Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
27. mar 2010

no možno 😀 To by bol ten lepší prípad 🙂 Ved to už bude mať vyše 3,5 kg. A to už je teda dosť na prvý pôrod a moju postavu 😅

mirka12011
27. mar 2010

veji neboj aj keby mal mat 4kg tak ho porodis aj keby neviem co malo byt.... 😝
vsetko uz mas pripravene? vanicku si kupila?

vejula
27. mar 2010

no len aby to panva dovolila 😅 Ale snad hej ved mamina mala prvého 3,90 a porodila, a to sme také podobné 😉 A vaničku ešte nemáme 😅 Ale to kupime raz dva, pri najhoršom aj mm kým budem v nemocke, aspon sa trošku zamestná, nech moc nechlastá s kamarátmi nezapíja maličkého 😀 😀 😀

vejula
27. mar 2010

Dobre kočky idem ja do mesta ešte pokupiť nejaké posledné veci do porodky, tak zatial papuš a pekný den prajem 😉

elko69
27. mar 2010

lenocka84 no dnes ked bolo rano tak pekne tak mm spal po nocnej tak som zavolala kamosku a sli sme do mesta tak som kupila nieco malinkemu a na obedik a na kafe a kolacik tak konecne som niekde bola po 100 r...

baby nemate pocit ze na vas ludia viac kuk ked idete s bruskom??

veji ani nestras,ja sa bojim uz teraz a este som ani nepocitila ani tie slabe kontrakcie...

zuzu1111
27. mar 2010

Ahojte baby.
Môžem sa k vám pridať?
Som tiež prvýkrát tehu, zatiaľ ešte len nejaký 4t+5dni. Bola som u doktorky, HCG dobré, len na UTZ ešte nejako nebolo moc nič vidieť - len takú pol mm bodku. Kázala mi prísť 8.4. Čo by už malo byť vidno vtedy, aké veľké by malo byť bábo? Kedy ste dostali tehu knižku? Mám veľa otázok a myslím, že ešte budem mať 😀
Vejula tebe sa to už poriadne kráti a malý bude pekný valibuk 😉

vejula
27. mar 2010

elko, na mna dnes v tescu všetci kukali... Jak na prízrak, až som sa kukala či mi čosi netrčí alebo čo, ale asi len kvôli tomu brušku 😉 A nechcela som strašiť, no len fakt až teraz si začínam uvedomovať, že to bude fest bolieť 😖 Ale pre nae pokladiky to musíme zvládnuť, a samozrejme každá sme iná, neznamená že ked ja budem mať brutal bolesti musíš ich mať aj ty také silné 😉

vejula
27. mar 2010

zuzu, vitaj, gratulky a držíme palečky. Inač máš poradnu na moj termin pôrodu 😀

gali
27. mar 2010

ahojte, dievcata 🙂

veji, citala som si aku si mala noc. Len sa drzkaj, dobre bude a verim, ze coskoro nam uz napises, ze to mas za sebou 😉

gali
27. mar 2010

zuzu, asi zalezi od kazdeho doktora. Ja som k mojmu prisla, ked som bola v 5 tt, potom som trosku spinila, nastastie boli prazdniny tak som doma vegetila. Knizku dava moj doktor az v 12 tt, ale mozno tebe ju uz daju ked pojdes na kontrolu. Len sa pekne drzkaj a hlavne klud. 😉

elko69
27. mar 2010

zuzu1111 no kludne sa pridaj,aspon mame nove tehulky...kludne s apytaj co chces..no ja som tehu knizku dostala az v 10 tt na prvej poradni...

vejula no asi sme nejake ine ked sme tehotne teda mam taky pocit ze namna ludia inak kukaju obcas...len neviem ci v dobrom alebo v zlom.. 😒 no ja sa jakoze pomaly uz pripravujemna bolesti ale tak bojim sa toho samozrejme od zaciatku ale ako pises musime to zvladnut myslim ze po tom ako uvidime drobcov tak zabudneme na to aj...

gali
27. mar 2010

elko a vejula, nebojte nic. Kamoska mi hovorila, ze nestihala ani vnimat okolie. Ze najhorsie a najdlhsie boli tie zaciatky - 1. porodna faza, ale ze samotny porod nebolel a ked uvidela maleho bola stastna. 🙂 Na toto stale myslim a pomaha to, zatial... 😀 😀 😀

hm, ked hovorite o tom cumeni po tehu zenach. Ja som si to tiez vsimla, nie zatial na mne, lebo okolo mna chodia ludia, ktori o tom uz vedia a nechapu, ze kde mam brucho. Ale fakt, prejde okolo zena s bruskom a ci si to len neuvedomuju, ze doslovne "cumia" ako tela na nove vrata, alebo co, ale je to tak. Som zvedava ake to bude u mna ked mi brusko vyhupne a ziaci ma uvidia... 😀 😀 😀

elko69
27. mar 2010

gali to pocitis veru na sebe tie pohlady ludi...no kamoska zas ehovorila ze od bolesti ani nevidela normalne ale teda ako pises v 1. faze iba a porod ze potlacila iba 2.krat a mala bola vonku...sak uvidime 🙂

gali
27. mar 2010

jasne a zas kazda zena to inak preziva a inak reaguje na bolest. Tazko je to asi aj opisat, musime to jednoducho prezit. Keby to bol taky masaker myslim, ze by mal kazdy po jednom dietati a dal sa sterilizovat 😉 Tak len na to nemysliet a ked to pride predychat a robit co povedia doktori. Hihi, pockaj ako budem tu stonat v auguste 😀 😀 😀 a vy uz budete za vodou 😉

lenocka84
27. mar 2010

ahojte bambule
ako sa mi mate?
my sme dnes zahajili grilovaciu sezonu, svagor ze to kvoli mne lebo ze potom tu uz nebudem, neviem ako to je ale ak aj kvoli mne tak mile od neho

co nove?

zuzu1111
27. mar 2010

Vďaka za odpovede baby - juj, tak to si ešte budem musieť asi počkať. Teraz je hlavné, čo bude vidieť na UTZ, dúfam, že už aj srdiečko. To bude prvý veľký uspech.
Pozerám, že riešite bolesti....tak pôrod je pre mňa dosť veľký strašiak...no stále sa utešujem tým, že keď to zvládlo toľko žien predomnou, musím aj ja.
Ja mám teraz dosť veľkú dilemu baby. My sme s drahým zvykli každý piatok alebo sobotu ísť si sadnúť s kamošmi vonku. Aj teraz nás volajú. Väčšinou sa všade fajčí a ja som si dala záväzok, že sa takému prostrediu budem vyhýbať, keĎže sme sa dosť dlho snažili a pri mojej diagnóze... Neviem teraz, čo im máme povedať....To že som tehu sme ešte nikomu nepovedali, ešte je veľmi skoro a chceme počkať aspoň na srdiečko....Už včera sme sa vyhovorili, že nikam nejde, že dnes chceme ostať doma 🙂

gali
27. mar 2010

ahoj, leni 🙂

v dobrom zavidim. Zboznujem grilovacku, opekacku a podobne. Fakt ohladuplne a super 😉 . Tu u nas by dnes asi by este nebolo idealne pocko na grilovacku, lebo fukalo a tak... Ako mas s tym cukrom?

zuzu: hm, tuto dilemu sme riesili aj my. Nakolko ja som bola v tom skorom stadiu v zime a som zimomrava, tak sme sedkali doma a obcas siel len manzel a povedal, ze mam robotu alebo ma hlava boli a pod. Potom sme im to uz povedali. Priznam sa, ze zajdeme si aj teraz von, ale nie kazdy tyzden a nie nadlho. Takze kym sa to riadne zafajci uz sa zberame domov. Teraz mam uz mensie vycitky, lebo fici aj placenta, ale som nahnevana, ze sa vsade fajci. Osobne mi to vadi aj za normalnych okolnosti a teraz este viac. Ale neboj, uz bude teplo, terasy... Este nehovor okoliu, ze cakas babo, nechaj to na ten koniec 1. trimestra.

lenocka84
27. mar 2010

ahoj gali
tu bolo celkom fajn, nefukalo, tak sa aj celkom dalo
tak som sa tesila

gali
27. mar 2010

trosku nam postekli chutove pohariky a napis, co fajnoveho ste mali? 🙂

lenocka84
27. mar 2010

len kuracie masko, kridelka, a nozky a prsicka
taka klasika
prve je vzdy take, potom sa to zvykne pekne rozbehnut

zuzu1111
27. mar 2010

gali - no veď to, mám rovnaký názor ako ty - mne to fajčenie vadí stále, ale kým to nebolo nejako prehnané, tak som nejako vydržala....teraz by som už ale mala veľké výčitky....a hlavne, že som na začiatku - v 1.trimestri. Ja by som aj pustila manžela samého,ale viem, ako by to bolo. Aj minule som mala nejaké žlčníkové problémy (to som ešte nebola tehu) a manžel volal, že príde sám, tak mi volala kamoška, veď len na chvíľu, aby som prišla, že sa prejdem a bude mi lepšie a pod. Tak si myslím, že by to bolo tak aj keby som sa vyhovorila na hociaký iný problém 😀 ...ja ju poznám....pri nich to asi nevydržíme dlho tajiť 😀 😀 😀
Ako veľmi škodí také pasívne dýchanie cigaretového dymu? Myslím teraz pre bábo..

lenocka84
27. mar 2010

zuzu pasivne fajcenie je este horsie ako aktivne
ja zijem medzi samymi fajciarmi, takze to poznam ake to je.
ale zo vsetkych vysetreni zatial vyzera ze sme ok, tak verim ze to tak bude aj po porode

gali
27. mar 2010

zuzu, skor je to o tom zlom pocite ☹ Myslim, ze najhorsie je to v 1. trimestri, lebo to este ide vsetko priamo babatku a v 2. trimestri uz fici placenta a ta filtruje tie skodliviny. Ja vzdy hovorim, ze nakoniec ja sa budem liecit na pluca skor ako ti vsetci fajciari okolo mna. Na zaciatku som bola raz na koncerte kamosky, nastastie nebolo vela ludi tym padom ani vela zafajceneho, ale ako pisem uz bude teplo a budu stoly von 😉

lenocka: mnam, take zboznujem a este ked su k tomu zeleninove salatiky... 🙂

vejula
27. mar 2010

No kočky, čo vy??? kukam že preberáte všetko možné..

leni tak grilovacia sezona, mnam 🙂

čo sa týka zafajčeného priestoru tiež mam hrozný pocit ked musím dýchať nejaké svinstvá a vyhýbam sa tomu ,ale pár krát sa mi stalo že som bola v zafajčenom možno nejakých 3x za celé tehu.

A čo sa týka pôrodu, ja si myslím že strašne záleží na postave ženy, ked je žena celkovo dobre stavaná že je vyššia a tým pádom ma aj širšiu kostru tak jej to aj lahšie ide, ako malým babám s užšou panvou... Bohužial so svojimi 160cm si berobím nadej na bezbolestný pôrod 😅

zuzu1111
27. mar 2010

Ja sa na to teším- že už bude konečne teplo a bude sa dať sedieť vonku 🙂
Manžel šiel a mal volať, že ja nejdem...tak teraz len čakám, kedy mi zazvoní telefón a čo ma prvé napadne, že poviem, prečo som nešla s ním.
Babule vy ste mali nejaké príznaky v tom úplnom začiatku tehu? Lebo ja skoro žiadne, len občasné také slabšie bolesti alebo tlaky (neviem ako to mám nazvať) a dnes som začala pociťovať aj také svrbenie bradaviek - to som kdesi čítala, že je tiež príznak. 😀

zuzu1111
27. mar 2010

tie tlaky v podbrušku - som zabudla napísať....
Vejula - nebojaj, zvládneš to - ja som mala kamošku takú útlučkú maličkú a tá nehovorila o pôrode ako o nejakom strašnom zážitku 😉

gali
27. mar 2010

zuzu, ja som ziadne priznaky nemala, len mi bolo cudne, ze som zvyknuta vsade chodit peso - takze kondicka je - zrazu som niekam prisla a ledva som funela a bola som stale smadna. Cele Vianoce som rano-naobed-vecer len kapustnicu tlacila do seba, potom prislo nechutenstvo, ze vobec nic..., ale teraz ako nastal ten 2. trimester sa citim super, chodim do prace a popravde mi stale nedoslo... 😎

vejula
27. mar 2010

vdaka zuzu za povzbudenie, však uvidíme, potom vám dam určite vedieť 😉

zuzu mna akurát boleli prsia a mala som citlivé bradavky, no a začala som viacej jesť 😅

lenocka84
27. mar 2010

veji sak parada

zuzu ja sa zial tomu vyhnut neviem, to jedine zeby som furt sama v izbe sedela

gali
27. mar 2010

leni, netrap sa. Ja si vzdy poviem, ze su zeny, ktore cele tehu fajcia, piju a maju zdrave deti... Dobre bude 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre