Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

monulik0209
20. okt 2010

@dannizeta Gratulujem k dobrej sprave!!!!! No ani mi sme nikomu nic nepovedali,az po tretom mesiaci sme to povedali rodine,aj ked to bolo riadne tazke....Povedala som to iba v robote,lebo ma doktorka nechala na pn-ke...stale sme hladali s manzelom vyhovorky,ze preco som doma a nechodim do roboty pred rodinou:O))) no bola to sranda...

kikinkka
20. okt 2010

@monulik0209 termoobal je dobrý na to že ked tam budeš mať teplé mlieko tak ti nevychladne ale bude teplé.

matulka616
20. okt 2010

Tak dnes som bola na USG a budeme mať dievčatko 😀

dannizeta
21. okt 2010

@monulik0209 😀 Ďakujeme Monulik!Tak to ste mali pestré... 😅 Je ťažké to utajiť pred niekym,s kým si každý deň...Svokrovci už zazerajú keď mám večerné invázie na chladničku 😀 , a tiež som náladová a unavená...Tak dúfam ,že im to ešte nedošlo... 🙂

fleuerette
21. okt 2010

@dannizeta gratulujem, ja som mala tento úvodný pokec u gynekológa pred dvomi týždňami, a tiež si ešte stále neuvedomujem že čakáme potomka. No teda tento týždeň už aj hej, lebo mi je zle ako psovi. Asi to prijde nejako časom, keď začne rásť bruško a nebude človek tak príšerne zle.

monulik0209
21. okt 2010

@kikinkka no aj som si myslela:O))))no dneska som bola v meste este nieco malej pokupit,niektore obchody nevedia co maju pytat za vecicky,su strasne drahe....este stastie ze som nasla aj lacnejsie....

monulik0209
21. okt 2010

@dannizeta no veru,najhorsie to bolo,este ked sme snimi byvali,ked sme neboli vo svojom....aj mi sme si mysleli ze nas prekuknu,ale vtedy ich to nenapadlo,vzdy som sa vyhovorila ze vyjedam ze mam dostat kramy alebo ze som pred ovulaciou:o)))

dannizeta
22. okt 2010

@monulik0209 Takže vy ste už sami-super! My nemáme to šťastie.Náš dom je ešte neobývateľný a určite ho nestihneme dokončiť,kým sa malé narodí :( A ešte aj ja mám zmluvu len do januára,.....kto ma potom zamestná s 5-mesačným bruchom...fakt neviem...Bude to asi ťažký rok. 😖 Ach jaaj!

kikinkka
22. okt 2010

@monulik0209 No u nás v ZH bola včera taká burza. Mamičky tam nosili veci čo je už ich detom malé. a nebolo to drahé najdrahšia vec tam stála 5 eur. No ja som tam kúpila 15 vecí za 13euro. Paráda a veľmi pekné veci akurát na zimu. Predávali tam aj kočíky,detské stoličky,flašky,knižky a všetko možné.Mala si tam veľmi dobrý výber. vraj to tu býva 2 krát do roka.

monulik0209
22. okt 2010

@dannizeta no uz chvalabohu hej.aspon mame pokoj,aj ked prerabanie bolo strasne,som rada ze to uz mame za sebou....no aj mne konci zmluva v decembri a pochybujem ze mi ju predlzia...

monulik0209
22. okt 2010

@kikinkka no tak to mas super,to by sa zislo aj u nas taka nejaka burza,lebo niektore veci su fakt drahe...

kikinkka
22. okt 2010

@monulik0209 no hej je to dobré lebo jednu vec značkovú by som kúpila aj za 20euro a tu si to mala za facku. Akurát sme dnes prali tie vecičky aby vonali.

monulik0209
23. okt 2010

@kikinkka no aj ja som minule dostala nejake vecicky od kamosky,tak sme prali a potom sme sa kochali ake je to zlatunke,take malicke:OO)))

kikinkka
24. okt 2010

@monulik0209 veru človek sa nevie na to vynadívať. Malinké a zlatučké už len bábo chýba🙂)))

monulik0209
24. okt 2010

@kikinkka no veru,uz sa strasne tesime,aj ked mam starch z porodu,ci vsetko dopadne ok...

kikinkka
24. okt 2010

@monulik0209 ani mi nehovor a ešte aj po takých správach čo dávajú v Tv že rodička aj dieta zomrela. No katastrofa. No ale radšej by som rodila prirodzene ako cisárskym rezom.a ty?

monulik0209
25. okt 2010

@kikinkka no aj ja chcem rodit prirodzene,no ved uvidime ako sa vyvinie situacia...

dannizeta
25. okt 2010

No, baby,beriem späť!Ešte minulý týždeň som sa "chválila" že som v 6.týždni a nezvraciam.....a teraaaz.....posledné tri dni mám žalúdok ako na vode.Stále cítim že som hladná,ale zjem jednu dve lyžice a je mi zle...takže do všetkého len ďobnem a dám nabok. ☹ Nie je také jedlo z ktorého by mi nebolo zle....Dokonca ani moje obľúbené zeleninové polievky nepomáhajú. Oči večne hladné,ale žalúdok odmieta! 😖 Existuje nejaká finta na zmiernenie tých nevoľností?

venika_v
25. okt 2010

@dannizeta no tak to ti nezavidim, ale viem co prezivas....
mne nepomohlo nic takze ti neviem pomoct...
existuju tabletky zo zazvornika a tie by mali pomahat, no mne po tejto tabletke bolo este horsie... tak neviem
ak by sa ti to opakovalo dlhsie mala by si to povedat lekarovi moze ti predpisat cipky....

alebo skus lezat to pomaha asi najviac... aj ked pre nas pracujuce to nie je bohvieaka rada....

prepac ze som nepomohla ....

prajem ti nech ti je co najskorej lepsie...

katka711
25. okt 2010

Ahojte baby,ak mate niekto takuto skusenost,poradite mi?Vcera som si robila dva tehotenske testy,jeden som mala ten druhy pruzok silnejsi,a na druhom teste som mala slabsi.Dnes som si robila test,a mala som ten druhy pruzok slabulinky,myslite ze som tehotna?Menstruaciu som mala dostat 22.Ja som vo februari potratila,a velmi by som chcela babatko.Myslite ze mam cakat,alebo mam ist na gynekologiu?Dakujem za radu

bambi9
25. okt 2010

@katka711 tak ak ti vysla druha ciarka tak si s velkou pravdepodobnostou tehotna... to ze je na jednom teste silnejsia ako na druhom je normalne... kazdy test je iny a inak citlivy.... a ak si uz raz potratila, necakaj a bez k dr. nech ti nasadi utogestan,alebo duphaston a skontroluje ta 😉 drzim palce 🙂

kikinkka
25. okt 2010

@monulik0209 veru len ako výde situácia. Ja zajtra idem na sono tak som zvedavá čo mi povie.

monulik0209
25. okt 2010

@kikinkka Tak drzim palce,nech je vsetko ok,potom napis ako si dopadla...

dannizeta
26. okt 2010

@venika_v To nevadí,aj tak ti ďakujem 🙂 Neviem,ako by som to zlepšila....Asi len vydržať.. 😖 Je to nanič,som hladná,je mi zle,keď sa najem, je to ešte horšie.Trvá to len pár dní a už som z toho tak unavená...a ešte aj v práci kolotoč. ☹

l81
26. okt 2010

@dannizeta Ahoj, viem presne , ako sa citis, mne zacalo byt takto zle v 7tt a pomaly prechadzat to zacalo v 13tt. Existuju tabletky proti tehotenskej nevolnosti Emesin a potom este ako uz spomenula venika_v ,Ginger-to su tie tabletky zo zazvoru. Mne osobne tiez moc nepomahali. Este mozes skusit homeopatiu: Cocculine + Sepia officinalis CH 9, to mi trochu pomohlo a uplne najviac mi zaberal Ginger Ale, je to taky svetlohnedy bublinkovy napoj, da sa kupit napr v Tescu, je to taka velka 2L flasa, to mi vzdy fantasticky uvolnilo zaludok a potom som sa mohla aj trochu niecoho najest.... Tie prve tyzdne su najhorsie, ale neboj, ono to prejde a zas bude dobre 😉

fleuerette
26. okt 2010

kočky a bolí alebo bolelo vás aj v podbrušku? ja mám taký divný tlak keď si sadám, alebo keď stojím. a pri zakašlaní alebo kýchnutí ani nehovorím. Nechcem s každou blbinou utekať k lekárovi, zvlášť keď sa väčšina aj tak prvé tri mesiace tvári, ako by ich človek zaťažoval.

venika_v
26. okt 2010

@dannizeta ONO SA HOVORI ZE JE TO AJ O PSYCHIKE,
mozno by ti pomohla prijemna prechadzka, nachvilu vypnut, vziat si den volna v praci a prelezat ho v posteli... zmierit sa s tym ze si tehotna....
ono mozno si myslis ze si zmierena, ale nemusi to tak byt, aj ja som si to namyslala,, no potom som si zacala pozerat decke veci, partner ma obsypava porozumenim a laskou, posiela mi videa a tesi sa ako sa bude s malym prehanat na bezkach a maly v kociari a tak... az teraz som trosku kludnejsia a zacinam sa tesit....

takze uvolni sa a mysli len na to dobre ....

venika_v
26. okt 2010

@fleuerette ono moze to byt ze mas nizsie polozenu maternicu a ako sa roztahuje tak to citis.... mam to aj ja ked si sadnem na nieco tvrdsie alebo rychlo a prudko vstanem.... opytaj sa gynekologa ked ti bude najblizsie robit ultrazvuk ci to nemoze byt pricina... nie je to nic vazne alebo strasne....

kamaratka to ma tiez a namiesto milovania hraju s manzelom karty... lebo aj pri tom ju to dost boli....

fleuerette
26. okt 2010

@venika_v joj veru sex................... to je čo ☹ 😒 , odkedy som tehu, tak to tak akurát môžem hľadať v slovníku. vzhľadom na to, že ma stále bolí brucho a je mi zle tak budem za chvíľu ometať pavučinky 😎 , len dúfam, že to takto nebude celých 9 mesiacov

venika_v
26. okt 2010

@fleuerette ja som tiez na tom napodobne... ale neboj ono to prejde v stvrtom mesiaci.... my riesime teraz tolko veci, ze si vecer o 10 lahnem do postele a hned spim, ani dobru noc nestihnem zazelat tej mojej polovicke....

no pavuciny treba omiest pred kazdou navstevou lekara, aby sme sa nezahanbili :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre