Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
13. feb 2010

dugy daj info kolko vazi tvoja mala ....

janinna11 to je normalne, babetka nas obcas vycerpaju a to su neni ani na svete este a neplackaju nam tu :D

janinna11
13. feb 2010

Elko vsak ja viem, ze je to normal, mne nevolnosti ani nevadia, len aby bolo mimi v poriadku, len mi divne, ze doteraz mi zle nebyvalo a od 11tt mam zaludok ako na vode, kedy by uz tie nevolnosti prave mali ustupovat... Ale vsetko sa da prezit kvoli babatku 🙂

mirka12011
13. feb 2010

jani tu sa uz vcera sneh topil tak teplo sme tu mali no dnes sa deti sankuju tak neviem hihi ci to zmrzlo alebo co este som von nestihla...ja som celu noc nespala, bola som cikat napila sa vody a konecna od vtedy nespala som rano som len cakala kedy namna pride a uz som utekala sa porozpravat zo zachodom 😀 cize mna nevolnosti neopustili dodnes tak si s toho nic nerob....

janinna11
13. feb 2010

Mirka - To vazne este stale trpis nevolnostami?? A je ti zle len rano, alebo v priebehu celeho dna??

mirka12011
13. feb 2010

elko a tvoj malicky kolko vazil na sone? bola si v 21tt tak ako aj ja cize by mali mat podobne vahy 😝

mirka12011
13. feb 2010

ach jajaj janina ja som trpela az tak ze som skoncila na infuziach ja som vracala 20x denne do cca 14tt tak sa to zmiernilo na 6-7krat a od cca 20tt je to tak 1-3x denne...ja uz viem co jest mozem a co nie tak sa tym riadim, aby som nevracala zbytocne 😒

elko69
13. feb 2010

mirka moj maly mal 429 g tak daj vasu vahu som zvedava 🙂 mirka ty si este vracavala aj teraz neskor este??

elko69
13. feb 2010

janinna11 inak sa vravi ze ked dievca vraca ze bude mat dievca hehe ale to by mala potom asi kazda dievca..teda mne nebyvalo zle ale mame chlapca zase zevraj :D

janinna11
13. feb 2010

Aha, tak to si Ty, inak citam takmer vsetko, ked tu par dni nie som, a spominam si, ze som citala, ze nejaka baba tu vracia az 20x denne, juuuj a to Ty! To je strasne, mne je spatne aj potom ako zvraciam 1krat, pa hnusna chut v ustach a niekedy ma az boli krk, a 20x si ani nedolazem predstavit, vsak to si asi iba chudla a ani nemas brusko, len mini, nie??

mirka12011
13. feb 2010

elko ja vraciam do dnesneho dna asi az do porodu prv sa pojdem vyvracat a tak pojdem rodit 😀
jejej mne povedala doktorka ze mala vazi okolo 400g v utorok sme mali sono a doktor povedal ze priberame podla tt tak to je super.... mne nepovedali ze tolko a tolko len ze okolo 400g 😖 vies ze sono ti nepovie presne vahu hihi ale to moze byt hociake cislo len neviem z coho ta mala priberala ked som tak vracala vela hihi ale ona si stihala brat len ja nie 😀

mirka12011
13. feb 2010

no mini skoro ziadne som mala do 21tt teraz uz ho vidno 😀 nieje mega velke ani mega male take skor mensie ale je 😝

janinna11
13. feb 2010

Elko ja si myslim, ze bude dievcatko, ale je mozne, ze sa mylim, uvidime, chcela by som ist do genetonu koncom mesiaca, resp. zaciatkom marca 🙂

mirka12011
13. feb 2010

babky mne povedali ze mam brusko na chlapca 😀 spicate ale bude to dievcatko 😝 teda malo by byt hihih sono v 30tt nam to potvrdi alebo vyvrati hihi
elko ides v 30tt na sono? na to podrobnejsie ako morfo?
janina ty mas kedy sono? teraz v 12tt by si mala mat nie?

janinna11
13. feb 2010

Mirka ja zijem teraz v CR, este som vobec nebola v tehu poradni - v utorok idem prvykrat na UZ, mam prist nalacno, a s mocom, takze ratam s tym, ze mi bude robit aj vysetrenie na NT, to sa robi len zo sona, nie??

elko69
13. feb 2010

mirka12011 no mne úpovedal aj napisal hentu vahu ale tak ja viem ze to je 100% zase uvidime co povie na tom 3D aku vahu ci sa budu lisit nejako moc alebo priblyzne rovako :D no to vracaie ti veru nezavidim,ja som zatial pribrala 3 kila ale asi to ide zatial vsetko do maleho,aspon ze tak...hihi a na to sono asi pojdem neviem kedy este presne zatial co mi pisal najblyzsiu poradnu to budem v 26 tt a to idem na cukor a teda poradnu a sono asi az potom zase z amesiac,uvidime...

janinna ja som si to tiez akosik myslela a asi ma klamal instinkt moj :D ale nevadi hlavne nech uz ho tu mam a je zdravucky 🙂

mirka12011
13. feb 2010

no v 12tt ti najskor budu brat krv na zistenie RH faktora a zistenie protilatok... a tak v 15tt na tie choroby a na sone ti ukazu bublinku hihi jujuj ako rastie ak mas doma vahu odvaz sa lebo sa ta budu pytat kolko vazis a kolko si vazila pred tehu ked nemas tak ta budu vazit tam ale aspon aby si vedela kolko si vazila pred tehu...

janinna11
13. feb 2010

ok kocky, idem na chvilu off, a potom si idem zafarbit vlasy, majte sa zatial, papa

vejula
13. feb 2010

čavte kočky kukam že sa bavíte o nevolnostiach, no ja som zo začiatku tehu bola jak kyselina som žrala čo som videla... Ale teraz akosi je to horšie malý tlačí na žaludok, mám strašnu kyselinu... Dnes v noci to bol otras celu noc taka kyselina že som ju mala až v hrdle a som to zapíjala fatrou a stále... Tak nakoniec okolo 4-5 som tu kyselinu vygrcala vypila trocha fatry a bolo dobre ano ale dovtedy to bol humus, to asi ten rybací šalát čo som mala, nejaký ťažký asi bol 😝

mirka12011
13. feb 2010

elko tak vazit bude uz viac ved teraz uz by mali priberat cca 100g tt tak vaha bude vyssia...ja idem na cukor 22.2 a poradnu mam potom 9.3 ci ktoreho to hihi a sono mam v 30tt uz pisane ze kontrolne sono z morfologie kvoli placente ze je nizucko ci sa vydvihla hore, ale to v 30tt robia kazdej alebo aspon by mali...mne doktor na poradni pozeral na malu aj na placentu tak asi mi bude robit no mornalne sono na kazdej poradni ako sa placenta dviha alebo nie....

mirka12011
13. feb 2010

jujuj veji tak to teda fuj brr ja pravidelne kazde rano vraciam zlc to ide tak tazko....
vejinka rybaci salatik hmm no janina myslim tresku ty rybaci salat to mi robite chute? ja si spravim hrianky z cesnakom :D

lenocka84
13. feb 2010

ahojte koceny
ako s mate?

ja som uz v upratovacom svungu, doma ticha domacnost, takze sa potrebujem odreagovat
tak idem triedit detske veci, aby som ich dala k mame

mirka12011
13. feb 2010

jejej leni ze si mi pripomenula hihi ja som doupratovala pomalicky aj mne treba vecicky ulozit aj prat mi treba och jak sa mi chce....

elko69
13. feb 2010

tak uvidime uz sa tesim na pondelok nebudem asi ani spat v nedelu v noci :D potom daj info ake to bolo ten cukor sa toho bojim lebo zevraj je to humus jak maria tak hadam to hned nevygrcam...inak ja som nevrala od svojich mozno 10 rokov vobec,uz ani neviem aky je to pocit a teda nechcem ani zazit tak skoro...ja mam cukor tusim 11.3. a teda sono mi este nepisal ziadne,lebo mi ho robil teraz v 22 tt...

mirka12011
13. feb 2010

ja mam doktora co mi na zaciatku rozpisal v ktorom tt co tak som mudra hihih no mne vraceli tak ze som sa objednala na interne a tam mi vravela ze mi vezmu krv zo zily a podla vysledkom mi povedia ci musim alebo nemusim na cukor tak neviem tak som to pochopila a tak mi to aj vraveli tie co chodia k tomu doktorovi tak som zvedava....

vejula
13. feb 2010

jaj mirka keby som sa teraz rozhodavala tak ten rybací šalaát radšej necham pekne v ladničke na pokoji 😝 bol to fakt hrozný humus..

A s tým priberaním, mne to doki určuje podla stehennej kosti, neviem či to je 100% pravdepodobnosť, sklôr mi to príde také orientačne, ale viem že mi v 21tt povedal že malý ma okolo 390g,či tak nejako a teraz v 31tt že má 1700g a to že je tiež akurát 😉 tak uvidíme či sa trafil. Ja by som bola rada, keby bol taký ani moc velký ani moc malý... Ale to som zas moc náročná čo??? Hlavne nech je zdravý 😉

mirka12011
13. feb 2010

😉 no presne nech je zdravy ja som vazila len 2700g a mm vyse 4kg tak ked mala bude mat vyse 4kg viem pokom 😝 ale nemusela by mat hih nech sa netrapime obe pri porode...

vejula
13. feb 2010

no no toho sa aj ja bojím moj mm mal tiež 4 kg pri pôrode a jeho mama tiež taká maličká nižšia odomna a sa sťažuje že ký to bol hrozný pôrod, tak snad bude radšej po mne ja som mala 3,37 tak akurát 😉

mirka12011
13. feb 2010

no veji hih budeme mat co robit hihi asi 😀
inak dominik poslucha? mna mala kopkala celu noc lebo som nespala a len som sa prehadzovala asi som ju rusila :D

vejula
13. feb 2010

no moj malý tiež poradne vyvádza a je strašne natlačení hore takže občas si po rebrach zabrnká a tak 😀 Aj bruško mám také smiešne. Väčšina dievčat ma tak dodola a ja mám nad pupkom väčšie ako pod pupkom lebo tam ma natlačenu ritku s nožkami, tak uvidím kedy trochu klesne... Preto mám aj taký pocit že budem prenášať ked je tak vysoko, alebo len mám malo miesta lebo ja som taká nižšia tak chudačik nemá šancu si vybrať kde ma isť 😒

mirka12011
13. feb 2010

kolko merias?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre