Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
20. feb 2010

no gari vyskusaj nieco,nieco musi na to byt alebo neskusala si tie klobuciky na bradavky co predavaju???

garonka
20. feb 2010

elko no tu su tie klobučiky ale to je taka somarina že až nie na každu bradavku sadnu tak hadam ich ešte nejak strepem dnu lebo to je ozaj bolesť ako 100 nožíkov v sebe 😔

dugyna
20. feb 2010

juj garonka tak to nejak vydrz sak co by sme pre tych drobcov nespravili

elko69
20. feb 2010

to ta tak taha alebo co???ani nehovor sak ani kojit nebudem...hehe

garonka
20. feb 2010

dugy presne tak nejak vydržíme a aj som si povedala, že to nejak vydržím aj dnes som revala aka to bolesť
no ako vravíš čo by sme pre svojich drobcov nespravili 😉

idem ja do sprchy kym bučik haja 😀

zajtra som tu zaaaaaaaaaaaas tak vam pekne sníčky 😉

garonka
20. feb 2010

elko ťahaaa a neskutočne a otvara usta ako hroch 😀

elko69
20. feb 2010

ok gari tak bezkaj...tak dobru nocku sak aj ja uz pojdem ideme hrat karty o prachy hehe...

zazalienka
20. feb 2010

luci vitaj medzi nami maminami🙂

janefonda
20. feb 2010

Garonka hrozne moc gratulujem k Tobikovi!!!! Je krasnucky!!! No uz aby si od neho baby odhanala 😀
Rychlo sa zotav a zelam ti len samu radost v zivote! 😉

janefonda
20. feb 2010

Zazalienka vidim , ze mas v albume trojkolku?Ako sa ti jazdi s troma kolieskami? Je to v pohodke? Lebo aj my chceme, len sa toho trosku obavam, tak potrebujem niekoho so skusenostami. Dik

dugyna
20. feb 2010

ahoj janka 😉 ako sa mas

zazalienka
20. feb 2010

janefonda, náš kočík sa ovláda úplne super, odkarujem ho jednou rukou, krásne sa s ním zatáča.. jaby som štvorkolku asi nechcela, je to náročnejšie na ovládanie.. atoto peregomalo jednu z najväčších vaničiek.. potom sa mi páčilo ešte quinny speedy sx, ten je skvelý a cam cortina x3.. ten je parádny.. mysme kupovali z druhej ruky, potom kúpime ešte nejaké nové golfáče neskôr.. ale ja trojkolku odporúčam..

janefonda
20. feb 2010

Dik zazalienka presne taketo nieco som si potrebovala precitat. 😉 My chceme Jane SlalomPro aj to ma krasne velku vanicku. A toto peregomalo ma aky rozmer vanicky? JANE ma na sirku 40 , väcsinu co sme pozerali mali len 30 a to je hrozne malo.
DUGYYYY ahoj, mam sa dobre, dnes som mala skolu, zajtra ideme s mm do BA a pondelok domov. Tak nas zasa caka cestovanie 😒 A co ty a malicka? Dufam, ze vsetko tak ako ma byt 😉

dugyna
20. feb 2010

jane dakujem mame sa dobre malinka veselo kopka nasa krasna princeznicka 😉 v UT ideme na morfo tak sa uz tesime,dufam ze vsetko bude ok.inak dosli mi daslie vecicky z babyportu..takze uz mame zavinovacky prebalovaciu dosku aj vanicku 😉 len ten moj vankus stale nikde ☹ uz aj drahy sa ma pyta ze kedy mi dojde ten vankusik 😒

a tvoja malinka sa ma ako?ako sa mate?a v skole bolo ako? inak este okrem toho slizu na pranie plienok ..potom ti mozem napisat recept a octu ako avivazu..aby netvrdli..mozes davat aj zmakcovac vody..a baby mi poradili ze ked uschnu mas plienku osuchat dve casti o seba ze to zmakne..ale inak ze su vtedy lespie save..ked su viac krat oprane..
zeby sme zajtra zopakli stretko 😀zmrzka a cajiky 😉

liv1
21. feb 2010

baby vyhravame zatial 3:0 😀

liv1
21. feb 2010

tak 6:0 pre nas a zajtra nevstanem. teda dnes 😀

janefonda
21. feb 2010

Dobre ranko, Liv vidim, ze nie som jedina sialena, ktora pozerala hokej, ale ja som po druhej tretine zaspala 😉 Kraaaasny zapas to bol!!! Juj ale som spokojna 😵

Dugy, aj my sa mame dobre, o dva tyzdne by sme mali ist na sono, tak uvidim nasu malicku, ktora uz isto riadne podrastla, sudiac podla jej kopacich vykonov 😀 Niekedy je na nezastavenie!!! Kopka si kopka atd... Skola zatial v pohode, uvidime, ako sa mi podari vybavit vsetko s profakmi, o dva tyzdne pridem na dva tyzdne k rodicom a vsetko si obeham 😒 a dufam, ze aj vybavim. Konecne sme vybrali kocar, uz ho len musime kupit 😉 a rozhodnut definitivne farbu, nejaku univerzalnu, kedze by som ho chcela aj k druhemu babätku, ktore planujeme do buducnosti 🙂
A ty si kedy ten vankus objednavala? Mne co som objednala prisiel na treti den. Ja dnes idem mrknut este vanicku do tesca, som bola aj vcera, ale mali len ruzovu a ja chcem nejaku inu farbu 😉 Ja sa musim este o tych plienkach porozpravat so svagrou, ze ci mi nepreda zatial pre najmensie mimi a vyskusam ich na mojej malej a podla toho sa rozhodnem ci kupim aj väcsie. Ten recept mi mozes poslat do IP, ak sa ti chce 😉 Dik

gali
21. feb 2010

Ahojte, dievcata!
Vcera som mala nejaky zabudlivy den. Zabudla som, ze sa kamoska vydava 😒 a nestihla som ju ist kuk, zabudla som na hokej a pevne verim, ze uz som na nic ine mysliet nemala 😀 . Este keby nam konecne doslo, ze cakame babo bolo by vsetko v pohode 😀 😀 😀 .
Idem si precitat co ste vcera poriesili, co mate noveho a ako nazivate.

janefonda
21. feb 2010

Gali pockaj na obdobie, ked sa ti bude tazko vstavat z postele, asi 5 krat v priemere pojdes kazdu noc cikat a ono ti to tehotenstvo rychlo pride 😀 Jaaaaaj a este ked ta bude babo kopat ako o dusu a budes si pozorovat brusko, ako nadskakuje same od seba! 😉

gali
21. feb 2010

To bude velmi zaujimave, hlavne v praci. Nikam sa neponahlam 🙂 ale tiez si myslim, ze mi to dojde ked sa uz nezmestim do veci, zacne rast brusko a bude sa to tam hybat. Cikat uz chodievam 😀

janefonda
21. feb 2010

No aj mne to prislo asi ked som si uz neobliekla ziadne nohavice, tak som sa vybrala nejake kupit a teraz si uz uzivam to moje neustale rastuce brusko. Niekedy si myslim, ze by sa mi zisiel nejaky zeriav na dvihanie, ale sluzi mi na to dobre aj manzel 😀

gali
21. feb 2010

😀 no pekne. Ale vsak nech si aj manzel uziva. Pamatas si este, kedy si zacala menit satnik? Si fandim, ze v lete bude tak fajne, ze mi budu stacit slapky a nebudem musiet riesit snurovanie topanok 😉 😀

janefonda
21. feb 2010

Ja so ho zacala riesit na konci 4. mesiaca, to ma uz tlacili vsetky nohavice na brusku, tak som si kupila tehu rifle a je to super. Nic ma netlaci a to je super. Svetriky a tak nosim doteraz vsetko to co aj pred tehu, len som si kupila taky dlhy rolak bez rukavov, co mi zakryva aj chrbat a davam si to na natelniky dlhorukavove. Ja mam problem len s kabatom, nic uz nezapnem, cize cakam na jar 😀

gali
21. feb 2010

To si ma potesila. Ludia, ktori vedia mi nechcu verit, ze cakame babo, lebo stale si ficim na svojich veciach a dokonca som po Vianociach este schudla. Jedinu vyhodu vidim v tom, ze ako pises, nemusim riesit bundu a pod. veci, len si kupim volnejsie tricko a leto nejak prezijeme, nakolko som velmi teplomilny clovek 😉

elko69
21. feb 2010

ahojte babule tak vy ste vydrzali a kuk ste hokej v noci??waw to ja uz som okolo 23 hod uplne hotova...ako sa mate dnes?

lenocka84
21. feb 2010

dobre ranko, teda uz den

riesite kabaty? ja uz dufam ze sa otepli, bunda je uz nejaka uzka a novu sa mi nechce kupovat na ten mesiac
tak som zvedava akoto bude s tym pocasim

vejula
21. feb 2010

haho 😀

Ako sa máme ???? Čavi leni 🙂 no už to vyzerá pomaly na oteplovanie, tak možno to už vydrží ta tvoja klasická bunda, sand už neprídu nejaké mrazy 😅

lenocka84
21. feb 2010

cauky nikus
tak to dufam ze vydrzi, bo inak neviem neviem
ako sa mas?

vejula
21. feb 2010

aa celkom fajn, včera som bola pooslavovať kamaratové narodky, tak som sa aj trochu uvolnila a zabavila, aj ked jediná bez alkoholu a hulča, ale fakt celkom v pohodičke bol tam aj chlpáč tak sme tam bolidvaja čistý 😀 😀 😀
No ale potom v noci zas ta hnusná kyselina ja už asi nebudem od piatej večer jesť ako herečky 😀 😀 😀 ale to zas asni nevydržím do rána, potom budem asi v noci vstávať a snoriť v ladničke alebo čo... Fakt neviem či mám alebo nemám jesť ked potom celu noc vygrcávam kyselinu z toho.. A ten gastrotuss vôbec nepomáha 😒 Ak tak minimálne že to poriadne ani nepostrehnem 😖

A ty ako??? Dnes cestuješ?

lenocka84
21. feb 2010

no ano, bohuzial
a vobec sa mi nechce
my sme mali zlozity vecer, vdaka tatkovi, takze som dost unavena

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre