Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
13. feb 2010

mirka12011 no ja tam idem o pol 8 rano, zobere mi krv,vypijem tu gebuzinku a za dve hodinky mi zase zobere krv...

vejula
13. feb 2010

no 161 cm ale myslím že mám dosť krátky trup... Takže tak... no ale ked to zvládla moja starká tá má okolo148cm a vynosila 4 deti tak to musím aj ja zvládnuť 😉

lenocka84
13. feb 2010

veji ber to tak ze dobreho vela nenarastie 🙂
ja mam tiez len 164

mirka12011
13. feb 2010

no elko ja budem mudrejsia v stredu ide tam znama a jej tiez tak hovorili ako mne tak budem mudrejsia ze ako to tam robia 😀

dugyna
13. feb 2010

dobre ranko dievcata 😉 akurat som vstala 😉
co ste tu popisali?

mirka12011
13. feb 2010

no ja mam 167cm 😀 cize take pindurky sme tu 😝

elko69
13. feb 2010

ahoj dugy no pekne ja uz mam cely byt poupratovany dnes a dufam ze len odpocivat uz len budem :D

moja vyska je 172 cm takze hadam nebude problem pri porode a pri vynoseni babynka nasho maleho...hiih

mirka12011
13. feb 2010

dugy aj ty mas take spicate brusko ako ja takze dievcata to istia 😀

dugyna
13. feb 2010

ahojte kocky na tom babyporte maju velmi dobe ceny..my sme tam objednavali aj ten kojenecky vankus..mali tam za 20eur..terz ho uz nemaju...ale objednali sme odtial aj sadu nohavicie5ks do porodky...za nejakych 6eur myslim uz neviem presne

janina..ani neviem ci sa dal ten dudlik kupit v inej farbe..a vtedy sme este nevedli ze co budeme mat..mysli sme ze to bude Dzgynko aje mame princeznicku Dugynku..ale nakolko ja aj moj drahy mame velmi radi bledomodru..tak babike bude nosit aj bledomodre aj ruzove vecicky 😉 uz som jej to hovorila a myslim ze suhlasi 😉

a skuste baby este tuto stranku www.prisababy.sk plachty su tam po 5 eur a navliecky za nejakych 9eur ..lacnejsie som nenasla nikde..

a maju tam polsku znacku cumlikov mysiek flasiek a odsavacike..a vyzeraju velmi dobre za vybornu cenu...rozmyslam nad tou elektrickou odsavackou z tejto stranky za 47 eur

vejula
13. feb 2010

🙂 jasnačka ja som tiež bola spokojna so svojou výškou... Ake teraz si uvedomujem že má maličký menej miesta ako u nejakej 180cm kočky, aj to citim že mi zrejme viac tklačí na všetky orgány a na tie rebrá... ale hovorím si že to zvládneme... Ako kukám tak je nás tu väčšina takých nižších... No ale napr. moja švagrinká - segra mojho mm má nejakých 147 cm to je uplny drobec tak to si fakt neviem predstaviť ako sa jej tam to bábo naskruca, teraz ju trošku lutujem e to bude mať asi dosť ťažké 😒

dugyna
13. feb 2010

no ja som baby nevracal ani raz..vobec..brusko mam take dopredu tavr zlepsenu..tiez sme si mysleli ze bude chlapcek..a mame dievcatko..ale velmi sa tesime 😉 😉 😉 na nasu princeznicku hlavne nech je zdravucka

elko napisem vahu..ak nam v stredu dr povie 😉

no ja som si vcera lahla..a mala sa zacal tusim vrtiet v brusku ako na kolotoci 😀
ale zvytazila som nad kopou zehlenia

mirka pokial viem kazda tehu musi na 0GTT..cize ten cukrovy test..je to povinne

dugyna
13. feb 2010

baby ja mam tiez nejakych 162-4cm neviem presne

moja mamina je nizsia...a babyicka ma tiez asi len nejakch 148.

zvladneme to..nebojte

mirka presne take viec dopredu...to hovoria ze bude chlapcek..ale je to asi opacne 😉

elko ja uz mam po vcerajsku vstko pozehlene 😀

musim sa pochvalit drahy bol v obchode..juj a keby ste by videli co princeznicke nasej kupil..tak sa tu nad tym rozlivam 😉

vejula
13. feb 2010

no ja mám bruško asi do všetkých strán, aj dopredu aj do bolku ale skôr gulaté ako špicaté aspon čo sa porovnávam s ostatnými kočkami a také srandovné.... A vraj bude chlapček 😝 Ale mamina mala pri všetkých štyroch rovnaké bruško aj pri mne aj pri mojich troch bráškoch dokonca ja chute a pocity všetko tak isto

dugyna
13. feb 2010

veji..to su asi len vsteko babske poveri...lebo vraj pri dievcatch sa nevies dojest sladkeho..a ja som viac jedla pred tehu ako teraz..
inak pekne si to napisala vtej teme s fajcenim..na to sa nemoze nikto urazit..my mame v brane triez jednu kocku co cele tehu fajcila..sme ju len vonku videli kolkokrat sediet a fajcit...taky slusny ludia..a maly sa im na rodil o niekolkotyzdnov skor..a na to ake mala brusenko velikanske..tak malinky bol spuntik

liv1
13. feb 2010

čaute kočendy. to nám ale vonku poriadne veje že? v noci som myslla, že nám aj strechu zoberie. 🙂

a od rana nam netečie voda, havarijny stav a ma tiecť až tak od 15tej. dobre nie? 🙂

dugy tak si požehlila všetko. nesmierne gratulujem 😀

inak ja mama 164 cm, tak fakt sme tu vela take nizsie...

dugyna
13. feb 2010

liv a som ta zastihla..pocuj ma napadlo..ze ty si chcela aupark nie? a v podstate ..kedze barby je z pertzalky a aj ja.,..tak neni problem..len neviem ci tebe by vyhovoval..a janke by som zavolala..

mirka12011
13. feb 2010

dugy ja ani sladke ani kysle nie nie 😀

vejula
13. feb 2010

vdaka dugy... no vravím tato moja kamarátka ked mi povedala že ešte v nemocke si pred pôrodom vyfajčila myxslím že osem cig, tak som sa len tak pousmiala... A že ju tam načapala doktorka, tak jej tak trochu vynadala že čo to robí... To ona z tých nervov a maličká je OK... No ale fakt je ten že tým detičkám to v tých bruškách nerobí dobre aj ked sa nemusí nič stať načo ich vystavovať zbytočným stresom... Tak určite že ja sa tiež zachovám tak že to určite miminku nerobí dobre, ked sa rozčulim alebo ked plačem, no potom si to aj vyčítam ale už je neskoro. Drobček musí si tiež s maminkou prežiť svoje 😔

dugyna
13. feb 2010

alebo jane myslela centrum..tak skus sa vyjadrit..a ja by som odla toho zavolala babam ked nakoniec ideme len 4..

liv1
13. feb 2010

dugy jasnacka aupark moze byt.

liv1
13. feb 2010

lenocka bola proti auparku... ale ked nejde, tak je to predsa jedno. a myslim ze jane urcite trafi do auparku.

liv1
13. feb 2010

dugy poslem ti tel. cislo aj ty mne prosim ta, lebo neviem ako sa dohodneme, ja idem s mm teraz do baumaxu a rovno pojdem za vami... 🙂

dugyna
13. feb 2010

liv uz som ti poslala moje..mna to tak rano napadlo..ze by to bolo mozno aj lespie..z auparku sa aj lespie dostaneme hocikam..ci uz do cukrarne do vajnor..alebo do centra 🙂

mirka12011
13. feb 2010

babky vy sa dnes stretavate? jejej neze budete ohovarat 😀 dugy papas casto lebo moja mala nejako casto hladna nebyva dufam, ze jej to vydrzi do porodu 😀

dugyna
13. feb 2010

veji...ale skodi to babetko..atomicky ekzem mavaju, byvaju alergiekce castejsie ako nefajciarok, deti su nervozne a hyperaktivne..atd..ono sa to nemusi moc prejavovat..ale ked clovek vie co ma na dietatku hladat tak to vidi..

mirka no stratavame sa dneska o tej 15h..neboj urcite vas nebudeme ohovarat..budeme kecat o plienkach 😉
moja malinka po po 12 mala take obdobie ze som musela jedavat kazde 2hodiny..teraz len tak ze rano som hladna a potom inak normalne ako predtym..dokonca ked nahdou sme boli restike..tak neviem zjest celu dospelacku porciu co predtym mi neobilo problem..ale zase jem pravidelnejsie..

elko69
13. feb 2010

dugyna no som zvedava na tu vasu malicku ci bude z nej valibuk alebo nie :D :D

mirka12011
13. feb 2010

dugy tak asi si strazia tie nase liniu 😉 elko nerob srandy...

dugyna
13. feb 2010

elko valibuk? ja som mala nieco okolo 2,6-2,8 ked som sa narodila..takze myslim ze malinka..bude tiez tak nejak...
mirka asi..aj ked brusko mam teda dost velke..ale zatial som pribrala len 4kg tak ale este mam vyse polku tehu pre sebou..takze..ja ratam ze tych 8 kg max 10 do konca tehu priberiem..ale neviem ake budem nosit kosiky..ked uz teraz mam D..

janefonda
13. feb 2010

Ahojte, som sa dostala k netu, tak teda aupark, hl. vchod. Tesim sana vas tehule 😵
Aj ja som zvedava, aka je ta nasa uz teraz velka, a aka bude pri porode...take tri kilecka moze mat...

elko69
13. feb 2010

no sak mozno bude malinka po tebe vahou a mozno nie.... 🙂 ja som tiez strasne zvedava na konecnu vahu nasho mimca 🙂)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre