Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
27. mar 2010

gali no sak jasne kazda mame iny prah bolesti...

lenocka veru zavidim tu grilovaciu sezonu,veru sla bych si len tak pogrilovat... 🙂

no baby ja bohuzial prichadzam do kontaktu s fajciarmi a to s mojou sefkou a sefom,ti si akosik neuvedomuju ze som asi tehu,ale tak snazim sa co najmenej sa zdrziavat v ich zafajcenych kancelariach a ked dojdu do mojej tak hned otvaram okno...rozmyslam ci to nenavrhnem dokymu aby mi napisal 8 tyzdnovu matersku a nie 6...teda myslim tak ze by som na matersku sla skor o 2 tyzdne..

gali
27. mar 2010

stale tvrdim, ze fajciari su uplni ignoranti... Som zvedava, kolko ludi ma za moj vyrok zacne bombardovat, ale aj tak su... 😠 vsak ked si chcu nicit zdravie nech si ho nicia, nezatazuju nas nefajciarov a este je z toho aj humus smrad. MM tiez fajci a teraz ho normalne pocas tehu nemozem ani citit, ale nastastie chodi na balkon - vzdy. Doma sa u nas nefajcilo, nefajci a ani nebude.

elko69
27. mar 2010

gali no bohuzial mas pravdu...sak uvidim mozno to dokymu poviem a tym padom by mi materska zacinala uz v aprili a musim stihnut zaucit novu kolegynu...

no idem ja off v poslednej dobe som akosik skoro unavena a chodim aj skor haji...tak dobru nocku babule.. 😉

gali
27. mar 2010

dobru noc, elko. Urcite hod rec s Dr. ak je v pohode da ta skor na matersku a co sa tyka zaucenia, to uz nie je tvoj problem a keby si vypadla skor? Zo zdrav. dovodov? Jednoducho clovek musi nabehnut a ficat. Netrap sa a uzivaj si tehulkovanie. 🙂

zuzu1111
27. mar 2010

Baby tesi ma, ze mame rovnaky nazor na fajcenie.....neznasam takych fajciarov - ignorantov 😠. V nasej rodine nefajcil nikto, moj manzel fajci len tak obcas - takych 5 cigariet denne (keď nepočítam posedenia cez víkend večer - vtedy ich je oveľa viac 😠 ), svokrovci su tiez nefajciari. Fajci teda len na balkone alebo vonku...no ja verim, ze raz s tym prestane.

vejula
28. mar 2010

Dobré ránko baby ako sa dnes máte???? Ja akosi nemôžem spať, nejaká som zostresovaná zo všetkého, už chcem mať maličkého pri sebe, lebo tieto posledné dni su strašne, človek sa bojí, aby vedel keby čosi... Ja mám strach že mi odíde plodovka a ja to nezistím, to je moja momentálna nočná mora, bo kedže mám toho streptokoka musia mi hned nasadiť ATB ...

Vidím že ste tu rozoberali fajčiarov.... No tiež nemám rada ked su neohladuplní a nehladia na okolie, ale s tým asi človek nič nespraví, bojí sa že keby sa ozval tak ešte jednu schytá, tak radšej vydrží 😅

gali
28. mar 2010

ahoj, vejula 🙂

chudatko, citam, ze sa nemozes poriadne vyspat. Tu je asi kazda rada zbytocna, musis sa dostat do pohody a povedat si, ze vsetko bude OK. Urcite zistis ked ti odtecie plodova voda, aj sa na to prebudis keby to bolo v noci. Vsetky budeme na teba mysliet. 🙂

lenocka84
28. mar 2010

veji pianko, myslim si ze plodovku spoznas, bez problemov
a ze nespis, cica zvykaj si, domco ked bude uz doma, ee to je nacvik
nie zeby som ti to zelala, to urcite nie, ale asi je to normalne, takyto stav

ahoj gali

gali
28. mar 2010

ahoj, leni

uz po ranajkach alebo dokonca aj po obede? 😀 Mna tato zmena casu totalne zabija... 😠

lenocka84
28. mar 2010

gali len po ranajkach, sme neskoro vstala, a este ked som posunula hodinky, tak detto
teraz oddych, a za chvilu ku uctovnicke pre danove priznanie, a sup ho rychlo aj posielat, uhradit, a bude dobre.
tento rok som happy capy lebo na obrat ktory som mala mi vysla uzasne nizka dan
tak som rada, aspon obcas nejake dobre infosky

gali
28. mar 2010

tak to je uplne super, leni. Si vzorna "danovnicka" 😉 pekne nacas. Tiez som len po ranajkach, este chvilu polenosim a sup do sprchy a pripravit obed 🙂

lenocka84
28. mar 2010

no vzorna ani nie, uz som to mohla mat hotove dost davno,keby v mojom byvalom zamestnani nerobila jedna krava, ktora mi zabudla poslat potvrdenie o prijme, a preto to cakalo az do teraz
uz vo februari to mohlo byt odovzdane
ale tak neva, hlavne ze je

lenocka84
28. mar 2010

idem ja k tej uctovnicke, neskor sa prihlasim
tak pa zatim

vejula
28. mar 2010

vdaka kočky, no ja v to tiež dufam 😒 Musím myslieť pozitívne, no už aby to prišlo, nech už tolko nestresujem, už som ja zmierená s tou bolesťou, len nech to už je 😝

gali
28. mar 2010

veji, dobre bude a o par tyzdnov uz budes na to len spominat a tesit sa z maleho Dominika 🙂

lenocka84
28. mar 2010

no uz som tu zase
je tu niektora??

elko69
28. mar 2010

gali no ved hej a myslim ze keby ma aj dal skor na MD tak myslim ze mesiac na zaucenie by aj mohol stacit 🙂 mna zaucala moja predchodkyna asi len tyzden a pol...

vejula no veru kazdu chvilu to uz budes mat za sebou,myslim ze na marcovkach ste dve ci tri posledne take co uz mate tesne pred a teda Ivca17 uz aj po termine a ta ide myslim v stredu na prijem uz, akurat dnes som s nou bola...a ty co?kedy mas poradnu teraz???budes chcet aj epiduralku??

zuzu1111
28. mar 2010

ahojte babule,len tak narýchlo vás idem pozdraviť...
ako sa máte.
veji vidím, že už poriadne stresuješ...neboj, dopadne to dobre a budete sa tešiť z maličkého.
Baby ja sa dnes už vôbec necítim ako tehuľa. Aj podbruško prestalo bolieť, ani prsia už tak necítim ako včera, predvčerom...Je to normálne?

mirka12011
29. mar 2010

bre rankoooooooooo

vejula
29. mar 2010

bre ránko mirka, ako si sa vyspala???

vejula
29. mar 2010

elko, ja idem na poradnu v stredu, a to teda dufam že už posledný krát... No ved uvidíme, kedy to príde, mne sa raz snívalo že mám 28 dni do pôrodu a ked som sa zobudila som si na to spomenula vyrátala som to a vyšlo mi to na 1.4.. No a mm stále hovorí, že sa narodí na velkonočnu nedelu 🙂

cide
29. mar 2010

dievcata prosim poradte mi, lekar mi potvrdil z krvi ze som tehotna ked mi meskali tri dni, teraz mi meskaju desat dni, ale na ultrazvuku nic nevidel, iba ze mam zvacsenu sliznicu, co je tiez znak tehotenstva, o dva dni mam ist znova. je to normalne ze tam nic nevidel? ze to tam ako on povedal nenaskocilo 😝 ? je to normalne? dakujem, lebo zacinam mat obavy

vejula
29. mar 2010

cide neboj, ešte nemjusí nič vidieť, čoskoro sa tam určite už srdiečťko ukáže, možno aj o tie dva dni 😉

cide
29. mar 2010

dakujem, trosku si ma ukludnila, hladam niekoho, komu tiez neukazalo hned 😒 nech sa nelakam 😀

mirka12011
29. mar 2010

vejula este k tomu brusku ano kukuckuju a neznaam ked niekto nepozrie na teba ale na brusko hned si vravim sak nekukaj mi na brusko sak malej sa stane z oci 😀
no co ako sa citis?
este ziadne priznaky porodu?

mirka12011
29. mar 2010

cide myslim ze aj v tejto temu boli taketo otazky a srdieko sa ukazalo neskor nie hned....vela stastia a malo stresu 😉

vejula
29. mar 2010

mirka taaak no už mi tvrdne častejšie brucho, sem tam bolesti v podbrušku, no ale uvidíme kedy to príde na ostro... Tento týžden by bolo dobre, lebo malý môže mať už cca 3,5 kg a to je už dosť, stačiiiiii..... Inač s tým bruškom, mna to už ani nevzrušuje, som chytila voči tomu akusi imunitu, že však nech kukaju ked ich to baví. Uvidíš mirka, po čase aj ty taku imunitu chaytiš a ani si to nebudeš uvedomovať 😉

cide, no počula som už o tom, vela báb písalo, že na začiatku tehu ešte nebolo nič vidieť. Ja som bola na UTZ až v 6 tt takže maličkému už krásne bilo srdiečko, ale ty si ešte v skoršom tt ak dobre počítam, tak nestresuj 😉

valria321
29. mar 2010

no ahojček veji ako sa dnes mame??🙂čo ideš robkať?

mirka12011
29. mar 2010

veji ako mne to neprekaza ved nech kukaju ved to ja zazrak ale kukat mi na brusko akoby som tam mala ja neviem hole telo tak to nas....
no vejinka moja tak dominik pride a ked tvrdne brusko tak uz mozno aj coskoro a neboj sa viem ty sa bojis postavy aby isiel vonku maly pekne, ale dominik sam vie kedy ma prist juj rozumiem ti ja uz niekedy rozmyslam nad tym co bude o 8tt ze mala pride na svet skor ci na cas ci neskor no uz teraz nad tym rozmyslam... 😀 ale im nerozkazeme oni pridu vtedy kedy budu chciet...

vejula
29. mar 2010

mirka inač ja som tiež po sebe minule kukala že či mi čosi netrčí alebo čo 😕 ked tak všetci kukaju... A ja viem že maličký príde ked bude sám chcieť, len tak rada by som čím skôr tak toho 1 apríla by bolo akurát 😉 , no a mirka šak ty to už tiež nemáš daleko, počkaj odrodím ja a potom ide na radu miška, lenočka a potom asi ty, že????

Ahoooj valria 🙂 ako???? Malička spinká??? No ja celkom fajn, právem periem, potom dam dalšiu práčku na obed asi objednám pizzu, lebo v tempe je každý pondelok akcoška že všetky pizzy za 3 Eura no nekuúp to 😀 😀 😀 A potom ti mám aj volno... A kedy sa ty chystáš s maličkou vonku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre