Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

rogerka
4. feb 2010

prisla mi mamina, este sa tu zjavim 😉

dugyna
4. feb 2010

Mirka ahoj aj ja na teba myslim nebud smutcka teraz musis byt vesela..lebo malinka to vyciti..je to ako ked bola est v brusku je teraz strasne vnimava..takze bude silna zvladnete to neboj..a uvidis ani sa nenazdas a budete vsetci spolu doma..aj ti ju dovolili drzat v inkubatore?

rogi to aj mna mrzi..lebo cena sa mi zdala prijemna ta tvoja za to vsetko co ste mali..takze som bola zvedava kolko by bral za nase..ale uz boli obsadeny..no co uz
tak nepapaj radsej ked nams chut..ale pi tekutiny aspon..a chod sa oholit aby ta neholi v nemocke.. 😀

dugyna
4. feb 2010

garonka kde si?? rodis Tobika??

elko69
4. feb 2010

rogerka waw takze z teba uz bude coskoro mamina,tak budem drzat palceky nech babo pocka na tatina este a aby ste v pohode dosli do porodnice,no ja mam porodnicu asi 10 min peso takze mna ked to chyti o par mesiacov tak pohoda aj peso tam dojdem :D

mirka neboj myslime na teba a aj na vasu bambulky a vsetky jej drzime palceky 🙂

kmirkav
4. feb 2010

Ahojte dievčatá, včera som si robila test, boli tam //, jedna slabšia, ak však všetko pôjde tak ako má, kedy sa môžem objednať k doktorke? MS mám dostať zajtra, no asi z toho nebude nič. Vďaka.

dugyna
4. feb 2010

elko a ty si odkial? alebo teda kde sa chystas rodit?

janefonda
4. feb 2010

dugy a kolko si ochotna dat za fotografa? a kedy mate ten den D?
Hodila som poslednu varku do pracky,kedze mm bol bezo mna takmer mesiac, dost sa tu toho nahromadilo, a to si sam opral aspon ponozky a spodky 😀

vejula
4. feb 2010

ahote dievčence... Tak je po tých hnusných skuškach a ja mám už lážo plážo... Dnes to bola total pohodička, všetci so mnou jednali ako vrukavičkách, boli velmi zlatí, žiaden hnusne otázky ani nič... Radšej sa nič moc neopýtali nech im tam rodiť nezačnem 😀 😀 😀 😝

A Miruška som tak rada že sa tu užobjavíš, stále na teba moc s malým dominičkom myslíme. Malinka je taký malý zázrak, a verím že ti tento zázrak bude robiť v živote kopec radosti. Len to teraz nemôžeš vzdávať, musíš byť silná aby si drobček mal od koho brať príklad...

janefonda
4. feb 2010

kmirkav kludne jej zavolaj, ze mas pozitivny test a ona si ta uz objedna podla poslednej MS. Ja som bola u mojej prvy krat tusim v 7tt. Ale tiez som volala hned ako som videla dve ciarky a sestricka ma hned objednala na taky termin, aby uz bolo nieco vidiet aj na sone. 😉

kmirkav
4. feb 2010

Dakujem. A mozem teraz brat kys. listovu? Citala som tu toho vela, ale priznam sa, ze ako 1. krat tehotna sa v tom neviem velmi orientovat.

janefonda
4. feb 2010

Kyselinu listovu mozes brat samozrejme, je najdolezitejsia prave prvy trimester 😉 Ja som brala prvy trimester femibion a to obsahovalo aj kys. listovu. Akurat, ze som to nebrala kazdy den, ale kazdy druhy, zasa si myslim netreba to prehanat 😵
Dufam, ze sa ti tehu potvrdi a budes si ho vychutnavat!

kmirkav
4. feb 2010

Dakujem janefonda, velmi sme si to priali, dufam, ze to nic neprekazi.

elko69
4. feb 2010

dugyna ja som z Trnavy a byvam fakt kusok od nemocnice.... 🙂 byvali sme s drahym v Hrnčiarovciach dedinka hned za TT asi 10 min ale ked som zistila ze som tehu sli sme k našim do Trnavy..

vejula tak super teda gratulujem,odpocivaj teda uz len :D

dugyna
4. feb 2010

kmirkav tak drzim palceky..ja som bola prvy kart u dr v 5tt 😉 presne tyzdne potom co nam vysli //ciarky

jane..kedze budeme mat len taku malu svadbicku..ze mi dvaja a vsedkovia.. 😉 tak by sme chceli nejake atelierove foto..a mozno par exterierovych ak by to dovolovalo pocko/a ja mam biely kabatik/a obbrad..tym ze ta nubudu hostia tak je menej foto na obrade a ani gratulacie netrba fotit..co som kukala tak sa pohybuju ceny okolo 250eur samozrejme ze aj viac za atelier a obrad..a to sa nam zda teda dost..
ked myslim ty alebo niekto tu pisala za 300 cely den..a rogi 584 a to mala aj natocene dvd..nielen fotky

veju gratulujem 🙂 mozno aj koli tvojimmeninkam

janefonda
4. feb 2010

veji parada, tak mas uz hotovco so skuskami 😉 pripojila si sa ku mne a k Lulu 😀

liv1
4. feb 2010

Mirka drzte sa, vsetky tu na vas velmi myslime. 😉

Jane s tymi cipkami super ze ti to tak rychlo preslo, ked bude najhorsie, urcite to aj ja urobim.

Dugy diky za to info o genetone, no a tych 90% mi bude aj celkom stacit 😀. A dvojicky to niesu urcite... 🙂

Lulu tak mozes pocitat so mnou, ja tam pojdem urcite ak teda bude vsetko v poradni v poriadku buduci tyzden 😨

Rogi ty uz budes mamina za chvilku. Jupiiii musis sa nam rychlo ozvat potom 😉

Je mi dobreeee uz asi 4 hodky 😀 😀 juchuuuu

liv1
4. feb 2010

veji a gratulujem ku skuskam. super! 😀

dugyna
4. feb 2010

elko a to v tej dedinke mate domcek?ci ste mali podnajom?
to mas dobre ze si taky kusok od nemocky..ja to mam autom tak 5min ked chytime cervene tak 10min 😉

janefonda
4. feb 2010

hej dugy s nami bol fotograf cely den a pytal 300+ 20 za cestu, ale fotky mame si teda myslim krasne. A v pohodke za nami pricestoval, nebol to ziadny problem. http://www.frantisekpetko.sk/?lg=1&s=114

elko69
4. feb 2010

no boli sme v domceku mojho manzela rodicov ti teraz ziju v anglicku ale tak mne je teraz doma u mojej maminy :D

janefonda
4. feb 2010

dugy ja sa uz tesim na fotenie s bruskom, to si musim este dohodnut s fotografom, velmi by sme chceli s mm take peknucke fotky, aby sme raz mohli pri nich spominat na obdobie tehu 😉

garonka
4. feb 2010

dugy nezmizla som len si vas čítam a pospala som si asi hodinku kym neprišiel drahy a už i polievočka uvarena
tak si ležím kukam serial sila lasky na jednotke 😉

janinna11
4. feb 2010

Ahojte kocky, az teraz sa zapajam, doteraz som citala, co ste vsetko popisali!!! Vy ste sialene!! Tolko stran....kto to ma stihat precitat 😀

vejula
4. feb 2010

Ďakujem 😵 no už bude teraz s učením pokoj 😉

BNaby vy idete dať fotiť bruška???? Jaj aj ja by som ale nie su teraz korunky na to... Možno na druhe tehu to výjde finančne lepšie

janinna11
4. feb 2010

no dnes to bol gol, do prace som prisla o tristvrte na jednu, dobre, ze??? Vsetci sa ma pytali, ze naco som este prisla....
No na bossa som narazila hned v kuchynke, ked som si robila velku kavu s napenenym mlieckom (caro 😀 )
a tak sme chvilku kecali a ze vraj mame meeting,no tak sme mali vyse polhodky poradu a potom som u nho v kancli ostala, ze mu potreb. nieco povedat..... No zeny a dostala som zo seba - po nemecky, samozrejme (sef je rakusak) ze som tehotna... a keby ste videli prvych par minut-to boli reakcie..... 😀

elko69
4. feb 2010

vejula no ja by som chcela a k tej fotografke co pojdem pyta 40 € za myslim 10 upravenych foto a foto na cd bude viac ale...

rogerka
4. feb 2010

kuk 😉

jani, opis tie reakcie, som zvedava 😀

rogerka
4. feb 2010

kam ste vsetky zmizli? 😕

janinna11
4. feb 2010

Ahoj Rogi, no tak sefko sa na mna najprva par sekund bez slova pozeral a ja kebyze nemam usi, tak sa smejem dookola...baby vsak viete, aka som dnes happy z toho, ze mi male mavalo z bruska🙂), potom sa otocil, parkrat to predychal a povedal, ze si musi zistit, ci tu niekto nema nejaky drink!!!! A v tom som takym stastnym hlaskom dodala, ze aaalllllllllleeeeee, preco??? Ved v detoch je nasa buducnost a ja chcem mat vela deti!!!" to uz nemohol...........

elko69
4. feb 2010

janina tvoj sef nema rad deticky???preco to tak tragicky bral?alebo ho mrzi ze odchadzas??a kde vlastne a na akom poste pracujes?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre