Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tatiana1985
3. máj 2010

ale treba, aj ja som sa na to zlostila, ze naco vzdy 🙂
jj ked mas vahu doma, vaz sa...ja uz v tych poslednych tyzdnoch som ani nevedela kolko vazim..lebo doma nemam vahu a v nemocnici ti povedia ze im nefunguju 😒 a koza???no tam kde tie pristroje co robia tie zaznamy, tam za paravanom bola koza...ale vravim , malovali tam, ci aj neprekladali postele, pristroje a tak??? neviem...vo februari ked som tam chodila tak v tej miestnosti s ctg-ckom bola koza, za takymm paravanom bielym..nevsimla si si??? 🙂

mirka12011
3. máj 2010

no v tej miestnosti su len 2 postele a v predu pri dverach sestriky no praktikantky....ale tam je este jedna miestnost a tam prijimali pacientky nemyslis tamtu druhu miestnost? tam som videla sediet pacientku na stolicke a kukala namna ked som lezala 😀

tatiana1985
3. máj 2010

😀 😀 no asi to tam prekladali, lebo koza bola za paravanom v tej miestnosti kde ctg masiny 🙂
a aako budes rodit? ces aj epiduralku? 🙂

mirka12011
3. máj 2010

hihi nechcem ja som odvazna zatial 😀 no uvidime co povie doktor ci to pojde lahko ci tazko alebo co robime 😉

tatiana1985
3. máj 2010

vies preco sa pytam? lebo ja sikovna som si myslela, ze ked zacnu bolesti tak sa budem snazit ich vydrzat ale ze ked uz to bude neunosne,tak "zapiskam" na anesteziologa , nech mi da epidural....lenze som nevedela ze to si musim dopredu vybavit, resp.ist za anesteziologom, prist na poucenie o epi, podpisat par papierov,... 🙂 🙂 tak len ci vies o tom, ako ja som nevedela 😀

mirka12011
3. máj 2010

ano ano pocula som 😀

tatiana1985
3. máj 2010

oki 😀 juuuj , no musim ist..trosku sa prevetrat s malou 🙂 a mozme popisat aj nabuduce, rada ti poradim-ako napr.to s tou solou a vegetou do nemocky 🙂 🙂 🙂 papa drz saaa

lusa889
3. máj 2010

pozeram ze presovcaniek pribuda, to je super 🙂
mirka,, co sa viem ci su to poslickovia 😅 asi ani nie, skor ako krce na zaludku by som povedala, nie na brusku 😖 ani brusko mi nestvrdlo takze asi nie 😠

kawasaki17
3. máj 2010

ahojte baby...
ja tiez cakam prve babetko... A musim povedat, ze zle mi nikdy nie je, citim sa uplne dobre, akurat to ze menstruaciu som mala do 5. mesiaca aale inac uplne vsetko ok. Dokonca aj knizkovo priberam, kazdy mesiac presne kilo a pol. A to pritom zjem vsetko na co sa pozriem, lebo mam neustale velky hlad ::D

upc
3. máj 2010

mam otazku bolievaju pri tehotenstve aj nohy?

elko69
3. máj 2010

mirka12011 no len jedna tak ozaj riadne ale n atej mam aj take male zilky tak to bude asi aj tym,tu pravu nohu mam predsa len viac zatazenu ako lavu...

baby ja uz ma tiez tasku radsej zbalenu, preistotu + doklady vsetky potrebne prefotene... 🙂

lusa889
3. máj 2010

kawasaki vitaj 🙂
upc, no neviem z mojej skusenosti ma bolia nohy az teraz 😀 ani nie ze bolia ale opuchaju a slapy bolia to je pravda 😠

zuzumajko
3. máj 2010

baby, tak uz sa vam to blizi :d ani si neviem predstavit, ze o niekolko mesiacov sa budem chystat ja :D strasne dufam, ze sa tam dopracujeme a ze nebudu ziadne komplikacie 🙂

vejula
3. máj 2010

jeeej tu je kolko nových tehuliek 😵

bakosko
3. máj 2010

zuzumajko mame to ešte daleko 😀

mirka12011
3. máj 2010

juj ahoj kawasaki no teda kolko tehuliek novych hihi

vejula
3. máj 2010

zopar fotečiek 🙂

mirka12011
3. máj 2010

jej veji kukam ze su to naj kamosi co?

vejula
3. máj 2010

no mirka to tak vyzerá na tých fotkách, ale chlpáč je žiarlivka... Vždy ked začne Dominik plakať tak začne vyžadovať pozornosť aj on 😅
Ale zas ked sme ich oboch nechali pri mojej mamine na chatke tak sa nepohol od kočíka kým sme boli preeč, tak to len pred nami tak hrá, ale v skutočnosti si ho stráži 😉

tadotami
3. máj 2010

ahojte gulky 😀 co je tu nove?

tadotami
3. máj 2010

vejula....jej ale ze aky je peknucky 😀

lusa889
3. máj 2010

veji, to je krasna dvojka 🙂 tak nas hned najlepsieho kamosa pre maleho a opatrovatelku v jednom 😀

baby mne tak opuchla prava noha, ze vyzera este aj na vysku vacsia ako lava 😖 to som uz uplny ozrutko, ako mi mm rano nezne vravi ked vidi ako opucham pomaly vsade

mirka12011
3. máj 2010

lusa ked opuchas vraj to dlho uz trvat nebue teda tak mi povedala doktorka no ja opucham uz 4tt tak neviem 😀 ci to pravda....

lucy_lu
3. máj 2010

Ahojte kočky, nerada sa vám tu zamotávam, len by som Vás chcela poprosiť o radu... Vraví sa,že teplota v prípade tehotnosti by mala byť tých 37 stupňov a viac. Myslí sa teplota ráno, alebo kedykoľvek počas dňa? Neviete mi náhodou poradiť?

vejula
3. máj 2010

dakujumeeee...

lusa neboj o chvilu si maminka a opuchy zmiznu

mirka12011
3. máj 2010

lucy no ja som mala zvysenu teplotu pocas celeho dna....

tadotami
3. máj 2010

lucy....no neviem ale ja som mala zvysenu teplotu aj pocas dna.stale som bola v tom ze nejaka chripka alebo vyroza.no pekny bacilko sa z toho vyklul 😀

mimi21mimi
3. máj 2010

baby, mam taku otazocku... moze sa nieco stat, ak si pred porodom zabudnem vybrat kontaktne sosovky???

tadotami
3. máj 2010

mimi nemam ani potuchy ale podla mna by si si ich nemala zabudnut.inak u nas upozornuju na to a aj ak ma niekto zubnu protezu.

mimi21mimi
3. máj 2010

nooo len predpokladam, ze vybratie sosoviek z oci bude v tej chvili to posledne, na co budem mysliet 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre