Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lucy1990
25. feb 2010

Boze, mna tak boli hlava, ze zachvilu zacnem skrabat steny 🙄 a este aj zle mi zacalo byt...inak nejaka dobra dusa mi nepovie kde najdem tabulku od ktoreho tyzdna zacina ktory mesiac? 🙂 dik

janinna11
25. feb 2010

Kde ste vsetky zmizli??

janinna11
25. feb 2010

Ahoj Lucy, nemas problemy s tlakom, alebo si malo vody pila, z toho zvykne boleit hlava...

jjana17
25. feb 2010

lucy ty musis byt dobre nachladnuta

lucy1990
25. feb 2010

Janina, nejako som nachladla a asi to mam z ucpateho nosa...

jjana17
25. feb 2010

a davas si aj kvapky do nasa, mne ked som bola nachladnuta velmi pomohol Quix ci ako sa to vola z morskej vody a mozu to aj tehu

vefi89
25. feb 2010

Milá Lila, nedá mi nereagovať, a to pri všetkej počestnosti a úcte

Takže podľa teba sme nezrelé....samozrejme, môžeš to tvrdiť...nehádam sa, že nie som decko, to nie..ale aby si to mohla tvrdiť skús nás čítať od začiatku do konca a nie iba úseky. Nehanbím sa za to, že som taká mladá. teraz mám 20, môj muž 33. Zobrala som si ho zo zištnosti?? Samozrejme že áno,ak je podľa teba zištnosť, keď mm má ecekúciu vo výške 1.328.000 sk...to je veľmi zištný dôvod, to máš pravdu. čo je ďalej zištnosť?? To že mám v opatere jeho deti?? áno, vieš, to je zrovna to, po čom som celý život túžila. starať sa o "cudzie" deti, ktoré keď som spoznala, nemali ani kúsok výchovy a slušného správania.. Podľa tvojich slov som nezrelá??a možno aj to je dôvod, prečo deti zverili mne a mužovi a nie jeho ex manželke, ktorá má 31 rokov....tak kto je tu nezrelý, keď sa nevie postarať o vlastné deti??finančne je zabezpečená, má vlastný byt..a nevie to...
my sme ako finančne zabezpečený...s už našou dlžobou a dvomi, o chvíľu tromi deťmi žijeme z ruky do huby...žijeme v stolárskej dielni, do ktorej sme sa nasťahovali pred tromi rokmi, nebolo tu ani kúrenie, ani voda, či kanalizácia...boli to holé steny..a si myslíš, že je lacný špás spraviť základ??a kto to platil???môj muž, ktorý sa nesmie zamestnať, lebo mu exekútory zoberú hneď všetky prachy???alebo naše matky, ktoré majú až príliš málo nato aby nám mohli pomôcť??mýliš sa, ja som bola ten obetný baránok..ja som musela ukončiť strednú školu, aby sme si mohli zariadiť život..a ja som v priebehu pár rôčkov musela zarobiť na to, aby sme spĺňali aspoň záklané životné podmienky. za tri roky som dala dokopy viac ako 680.000 korún, aby sme mali teplú vodu a ostatné...takže si myslím, že keby som bola nezrelá, ako (a teraz neurážam mladé baby) ostatné žubrienky, čo myslia len na chlast, zábavu a sex, nespravila by som to v živote a nikdy. vzdala som sa svojho slobodného života. nechodím po zábavách, neflákam sa, nechlascem, nenakupujem si každý deň kabelky a rifličky, aby som bola dokonale zladená..dobrovolne som obetovala svoj život môjmu mužovi a jeho dvom deťom. a urobila by som to znova a znova.
pochádzam z veľmi skromných pomerov. nikdy mi mama len tak z ničoho nič nekúpila handry. raz do roka a to vždy na vianoce som dostala rifle, alebo tričko..a bola som nútená ísť zarábať..mala som 14 rokov, áno, dobre čítaš, mala som 14 rokov, keď som si vedela na seba zarobiť. skončila som v závodnom bufete a denne mi prešlo rukou 3000 tanierov, pohárov a príborov. robila som najhnusnejšiu robotu, za najmizernejši peniaz len preto, aby som pomohla rodičom (aj to je zištné??).. ako 16-ročná som začala robiť v bare..bola som krčmárkou. od pondelka-do piatku, piatok hneď zo školy do baru, do soboty rána do štvrtej, mala som dve hodiny na spánok, aby som o siedmej mohla znova otvoriť krčmu, kde som sa celý deň krútila do nedele do štvrtej a zasa dve hodiny spánku a v nedeľu som zatvárala o desiatej večer. 3 roky som sa nevyspala, nevedela som, čo je to spať viac ako 3 hodiny, schudla som za 3 mesiace 12 kíl, vyzerala som ako trieska...
a ty mi ideš vyčíať, že mám staršieho muža??alebo sa budeš do neho navažovať, že nemá rozum, keď chcel takú mladú šťandu??a vieš prečo som si ho zobrala?? ja som ho nelúbila..ja ho milujem nadovšetko, dokonca aj jeho deti. ale musela som odísť z domu, aby som uľahčila rodičom, aby som im nebola na príťaž a toto bola skvelá príležitosť...takže toto je jediný, zištný dôvod-JEDINÝ. a neľutujem to, ale vôbec..ba som šťastná ako málokto. žijeme bez hádok, bez podozrievania, sadli sme si...už prenášam vyše týždna a ešte stále dokážem píliť drevo, murovať a stierkovať, stíham sa kútiť okolo detí, stíham napiecť, stíham variť, a stíham sa s deckami učiť.. TAKŽE MÁŠ PRAVDU? SOM SKUTOČNE NEZRELÁ
a to že som napísala, že mám muža pedofila, baby čo ma tu poznajú vedia aká som, a treba občas vedieť čitať aj medzi riadkami.. a nesúď, čo by povedal môj mm, keby si to prečítal, pretože on sám sa tak nazval. nežijeme vážnym životom. máme problémov viac ako ktorákoľvek iná tu na fóre a nemáme hlavu v smútku, nevešiame sa, ale toto je zrovna štýl humoru, ktorý pochopí možno málokto.

a čakám, že teraz mi budeš ešte aj vyčítať, že som nevzdelaná,lebo nemám ani maturitu, ale kľudne, ak ti to robí dobre, tak si poslúž...ale aby si sa raz nedivila, keď zistíš, že možno nie si najmúdrejšia.
a to že som pekná, so ja nikdy neriekla, a sprostá asi tiež nemôžem byť, keď si viem zariadiť život podľa svojho a neskáčem tak ako mi ktosi píska...

takže ti prajem pekný deň

vefi89
25. feb 2010

čaute žienky, ešte stále sa gulatím...ale dnes musím volať dr, pretože malý sa mi prestáva hýbať 😲 a začínam sa báť..

lucy, skús sa naparovať nad harmančekom, alebo nad slanou vodou, mne to zvykne pomôcť

janefonda
25. feb 2010

vefi ahoooj, nevolaj mu rovno tam chod, v tvojom stadiu to uz nie je sradna! Alebo prosim ta uz konecne zacni mat porodne bolesti a porod! Kto to kedy videl takto si predlzovat tehu 😀

vefi89
25. feb 2010

musím volať, lebo neviem, či je tam vôbec a prinajhoršom mám jeho súkromné číslo...len musím počkať kým príde mm dom, lebo som si v aute nechala fon a on mi zdrhol 😅

jjana17
25. feb 2010

vefi poviem ti tak toto si super napisala normalne som ani nedychala, mas pravdu niekto nie je zrely ani v 30tke a nikdy zrelym ani nebude,

vefi89
25. feb 2010

janka dík 😀

lucy1990
25. feb 2010

Vefi, prestal sa hybat? 😲 boze, dufam ze si sa velmi nenazlostila za to co napisala ta lila, najviac som na teba myslela ze ty to nepotrebujes...dakujem za rady, pojdem vyskusat 😉 ..

lucy1990
25. feb 2010

A napisala si to super 😉 ja som tiez mala stochuti napisat roman, ale kaslem na to, nebudem pred nou prepierat svoje sukromie...

vefi89
25. feb 2010

lucy nie, ja som sa nerozčúlila, mňa len ťažko niečo rozhádže.snažím sa brať všetko s nadhľadom a obracať to na srandu..
od včera poobedia som si začala všímať, že už necítim toľko pohybov. on sa hýbe, ale to len tak, že sa dvakrát otoí a pol dňa zasa nič 😕

mirka12011
25. feb 2010

vefi ber taxik a utekaj do nemocky...misino uz chce urcite ist von tak protestuje
kedy pride mm?

vefi89
25. feb 2010

lucy, ale ja sa za to nehanbím, že žijeme ako žijeme. pre mňa je dôležité, že som s ľudmi na ktorých mi záleží 🙂

vefi89
25. feb 2010

mirka, najskôr asi za dve hodiny

a vy ako?,čo nové??

lucy1990
25. feb 2010

Vefi, neni to sranda, miskovi uz nemusi byt dobre...jednak uz mozes mat zakalenu plodovu vodu a nedajboh aby sa toho napil, alebo mozes mat uz zostarnutu placentu 😒 ja by som na tvojom mieste necakala...

dugyna
25. feb 2010

lucy prepac asi som si zle precitala..alebo nevsimla co si napisala..

jane hej je to aj tym ze malinka rastie a zacina mat menej a menej miesta 😉

jjana17
25. feb 2010

vefi, necakaj, dve hodiny je velmi dlha doba, vazne radsej ber taxik ako pisala mirka a chod !

mirka12011
25. feb 2010

vefi a moze aj pupocnikova snura juj ani nehovorim sak ja normalne mam nerv na teba ty trubka dostanes na bendzo........a susedia ta nemozu hodit do nemocnice?

lucy1990
25. feb 2010

Vefi, ani sa nemas za co hanbit...dolezite je, ze ste stastni a milujete sa...aj ja si myslim, ze lepsieho muza som nemohla stretnut...a inak trosku nadlahcim temu, zda sa vam moja fotka EROTICKA? 😅

janefonda
25. feb 2010

dugy ucis sa este? Kedy ta to caka?
Vefi vazne by si mala ist do nemocky, predsa len uz prenasas 😨

lucy1990
25. feb 2010

Dugy, preboha neospravedlnuj sa 😉 ono to je v pisanom slove tak, ze velakrat sa ludia nepochopia ako co mysleli a inak kde si robila ked musis byt teraz pn?

vefi89
25. feb 2010

lucy, mne sa nezdá

a ja počkám na manža 😝

lucy1990
25. feb 2010

Ja sa z toho strasne smejem ze eroticka 😀 co tam mam eroticky pohlad? 😅 😝

jjana17
25. feb 2010

jaj normalne nad tym premyslam ako ludia dokazu odsudit druhych a ani sa nepozru na seba,,,,,podla mna nezalezi na veku, nezalezi na peniazoch ani na dlzke chodenia, zalezi ci si sadnu alebo nie, s niekym mozes byt pol zivota a necitis sa s nim dobre a s niekym po par tyzdnoch zistis ze je to to prave ,,,

vefi89
25. feb 2010

preto mám fotku , kde mi nevidno dobre do tváre 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vefi89
25. feb 2010

janka, asi by sme mali počkať, čo napíše a možno na niečo príde 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre