Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

fleuerette
26. okt 2010

tak ozvala sa mi sestrička, zajtra idem pre istotu na kontrolu. je hrozne zlatá, no musím si ísť nájsť nejakú potravu, lebo sa mi začína búriť žalúdok

dannizeta
26. okt 2010

@l81 Práve som na nete vyčítala,že to môže byť nedostatkom vitamínu B6,tak skúsim zobrať,ak nie zostáva už len ten zázvor. Ďakujem baby! 😅

l81
26. okt 2010

@dannizeta no v tom Emesine je B6 a zazvor 😉 Ale jasne , mozes vyskusat aj cisty B6, hlavne nech pomoze.

laerke
26. okt 2010

@dannizeta

Ahoj 🙂 Mne bolo presne tak zle ako tebe, este k tomu som mala permanentnu migrenu, nemohla som spat, cez den som zas nevedela nezaspat za stolom, proste radost. Mne vsak pomohla jedna vec, bude to zniet sialene ale pomaha!

Vacsina tychto problemov sa da oklamat podvedomim.. Ja som si povedala ze mi pomaha ked cucam akekolvek lizatka a pomohlo 🙂 Mozno som si to len vsugerovala ale koho to trapi kym to pomaha?

A jedna overena vec, ak ti je moc zle, skus si dat maly pohar coca coly alebo kofoly, to mi tiez zvyklo pomoct a liala som do seba stale caj.. Skus si dat tu colu pred jedlom a potom jedz velmi pomaly no nesmies byt v strese, pekne pokojne vyvalujuc sa na gauci alebo tak nejak 🙂 Drzim palce, coskoro to prejde, neboj sa!

kikinkka
26. okt 2010

@monulik0209 Ahoj ja som taká štastnučkáááá. Dopadlo všetko super a spýtala som sa na pohlavie a doktor mi povedal , že je to chlapček.🙂))) Manžel a ja sme radi tak už vieme akej farby veci môžme kupovať.

janeisha
26. okt 2010

ahojte.. mozem sa k vam pridat? tiez cakame nase prve babatko🙂

@kikinkka gratulujem k chlapcekovi🙂

monulik0209
26. okt 2010

@kikinkka Tak gratulujem k chlapcovi!!!! nech je vsetko ok:o))) uz mozes potom v klude nakupovat vecicky....ja si to tiez chcem dat este raz potvrdit doktorkou,ci je to na 100% baba,aby som nenakupila ruzove vecicky a potom to bude chlapec:O)))

monulik0209
26. okt 2010

@janeisha vitak medzi nami a gratulujem!!!!!

janeisha
26. okt 2010

@monulik0209 dakujem 🙂

eviitka
26. okt 2010

ahojte,aj ja cakam prve...po neuspesnom prvom pokuse,kedy zlyhala stitna zlaza ,hadam teraz vsetko dobre dopadne..mame tu starsiu prvorodicku,ako som ja?

janeisha
26. okt 2010

@eviitka gratulujem a drzim palce nech vsetko dopadne dobre🙂 ja urcite starsia nie som🙂

kikinkka
27. okt 2010

@janeisha dakujem veľmi pekne. Tak vytaj medzi nami🙂))

kikinkka
27. okt 2010

@monulik0209 dakujem. No keby si doktora vydela ako sa tváril tak by si sa smiala. No tak ma natahoval ale nakoniec mi povedal. No ja som si už asi na 100%istá. Stále sa nám snívalo že to je chlapec a nakoniec to aj tak bude. No síce svokrovci a švagor nie su nadšený ale mne to nevadí lebo ja a muž sa veľmi tešíme. Moja rodina tiež. Veru treba si to dať overiť aby si potom zbytočne veľa nenakúpila🙂))

venika_v
27. okt 2010

@janeisha vitaj... vela stastnych dni v tehulkovani 🙂

venika_v
27. okt 2010

@kikinkka to je parada ze viete co to bude....
vy ste zatial nic nekupili ?

kikinkka
27. okt 2010

@venika_v ale hej mi už máme vecičky ale takej neutrálnej farby lebo sme do včera nič nevedeli že čo to bude.

venika_v
27. okt 2010

@kikinkka no jasne.....aj kocikom ste cakali doteraz ?
ja rozmyslam nad tym ze to moc nebudem riesit, ruzovu nemam rada ... takze bude asi vsetko neutralne....

fleuerette
27. okt 2010

@eviitka ahoj, gratulujem k babatku. a hlásim sa do fronty na "najstašiu" prvorodičku 😀

dannizeta
27. okt 2010

Včera som si dala kúpiť tabletky na tehot.nevoľnosť a čuduj sa svete,nikde o tom nepočuli 😠 A že Prešov... som sklamaná....tak idem trpieť ďalej....keď to všetky zvládli,tak musím aj ja! 😅

l81
27. okt 2010

@dannizeta no ja mam dost, niektore laborantky su fakt neschopne, musis im povedat, ako sa tie tabletky volaju a ked ich momentalne nemaju, nech su take laskave a objednaju ti ich, myslim, ze Emesin ma momentalne vypadok, ale Ginger a tu homeopatiu musia mat. Moja, musis si trvat na svojom a nenechat sa lahko odbit...Okrem toho,vsetko su volnopredajne pripravky, takze si ich mozes objednat aj z internetovej lekarne.

kikinkka
27. okt 2010

@venika_v Kočík budeme kupovať až v decembri ale už vieme aký chceme. No teraz ideme kupovať postielku a vaničku. No a potom také malé drobnosti.No ružová sa ani mne tak veľmi nepáči. Mne sa páči hráškovo zelená takú by som chcela aj postielku myslím výbavu.

dannizeta
27. okt 2010

@l81 Nebola som osobne v tých lekárňach,takže bohužiaľ...Jedna lekárnička mi odkázala že to mám pretrpieť bez liekov.Dobré, nie? 😲 Viem že sú tie lieky aj na nete,najprv som chcela skúsiť v normálnej lekárni,lebo cez net to vyjde drahšie,ale ako vidíš,nemám inú možnosť 😉

monulik0209
27. okt 2010

@kikinkka no mne to uz 3 krat po sebe doktorka povedala ze to bude dievca,ale este pockam do novembra,vtedy idem na poradnu a nech mi to este raz potvrdi a uz budem spokojna:O)))) ja som tiez od zaciatku mala citak ze budeme mat babu a nikto mi neveril....Muz chcel chlapca,ale uz sa zmieril ze to bude dievcatko a strasne sa tesi.....

monulik0209
27. okt 2010

@janeisha ak by si chcela nieco vediet,kludne napis,pokecame:o)))

dannizeta
27. okt 2010

@laerke Vďaka za rady! 🙂 Niektoré skúsim...ale napr. lízatká,neviem,neviem.Možno niečo iné..Mám odpor k sladkému a k mäsu.Niekde som čítala,že by som stále mala zajedať nejaké sušienky,dokonca aj v noci.Vraj mi nebude až tak zle,tak som si dnes nadránom po návšteve toalety dala piškóty.....a ráno som bola ešte viac hladná,takže mi bolo zle ešte viac 😒 Asi sa na to vybodnem,neviem čo mám ešte skúsiť. Musím vydržať! ☹

l81
27. okt 2010

@dannizeta Prosim ta a ta Mgr. co robi v tej vasej lekarni vystudovala za upravu domu dekanovi, ci co? To su uzasne nazory, nechapem, preco by si mala trpiet, ked na to existuju prostriedky. Nabuduce jej odkaz, ze laborantky zo zapadneho Slovenska pozdravuju a nech si pani Mgr. lepsie prestuduje sortiment, on sa totiz za poslednych 20 rokov predsa len trosku zmenil..

buburka
27. okt 2010

Ahojte. Ak mozem, pridam sa k vam 😉 Cakame taktiez prve vytuzene dietatko...vlastne uz sme cakali, ale nevyslo nam to ☹ ale tentokrat verim, ze ano !! 😀

kikinkka
27. okt 2010

@monulik0209 no aj môj muž chcel dievča lebo u nich sú sami chlapi a zase u nás same ženy. No ale včera bol veľmi rád ked som mu povedala že to je chlapec už sa teší ako ho bude brávať na futbal atd. No ukázal sa materinský cit nie?

laerke
27. okt 2010

@dannizeta Keksiky su skvely napad, nejake tie ciste bebe alebo take cosi.. A poviem ti, hej, treba vydrzat.. Ja mam este k tomu vsetkemu otocenu maternicu a nejake ine komplikacie tak som mala celkom neprijemne bolesti ☹ Ale uz je to prec, len ma sem-tam cosi pichne a som v pohode.. Prestalo to zo dna na den asi pred tyzdnom 😀 Drzim palec, urcite to vydrzis a poviem ti ako mne vravievala mamina - neboj, bolo horsie, bude horsie 😀

laerke
27. okt 2010

@dannizeta a este som chcela jednu vec, ja som nadavala akoby ma za to platili, ze kto ma cakat 3+ mesiace na to, ze mu bude zase dobre.. Ale uslo to ako voda.. Viem ze ti to teraz velmi nepomoze ale je to tak 🙂 Bude to prec ani sa nenazdas.. A inac ja som mavala ranne nevolnosti bud cely den alebo len vecer 😀 Dam ti este jednu radu, pokus sa relaxovat co najviac mozes. Mne stacilo ist vyvencit psa a bolo mi horsie. Vsetci nadavali ze hnijem doma, ale doma je zachod, v pripade ze ti dojde veeelmi zle 😵 A urcite ti to stoji za to 😉

Kedze som nemohla nic jest som schudla 5 kil, gynekolog ma skoro zabil, ze toto nie je modna prehliadka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre