Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
7. feb 2010

este som sa nevyjadrila k tomu stretku, sme pozvani k znamym akurat na sobotu na jednu oslavu, ale nie je to iste pretoze drahy este nevie co a ako v praci, ked bude musiet ist do prace, ja ostanem sama doma a tym padom mozem ist s vami na stretko, ale ked nebude v praci tak ideme uz na tu oslavu... dam vam vediet...

moj nazor, ja polus tiez nemam prilis v laske ale ked sa tam dokazete vsetky dopravit a mate tam kde parkovat, mne je to jedno lebo ja nemam vodicak aj ked autino mame... takze ja pojdem MHD...
skusim popremyslat kde by sa dalo stretnut este... ved do piatku este mozme davat rozne navrhy a potom sa rozhodne ale dobry zakusok nie je nikdy zly 😀 😀

lulu4
7. feb 2010

gari: tak heh u vas je februar dobry sice aj u nas, 4.2. drahov tato narodky, 12.2. draheho bracho narodky a 15.2. moja starka.... potom v marci ja s maminkou... atd atd.... u nas akurat tak v aprili nikto nic nema a v auguste ked sa ma akurat narodit nas drobec... tak bude v rodine jediny

garonka
7. feb 2010

a ešte september je taky je toho viac to ma z rodiny uplne každy a prida sa i Tobi jeho meniny 13.9 😀

dugyna
7. feb 2010

jaj kon ma nasral som vam pisala celus tory z plesu idem to odoslat..a ten blby kon ze musim sa prihlasit..ach jaj ..a teraz zase take dlhe pisat..tak majte trpezlivost

liv skore uzdravenie

garonka ale mohli by sme dat niekedy take celoslovnske stretko nielen mi z ba

papagaj je velkostou ako andulka..a rozprav 😀

garonka
7. feb 2010

dugy a čo ste papagaja nahovorili aby kecal? nadavky? 😀 😀 😀 😀 😀

jasne, že môžme dať stretko no moje babo už bude veľke oproti vašim 😀

dugyna
7. feb 2010

lulu to je supre ze aj niekto okram mna nema rad polus 😉

lulu4
7. feb 2010

gari: tak ty si to v rodine uplne zamiesala, si akurat k tym silnym mesiacom este pridala, nech maju co kupovat 😀
inak nevies co je s andrejusou? uz sa neozyva vobec a ona bola v kolkom tyzdni, medzi vami bol aky rozdiel nepamatas, ci uz nerodila nahodou aj?

lulu4
7. feb 2010

garonka ake velke, zas az tak velke nebude nestras... ved ja mam kamosku ktora byva kusok od nas ale si svihli skor a ich mala bude mat teraz 13. uz 3 mesiace a pokial sa narodi to moje tak bude mat jej dcerka 9 mesiacov ale stale to beriem tak ze tak o rok sa mozu spolu hravat, nase bude mat rok a ich o 9 mesiacov viac ale to nie je prekazka....

garonka
7. feb 2010

lulu včera som pisala jej kamoške IP a neozyva sa a andrejusa tiež ma taky termín ako ja myslím že toho 18.2 a ak čakaju chapca chcu tiež dať meno Tobias 🙂
ona ma veľke problemy s chrbticou nema notebook aby s nami čmarala ale počítač a zle sa jej sedí naposledy pisala asi v septembri odvtedy nič, tak je hadam oki

lulu4
7. feb 2010

dugy: tak to verim, to musi pekne napalit ked mas uz roman napisany a padne ti net, ja som sa pred chvilou prihlasovala tiez lebo mi to uplne zmrzlo som musela dat aj restart compu....

lulu4
7. feb 2010

garonka tak hadam bude s nou vsetko oki, to si pamatam co spominala tu chrbticu ze nevydrzi sediet pri PC dlho lebo nema notebook ale mohla sa apon ozvat, tak hadam sa ozve po porode ze je vsetko ok.... jeeej takze dvaja Tobikovia malicky by boli medzi nami 😀 a inak nepozerala som kalendar ale meno Tobias je normalne v sloven. kalendari?

garonka
7. feb 2010

lulu v kalendari je Tobiaš a ten ma meniny 13.6 a Tobias ma meniny 13.9 a neni v kalendari 🙂

tak hadam je oki ale ozvať sa mohla že čo a ako tak čakam kym jej kamoška napíše že čo nove

lulu4
7. feb 2010

Gari: tak mi daj potom vediet prosim, inak akurat som kukala v internej poste co som mala od nej este niekedy v oktobri sme si pisali tak som si klikla na jej foto a tam ma ze 24. februar ze cakaju babo a nema tam stale ze co, ci dievcatko alebo chlapceka.... no tak to pojde podla toho az po tebe ale tak kon to aj tak divno ukazuje...

dugyna
7. feb 2010

takze story ples:
budem pisat postupne davat sem..aby ma zase kon nevypol..

takze prva vec..mysleli sme ze bude v galante a organizuje nejaka skola..
ples bol tam u znamch v dedine v kulturnom dome..takze dedinska zabava ale vsetci obleceny v satcha oblekoc
stoli boli v kulturaku pri okne a sedelo sa po 7 ludi z jednej a po 7 z druhje strany.. na podiu hrala ziva ahudba kapela nejaka akustikus..ci co ..miestami spieval dost falosne..
miesta sme mali 3 na jednej a 1 na druhej strane stolu..takze cchlapi sa striedali a vzdy stal jen pri nas...alebo obja a smiali sa ze maju VIP miesta na statie 😉

juj ta nasa suseda ma teraz tak vytocila...zase tu bucha tym koni si cim v pravidelnim dup dup..ci klop klop..a poztite kolko je hodim tak som jej zabuchala metlou..a ta pip mi odbuchala naspet..a zase zacall s tym zvukom tak..jej bucham dalej kym neprestane...nenavidim tych susedov..chudak nas malinky je teraz z toho v brusku tiez vytoceny...tak sedim jednou rukou jej bucham metlou a druhou pisem s vami

garonka
7. feb 2010

lulu a svieti jej tam že nevedia čo čakaju ale ak chlapček tak Tobias a ak dievčatko tak Anetka nie?

lulu4
7. feb 2010

dugy: ty mas inak trafenu tu susedu, to podla toho co pises s nimi budete mat este velke problemy ked sa vase male narodi.... ved ked bude v noci plakat nie ze by som ti to zelala ale dajme tomu aj 3 krat tak co vam pride klepat na dvere ze jej deti nemozu spat??? to je aka trafena zenska... nech ide byvat do domu ked je taka nevrla...

a s tym plesom no sila... dobra zmena miesta teda, este ze boli stolicky a stoly a mali ste si aj kde sadnut...

lulu4
7. feb 2010

Garonka: ano svieti jej tam ze nevedia co cakaju presne tak tie mena su ako pises... inak Anetka sa aj mne velmi paci ak drahy schvali tak mozno aj my budeme mat Anetku, ale ta tiez nie je v slovenskom kalendari alebo som iba nenasla?

garonka
7. feb 2010

dugy vybehni hore k nej nech sa laskavo umudria lebo ja by som to nestrpela ani za cenu zlata takych debilnych susedov mať to je na hlavu
hoci ja mam nad sebou susedov ktory nas dvakrat vytopili a ešte pindali že nemôžu zato, a stara sa po nociach modlí až mi ju počujeme

a mne sa pačil včera v telke ako ukazovali teplakovy ples to musela byť bomba 😀

garonka
7. feb 2010

lulu Aneta je v kalendari i Pariškova sa tak vola 😀

lulu4
7. feb 2010

garonka: co si myslis mozem pit ten bylinkovy cajik co sme dnes kupili v lekarni na mocove cesty a ladviny ked mi lekarnicka povedala ze tam nie je ziadna taka bylinka co by mala v tehu skodit, ja im neverim akosi neviem preco a som vypila z velkeho pohara zatial len polovicu... mozno to cikanie ozaj ustupi na menej krat za noc a za den tak ako to bolo doteraz, asi sa mi fakt nieco len roztahuje tam vo vnutri, asi ta maternica alebo placenta alebo neviem co lebo drobec je este malicky...

lulu4
7. feb 2010

Garonka: teplakovy ples a to kde bolo? to musela byt aka sila ziadna namaha so zhananim roby a tak podobne... pohodaci riadny...

ak je Aneta v slovenskom kalendari tak mi to pls. najdi ktory den, ja mam doma kalendar taky mini stolovy a tam to nie je.... tak nechapem tomu

garonka
7. feb 2010

lulu a aky to maš čajík? ake bylinky obsahuje? lebo niektore bylinky spôsobuju sťahy maternice ja som tak pila kamilkovy ako trafena a brucho mi vkuse tvrdlo kristepane som bola na nervy
ale ak ti teta poradila, že môžeš tak hadam ho v kľude pi aby si mala močovy mechur v pohodičke

dugyna
7. feb 2010

ty kokso baby teraz by som si supla jeden
frtan na nervy..ta krva zhora poslala dole muza...nakze som si snim vymenila nazor..

lulu4
7. feb 2010

dugy: tak toto je konecna a dufam ze si mu aspon povedala svoje... verim ti aka si teraz vytocena, skus sa ukludnit pusti nieco dobre v telke alebo nejaku prijemnu hudbu a pohlad brusko

rogerka
7. feb 2010

dugy, co chcel ten jej muz???

garonka
7. feb 2010

lulu mame česky kalendar a meniny ma 17.5 lebo v slovenskom kalendari nieje my tu na slovensku mame tie pošahane mena ako Gizela, Pankrac, Servac, Bonifac čo pochybujem že niekto take mena deckam dava 🙄

lulu4
7. feb 2010

Garonka: cajik sa vola UROSEPT, je od Dr. Muller Pharma a obsahuje: zlatobylova vnat,šipky bez semien, ibistekovy kvet, brusnicova stava - suchy koncentrat, vnat lipkavca siridloveho, rozmarinovy kve, list buko a je tam napisane ze neobsahuje konzervacne latky... tak neviem...

lulu4
7. feb 2010

Garonka: ale kedze meno Tobias tiez nie je v slovenskom to je teraz jedno ked nahlasis aj taketo meno v porodnici tak ti to uznaju v pohode nie? lebo viem ze kedysi s tym boli problemy ked chceli rodicia zahranicne meno, teda take ktore nie je v sloven. kalendari... ved jasne uz vidim ako niekto da meno Servac alebo Pankrac... to je otras uplne

lulu4
7. feb 2010

ja este nemam draheho doma od pol stvrtej musel ist do prace a hlavne ze rano ide na 7:00 to je parada fakt, bude unaveny ako kon 😖

rogerka
7. feb 2010

lulu, Aneta na slovensku oslavuje 26. jula 😉
http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre