Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
9. apr 2010

elko ty si zariad z e mozes castejsie kuk, a nie ze mi menej pisat 😉 😉 😉

moni17
9. apr 2010

Ahojte baby vie mi niektorá poradiť ..som v 19-tyždni tehotenstva a termín pôrodu mam 4.9..... teraz pracujem ale potrebovala by som vedieť ako je to s dovolenkou či mi patri cela alebo iba adekvátna časť....veľmi pekne ďakujem za odpoveď 🙂

lenocka84
9. apr 2010

ahoj moni
kedze tu niesu asi ziadne baby, skus napisat do temy paragrafy.
ja niesom zamestnana, tak si poradit neviem ☹

ivca17
9. apr 2010

ajoj Vejula.. vcera som uz nemala moc casu. nasa mala je kvoli antibiotikam taka nespava 🙂 ale to snad prejde.. no skazenu plodovku som mala, prenasala som nejakych 5 ci 6 dni.. ale to sa moze stat hocikedy, staste, ze malinka sa mi nenapila, preto sa rychlo robila sekcia..no chytila zapal moc. ciest..ale uz pohoda, dnes doberame sirup a bude uz snad vsetko vpohode 🙂
juuj drzim ti palceky nech vsetko dopadne dobre a hlavne vela zdravicka! drz sa!
PS: mne pomohlo ku kontrakciam asi strach, ked ma prijali na rizikove, ze budu vyvolavat kontrakcie prisli same 🙂 inak mi nic z tych domacich receptov nepomohlo 🙂

mici111
9. apr 2010

ahojte, moni, ja som sem len nakukla, ale ked odchadzas na matersku tak mas narok na celu cast dovolenky za rok..aj buduci rok ked ti to vyjde, ze budes este na materskej - nie rodicovskej - tak aj potom mas narok na pomernu cast ale iba pokial si na materskej..ja si takto presne teraz cerpam dovo a nieco somsi este preniesla, to vycerpam pred nastupom po rodicovskej do prace..

barbyes
9. apr 2010

ahojte, na chvíľku som Vás prišla kuknúť.ako sa máte? ja som dnes bola na ultrazvuku a všetko OK tak sa teším. Ale bol tam taký doktor a vôbec mi ju neukázal tak som z toho trošku smutná ☹ pred tým som vždy chytila doktorky a tie boli také zlaté, že si najskôr kukli oni čo potrebovali a potom ju ukázali nám a vysvetlili na čo sa pozeráme ☹ tak som sa tešila a tento hnusák ku mne monitor ani neotočil ☹

barbyes
9. apr 2010

jane, aha čo som našla v téme poslíčkovia:

betka1 - 18. dec 2009 o 14:08
Tato tema je uz sice starsia, ale neda mi sem nedopisat pre ine tehotne mamicky, ze ani poslickov netreba podcenovat, hlavne ak su silny. Ja som po nich odrodila. Splnali vsetky kriteria, co sa o poslickoch pise a pritom to boli uz riadne kontrakcie, ktore ma priviedli k porodu. Ani doktorom sa nechcelo verit a opakovali, ze mozem byt rada, ze som neodrodila doma.

janefonda
9. apr 2010

caute,
no barbyes dik si ma hned upokojila 😀 ale nie si zlata. Dnes zatial poslicek ziady, ale zajtra sa o tom porozpravam so svokrom. Boli sme dnes mrknut nemocku, tak celkom fajn, mame sa ohlasit po poslednej prehliadke, co budem mat u mojej gyn. a dohodnut si termin na prietoky 😉

barbyes
9. apr 2010

no konečne je niekto tu 🙂
nechcela som Ťa znepokojiť, len pre istotu aby....

barbyes
9. apr 2010

božinku, vonku je zasa tak krásne...a mám aj voľno, ale čo sama? len tak bezcieľne sa niekde túlať. keby som mala s kým ísť si sadnúť niekam na terasu na zmrzku...juuuj, to by bolo. ale všetci v práci ☹ fňuk ☹ segra by mala za chvíľu končiť tak ju skúsim nahovoriť. dúfam, že už nemá nejaký program

janefonda
9. apr 2010

barbyes uplne ta chapem, ja som vcera isla sama von, som to uz nevydrzala. Sadla som si v parku na slniecko a citala si 😉 a potom na terasku a dala som si late, mnamky. Dnes este vytiahnem muzicka nakupovat kedze ma konecne jeden den volno 😵

lenocka84
9. apr 2010

ano je krasne, a az prilis horuco na mna
uf uf

barbyes
9. apr 2010

pre mňa by sa kľudne ešte pár stupníkov mohlo pridať 🙂
ja milujem teplo a leto a.... juuuj, ma to láka do vody 🙂 ale asi ešte bude studená ☹ budem musieť drahého vytiahnuť aspoň niekam na plaváreň. a už mám plán na víkend ak by bolo škaredo 😀

barbyes
9. apr 2010

idem so segrou. som si s ňou písala na facebooku a išla by. supeeer 🙂 sa teším ako blcha

lenocka84
9. apr 2010

barby tak ochladit sa ma
aspon trosku jaumieram uz
mam rada teplo ale takmax do 20stupnov, a nie v izbach kde su same okna, a sklenikovy efekt ako vysity

barbyes
9. apr 2010

hmmm... všímala som predpoveď, ale radšej na to nemyslím a žijem len dnešným slniečkom 🙂
skleníkový efekt je fajn, to by asi aj mne vadilo 😒

lubka89
9. apr 2010

ahojte baby 🙂

moni17
9. apr 2010

ahoj mici111..ďakujem za odpoveď ale ešte by ma zaujímalo či tu dovolenku čo mam novu tých 20dni môžem čerpať už pred nastupom na materskú to je niekedy v júly alebo po nej a potom nástup na rodičovsku ty to ako más??, dik

janefonda
9. apr 2010

baby u nas bolo doobeda nadherne, ale uz sa mraci, tak myslim, ze na svk to dorazi do vecera 😠 Ja som si prave urobila late doma, idem hodit do pracky a potom daco popratat, kedze zajtra pride navsteva 😉

lenocka84
9. apr 2010

ahoj Lubka

jane robis chute? heh ja nic teple teraz do seba nedam, idem u umriem od tepla
a niiiic sa mi nechce

barbyes
9. apr 2010

moni, pokiaľ v kalendárnom roku odrobíš 60 dní, čo ty spĺňaš máš nárok na celú dovolenku za kalendárny rok, ktorú si môžeš vyčerpať. Ja idem od mája a tiež si čerpám celú.
jane, u nás je už tiež zopár mráčikov, ale slnko zatiaľ neoblomne vedie 😀 ale verím, že navečer už bude škaredo, veď zajtra má byť len 14 stupňov a zamračené a myslím, že aj dážď hlásia 😢 😢

barbyes
9. apr 2010

ja som tiež práve kávu dopila a keď sa segra vymoce tak idem na studené...moja milovaná zmrzlinka 😵 😵

moni17
9. apr 2010

baby pijete kavu v tehotenstve???? ja mam taku chut si dat ale bojim sa ☹((

barbyes
9. apr 2010

a teraz sa cpem Marlenkou. až sa hanbím 😨 😨 ešte žiadnu zeleninku som dnes nejedla, iba jeden banánik a v ňom teda veľa vitamínov nie je 😒

barbyes
9. apr 2010

moni, pokiaľ nemáš vysoký tlak kľudne si daj. káva Ti neuškodí, ja pijem 2 šálky denne celé tehu a malinká je zdravá, moja maminka ju tiež pila a ja som tiež OK. až na občasné psychické problémy 😀 😀 to bol žart 😀

lenocka84
9. apr 2010

ja tiez pijemkavu
na striedacku kofeinovu ale aj bezkofeinovu
a hlavne total mliecnu, inu nevypijem
takze myslim ze tato by malemu ublizit nemohla

lenocka84
9. apr 2010

vejula porodilaaaaaaaaa, 10.03hod
maly ma 53cm, 3800g a siel sekciou
gratulujemeeeeee Dominiiiiiik

moni17
9. apr 2010

baby ja mam asi nizky tlak rano zavraty musim opatrne vstavat z postele lebo potom na mna pride taka horucava a na odpadnutie že musime vsetky okna otvarat aby som mala cerstvy vzduch🙂) a dnes v noci som dostala taky krc do nohy že som nevedela co sa robi no hrozna bolest este ma aj teraz z toho boli noha ☹((

valria321
9. apr 2010

lenocka ahoj a čo sa stalo prečo išla sekciou?ešte predvčerom som snou bola vonku a bola v pohode??inač gratulujem aj ja ale telefon nedviha asi je na jiske aj ja som tak bola🙂

mici111
9. apr 2010

moni, mas IP..
lenka, a vejula mala planovanu sekciu ci nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre