Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zazalienka
25. aug 2009

tak dobruuuu ...

miroslava89
25. aug 2009

ma nechavate samucku samuu? 😕 😅 😨 🙄 😝 😀

ja dnes asi nezaspim mam predpracovnu horucku..

zazalienka
25. aug 2009

xixi ja som este tu.. mimochodom Mirka, ja robim s mojou rodinou 15 rokov v rodinnej s.r.o., teda ciastocne v rodinnej.. ale je tam cela family, otec, svagrina, dvaja bratia.. a poviem Ti, ponorka je svina.. no ja uz sa neviem dockat materskej, je to pre mna vyslobodenie, a po dvoch tyzdnoch dovolenky som prisla na to, ze si celkom rychlo zvyknem na to ze som doma..

miroslava89
25. aug 2009

a kedy nastupujes na matersku?? ja vobec netusimkedy sa na matersku nastupuje 😔

ja mam to stastie ze je to draheho firma a nikto viac tam z rodiny nerobi- jedine co poznam tak jeho kolegov ale s nimi to bude mozno zabava- uvidim zajtra.. len ci sa mi bude chciet vstavat 😔

zazalienka
25. aug 2009

neboj, zvyknes si.. pomoze Ti byt medzi ludmi.. na matersku sa nastupuje myslim 6-8 tyzdnov pred porodom, takze pred vianocami by som chcela byt doma uz..

miroslava89
25. aug 2009

to hej len vies tam je uz taky zapracovany kolektiv neviem ci sa dokazem tak rychlo prisposobit..

ked vravis ze 6-8tyzdnov tak to akurat tak vyjde ze tesne pred vianocam uz budes doma🙂budete mat krasne vianoce🙂

zazalienka
25. aug 2009

presne tak, budem sice nemotorna, pomala, ale hadam to bude lepsie ako minuly rok.. pred rokom sme sa prestahovali do vlastneho, v novembri v den mojich narodiek sme mali svadbu, no a prve Vianoce u nas doma.. ja so silnou chripkou, manzel chystal veceru, tak napolovicu umreta, ukychana som si sadla k stolu a potom som opat odpadla.. xixi nase prve Vianoce.. ani som nedufala, ze tie dalsie budeme uz skoro traja.. a dufam ze exmanzelka nam ich nebude zasa sprijemnovat ako vzdy.. ze nam da aspon tento rok pokoj svaty..

tehua
25. aug 2009

ja sa tiez pridavam, aj ked este neviem, ci som naozaj tehotna. strasne sa toho totiz bojim. pride mi to az nefer voci chudatkam snazilkam, ktore by tak chceli mat babo..

lauri44
25. aug 2009

ahojte všetky kočky..ja som vraj len na začiatku ako hovoria som v 20 týždni, ale ja mam pocit ako keby som už mala veľkú časť za sebou ja som sa to dozvedela po prvom mesiaci a dako sa to vleče....držím vám všetky palce...a jedna otázka...je tu niektorá taká ktorá MA POCIT žE JU BERú AKO CHORú A NIE TEHOTNú!!!?????

miroslava89
26. aug 2009

dobre ranko ja uz zarezavam "poctivo" v praci 😝 😀

zazalienka snad to nebude take ako minuly rok.. uvidis teraz cakate babatko tak to budu tie najkrajsie vianoce..

lauri mas za sebou polovicku tehu skoro-to uz je dost velka cast...to si myslis aj o sebe ze ta beru ako choru nei tehotnu? 😅

allinka79
26. aug 2009

miroslava dobre ranko 🙂 ja tu sice sedim, ale este spinkam po sediacky... hlavne ze malicka je aktivna...

miroslava89
26. aug 2009

alli ja som od 5hore:-/ budicek do prace a priznam sa tiez by som radsej teraz spala ako tu sedela..
ved ked este spis a mas moznost ist spat dalej tak chod🙂 vyuzi moznost kym sa lebo ked bude mala na svete tak nebudes mat vela casu spat 😉

allinka79
26. aug 2009

som v robote, takze to dnes musim enjako vydrzat a zajtra rano budem spinkat dlhsie... 🙂

miroslava89
26. aug 2009

a dokedy pracujes?teda kedy nastupujes na matersku?

miroslava89
26. aug 2009

zienky mimochodom dneska by sme zacinali 22tt 😢 😔

allinka79
26. aug 2009

azu niekedy koncom novembra... eset si to par dni uzijem... po odratani dovolenky asi 50 🙂

petronelka77
26. aug 2009

Ahojte tehulky 😉 .
Mate nejake dobry typ, odporucanie, skusenost na kociky a postielky? Termin mam v januari, cize kocik budem potrebovat asi 1,5 roka, pripadne kupujete aj sportovy?
dakujem

allinka79
26. aug 2009

petronelka - nemam vobec ziadnu skusenost ani predstavu. Ideme sa cez vikend trochu inspirovat do Trencina a poobzerat, ale kupovat este nechceme....

miroslava89
26. aug 2009

alli 50dni nie je az tak vela..ale na druhej strane zato dost ale aspon budes na vianoce uz urcite doma🙂

petronelka a ty mas nejaku precdstavu co sa tyka kocika? lebo je veela druhou trojkolky stvorkolky hlboke kombinovane aaatd to je tazko poradit takto skus zuzit okruh🙂

allinka79
26. aug 2009

miroslava, termin mam 2.1., momentalne uz kusok posunuty na december, ae ktovie... dufam ze na vianoce budem este doma a potom kludne 25.12. mzem ist dop porodnice

miroslava89
26. aug 2009

ali ja viem kedy mas termin este vidim🙂 a na vianoce to mas tiez pravdu ze uz nemusis byt 2v1 uvidis potom casom..mozno na vianoce uz budete traja a domka🙂 a to by boli krasne vianoce🙂

allinka79
26. aug 2009

to hej, ale to by mala nebola kozorozec ako ja... tak ci onak, nech je zdrava, nech je vsetko v poriadku a uvidime,ako sa to vyvinie...

petronelka77
26. aug 2009

Alinka, Mirka, praveze nemam konkretnu predstavu, zatial sa mi to zdalo skoro. Niekto odporuca trojkolku, ze sa lepsie ovlada. Chcela by som sirsi, aj dlhsi, lebo co som videla u kamosiek, tak babatka boli v kocikoch doslova napasovane (v zime vo fusaku) a ja budem potrebovat na 2 zimy, tak aby sa tam voslo. Chcem pekny, prakticky, nie velmi drahy 😉 .
Alinka, ja chcem kupit az koncom novembra, v decembri, skor nie.
A postielku ste uz pozerali?

andrejusa
26. aug 2009

🙂 dobré ránko 🙂

miroslava89
26. aug 2009

ali kozorec je od kedy znamenie od kedy do kedy?

petronelka skus popozerat aj tu na koniku v sekcii vybava alebo po netovych obchodoch najdes nieco urcite ja nechcem velmi radit lebo poradim zle aa 🤐

andrejuska dobre ranko

zienky mna manzel asi zastreli 4krat nakukol ku mne ci robim to co mam a ja stale konika otvoreneho 😀

andrejusa
26. aug 2009

a už si v práci Mirka?

miroslava89
26. aug 2009

andrejuska od pol 6rano 🙄 a sedim si za stolom a robim (teda mala by som 😅 ) jedne papierovacky take jednoduche spravit nic zlozite len ja pomedzi to som tu tak tak to aj rychlo ide..

andrejusa
26. aug 2009

od pol 6??? fúha, čo robíte v nejakej fabrike? moja ja som si myslela že ani túto noc neprežijem, aké som mala nenormálne bolesti... ☹

miroslava89
26. aug 2009

drahy ma prepravnu spolocnost uz roky rokuce je taky zvyk ze prve kamiony odchadzaju o 6rano 😖 cize zaciatok pracovnej doby je polhodinku predtym...

z coho bolesti?ake?ale uz je dobre?

garicka
26. aug 2009

ahojte tehulky,

dnes sa chystám veľa robiť (ak to beriem k mojmu rizik.tehu tak je to asi veľa) tak dúfam že miškovi neublížim. už som jednu várku vyprala, ešte vyvesiť, ďalšiu várku zo včera pozbierať, dať detské vecičky do aviváže lebo keď som ich prala tak som nedala aviváž (prala som v lovele a myslela že budú mäkšie). potom ešte sa chystám prezliecť perinky a možno aj niečo vyžehliť, tak dohováram drobcovi že dnes nebude leháro deň 😀 . drahý zavvelil že variť netreba lebo treba dopapať čo máme ešte v chladničke. tak idem trošku robkať.

petronelka
mrkni sa na tento link, my asi kúpime kočiarik odtiaľ, v albumemám jeden typ stojí nejakých 8.500,- ale je tam aj jeden za necelých 10.000 aj s autosedačkou. tak nad týmito začínam uvažovať, ale tiež ich mienim kúpovať až niekedy koncom novembra 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre