrickami na kave 😀 kym ma neodhalil drahy ze sa tulam 😝 idem docitat co si pisala teda ked stihnem😀

miroslava89
23. júl 2009

ste mi utiekli zaas coo? 😀

mne je tak veselo 🙂vydupkala som si pred drahym ze ak budu nase babetka zdrave tak im smiem dat mena ja 😵

garonka vsetky hispanske narody su take hlucne ale ja mam takych rudi lada aspon je veselo😉 tak jedz =po menej a castejsie-tazko sa hovori ale tak mozno by ti bolo lepsie.. juuj kukuricu by som si dala teraz aj ja 😝 😀 sice ja mam pocit zeby som zjedla vsetko 😅

miroslava89
23. júl 2009

samozrejme- rudi lada...ľudí rada

miroslava89
23. júl 2009

kady mne tiez manzel hovori ze on si vyrobil dievcatka 😉 takze uvidime ci sa mu to podarilo tak ako chcel..

miroslava89
23. júl 2009

ja sa porozpravam sama so sebou trochu😀...
tehu demencia asi robi svoje 😉

miroslava89
23. júl 2009

halo halo ja som tu samucka?..ste ma opustili..ach jaj..a zas budete klebetit celu noc ze?
ja v noci hoc nespim ale sa neprihlasim na net.. lebo aspon v noci mam pokoj od infuziek tak sa az lepsie leezi

miroslava89
23. júl 2009

posledny prispevok lebo uz idem prec..
prajem vam pekny zvysok vecera a prijemne nocne klabosenie ak sa tu dneska ukazete ..dobru noc 😅 😀

andrejusa
23. júl 2009

ahojteee, kto tu 😀

miroslava89
23. júl 2009

tu je zatial len psychopatka ktora keca sama so sebou ale aj ta uz uteka, lebo ma posledne mililitriky infuzky a potom moze sladko spat😀

andrejusa
23. júl 2009

ahojky, ako sa máš, cítiš a tak? ja som sem včera len nakukla, ale bežala som preč, lebo som mala totál depku a prerevala som celý včerajšok plus dnešok. ☹

miroslava89
23. júl 2009

ja mam dneska vyborne uprosila som draheho aby mi dovolil dat babetkam mena take ake chcem ja..takze ma to tesi..zajtra idem na vysetrenie +budeme mat uz vysledky druhych tripplov takze uvidim ci ma ta dobra nalada neprejde 😔

z coho si mala taku depku?? 😔 tehu hormony ci nieco vaznejsie?

andrejusa
23. júl 2009

ale niee hormóny, aj keď kvoli nim som to brala 100 krát tragickejšie ako to bolo. No najprv yvsvetlím, prečo som sa tu neukázala. Ja robím dva dni a dva dni mám voľno a keď robkám, tak prídem domko až o 19hod., takže ak vládzem tak tu som a ak nie, tak musím abstinovať. Povedz prosím ťa aj garonke, ak by si s ňou bola skôr ako ja.
Ide o to, že máme mať tú svadbu a naši začali vymýšľať, kedy prídu a že niekto pô´jde spať na hotel, lebo sa tokľáti nepomestíme a nechcú sa tlačiť... tak svadba je raz za život a oni nemôžu spať na matracoch jednu noc na zemi... a to nie jasné každý. len dvaja, traja. Potom je na m§a mama už asi týždeň urazená kvoli babke, lebo jej nedošlo oznamko a hneď si myslela že sme ju nepozvali, ale niekde sa len muselo stratiť. No a ani mi nezavolá, ani nenapíše, prote totálna ignorácia a vôbec nikoho nesere, že som tehotná, mám za chvíľu svadbu a roboty okolo toho vyše hlavy. Samozrejme mi pomáha môj budúci manželík, ale trápi ma, že z rodiny sa o mňa zaujíma len sestra.

miroslava89
23. júl 2009

andrejuska rada by som s tebou pokecala dlhsie ale idem uz sa mi uplne oci zatvaraju..odpoviem ti zajtra..ahoj

andrejusa
23. júl 2009

paaaa paaaa a držkaj sa 😉

garicka
23. júl 2009

Ahojte baby, konečne som zasa na nete a doma z nemocnice. toľkop ste tu toho za ten čas popísali že to asi ani neprečítam všetko. ako sa máte v tej horúčave? ja čakám kedy bude chladnejšie, ale aj tak lepšie doma v chládku ako v nemocnici 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre