Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zazalienka
12. aug 2009

no super.. to sa aj ja pozriem.. ja som zasa vcera pozerala postielky.. a prebalovacie pulty.. ale asi az ked budeme vediet.. lebo pasovala by do spalne aj modra, aj biela.. tak asi pockam.. aj dnes ma ruky palili ze aspon nieco kupim, ale odolala som.. este pockam..

garicka
12. aug 2009

už som si objednala tričká za 1950.- Sk (donesie mi ich kuriér) som sa nazlostila lebo po obchodoch asi nebudem mať času chodiť. tak taký rýchly nákup som ešte nespravila a môj sa pýta že čo to za tričká že 2000,- Sk budem platiť 😅 . dúfam že budú dobré, lebo som obj. veľkosť 40 a pri nich nikdy nevieš aká tá veľkosť bude. ale po skúsenostiach že majú trošku väčšie veľkosti ako si predstavuješ tak dúfam že budú dobré... 🙂 sú tam 2 ks balenie s dlhým rukávom 23 €, 2 ks balenie (biele a č+b pásikavé) 20€ a jedno krémové - to stálo najviac - 16 € .

garicka
12. aug 2009

inak aj mňa už svrbia ruky na nákupy, ja som akurát teraz mrkla na bazár čo je tu na koníkovi ale radšej som ho zavrela lebo už by som chcela robiť izbičkuuuuu keď pozerám na tie vecičky.

zazalienka
12. aug 2009

idem sa kuknut aj ja.. ci nieco najdem..

garicka
12. aug 2009

fíha, sú rýchly už potvrdili obj. 😉 len aby to došlo najneskôr do 2 týždňov 😎

zazalienka
12. aug 2009

super.. tie tricka su krasne, len ja som vysoka 1,80 a vsetko musim skusat.. pozriem este vo 4mama.. uvidim.. ja by som skor nejaky sveter na jesen.. som si pozerala na mimibazare taky zavinovaci.. velmi pekny.. za cca 20 €..

garicka
12. aug 2009

ja mám 1,75. ja som dostala od švagrinky 2 blúzky, tak tie zháňať nebudem a aj jedno tričko (tiež pásikavé 😀 budem ako väzeň) a kamoška mi dala pončo. tak svetrík budem musieť tiež pohľadať.

som pozerala aj tu v bazáre, ale keď väčšinou sú také veľkosti že M. a nič z toho.... 😖

garicka
12. aug 2009

4mama je aj online obchod.. idem naň mrknúť 😉

zazalienka
12. aug 2009

presne, kukni..

garicka
12. aug 2009

sa mi tam páčia nejaké vecičky, asi si zajtra niečo objednám.... ale radšej porozmýšľam aby môjho neporazilo 😅 .

dobrú nocku

zazalienka
12. aug 2009

dobruuu

garicka
13. aug 2009

ahojte baby...
to tu dnes nikto nebol??? kde ste všetkyyyyyy ? 😕

zazalienka
13. aug 2009

tuuuu sooooooooooom !!!!

garicka
13. aug 2009

ahoooooj, konečne niekto 😉 . kde sú všetky baby? vzdali to tu? aký ste mali deň s veronikou? bol OK? jej mama nerobila problémy?

garicka
13. aug 2009

sami to páči ako sa nám navyšujú týždne tehu 🙂 . ja som dnes prala detské vecičky, ale sú také pre väčšie mimi tak pre 1, 2 3 ročky. taký menší mix 😅 tie na malinké bábo budem rieť asi až keď budem po 27. tt. pre istotu

zazalienka
13. aug 2009

ahoj.. no neuveris.. dnes som bola zaviezt malu k svagrinke na varovku.. no a medzitym zbadala jej matka mojho manzela v Hlohovce, robili tam jednu zakazku so svagrom.. normalne si ich zacala fotit a vrieskala ze moj muz porusuje rozsudok.. nastastie tam bol aj svagor, ten ju poslal.. ma este o 30 kg viac ako moj muz, taky hromotlk.. vysokansky.. a on si servitku nedava.. vies, ona ich bez suhlasu fotila, aj firemne logo na aute a vsetko.. je to trestne, mozeme dat konecne nieco na policiu.. za obtazovanie.. na socialke sa nestihali cudovat.. ale svagor na nu spustil zhurta, tak sa pakovala rychlo ako prisla..

zazalienka
13. aug 2009

a to vcera vecer este zjazdila cez mobil Veroniku ze ju oklamala.. pritom neklamala ani slovo.. mala plakala, nemohli sme ju dat dohromady vecer..

garicka
13. aug 2009

to je neuveriteľné čo tá ženská vystrája, máte "pestrý" život 😖 . koľko má ona rokov, že sa tak správa? asi jej chýba chlap čo by ju pribrzdil v tých somarinách čo robí... normálne až ľutujem drobca že s ňou musí byť.

zazalienka
13. aug 2009

teraz v utorok mala 30.. má doma chlapa, ale pravdepodobne on o tomto ani netuší... včera som plakala aj poobede aj večer.. nemôžem si pomôcť..

garicka
13. aug 2009

zazi,
je mi to ľúto že ona nemá rozum a tým stresuje teba aj malé, aj svoju dcérku a jej otca. aspoň na tú malú by mala myslieť nech nemusí vedieť o tom ako sa k vám správa.... je to situácia ktorá sa ťažko rieši, možno by bolo najlepšie ak by bola malá u vás.... držím palce nech už je ti len dobre na srdiečku 🙂

zazalienka
13. aug 2009

vies, chceme ist buduci tyzden na socialku ako sa to da riesit.. podla mna je psychicky chora.. ja sa bojim, aby to v nej jedneho dna neprepuklo a potom niekomu ublizi.. nedajboh malej.. manzel bol policajt, tak vieme o com hovorime.. blazon je schopny vsetkeho.. skusime sa spytat na to co by sa dalo robit s tym ze by si poziadal o zmenu starostlivosti..

garicka
13. aug 2009

tak to určite urobte a asi aj čo najskôr. ak sa to dá riešiť, tak potom treba všetko skúsiť. inak veronika je veľmi pekné meno, aj moja sesterka sa tak volá 😉 ty sa ako voláš krsným menom? (ak nie som zvedavá 😵 )

zazi a už ti rastie bruško?

zazalienka
13. aug 2009

xi som Zuzana.. teší ma.. noo rastie, rastie.. už mám 95 cm bruško.. a hrdo sa s ním ukazujem.. stále si ho hladkám.. aj keď by sa to vraj nemalo.. o chvíľku príde môj muž, tak si s ním zasa pokecá.. myslím s malinkým a s bruškom.. ja som sa veľmi tešila až mi narastie.. aby to každý videl že už aj ja patrím k tehulkám..

garicka
13. aug 2009

jéééj tak to ti prajem všetko naj k meninám 😉 aj zuzka je pekné meno, ale to už v rodine máme 🙂

ja som tiež čakala kedy mi narastie bruško (mala som taký menší základ - po svadbe som pribrala) a teraz keď narástlo, tak sa nestačím čudovať ako veľmi (doki povedal že sa mi bruško nafúklo aj z magne lebo ho beriem tak veľa denne ) je to také príjemne čudné, keď zrazu pred sebou niečo máš 😅 .

zazalienka
13. aug 2009

ďakujem.. presne.. musím sa naučiť inak zohýbať, lebo cez bruško sa už nezohnem.. ja som pribrala najviac do zadku a do nôh.. vždy som bola akčná, korčuľovala som, bicyklovala, posilka a tak.. no a teraz sa bojím hýbať a cvičiť aby sa mi nič nestalo.

garicka
13. aug 2009

ja som od marca ako som ostala tehu pribral tak cca 5 kg. pred 3 tt som sa sťažovala dokimu že som za mesiac nič nepribrala, ale ako tak pozerám na váhu tak tento mesiac to doženieme 😀 . men to ide do bokov, zadku a aj na stehná. ale ja som to asi prehnala s dyňami lebo na stehnách v prednej časti sa mi urobila celulitka. tak dúfam že sa to tam len uskladnila voda a že po tehu sa toho zbavím.

zazalienka
13. aug 2009

ja som povedala, že pokiaľ budem kojiť, tak nič, ale pokiaľ nie, nastupuje tvrdý režim a kilá dole.. proste sa necítim dobre keď mám niečo na sebe.. ja mám na sebe asi 6 kg, ale mala som proste žravé obdobie chvíľu.. tak sa teraz snažím jesť veľa zeleného a ovocia..

garicka
13. aug 2009

ja mám tiež plán niečo zhodiť lebo ak všetko dobre dopadne, tak v máji by som mala mať promócie a nechem tam ísť ako prasiatko 😅

zazalienka
13. aug 2009

fiha, no máš toho veľa pred sebou.. neboj, dopadne to fain, času na chudnutie dosť.. nemusíš držať prudké diety, hlavne treba mať veľa pohybu.. no a pri kojení idú ľahšie kilá dolu... aspoň u švagrinej to funguje..

garicka
13. aug 2009

dúfam že budem mať z čoho kojiť... len si to neviem predstaviť ako budem robiť skúšky v januári/februári keď budem aj kojiť.... predsa len od nás do michaloviec kde chodím do školy je cca 80 km a potom ešte čakanie.... no teraz mi to pripadá dosť komické 😀

ale verím že aj prechádzky pomôžu, už som si vytypovala také kopcovitejšiu cestu, tak veríme....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre