Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jozkoalenka
5. jún 2009

Dobre ranko🙂 baby, robite uz nieco proti striam? snazim sa len viac natierat obycajnym telovym mliekom. Myslite, ze ma zmysel kupovat tie drahe vyrobky proti striam?

mamoo
5. jún 2009

Bre ranko! Presne na toto som sa pytala u nas v lekarni, a predavacka mi poradila Elasti-Q specialne pre tehotne. Stoji asi 7€, takze nie az tak vela, ale ani malo ked si to zratame, ze si budeme natierat aj prsia aj brusko. Inak tu tieto pripravky mnohe chvalia, ale ine zas povedia ze nezabrali. Vraj je to urcite dane aj geneticky, ze ako je tvoja pokozka a vazivo pruzne, ale ako mi lekarnicka povedala , tento krem obsahuje Elastín, ktory doda pokozke pruznost a je dobre natierat sa s nim uz od zaciatku, lebo to trochu trva kym tu pruznost nadobudne. Takze ja som spravila kompromis a teraz v prvom trimestri natieram len prsi a dekolt a v druhom zacnem aj brucho. nech som zas neni rozmaznana, lebo prsia zacnu rast skor.

vevoncek
5. jún 2009

ja som tiež začala používať elasi Q, lebo v mojom okolí majú všetci detti takže som dostala veľa rád a toto mi poradila švagriná ktorá dostala v nemocnici veľa brožúrok a tom bol aj tento krém odporúčaný a švaginá hovorila že škoda že to nedostala skôr a podľa mňa nie je drahý veď je veľa výrobkou ktoré sú ešte drahšie toto je taká primeraná cena ja oinak okrem toho používam aj od dermacolu proti celulitíde a to je vhodné aj pre tehotné

elasti Q poižívam na prsia a bruško a dermacol na stehná a nenatieram to tak ako je písané 2x denne ale len večer

aninka89
5. jún 2009

ahojte, aj ja mam elasti Q ale akosi mi vadi jeho vôňa a pritom mi každy hovori že ma veľmi prijemnú vôňu 🙂 Minule som sa na nete dočitala že buduce mamičky dosť veľa použivaju aj olivovy olej na telo z lekárne tak som si ho kupila a zda sa mi fajn, pretože mam hrozne suchu pokožku ale strie mi vyskočili tak či tak 😢 ☹ ☹

vevoncek
5. jún 2009

mne sa tiež nepáči vôňa ano toho elato Q ani dermacolu ale snažím sa to nejako vydržať najkrajšie vonia avon alebo nivea

kkkatarinkaaa
5. jún 2009

ahojte
mozem sa pridat aj ja? tiez som prvykrat tehotna 🙂 takze sme na na tom vsetky asi rovnako 😉 Inak-ked pisete o tyc kremoch- ja mam ten Elasti-q-co ste tu uz spomenuli. Nenatieram sa sice poctivo kazdy den ale snazim sa...ale...uz mam na bruchu nejaku tu striu 😒 ale to ma nezabije. Prvorade je babo a potom hladke brusko 🙂

ema1987
5. jún 2009

ahojky
no ja som zase dostala odporucanie od svagrinky proti stiriam detsky olejček Aviril nenatieram sa s nim zatial pravidelne ale budem asi musiet zacala ale strie sa mi zatial este nerobia ani by sa nemuseli ale nepredpokladam taku moznost 😀 🙂 😒

vevoncek
5. jún 2009

ono záleží aj od pokožky aká je elastická moaj mamina nemá na bruchu stie tak dúfam že som po nej a nebudem mať ani ja

ema1987
5. jún 2009

presne tak ale ja si myslim ze niake isto budem mat ale este teraz nie az potom neskor a ty si v ktorom ??? 🙂

munu
5. jún 2009

ja niesom prvykrat tehotna, ale mozno vam aj pomoze, ak vam napisem, ze strie sa vam urobia ak to mate geneticky dane a ak vam narastie velke brusko, alebo hlavne ak vela priberiete v kratkom case... mne sa nespravila ani jedna stria nikde, ale ja som nemala az bohvie ake velke brusko.. take primerane.. a zacalo mi aj neskor rast... natierala som aj kremom, ale urcite sa neoplati vyhodit velke peniaze za kremy,ktore vam zarucuju, ze strie mat nebudete.. to je klamstvo.. ako hovorim, ak rychlo priberiete alebo budete mat velke brusko, alebo to mate dane geneticky, tak strie mat budete aj napriek drahym kremom...len tolko a stastne tehulkovanie prajem 😉

ema1987
5. jún 2009

munu diki moc za prispevok zasa vieme nieco nove no ja sa natieram iba detskym olejcekom takze asi tak ale ked som kukala tie kremy na strie v lekarni tak boli dosta drahe tak som sa radsej rozhodla pre toto riesenie uvidime casom. 😀 😀

tinika
5. jún 2009

Ahojte, som nahodou nasla vasu temu, mozem sa pridat? Tiez som tehotna prvykrat tak si mozme vymienat starosti a radosti.

katka.mina
autor
5. jún 2009

ahoj tinka jasne sme tu radi ze si medzi nas privitala..... 😀

katka.mina
autor
5. jún 2009

a alinka79 sme v rovnakom tyzdni 😀 😀 😀 😀 😀

mishulka666
5. jún 2009

Awojte tehulky.... mno k tym striam mne začalo rásť bruško dosť rýchlo od začiatku a na brušku strie nemám pričom na nohách (stehnách) som ani veľmi nepribrala a tam je strií dosť. všetko som poctivo natierala a nepomohlo..takže nerobme si hlavu zo strií hlavne že babatka budu v poriadku... 😉

katka.mina
autor
5. jún 2009

ahojte baby mam mali problem lekar mi oznamil vysledky z cytologie a povedal ze mam bakterie a kvasinky....predpisal mi nejaky kremik......neublizi to babatku??? dost sa bojim...dakujem....

tinika
5. jún 2009

katka som rada dakujem za privitanie, poslednu dobu síce na konika casto nechodim nemam tolko času ale rada sa tu popozeram čo noveho
myslim ze lekar vie čo robi, krem nie je to čo lieky, tak myslim ze budes ok aj babo

tinika
5. jún 2009

moje brusisko je uz vycvičene, kedze ho mam dost velke tak dufam ze strie nebudu stači ze som uz teraz ako v 6mesiaci a tazko to pojde dole bo ja stale len priberam aj ked som tehu nebola

katka.mina
autor
5. jún 2009

tinka ale on mi dal aj tablety gynoflor...zevraj je to v pohode ale aj tak ja sa teraz vsetkeho bojim......inak ani ja tu casto nechodim pretoze som stale hrozne unavena 😀 alebo beham po lekaroch..... :- 😝 | uz mas aj brusko

tinika
5. jún 2009

ja mam brusisko hihi ale slaninove ne tehu uz aj tehu nohavice nosim hoci je skoro bo ma tlačili rifle a nechcem aby babo sa neciitlo dobre hihi

mishulka666
5. jún 2009

tak katka....ja beriem tbl. alebo krémy neustále od začiatku tehu.... ubezpečili ma že babatko je vo svojom prostredí chránené takže nemalo by to škodiť. a stále je lepšie kvasinkovú infekciu liečiť ako ju necháť len tak. tak katka nič sa neboj .... 😉 😉

katka.mina
autor
5. jún 2009

pytam sa preto lebo ja mam uz mensie brusko a tiez ma boli ked mam riflu 😠 malusinka slanika tiez ale ta ani videt neni....lebo ja som taky chrust 45kg.....hehhe juj tak sa tesim....len tie kvasinky ma seru....bojim sa

tinika
5. jún 2009

no katka ty budes ako moja svagrina, ta začina 7 mesiac ale okrem bruska ani gram na vyse, minule hovorila ze pribrala 5 kilo len ale vraj ona aj malo jedla naschval aby nepribrala a prvy trimester skoro stale vracala a neudrzala nic vsebe. No ja budem ako dinosaurus v 6 mesiaci hihi

katka.mina
autor
5. jún 2009

mishullka666 juj tak mi moc odlahlo och ani nevies ako.....moc moc ti dakujem.....ako tak pozeram tak tvoje malinke zachvilku uvidi svoju mamaicku 😀

ema1987
5. jún 2009

katka.mina
no mne doka chcela dat tiez niake masticky ale mna povedala ze do newem presne ci teraz 12tt by sa radsej nemali davat radsej tabletky mi sme mali tiez problem z kvasinkami a potom nam aj nasadila lieciky ale teraz je vsetko ok brusko pomalicky rastie sice je tam tiez troska slaninky ale no co uz to budeme musiet potom zhodit

ema1987
5. jún 2009

baby to nieje normalne ja dneska vkuse chodim na malu napila som sa asi pred 10-15 min a uz som musela ist cikat a to som sa nenapila tak ze by som vypila cely pohar glg ....och boze.. 😒 😅 😅 😅

katka.mina
autor
5. jún 2009

tinka nebude s teba ziadny dinosarus 😀 ja jemne priberam ale nechuti mi moc jest....tak papam aspon vela zeleniny a ovocia...nuz a nemam ziadne boky ja som jak decko 😀

katka.mina
autor
5. jún 2009

ema1987 to je preto ze malinke rastie a tlaci na mechur........mna zase pcha nad pupkom... 😒

ema1987
5. jún 2009

no ja som uz niekedy zufala staci sa mi napit troska a uz za chvilku musim ist na wc

katka.mina
autor
5. jún 2009

baby idem varit veceru tak zajtra sa tesim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre