Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
12. apr 2010

lenocka, vefi sak prave...on bude asi po mne,lebo z nasej strany ma moj ocino aj bracho skoro 2 m a ja 1,72 cm a ja som bola aj velke babo cez 4 kg a moj manzel ten bol take male hovienko 3 kg a teda u nich su vsetci nizky takze moja genetika prevladne asi 🙂 este ze sme kupili ten velky kocik co ma vanicku az 80 cm a 40 na sirku...a ked sa vyberevanica je vacsi 🙂 🙂

vefi89
12. apr 2010

elko aspoň že tak. ale to si potom i tak maličká, ja mám 186, môj tato 214 a brácho 221 😀 😀 😀 sa nám smejú keď nás vidia spolu....a máš veľké bruško???či ani nie??

no to teda buude zaujimave a kolko vas to pôjde naraz?

elko69
12. apr 2010

vefi to uz tolko a to nemal az tak moc pri porode,nie??pekne Vam rastie tiez veru... 🙂

vefi89
12. apr 2010

elko, pôrodná váha bola 3450 😅 no to je žrút po rodičoch, však aj my stále niečo do seba tlčíme, len my to aspoň vybeháme 😀 😀

elko69
12. apr 2010

co??ty mas teda peknu vysku,tak aj ty mozes cakat ze Misko bude vysoky teda asi riadne..waw tak na vasu vysku nemame teda 🙂 vies ze ani nie zevraj sak odfotim a dam do albumu...ale teda vacsie od sestry co je uz v 37 tt asi ale ona pribrala len 6 kg zatial a ja 7 a som o 6-7 tyzdnov pozadu,ale jej malinka je strasne malinka zase....

elko69
12. apr 2010

tak ale ty kojis asi nie?takze aj kojenim ked mas dobre mliecko moze pekne priberat...

vefi89
12. apr 2010

ja som sa pýtala, že chudáčik ak je taký veliký, tak kde sa naskladal. nebolia ťa kríže, alebo???lebo to je dosť 4kg ak bude mať. a keď si vezmeš, že v knižke som čítala, že ku koncu tehu by mal priberať 250g na týždeň 😅 😝 😀

lenocka84
12. apr 2010

lusy, za nou jane, potom asi ja, elko, myslim ze pojdeme tyzden po tyzdni,

no pisete tu vysky, hmmm tak ale zase dobreho vela nenarastie, ja mam 165cm 😉

vefi89
12. apr 2010

ja ho večer aj prikrmujem, lebo večer m je moje mliečko málo 😀 takže moje mlieko do sucha a ešte 150ml stisne melého a ďalších 150 čaju 😀 😀 😀 taký žrút 😀 😀 a zasa moje mlieko mu musí chutiť, lebo jem aj to, čo nesmiem. ma nebavila diéta tipu nesmieš ovocie, nesmieš mäso, nesmieš sladké, nesmieš mastné (ani maslo na chlieb)..tak som sa na to vytoto a jem normálne všetko okrem štiplavého a toho čo nadúva. predvčerom som skúsila pomaranč, nevyhádzal sa mi, tak dnes idem skúsoť kivi 😀 😀 😀

vefi89
12. apr 2010

leni, však aj to je dosť. aspoň nevytrčaš zdavu, to vieš, ja keď sa tvárim nenápadne, tak si ma každý všimne 😀 😀

lenocka84
12. apr 2010

vefi tak sa tvar napadne, a mozno to pomoze 🙂

a jest treba vsetko, okrem toho co naduva, a naj je vyhybat sa jahod, tie by som neriskovala

janefonda
12. apr 2010

Leni v pohodke ja mam tiez len 168 😉 Ja ti dam stavky na mna uzatvarat 😀 😀 😀 Prave mam pocit, akoby sa mala rozhodla komplet zmenit polohu, co ta robi to sa neda ani slovami opisat 😉

Vefi super, ze takto papas pri kojeni. POdla mna o co viac sa snazis tym viac su potom decka chore. Tiez planujem papat viac menej vsetko, teda veci co nafukuju, len malicko, ale ovocie, zeleninu, mäso...no vsetko. Postupne budem pridavat vsetko. Netreba robit z deti hned alergikov a nedavat im skoro nic 😠 len preto, ze co keby ???

Elko no riadny valibuk ta caka! Moja mala v 31tt+2 1700g.

vefi89
12. apr 2010

leni, ani citrusy sa nesmú vraj no a keď počúvam švagrinú, podľa nej by som nesmela ani chlieb...ale mne to dr zakázal, lebo Miško má problémy s bruškom. ale to má prevažná väčšina chlapcov. a keď som sa zamyslela, potom skade mal môj organizmus brať vitamíny, keď mi dovolil len mrkvu??

vefi89
12. apr 2010

jane super si to napísala. ja teraz dopĺňam ddo jedálnička, ale pomaly, vždy ke´d niečo zjem tak dva dni čakám, či bude mať reakciu a keď nie tak pokračujem 😀 😀

inak ako sa vám tehuľkuje?

tadotami
12. apr 2010

ahojt damy.mozem sa pridat? 😎

lenocka84
12. apr 2010

vefi svagrina jedla komplet vsetko, a maly je zdravy ako buk
bude mat 2 roky za chvilu
a ziadne problemy ani nic

jane ja som celu noc nevedela spat, co ma tak brucho bolelo, tlacilo, maly kopal, proste desne
dufam ze dnes bude ok
ale aj tak poobede zalomim

janefonda
12. apr 2010

vefi ako pise lenka aj moja svagra jedla vsetko, teda tiez vynechala nafukovacie suroviny 😉 ale inak vsetko a mala je doteraz riadny zrutik a spapa vsetko a je zdrava. A zasa znama ta ani neviem z coho chcela vyzivovat maleho, a je alergik teda riadny ☹

Leni ty teraz zalamujes pravidelne kazde poobede 😀 ja som to doteraz nepotrebovala, ale posledne dva dni som tiez poobede spala 🙂

TADOTAMI kludne sa pridaj, ale vypln nejake info o sebe nech vieme aspon v akom tt si 🙂

lenocka84
12. apr 2010

jane to robia rodicia chybu, dieta ma jest zo vsetkeho, aby si zvyklo
a to zalomenie, tak ked v noci nic nespim, tak musim dospat cez den
inak by som nevydrzala fungovat

janefonda
12. apr 2010

Leni ja ti rozumiem ,ja toho tiez nejako vela nenaspim, stale to cikanie a poslickovia 😠 ale tak co uz nejako to vydrziiiim tych par tyzdnov 😉 potom bude iny dovod na nespanie v noci 😀
Ja som za pestru stravu aj pocas tehu aj pocas kojenia... nie izolovat deturence od vsetkeho.

elko69
12. apr 2010

vefi nie nebolia ma krize vobec zatial chvalabohu...ale co este nieje moze byt... 😒 no jako keby mal za posledny 4 tyzdne pribrat este kilo tak tie 4 mat urcite asi bude mat ked nei viac..sak teraz ma teda skoro 2 kg uz sakra.ale hlavne nech je zdravucky a to je chvalabohu...

janefonda a to mala dobru vahu na tvoj tt??ale dievcatka s avravi ze byvaju mensie ako chlapci tak neviem ale teda na 30 tt je 1833 g asi dost ajtak 🙂 hehe co uz no...

vefi89
12. apr 2010

alko, si vezmi, kolko detičiek sa rodí a majú 2300g 😀 za mesiac už mmôžeš aj ty s tou váhou 😀 😀 😀

lenocka84
12. apr 2010

ja som mala 2,48kg ked som sa narodila, bola som taky maly chrustik
a som tu a som ok, pohodka

elko len aby si ty ete skor nerodila, bo maly bude velky, ktovie, sa mozno sam vypyta 🙂
ale hlavne nech je zdravucky, to je dolezite

vefi ako si to myslela ze chlapci mavaju problemy s bruskom?

janefonda
12. apr 2010

elko lekar povedal ze idealne na svoj tyzden a to chodime k takemu, co sa zaobera specialne prenatalnou diagnostikou a kontroluje nas od zaciatku, cize si to ma aj s cim porovnat. Ono aj tak su deticky rozlicne velke a v takomto tt je tam vzdy aj nejaka odchýlka pri urcovani vahy 😉

tadotami
12. apr 2010

chcem len...pi prvom vas kazdy strasi ze to nerob,to nejedz,jedz za dva,pichne ta v bruchu a ze rychlo k doktorovi...hluposti.ja som v 27tyzdni a je to moje druhe tehotenstvo.pri prvom som bola zo vsetkeho hotova.nejedla sm z coho naduva,nerobila som skoro nic lebo vraj mu mozem ublizit,nepozerala som filmy kde sa strielalo-vraj to dieta citi atd.no jednym slovom som bola blba.teraz jem co chcem-aj ked mi je potom zle,robim co sa da-s mierou...chlapcisko je zdrave ako repa a nic mu nechyba.prva dcera je stale chora,alergicka...a to bude mat 7rokov.tehotenstvo nieje choroba.ine je uz ak je niekto na rizikovom.zoberte si len nase babky.nemali moznost si vyberat jedlo.jedli co bolo a su tu.myslite radsej n to ze ked sa vam to dieta narodi vsetko sa vam v zivote zmeni.budu vas volat mama a budete najstastnejsia na svete.no a samozrejme neskutocne stastna a pysna.

vefi89
12. apr 2010

leni ja neviem či je to ozaj pravda, ale veľmi veľa som o tom čítala, že to sú problémy chlapcov, často trpia kolikami, zápchami a zastavením vetríkov. aj miško to má, a keď nakukneš do témy trimestračky, majú s tým problém skoro všetky baby čo majú chlapov. ja neviem, či to majú nejak inak tie črievka, ale je to tak. strašné muky koľkokrát, no ja som včera plakala s malým, ako som videla že sa trápi a tak tlačil chudáčik a aj tak z neho nič nemohlo vyjsť, tak dnes už má preháňadlo v sebe a čakám, kedy to príde

janefonda
12. apr 2010

tadotami moja mala bude nasa prva a tiez som pocuvala vselijake rady. Z nich som si vyselektovala len to, co som chcela. Minule ma videl kamos pit colu a to som si vypocula teda. Tak som mu na to povedala, ze jem a pijem vsetko na co mam chut, ale samozrejme s mierou. A ze keby nebolo coca-coli , tak prve 4. mesiace nevolnosti by som asi neprezila, lebo to bolo jedine, co mi pomahalo a hned som to nevyvracala...jediny zdroj energie.
Uz sa tesim na to, ked mi mala bude hovorit mami 😵 😵 😵

vefi89
12. apr 2010

jane, a čo, že si pila colu??je tam len kofein, ja som celé tehu pila aj 4-5 káv denne. a nemali sme problémy, ani teraz nemáme problémy, malý mi aj spáva pekne. to len sa treba držať ďalej od ľudí, čo stále durdia, toto a hento nesmieš a pod. človeka to len rozčúli

lenocka84
12. apr 2010

vefi ale koliky niesu problemom len u chlapcov, to ma aj kamoskina mala, a tiez si kolkokrat s nou poplace ze jej to nejde, a je zufala
a prehanadlo ti dala normal dr.? ci ako?
colu pijem aj ja, s mierou, skor od chuti ako smadu

tadotami
12. apr 2010

inak ta cola zaberala aj na mna.no a toho mami si uzijes.niekdy to nemozem uz pocuvat.ale patri to k tomu.inak kazdy sa uci na vlastnych chybach.jednoducho pri prvom je to vzdy tak.nikto uceny z neba nespadol.a kzda sa to nauci sama a tak ako jej to vyhovuje. 😀

vefi89
12. apr 2010

leni, ale je to prevažne u chlapcov. teda neviem, no tak som to čítala.
hej, to mi dr napísal dnes, lebo ja už som nevedela čo s ním, som aj slivky jedla,ani to mu nepomohlo.
a kalórie si treba dať, poiaľ nevypiješ 2 litre denne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre