Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimuska2
25. sep 2011

ajojte pripajam sa.aj ja som tehu v 23t.

deinad
5. okt 2011

@martina77ba ahoj, dlho som tu nebola, uz mesiac veru, ako sa mas? my sme dnes boli pre nove lieky, takze s nasledujucim cyklom ideme do 2.ivf, tiez verim, ze sa to uz podari 🙂

deinad
5. okt 2011

@mimuska2 tak vitaj a vsetko len to naj naj 🙂

tina7729
6. okt 2011

ahojte, tak aj ja sa pripájam. som tehotná v 9týždni.

anci852
6. okt 2011

Ahojte, pripajam sa, 17tt

anci852
6. okt 2011

termin mam v marci 2012, vitaminy beriem, aj moja doktorka mi odporuca brat..

tina7729
7. okt 2011

ahojte,neviete poradit nieco na posilnenie imunity? co sa v tehu môže. 🙂

nikuska265
7. okt 2011

Ahojte všetky budúce mamičky, aj ja sa pripájam, som v 21. tt

katkamyska
10. okt 2011

ahojte, pripájam sa aj ja, ja som v 20tt

martina77ba
10. okt 2011

@deinad Ahoj 🙂 Tak to ti držím palce a kedy to konkrétne ideš, aby som vedela, kedy mám držať palce 🙂
Ja sa mám dobre, v piatok som začala 6 mesiac, zajtra ideme do poradne a na 3D ultrazvuk, tak sa snáď dozviem, čo to bude 🙂
Myslím na teba a teším sa, že si sa ozvala 🙂

tetapetra
11. okt 2011

Ahojte, aj ja sa chcem k Vam pripojit. Som v 11tt.

aamanda
11. okt 2011

ahojte aj sa pripajam...som v 11tt a uz sa neviem dockat kedy to bude cele za mnou

l_m180
13. okt 2011

Ahojte, tiež sa pripájam, som v 16tt a termín máme v marci 2012 🙂

martina77ba
16. okt 2011

@l_m180 Ahoj 🙂 gratulujem 🙂 Ja som v 22tt a termín mám koncom februára 2012, to sme skoro rovnako.

mitomi
16. okt 2011

Ahojte,tak pripajam sa aj ja,som v 21 tyzdni.

gloria9
16. okt 2011

ahojte pripajam sa do temy ani som nevedela ze tu taka je inac by som tu sla od zaciatku termín mam 24.11. a chcela by som to uz mat za sebou hlavne porod veru zacinam sa bat

monik83
16. okt 2011

Ahojte. Tak aj sa k vám pripájam.

anci852
17. okt 2011

@gloria9 ju posledny den v praci, zavidim..

zuzka17
17. okt 2011

ahojte aj ja sa pripajam - hoci mne sa to uz krati - este 10 dni v praci a materska 😀

atka70
17. okt 2011

ahojte kočky mamičky,aj ja sa pripajam k vam, som prvykrat tehotna a termin mam 24.3.2012

gloria9
17. okt 2011

@anci852 🙂neboj moja aj ty budes zbehne ti to rychlo dnes som bolo posledny krat v poradni potom mam sa hlasit do nemocnice kde budem rodit bojim bojim

anci852
17. okt 2011

@gloria9 to asi kazda sa boji a cim je to blizsie tym viac, ja len myslim na to, ze ked bude potom tak si poviem ze to urcite stalo za to. Uz sa ti to teda krati, ja sa este nacakam, ale na MD sa tesim.

gloria9
17. okt 2011

@anci852 no a hlavne ked este male neni na svete🙂take zvlastne to je uz vies co budes mat?ja chlapceka cakam

anci852
17. okt 2011

@gloria9 hej mas pravdu je to take zvlastne, no neviem este o tyzden idem na ultrazvuk tak snad...jeeej chlapceka, to je super, ja sa budem tesit z aj aj, a kam ides rodit ak sa mozem opytat, ja by som rada sla do Sace

julka31111
17. okt 2011

ahojte.. poradte mi niektora s vas.. prosim.. neviem ci ide o tehotenstvo alebo o nieco vazbejsie mam kusok strach nie stej strany ze som tehotna ale stej druhej... ja som mala kazdy mesiac vkuse na cas menzes vkuse silny takze pravidelnu menstruaciu a silne krvacanie .. ale teraz tento mesiac som dostala menzes skor ako som mala dostat mala som dostat 13 oktobra a dostala som 10 oktobra a mala som len tri dni a slabucke a potom spinenie.. bola som u lekara a robil test negativ povedal mi ze ked tak ze tehotenstvo do 2 tyzdnou neukaze na tehot testry.. ze mam prist na druhy tyzden lebo este spinim.. ale som unavena velmi a krize ma nehorazne bolia normalne nevladzem uz chrbat mam vriti a boli ma podbrusku akoby som mala dostat menzes..tak mi prosimte aspo priblizne poradte ze co to je.. neviem a zacitam vbyt stoho vlemi nervozna.. 😖 😖 😖 😖

gloria9
18. okt 2011

@anci852 ano idem do sace vybavila som si primara Rychnavsky akurat mu mam volat dnes az sa bojim tak to odkladam doktorka mi uz dala papier do nemocky takze sa musim objednat bojim no v Saci je vsetko super len tie poplatky su strasne epi 130 €, vybavenie doktora 160 € ak sa dohodnes ze do obalky tak tych 100 € pyta ak pojdes na blint mozes dostat Vargovu ta je strasna a este jeden taky mlady tam je co ma ledva 20 pôrodov za sebou takze radsej neriskujem bola som pozriet aj v starej nemocke cista katastrofa smrad vsetko take stare izby otras vybavenie nemocnice nic moc v novej je to trosku lepsie cistejsie ale starostlivost ked si na sestonedeli je onicom v saci je aj poradkyna predpôrodna priprava take je to lepsie ja tiez hovorim ze saca ine neprichadza do uvahy

gloria9
18. okt 2011

@julka31111 ahoj no ja som dost casto chodila na wc ked som bola na zaciatku tehotenstva stacilo ked som pocula vodu tiect a uz som utekala unava bola ale az vecer inac nic nakoniec som nedostala menzes kupila test a boli tam 2 ciarky necakane ale krasne

mwt
18. okt 2011

ahojte, tak aj ja sa k vam pripajam, dneska zacinam 9tt a bola som na kontrole u svojej lekarky.... robili mi sono a bolo vidiet ako bije srdiecko :DDD ale nic sme nepoculi, asi nemaju zvuk....
no ja mam momentalne celkom problemy s nevolnostou a to ani nie rannou, ale skor celodennou a najhorsie je to vecer, obcas aj v noci musim utekat na wc... zatial mne nikto neoznamoval termin porodu ani nic podobne, ani ma nevazili, ale buduci tyzden idem konecne na nejake odbery krvi .... lekarka mi radila brat femibion 800 uz minule, ale ja som ziadne taketo produkty nechcela brat no a dnes to zistila, tak mi tak mierne vynadala a ja som sa citila uplne nezodpovedna a utekala som do lekarne a uz mam doma femibion 😅
ale pritom kys.listovu som uz brala aj 3 mesiace pred otehotnenim..... len taku cistu... tak neviem...
ale tesim sa na vase skusenosti a zazitky v tehotenstve..

julka31111
18. okt 2011

@gloria9 AHOJ.. no jasne ale napr som mala dostat 13 oktobra menzes a dostala som ho 10 oktobra..mala som tri dni slabe oproti tomu ze mam 5 az 6 dni a silne ze pomaly nestiham menit vlozky a stale pravidelny menzes mam.. teraz som mala 3 dni slabucke a potom som tri dni mala ruzovy vytok nebo to menzes ale nieco ruzove.. strastne ma boli chrvtica nieco nehorazne, a mam tak strastne sucho v ustach ze nestiham pit.. ked nejem alebo ked sa najem je to jedno mam taky cudny pocit akoby som chcela vracat ale prejde ma to po pol hodine...chcela by som vediet oco ide ci je mozne ze som tehulka.. lebo s priatelom mame nechraneny pohl. styk a chceme miminko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mozes ist oto?? alebo??

gloria9
19. okt 2011

@julka31111 ahoj teoreticky ano tak smadna som bola aj ja na zaciatku a nemozes si urobit testik?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre